• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.291 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.089 gebruikers
  • 9.376.848 stemmen
Avatar
 
banner banner

Contagion (2011)

Thriller / Drama | 106 minuten
2,97 1.649 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigde Arabische Emiraten

Geregisseerd door: Steven Soderbergh

Met onder meer: Matt Damon, Marion Cotillard en Kate Winslet

IMDb beoordeling: 6,8 (328.941)

Gesproken taal: Engels, Kantonees en Mandarijn

Releasedatum: 20 oktober 2011

Plot Contagion

"Nothing spreads like fear."

In deze film volgen we de razendsnelle verspreiding van een dodelijk virus. Een paar dagen na de besmetting volgt de dood. Terwijl deze pandemie groeit, is de hele medische wereld in rep en roer om een geneesmiddel te vinden en om de paniek onder de mensen te bedwingen. Aan de andere kant zien we de mensen die voor hun overleving vechten en voor hun geliefden zorgen. Een totaalbeeld van een gemeenschap die totaal ineenklapt door dit luchtgedragen virus.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Leonora Orantes

Mitch Emhoff

Alan Krumwiede

Erin Mears

Ally Hextall

Lyle Haggerty

Ian Sussman

Sun Feng

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Ik ben benieuwd!


avatar van tottenham89

tottenham89

  • 327 berichten
  • 1346 stemmen

Ik ook, ziet er best veelbelovend uit!


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1628 stemmen

Deze film wil ik zo graag zien. Wat een heerlijke cast! Er is trouwens al een (nieuwe) poster uit.

Ze zeiden dat Gwyneth Paltrow er verschrikkelijk uit moest zien vanwege het virus dat ze krijgt. Maar zo ziet ze er volgens mij gewoon uit zonder make-up, dus zoveel hebben ze niet veranderd.

Ben benieuwd. Ook leuk om Kate Winslet in zo'n soort film te zien als deze, is ook eens wat anders.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Blijkt zomaar de regisseur van het uitstekende Oceans Eleven met twee bijzonder interessante nieuwe films komt. Na Haywire, komt deze ook zeker op de lijst. Goede cast ook. Net als Haywire trouwens.


avatar van BenicioDelToro

BenicioDelToro

  • 4178 berichten
  • 1391 stemmen

Nóg een nieuwe Soderbergh. Fijn dat de beste man weer zo op dreef is!


avatar van JP

JP

  • 620 berichten
  • 262 stemmen

Lol, Matt Damon, Marion Cotillard, Kate Winslet, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Lawrence Fishburne. Klein sterrencastje.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Zes character posters voor Contagion:

IMP Awards Update: New posters for Contagion - impawards.com


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Ben hier toch behoorlijk benieuwd naar inmiddels.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

De cast en crew zijn indrukwekkend, maar de trailer voelt een beetje dertien in een dozijn. Ik weet het nog zo net niet...


avatar van JasonBourne

JasonBourne

  • 101 berichten
  • 1133 stemmen

Goeie cast, goede regisseur, ben benieuwd. Ik hoop dat het niet weer zo een overdreven film is overspoeld met heldendaden van de hoofdpersonen.


avatar van dennislaport

dennislaport

  • 290 berichten
  • 1177 stemmen

Lijkt me een heerlijke film met een supercast


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Een zeer creatieve manier om een film bekend te maken.

Contagion - Bacteria Billboard


avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10972 berichten
  • 2792 stemmen

Gaaf gedaan!


avatar van redondo

redondo

  • 58 berichten
  • 179 stemmen

Gezien @ Muvico City Place - West Palm Beach, FL


avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

Grappig. Net gezien in AMC Imax Miami...

Recensie volgt.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

Toch een halfje erbij.

De film is te traag en bevat weinig spanning, maar toch blijf je er over nadenken. Hoe de wereld zou reageren op een dodelijk virus is gewoon realistisch in beeld gebracht. Outbreak deed dit bijvoorbeeld een stuk minder.

Mooi ook om te zien hoe het mensen niet lukt om hun mond te houden en de dierbaren willen waarschuwen voor het virus wat alleen bekend is bij de mensen van een aantal instanties.

De acteerprestaties vond ik van een enorm hoog niveau. Zelfs van Fishburne die aardig was afgezakt in de afgelopen jaren. Dat het realistisch gebracht wordt is grotendeels te danken dus aan de acteurs. Fishburn en Jennifer Ehle staken er bovenuit naar mijn mening (al blijft Ehle wel een zieke blik hebben). Jude Law deed het ook prima als gewiekste journalist met een prachtige voortand. Dat geschreeuw in plat Engels doet het altijd goed bij mij.

Echter heeft de film te weinig spanning om 100 minuten lang te boeien. Het wordt zelfs een beetje saai. Je verwacht namelijk een boeiende ontknoping, maar die komt niet (is te mager). Dat het uiteindelijk uit een banaan gecombineerd met een vleermuis komt is niet boeiend meer. . Ook de kidnapping van de overheidsmedewerker van de CDC was een beetje overbodig naar mijn mening.

Kortom: realistische weergave van een enorme uitbraak, goede acteerprestaties, maar te weinig spanning om mij te boeien.

Ps. IMAX voor deze film is overbodig!


avatar van Moex

Moex

  • 1 berichten
  • 3 stemmen

Film afgelopen week gezien in een van de bioscopen in San Francisco. Zeer toffe film, normaal ben ik niet zo van de ''drama'' films. Ik vind de tag actie niet echt bij deze film passen eerlijk gezegd. Aangezien ik een fan ben van Matt en ik me die avond verveelde ben ik gegaan, en ben met een goed gevoel teruggekomen. Alles zit goed in elkaar, je gaat erover nadenken en het speelt zich af voor een deel in SF, waar ik nu zit 4*


avatar van mauwiewauwie

mauwiewauwie

  • 386 berichten
  • 0 stemmen

De aap is veranderd in een vleermuis(outbreak)?Vond het wel een sterke film!


avatar van Stijn B.

Stijn B.

  • 413 berichten
  • 1197 stemmen

Schitterende film van Soderbergh waar hij het melodramatische in dit soort verhalen vermijdt. Op een afstandelijke manier (en daardoor des te aangrijpender) volgt hij de uitbraak van een virus en de gevolgen op de mens. Niet elke verhaallijn is even sterk (bv. verhaallijn rond Cotillard had gerust weggelaten mogen worden) maar als geheel maakt de film wel indruk door op zo een realistisch ogende manier een virusuitbraak in de beeld te brengen (geen groteske actiescènes,...)

Quotering: 8,0 / 10


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Ben erg benieuwd, ben er net pas achter dat dit een goede film kan zijn. De titel klinkt namelijk echt als een soort Mega Shark vs. Giant Octopus achtige film.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Zombiefilm zonder zombies? Leuk als je smetvrees hebt.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

the new guy schreef:

De titel klinkt namelijk echt als een soort Mega Shark vs. Giant Octopus achtige film.

Alleen dan zonder Shark en Octopus?


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Hehe. Nee spekkie.

Mega Shark vs Giant Octopus klinkt stom, en stom is al een stom woord. Contagion klint ook heel stom. Dat kun je ook alleen maar met een hele, hele lage stem uitspreken.


avatar van jna blauw

jna blauw

  • 68 berichten
  • 1221 stemmen

Matig filmpje, vindt hem eerlijk gezegd geen èèns bioscoopwaardig!!!


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

Doet me denken aan 'Cariers', ik wil deze film dus ook zeker zien in de bios, ik hou wel van dit soort films.

Cant wait.


avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

jna blauw schreef:

Matig filmpje, vindt hem eerlijk gezegd geen èèns bioscoopwaardig!!!

Wel cam waardig blijkbaar of je hebt hem in het buitenland gezien. Er is namelijk geen kijkbare versie te vinden op het web.


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

BESMETTELIJKE PANIEK!

Wat als een epidemie zou uitbreken die grote aantallen slachtoffers eist, en waarvoor er geen

geneesmiddel bestaat.

Dat is de griezelige vraag die met Cantagion een antwoord krijgt.

Anders dan bijvoorbeeld ( OUTBREAK ) draait het bij deze merkwaardige thriller in de eerste plaats om dit gegeven en pas daarna komen de personages aan bod, die ermee te maken krijgen.

dat levert een facinerende theorie op van hoe zoiets zou gaan.

maar de spanning heeft er wel onder te lijden!


avatar van hoffhaan

hoffhaan

  • 773 berichten
  • 2149 stemmen

Doorsnee film. Wel realistisch. Karakters hadden wat meer uitgediept kunnen worden.

2.5 gaat geen bioscoophit worden.