• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.210 series
  • 33.981 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.371.888 stemmen
Avatar
 
banner banner

Voyage à Travers le Cinéma Français (2016)

Documentaire | 190 minuten
3,90 5 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 190 minuten

Alternatieve titels: My Journey through French Cinema / Journey through French Cinema

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Bertrand Tavernier

Met onder meer: Bertrand Tavernier, Bertrand Tavernier en Thierry Frémaux

IMDb beoordeling: 7,7 (1.046)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Voyage à Travers le Cinéma Français

Tavernier maakt een reis door vijftig jaar Franse cinema. Hij werpt een blik op filmmakers als Renoir, Becker, Vigo, Duvivier, Truffaut en Demy. Max Ophuls en ook Bresson komen aan bod. Maar er gaat ook aandacht naar de minder bekende filmmakers: Grangier, Gréville of Sacha, waar door middel van een scène uit een van hun films emoties losgeweekt worden en verrassende waarheden onthuld. Deze documentaire is Taverniers eerbetoon aan alle filmmakers, scenarioschrijvers, acteurs en muzikanten die iets hebben betekend in het leven van Bertrand Tavernier.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

Na dit tweeluik dat ook in de bios is uitgebracht, ben ik nu begonnen aan het acht delige vervolg voor de tv. De dvd-box van Gaumont heeft Engelse subs!


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Bertrand Tavernier doorloopt de Franse cinemawereld van de jaren 30 tot begin 70.

Veel lof voor cineasten als Becker en Renoir al blijven de vele andere collega's zeker niet in de kou staan met vele fragmenten uit hun films. Ook vele acteurs als Gabin en Belmondo passeren de revu en merkwaardig toch het hoofdstukje gewijd aan Eddie Constantine die een heel bijzonder cachet aan de Franse "policier" gaf.

Sappig is dat Tavernier vertelt uit eigen ervaringen en de momenten die voor hem mijlpalen in zijn cinemabeleven uitmaakten doet herleven.

Aanbevolen voor al wie de Franse cinema een warm hart toedraagt.