• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.415 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.864 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ying Xiong (2002)

Actie / Drama | 99 minuten / 107 minuten (extended version)
3,65 1.566 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 99 minuten / 107 minuten (extended version)

Alternatieve titels: Hero / 英雄

Oorsprong: Hongkong / China

Geregisseerd door: Yimou Zhang

Met onder meer: Jet Li, Maggie Cheung en Tony Leung Chiu-wai

IMDb beoordeling: 7,9 (193.218)

Gesproken taal: Mandarijn

Releasedatum: 29 januari 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ying Xiong

"One man's strength will unite an empire."

Koning Qin wil heel China in zijn macht hebben, om zo de eerste keizer te worden. Al een tijdje willen huurmoordenaars hem vermoorden. Er zijn drie moordenaars, genaamd Broken Sword, Flying Snow en Sky, waar de koning vooral voor vreest. Hij heeft dan ook al vele jaren een beloning voor degene die deze drie kan uitschakelen. Op een dag krijgt de koning dan bezoek van de mysterieuze zwaardvechter Nameless, die beweert de drie moordenaars te hebben vermoord.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Visueel is de film zeker en vast een feest.

En dat geloof je pas als je de film daadwerkelijk hebt gezien.

Maar ja, een onderhalfuur niets anders als gevechten, die soms niet echt geloofwaardig overkwamen is te veel van het goede.

Met veel moeite 2*

Enkel en alleen omwille van het visuele aspect


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

De film is 80 procent slap geouwehoer en hooguit 20 procent actie vermoed ik.
De vier (?) verhalen verschillen uiterlijk van kleur, maar inhoudelijk erg weinig.
Goed drama is het beslist niet. De teksten die de acteurs uitspreken zijn dodelijk saai. De 93 minuten voelden aan als 2,5 uur.
Elk verhaal een ander kleurtje geven, dat is gemakkelijk scoren. Ik houd meer van films waarbij dat subtieler is aangepakt. Neem een L'Appartement of de Trois Couleurs trilogie.

Van de gevechten ben ik niet zo onder de indruk. We hebben het allemaal al eens gezien. Het gevecht met de bladeren en de herfstachtergrond vind ik er duidelijk bovenuit steken. Dat vind ik een schitterend gevecht dat doet denken aan die Mortal Kombat spellen waarbij de tegenstander met special moves uit de weg geruimd wordt.
Jet Li is in Hero een sprekende etalagepop. Enkel zijn mondspieren vertonen een krimp; een erg matige acteerprestatie. Tony Leung laat zien hoe het wel moet. Ik heb hem nog niet op een slechte rol kunnen betrappen. Wat een uitstraling heeft die acteur toch.

De film eindigt geheel verwacht in een sentimenteel en moralistisch einde. Hoera!
De regisseur heeft zich vooral bezig gehouden met het openen van zijn overvolle visuele trucendoos. De slowmotions en bedachte details vliegen je om de oren.
Yimou Zhang wil nog meer van dit soort films maken. Ik houd mijn hart vast.
2 sterren voor een paar mooie plaatjes, Tony Leung en wat Aziatische schoonheden.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Sluit ik me volledig bij aan .

Ik snap de hoge beoordeling niet echt


avatar van Sjan

Sjan

  • 777 berichten
  • 2748 stemmen

Ik ben zwaar overdonderd door de visuele kracht en de muziek van deze film. Ik heb anderhalf uur stil zitten kijken naar de ene originele scene na de andere. De verschillende verhalen die verteld werden in verschillende kleuren deden het bij mij juist goed en ik vond het acteerwerk prima (is het niet de bedoeling dat Jet Li een strakke kop heeft en verder geen spier vertrekt?). Een van de betere films die ik de afgelopen tijd gezien heb, daarom: 4.5*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Sjan schreef:

is het niet de bedoeling dat Jet Li een strakke kop heeft en verder geen spier vertrekt?

Een prins Claus imitatie was het.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

eerdekes schreef:

Maar ja, een onderhalfuur niets anders als gevechten, die soms niet echt geloofwaardig overkwamen is te veel van het goede.

kappeuter schreef: De film is 80 procent slap geouwehoer en hooguit 20 procent actie vermoed ik.

eerdekes schreef:

Sluit ik me volledig bij aan.

Conclusie: deze film duurt eigenlijk 7.5 uur. Een mens komt de vreemdste dingen te weten


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

Ik vond het ronduit een klote film


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Verbaast me niks als je Gothika de beste film vindt die je ooit gezien hebt....:P


avatar van Tayama

Tayama

  • 1102 berichten
  • 522 stemmen

Haha, ja.

Typische Bekende-Hollywood-films top...10.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Houd het even ontopic svp.


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

Geen bijzondere film dit, na een tijdje heb je dat kijk-mij-aan-een-touwtje-hangen ook wel gezien.Mooiste stuk vond ik het gevecht tussen de bomen.2,5*


avatar van Monsta Kody

Monsta Kody

  • 157 berichten
  • 207 stemmen

Ik vond dit een erg indrukwekkende film. visueel is het allemaal erg spectaculair en vaak poëtisch, en ik vond het verhaal beter dan het gemiddelde verhaaltje in een HK film. Als ik hem vergelijk met CTHD moet ik toegeven dat in Hero de karakterontwikkelingen wat minder zijn, maar dat is bij Hero ook niet echt belangrijk. Er zitten enkele onvergetelijke scenes in, zoals het gevecht op het water (wat ik de beste van de film vond) en het eerder genoemde gevecht tussen de bomen.


avatar van quake

quake

  • 59 berichten
  • 5 stemmen

dit is de duurste film die ooit gemaakt is in azie en dat is er ook aan te zien.

Je zou kunnen zeggen dat dit een mengeling is van Crouting tigger hidden dragen en de matrix.

Visueel een topspektakel, en er wordt ook enorm met kleuren gespeeld tijdens de gevechten. Hier zit dan ook een diepere betekenis achter.

Het verhaal stelt me wel een beetje teleur, alhoewel je dit soort van verhaal niet vaak tegenkomt. Je zou kunnen zeggen dat dit toch wel een alternatieve film is.

Al bij al de moeite waard, maar je moet wel van kung fu houden. Van deze film ga je vooral enkele scene's niet snel vergeten.


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

pjotr schreef:

Verbaast me niks als je Gothika de beste film vindt die je ooit gezien hebt....:P

(dat heb ik nooit gezegt)maar ik vond het wel een goeie film, maar smaken verschillen.

Maar ik denk dat jij uit een Aziatische cultuur komt, of daar erg van houd.

Iemand die nogal Westers is aangelegd, kijkt hier toch anders tegen aan.


avatar van V

V

  • 8369 berichten
  • 3365 stemmen

Visueel zo nu en dan adembenemend (vooral het kleurengebruik), maar dat maakt een film niet goed. Het verhaal was niet om over naar huis te schrijven en de gevechten vond ik ook niet bijzonder.

Pluspunt vind ik de acteerprestatie van de man die 2de van rechts op de poster staat. Erg sterk.

2*


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

De_Hollander schreef:

(quote)
(dat heb ik nooit gezegt)maar ik vond het wel een goeie film.....

Tja, toen ik dat schreef stond Gothika op nummer één in je top tien....dus dat zou dan wel eens de beste film kunnen zijn die je ooit gezien hebt...:)


avatar van Spider

Spider

  • 324 berichten
  • 1063 stemmen

Jammer dat ik tijdens de film in slaap viel ...maar wat ik zag is echt 4,5 sterren waard.

Erg mooi gefilmd.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Pff ik snap er echt niets meer van.

Stemmen ze hier gewoon zo hoog vanwege de unieke beelden

Je zegt zelf dat je tijdens de film in slaap viel, dan kun je de film toch geen 'bijna meesterwerk' noemen


avatar van Spider

Spider

  • 324 berichten
  • 1063 stemmen

Helemaal gelijk eerdekes.

Plaatjes vullen geen gaatjes.

stem verlaagd naar 3 sterren.

(niveau : goed entertainment).


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Erg leuke goede en originele film dit.

Allemaal prachtige locaties en sets. Hele mooie vechtscenes, hoewel ik wel eerst even moest wennen aan het gezweef (aan touwtjes), maar, ik kan er mee leven. De gevechten met het meeste gezweef zijn ook verzonnen (tussen de bomen / boven het water). Ik weet niet wat het is, maar alles ziet er ook heel strak uit. De legers staan precies in een cirkel, of precies mooi op rij, de pijlenregen is ook heel mooi gefilmd, gebouwen/paleiezen staan precies in het midden van het beeld(symmetrisch beeld vaak), er wordt mooi met kleuren gewerkt.

Dan het verhaal, ik vind het goed. Het verhaal is eigenlijk bestwel beperkt en eenvoudig, maar het wordt heel mooi uitgewerkt. Ik vind vooral leuk dat er verzonnen verhalen inzitten, die je op het eerste gezicht als kijker gewoon geloofd, grappig. Plus een leuk origineel einde.

Muziek was ik weer wat minder weg van, misschien had hier en daar wel een mooie snelle nummer onder de gevechtscenes gekund, maar, het is wel passend, doet me alleen niet zoveel deze muziek. Dat alles in het chinees is en dat het in de film stikt van de chinezen, das ook even wennen, ik had nog niet eerder een chineze film gezien.

Al met al krijgt de film 4.5 sterren van mij. Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die hier niet zoveel aan vinden, maar als je de kans krijgt om hem een keer te zien zou ik dat zeker doen, ik dacht eerst ook dat ik het niet leuk zou vinden.


avatar van reveal

reveal

  • 86 berichten
  • 1326 stemmen

gewoonweg een visueel meesterwerk. prachtig met kleuren en decors gewerkt. En ik vond het helemaal verbluffend hoe iedere interpretatie van het verhaal een andere "kleur" kreeg.

Persoonlijk had ik wel verwacht dat het verhaal wat meer in de aard van croutching tiger, hiden dragon ging zijn en daar viel het wat tegen. Minder actie dan verwacht. Maar zoals gezegd maakt het visuele vrijwel alles goed. 4,5*


avatar van Devastation HCT

Devastation HCT

  • 405 berichten
  • 1414 stemmen

Ik heb hem nog niet gezien, maar Jet Li heb ik nooit goed gevonden. Ligt er een nadruk op hem in deze film of komt hij af en toe in beeld? Als het helemaal om hem gaat, dan heb ik er geen zin in.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Zijn er trouwens mensen die bij herziening de film beter vonden ?


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

@Devastation HCT:Iemand moet de hoofdrol hebben, en dat is in deze film Jet Li. Dit is de enige film die ooit van hem heb gezien, maar ik vind hem niet vervelend. Er zijn ook een aantal andere acteurs/actrices die toch ook wel een prominente rol hebben.

@eerdekes:Ja, bij herziening verhoogd van 4 naar 4.5. Ik vind hem erg origineel in elkaar zitten. Ik heb nooit eerder zoiets gezien ik vind hem echt prachtig. Ik heb ook eerder gezegd dat ik de muziek niet zo goed vond, daar moet ik ook nog op terugkomen. Muziek is wel goed en passend.


avatar van kras van zwienen

kras van zwienen

  • 238 berichten
  • 820 stemmen

Ik zag de trailer vandaag, heb hem gelijk gehuurd en s'avonds met vrienden gekeken. Wat is deze fillm APART! 4.5*


avatar van UnderCover

UnderCover

  • 46 berichten
  • 433 stemmen

Ik vond m erg goed! Mooie effecten/kleurgebruik,

leuke gevechten.

Aparte opbouwing van het verhaal, Goed genoeg geacteerd.

4*


avatar van dje-em

dje-em

  • 498 berichten
  • 7017 stemmen

grappig dat er dus films zijn die eerst in europa zijn en dan pas in de VS. Hero wordt hier groots aangepakt en ik zag Tarantino presents en dacht he nog een film door hem geregisseerd, maar het bleek dus een ingekochte versie te zijn.

Wat ik dan niet snap van Miramax: Tarantino heeft altijd goud opgeleverd, dan ga je toch niet twijfelen aan zijn oordeel?

of zou hij gewoon een film freak zijn die vaker wat heeft geroepen wat niets heeft opgeleverd?


Super film gewoon, het verhaal vond ik toch zeker wel aardig gedaan.

Vooral kleurgebruik was idd erg mooi.


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

Zhang Yimou heeft blijkbaar zijn tweede adem gevonden na een aantal mindere films. De oogverblindende fotografie doet denken aan zijn vroege werken, enkel het verhaal is wat magertjes maar dat kan de pret niet drukken.

Een visueel pareltje !


avatar van blaataap

blaataap

  • 30 berichten
  • 104 stemmen

Verrassend goede film. Vooral het ongewone verhaal en de ietwat vreemde ontknoping maken van deze film een verademing. Veel films zijn best leuk maar ook wel erg voorspelbaar. Dat is deze totaal niet. Misschien is het wel een typisch chinees verhaal? En ga dus ook dit soort films voorspelbaar vinden als je er genoeg gezien hebt?