Beyond the Black Rainbow (2010)
Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Canada
Geregisseerd door: Panos Cosmatos
Met onder meer: Eva Bourne en Scott Hylands
IMDb beoordeling:
5,9 (18.161)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Beyond the Black Rainbow
"Beyond Science. Beyond Sanity. Beyond Control."
Elena wordt wakker en realiseert zich dat ze tegen haar zin in vastgehouden wordt in een experimenteel laboratorium. Ze wordt in de gaten gehouden door de sinistere wetenschapper Dokter Barry Nyle, die haar ontvoerd heeft. Elena besluit te ontsnappen uit de doolhofachtige gevangenis en terwijl ze dat doet komen er allerlei verborgen geheimen aan het licht.
Externe links
Acteurs en actrices
Barry Nyle
Elena
Mercurio Arboria
Rosemary Nyle
Margo
Sentionaut
Skinny Hesher
Fat Hesher
Mutant
Zichzelf (archiefmateriaal)
Reviews & comments
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Beyond the Black Rainbow. Een poëtische titel voor een poëtische film, maar in dit geval wel vage poëzie die na drie keer lezen nog steeds niet doordringt omdat het eigenlijk nergens over gaat. Het enige wat we weten is dat er een neuropsychologisch experiment gaande is waarin een engelachtig meisje door een wetenschapper wordt opgesloten in een labyrint van lege, witte kamers en gangen. Behalve een soort pingpongspel tussen beide personages die op een of andere telepathische manier met elkaar verbonden zijn, gebeurt er niet veel. Toch is er voortdurend een zekere spanning aanwezig, aangegescherpt door de onheilspellende gelaatsuitdrukking van de wetenschapper en het uitstekend gebruik van duistere en relaxerende ambient. Daarnaast wordt er vlijtig op los geëxperimenteerd met de camera die van out of focus en ongewone cadrages tot dwingende close-ups varieert, ondergedompeld in een gloed van bloedrood en oogverblindend wit. Hoewel de film van de ene abstracte scène in de andere vloeit - want ook het einde houdt door het gebrek aan fundamenten weinig steek - zorgen enkele ongemakkelijke momenten voor een soort nachtmerrieachtige ervaring. Dat is ook hoe Beyond the Black Rainbow geïnterpreteerd dient te worden volgens mij, als een ervaring.
Baldur
-
- 691 berichten
- 3075 stemmen
Visueel erg de moeite waard, zeer cool kleurgebruik en locaties. Ook een bijpassend duistere soundtrack. Daarbuiten heeft de film weinig te bieden, naar mijn smaak veel te traag gebracht.
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12846 stemmen
Nice!
Na de trailer gezien te hebben had ik er eigenlijk niet zoveel zin meer in, maar de stijl komt véél beter tot z'n recht in de film zelf. Visueel vuurwerk, bijna de hele film lang. Erg jammer dat Cosmatos de laatste 20 minuten compleet de mist in laat gaan, geen idee wat daar gebeurde.
Ook de soundtrack is eigenlijk iets te braaf voor een film als deze, al ben ik al lang blij dat er veel aandacht is besteed aan de integratie van beeld en geluid. Wie een coherent verhaal verwacht kan deze maar beter skippen, wie één brok sfeer wil zit 90 minuten lang aan het juiste adres.
Jammer van die laatste 20 minuten, op zich niet eens zo slecht maar gewoon niet op hetzelfde niveau als de rest van de film. Ze weerhouden me van een volle score.
Wel een dikke 4.5* en een uitgebreide review
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12846 stemmen
Vanaf het moment dat Elena buitenkwam werd het een stuk minder visueel intens. De scene met de bikers was redelijk belachelijk - domme muziek ook, leek eerder iets voor een goedkope horror flick - en het einde met de steen gewoon niet op z'n plaats. Zonder die laatste 20 minuten was de film gewoon een stuf affer geweest.
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Was een enorme stijlbreuk opeens ja, al was het op zichzelf wel vermakelijk. Ga deze maar eens een nieuwe kijkbeurt gunnen, als ik ook weer enkele shots hiervan zie... prachtig gebruik van ruimte. Toch herinner ik me vooral (te) veel close-ups en overlays, die de film voor mij verpestte. Of misschien was ik toen gewoon in een aanstellerige bui. Oh ja, en er zat in de bioscoop geen ondertiteling bij, waardoor die close-ups extra vervelend werden (die man kon ik nauwelijks verstaan met zijn gemompel).
sakkediemus
-
- 80 berichten
- 1032 stemmen
Voor een narratieve film ben je hier duidelijk niet aan het juiste adres. Voor een indrukwekkende visuele en geweldig sfeervolle trip des te meer. Damn..
Er is wel degelijk een verhaallijn maar naarmate de film vordert wordt het allemaal erg vaag.
Door herziening kan er misschien wel iets meer uitgehaald worden maar in eerste instantie gaat het hier (voor mij) toch om de audiovisuele beleving.
De soundtrack is misschien iets minder gedurfd, doch zeker geslaagd en erg passend.
Alleen houdt Beyond The Black Rainbow het net niet vol tot op het einde. Zoals reeds aangehaald gaat de film daar zelfs behoorlijk de mist in.
Het 'laten we er maar een einde aan breien-einde' staat behoorlijk in contrast met de eerste 90 minuten van de film.
Kleine 4,5 *
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Apart filmpje dat mij toch wat tegen viel. Begon met een aardige Cronenbergiaanse set up, waarna het eigenlijk snel steeds vervreemdender werd.
Een echt plot werd niet gevolgd en het kostte me even om daar in me te gaan. In tegenstelling tot anderen hier vond ik het visueel juist erg pover. Shots waren veelal matig uitgelicht. Door wat gedraai aan de brightness en wat andere knoppen werd er in de post productie nog getracht er wat interessants van te maken. Meestal met weinig resultaat.
Op zich kon ik verder in de film de nachtmerrie-achtge structuur wel waarderen, maar echt sterk werd het niet echt. Op visueel gebied bleef allemaal het van te laag niveau. Met name qua belichting. En dat is jammer want met een betere DOP en wat meer lichtbudget had het een meesterwerkje kunnen zijn.
3*
¿?ImAmused?¿
-
- 163 berichten
- 965 stemmen
erg vage film.
het is een soort film die ik 2 keer zou moeten bekijken om wat meer ontdekking te verkrijgen.
het camerawerk en settings vond ik over het algemeen zeker goed.
verder zitten er wat indrukwekkende scenes in .
met name de scene met de vrouw in de witte omgeving en de man die uit het zwarte gat kruipt ,ondergedompeld met zwart bruine smurrie.
dat soort scenes zijn toch meer kunst in mijn ogen.
voor wat het is geef ik hem nu nog 3***.
misschien dat het wat hoger uit gaat vallen na een 2e poging .
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Muziek komt bekend voor:
Florence & The Machine - What The Water Gave Me (Oliver Schories Edit)
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3125 stemmen
Beyond the Black Rainbow, een fijne film ervaring.
Het eerste wat opvalt aan deze film is de feel. Het voelt echt als een film uit de jaren tachtig of misschien wel de jaren 70 waarbij de setting zich in de toekomst afspeelt, de eightees dus. Het voelt echt aan zonder cheesy te worden. Heeft af en toe ook een beetje het Stanley Kubrick feel.
Beyond the Black Rainbow is een heerlijk surrealistisch en vreemde film. Wel een die meer op de zintuigen inspeelt. De film bevat weinig dialoog en is op momenten soms pijnlijk traag, wat weer erg bijdraagt aan de sfeer die de film wil overbrengen. Je wordt compleet in de nachtmerrie mee getrokken. Helaas gaat het richting het einde een klein beetje mis, maar dat staat een hoge beoordeling niet in de weg aangezien het een kleine smet is op een voor de rest fantastisch geheel.
Heel verhalend is de film verder niet, zoals gezegd speelt het meer in op je zintuigen dan dat het echt een verhaal goed wil vertellen. Het is dan ook een fantastische audio/visuele beleving. Prachtige beelden, goed gebruik van kleuren, erg mooi camerawerk en een fantastische soundtrack.
Erg lastig om echt iets over de film te vertellen, Plot legt daarbij genoeg uit wat je over de film moet weten. Het is een ervaring die je moet ondergaan. Ik werd in ieder geval helemaal meegenomen in de surrealistische nachtmerrie. Ik heb er van genoten.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Beyond the Black Rainbow ervoer ik als een surrealistisch kunstwerk waarbij het verhaal - is er eigenlijk wel een verhaal? - totaal ondergeschikt is aan het audiovisuele. Zeer geslaagd in ieder geval met uitzondering dan van die scène met die twee gasten aan het einde waarbij we ook nog eens teringherrie muziek te horen kregen die mij helemaal uit de stemming bracht. Die scène paste totaal niet in deze film en had beter weggelaten kunnen worden. Wel de enige smet hoewel die scène me wel belet om deze verder uitstekende film een zeer hoge waardering te geven.
4,0*
Ik Doe Moeilijk
-
- 1145 berichten
- 197 stemmen
Intense, vooral lichamelijke ervaring. Zweethandjes, ongemakkelijk en beklemmend gevoel bekroop me steeds meer gaandeweg de film. Het doet erg denken aan Cronenbergs body horror (de TV's lijken een hint naar bijvoorbeeld Videodrome), maar het ademt ook de naargeestige sfeer van Lynch's Eraserhead of Lost Highway (die laatste wordt zelfs letterlijk gequote). En visueel (kleuren, sets) heeft het ook veel van Kubricks 2001, ook het trage ritme van de film lijkt daar wel op.
Eigenlijk zit de film simpel in elkaar: psychedelische synthesizer soundtrack, veel gebruik van kleurenfilters en CGI (?). Maar het werkte bijzonder goed (op mij).
Dank aan McSavah die de film in zijn top-10 zette, anders had ik hem wellicht nooit gezien.
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Is mijn top-10 met favoriete onvoldoendes toch nog ergens goed voor
beavis zei al dat ik wellicht beter een topic kon openen om dit te bespreken, maar daar ben ik te lui voor. Deze films zou ik voor mijn gevoel eigenlijk moeten herzien en/of herwaarderen, want krijg er nu toch een goed gevoel bij, terwijl dat tijdens het kijken duidelijk niet het geval was.
Deze Beyond the Black Rainbow ga ik zeker binnenkort herzien. Dat zei ik een kleine anderhalf jaar geleden weliswaar ook, maar de drang is nu wel nog een stuk sterker.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ah, klinkt stukken logischer nu. Bedankt voor de opheldering. Zit wat in.
Ik Doe Moeilijk
-
- 1145 berichten
- 197 stemmen
Is mijn top-10 met favoriete onvoldoendes toch nog ergens goed voor
.
Ik Doe Moeilijk
-
- 1145 berichten
- 197 stemmen
Haha, een kennis van me typeerde de stijl van de film even treffend als denigrerend met de term 'Tumblr aesthetics'. 
david07
-
- 28 berichten
- 22 stemmen
het uiterste einde is een beetje een mysterie maar zeker niet slecht , lees de threads op imdb maar eens na , goede uitleg daar
de kale wetenschapper denkt dat hij speciale krachten heeft maar alleen een groot ego en fancy mes waarmee hij niet meer kan dan een dronkaard vermoorden , elena daarentegen is werkelijk the chosen one met mentale superkrachten , met 1 gedachte/blik en zonder veel moeite dood ze hem , die eindscene moest dat contrast aantonen
sabsabsab
-
- 647 berichten
- 52 stemmen
Toffe film!
In het begin moest ik nogal wennen aan de soundtrack en de fell kleurige beelden, maar later is het gewoon een heerlijke en relaxde trip weer je heerlijk ij kan weg dromen, het had een beetje een Mondriaan achtig sfeertje, maar ver al rood zwart en wit kwam er bij kijken.
het enigste nadeel vond ik op het moment dat ze de laboratorium uit zijn, en de hele trip in een keer veranderd in en een of andere goed kope horror plot, waar in twee hilly billys worden afgeslagd, net als of dat een soort ontwakings moment moest zijn voor de trip terwijl het pas mooi is als dat bij de eind titelings gebeurt
Voor de rest, een zeer verrasende film
4,5
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
En na mijn top-10 met favoriete onvoldoendes te hebben aangevoerd kan deze zich warempel bijna nestelen in mijn reguliere top-10!
Mijn eerdere kritiek kan ik nog steeds goed begrijpen (close-ups, overlays, gemompel), maar door een andere instelling en verwachtingspatroon stoort dat veel minder en kan ik de film waarderen voor wat het is en niet voor wat het niet is. Eigenlijk verliepen maar twee scènes stroef (oude man Dr. Arboria haalt herinneringen op en krijgt spuit en vrouw Nyle ziet Barry zonder appliances en krijgt ogen ingedrukt) met enkel close-ups en trage dialogen. Achteraf werd met name in die tweede scène de spanning wel goed opgebouwd. Het overlay gebruik is toch juist geslaagd te noemen. De vermeende stijlbreuk blijft ook uit, want het einde past gewoon perfect in het hele plaatje. Dit komt met name door de gedoseerde maar ontzettend droge en campy humor door de film heen. En hoe die soundtrack op het laatst nog even op komt zetten. Damn, meest geniale soundtrack ooit. Subtiel (en soms minder, e.g. Reagan) gebruik ook van jaren 80 geluiden en video's. Vapor/synthwave in stijlvol ruimtelijk en psychedelisch vormgegeven futuristische en tegelijk nostalgische korrelige krankzinnigheid. Neem daarbij een portie neo-giallo in de lijn van Cattet & Forzani en je hebt een concept waar ik dacht alleen van te kunnen dromen, ware het niet dat ik hem al eerder had gezien.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Cool (doch duidelijk gerecycleerde cinema), bijzonder traag tempo, maar uiteindelijk onwaarschijnlijk nietszeggend. Na 10 minuten was ik al immuun voor de cool-factor (de overdaad van muziek hielp ook niet echt). Een beter idee, een interessanter script, een klein beetje meer eigenheid (het is gewoon Cronenberg met een 2001: ASO esthetiek) en dit had geweldig kunnen zijn. 4/10
Cellulord
-
- 597 berichten
- 2382 stemmen
Oh, wat een verrassing toen ik hier zag dat deze film van 2010 was. Ik dacht echt de gehele tijd dat ik naar een film uit de (psychedelisch) 70's aan het kijken was. 
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Naar aanleiding van de SF knockout deze film bekeken (alweer vierde of vijfde film daardoor volgens mij).
Erg intrigerende film dit. Beperkte setting die sterk benut wordt door de visuele aanpak en de daarbij gebruikte soundtrack, vooral dit laatste weet de film net dat extra pluspunt te geven.
Het trage tempo zit de ontwikkeling in de film gelukkig nergens echt in de weg.
De stijlbreuk zoals hierboven aantal keer aangehaald vind ik wel meevallen hoewel die twee figuren op het eind 0,0 toevoeging hebben behalve om aan te tonen dat Nyle helemaal van het lotje getikt is. En ook dat was al duidelijk natuurlijk....
madmadder
-
- 371 berichten
- 3057 stemmen
Wist kort na het zien van de film niet zo goed wat ik ermee aan moest omdat het totaal niet was wat ik had verwacht. Uiteindelijk moet ik concluderen dat deze audiovisuele ervaring toch onder je huid gaat zittten. Een beetje een anticlimactisch laatste kwartiertje, maar zo heel erg is dat niet omdat de rest zo lekker krankzinnig en trippy is. Leuk verwijzinkje naar Burroughs The Naked Lunch ook.
Carbon
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Beyond the Black Rainbow is qua sfeer, beeld en muziek een interessant stukje film. Ik zeg 'stukje', maar met bijna twee uur is het best een lange zit. De opbouw is traag, maar dat komt de sfeer enkel ten goede. Het trage tempo draagt samen met de lange shots, primair kleurgebruik en wat verontrustende visuals (waaronder een fijne drug-trip) goed bij aan een sfeervolle film die je redelijk onder de huid kan gaan zitten.
Naarmate de film vordert, blijkt het echter wel een film uit de categorie 'gave premisse, maar waar laten we het in godsnaam eindigen'. Niettemin, een interessante poging.
timmienoelie
-
- 1518 berichten
- 4265 stemmen
Is mijn top-10 met favoriete onvoldoendes toch nog ergens goed voor
Enig idee wat je toen nog zoal in je top 10 had zitten? 
mcdaktari
-
- 7297 berichten
- 0 stemmen
Als je goed op de LSD zit, dan zal dit misschien wel een goede film zijn, maar nuchter is het niet om aan te zien. Ik dacht nog wel, ah fijn een sciencefiction/horror, en hij krijgt ook nog 4 tot 5 sterren? Dat zal wel een prima film zijn. Maar ik had beter moeten weten en niet van het stemgedrag uitgaan.
Of het moet zijn dat ik een andere film zag, maar dacht toch zeker dat ik de juiste gekeken had.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Aangezien ik tijdens de eerste ziening zwak, ziek en misselijk was en m'n aandacht er soms moeilijk bij kon houden, deze maar eens in de herziening gegooid. En compleet weggeblazen door de film. Audiovisueel misschien wel de meest indrukwekkende film die ik ken, met als exceptioneel hoogtepunt de 1966 sequentie. Pure nightmare fuel.
Het laatste kwartier wordt de film een beetje campy en gaat Cosmatos de horrortour op. Op zich wel grappig, maar toch een klein beetje misplaatst in een film als deze. Maar toch weerhoudt het me er niet van om voor de volle 5* te gaan. Geweldig audiovisueel nachtmerrie-spektakel.
tbouwh
-
- 5810 berichten
- 5402 stemmen
Uiteindelijk helaas toch een werkje waar ik bijzonder weinig mee kon. Een enorm sterke score en een spel met kleur en belichting dat zijn weerga niet kent, maar daarbuiten had het niets dat mij verder intrigeerde. Soms is dat audiovisuele dan genoeg, hier was dat voor mij niet zo. De macabere horror-elementjes deden het niet al te best (zeker niet in het laatste kwartier, wat een afknapper zeg), en een coherent verhaal heeft de film ook niet. Niet dat ik daarvoor was gaan kijken, want ik verwachtte van een tevoren al een style=substance. Maar Beyond the Black Rainbow was mij echt te traag en en de visuele stijl had voor het plot (voor zover je daarvan kan spreken) uiteindelijk te weinig meerwaarde. Kleurgebruik, sfeer en score ten spijt kom ik alsnog niet verder dan 1.5*-die puur en alleen middels die elementen vergaard zijn.
Het laatste nieuws

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'
Bekijk ook

Les Chambres Rouges
Thriller, 2023
18 reacties

L'Étrange Couleur des Larmes de Ton Corps
Thriller / Mystery, 2013
44 reacties

Altered States
Drama / Sciencefiction, 1980
53 reacties

Spider Baby, or The Maddest Story Ever Told
Horror / Komedie, 1967
29 reacties

Lost River
Fantasy / Thriller, 2014
229 reacties

Fando y Lis
Fantasy / Experimenteel, 1968
12 reacties
Gerelateerde tags
homicidecommuneexploitatiesadismedelusionsurrealismemad doctorwreedheidcaptivetranscendence druggedpost-credits scenecanuxploitationfiendretro horror psychotronic filmart film avant garde
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








