Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 195 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Liam Neeson, Ralph Fiennes en Ben Kingsley
IMDb beoordeling:
9,0 (1.571.005)
Gesproken taal: Duits, Pools, Hebreeuws en Engels
Releasedatum: 3 maart 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Schindler's List
"Whoever saves one life, saves the world entire."
Oskar Schindler is een ijdele en hebberige Duitse zakenman die echter tijdens het Nazi-regime zeer menselijke trekjes begint te vertonen wanneer hij besluit om zijn fabriek te gaan gebruiken als vluchtplaats voor Joden. Gebaseerd op het waargebeurde verhaal van Schindler, die op deze manier ongeveer 1100 Joden van de gaskamers van Auschwitz heeft weten te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (9,0 / 1571005)
- Trailer (YouTube)
- Schindler's Ark (BoekMeter)
- Schindler's List (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Oskar Schindler
Itzhak Stern
Amon Goeth
Emilie Schindler
Poldek Pfefferberg
Helen Hirsch
Viktoria Klonowska
Wilek Chilowicz
Marcel Goldberg
Ingrid
Reviews & comments
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Film staat nr. 1 in mijn persoonlijke top 10: indrukwekkende film met ontroerend mooie en naadloos passende muziek.
g_unitboy
-
- 135 berichten
- 1042 stemmen
waarom staat deze film 14 e in de top 250
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
waarom staat deze film 14 e in de top 250
Omdat hij door veel mensen goed gevonden wordt.
briek
-
- 223 berichten
- 198 stemmen
1993 was een topjaar voor Spielberg, die 2 kaskrakers tegelijkertijd regisseerde! Ik was 10 jaar toen deze film uitkwam maar zag hem pas volledig in 2000 en daar ben ik blij om. Deze film was vrij zwaar voor kinderen die toen toch meer in de ban waren van Jurassic Park.
Toen ik Schindler's List voor het eerst volledig zag, had ik al een behoorlijke achtergrond over dit onderwerp en kon ik achteraf enkel zeggen dat deze film een meesterwerk is. Het verhaal was geen enkel moment langdradig voor mij, en de personages werden glansrijk vertolkt door echte klasse acteurs. Laten we niet vergeten dat Hilter of de Holocaust zowat het moeilijkste onderwerp is om een film over te maken, alles wordt nauwlettend in het oog gehouden van wat mag en wat niet, en kritiek is hier nooit ver weg.
John Williams maakte al zeer mooie filmmuziek in E.T. en Jurassic Park maar hier doet hij het nog beter. De muziek zorgt voor kippenvel en maakt de film nog aangrijpender dan hij al is. Deze soundtrack kan bij wijze van spreken dienen als algemene hymne aan de talloze onschuldige slachtoffers van WOII.
De zwart-wit beelden benadrukken hoe donker deze periode in de geschiedenis wel is. De aandacht die hier aan de decors, kostuums en de geschiedenis zijn besteed is al even uitstekend.
Dat maakt dat Schindler's List een film is waar niks valt op aan te merken en eigelijk door iedereen gezien moet worden.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
.John Williams maakte al zeer mooie filmmuziek in E.T. en Jurassic Park maar hier doet hij het nog beter. De muziek zorgt voor kippenvel en maakt de film nog aangrijpender dan hij al is. Deze soundtrack kan bij wijze van spreken dienen als algemene hymne aan de talloze onschuldige slachtoffers van WOII.

Gert P
-
- 280 berichten
- 1777 stemmen
Als deze in kleur was geweest had ie 5 ***** gekregen.
Indrukwekkende film en een goed verhaal.
Aragorn
-
- 209 berichten
- 108 stemmen
Omdat hij door veel mensen goed gevonden wordt.
en terecht ook!
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Tja.....
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Als deze in kleur was gewest had ie 5 ***** gekregen.
Liever zwart-wit epos, dan een kitscherige epos. Dat deze film niet in kleur is geschoten, maakt het n.m.m. alleen maar realistischer.
Gert P
-
- 280 berichten
- 1777 stemmen
Liever zwart-wit epos, dan een kitscherige epos. Dat deze film niet in kleur is geschoten, maakt het n.m.m. alleen maar realistischer.
Smaken verschillen gelukkig.
Heb niet voor niets ktv en dergelijke.
Dit is de eerste en laatste z/w film die ik heb gekocht.
Kraay
-
- 6190 berichten
- 1474 stemmen
Liever zwart-wit epos, dan een kitscherige epos. Dat deze film niet in kleur is geschoten, maakt het n.m.m. alleen maar realistischer.
Ik wil geen oude discussies overnieuw beginnen, maar waarom is de film dan juist realistischer?
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Omdat de authentische beelden ook vrijwel allemaal zwart wit waren en daardoor het een assosiatie oproept aan die beelden. Zo moeilijk is dat toch niet?
Kraay
-
- 6190 berichten
- 1474 stemmen
Idd niet moeilijk te begrijpen dat, dat voor sommige mensen mooier/sfeervoller/passender is, maar realistisch is daar volgens mij niet het juiste woord voor.
W.M.J.M
-
- 4041 berichten
- 2902 stemmen
Ik vind dat ook maar een raar argument, het wordt juist minder realistisch, aangezien in de realiteit de holocaust ook in kleur was... Toch is het geen slechte keus aangezien het de film een donkerde sombere toon geeft dat natuurlijk goed bij het onderwerp past.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Misschien ligt het aan het feit dat er tegenwoordig geen lang lopende docu's of series zijn, die het originele beeld langer dan twee tellen laat zien. Zo keek ik vroeger naar series als World at War e.d.
99% zwart/wit autentieke beelden.
Ik denk dat er nu nauwelijks meer origineel beeld van de oorlog wordt getoond anders dan "5 seconden brullende Hitler". Kan aan mij liggen maar ik denk dat het een maatschappelijke verschuiving is.
Als er nu een programma over de herdenking van D-Day wordt gemaakt, grijpt men waarschijnlijk ook eerder naar SPR dan het origineel.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Tjongejonge hee, iedereen weet toch dat in die tijd de wereld zwart-wit was??? Kleuren bestonden voor die tijd nog helemaal niet. Die zijn pas eind jaren '60 uitgevonden.
briek
-
- 223 berichten
- 198 stemmen
Nee sorry dat is toch niet waar, eind jaren dertig zijn de eerste kleurenfilms verschenen. Maar eens kijken op youtube daar vind je genoeg kleurenbeelden over WO II en zelfs al over de Olympische Spelen in Berlijn van 1936.
Het was vooral Duitsland, West-Europa en Amerika die met de eerste kleurenfilms zijn uitgekomen rond die tijd, de Russen zijn hier toch een 10 jaar later mee begonnen denk ik.
90% van de beelden over de Holocaust zijn in het zwart-wit, sommige Duitse Officiers zijn hier toch in geslaagd om zwart-wit beelden over te maken vermits dit streng verboden was. Dus de Duitsers hadden bijna geen kleuren documentaires over hun Holocaust. De Russen hebben er ook beelden van gemaakt maar die waren in zwart-wit, enkel de Amerikanen hebben nog enkele kleurenfilms hierover gemaakt.
Maar ik denk dat Spielberg hier zwart-wit beelden gebruikt heeft om te tonen hoe donker deze periode is in de geschiedenis van de mensheid.
074
-
- 147 berichten
- 0 stemmen
iets te langdradig, maar een prachtige film!
4.5
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5750 stemmen
Ik heb me toch maar eindelijk aan deze klassieker gewaagd. Maar wat kan ik er in hemelsnaam over zeggen dat niet al gedaan is? Het eerste uurtje was erg traag, saai en onnodig. Pas vanaf de inquisitie van de Getto werd het spannend. Het veranderde toen in een zeer nare film, maar dit zal in die tijd ook wel realiteit zijn geweest. Ik zal nooit snappen hoe mensen zo harteloos kunnen zijn.
Maarja, toch een klein puntje aftrek wegens het eerste saaie uur en het feit dat de film in zwartwit werd opgenomen. Dit maakte het toch iewat onpersoonlijker, het bevestigt dat je een buitenstaander bent. Maar goed, ik keek toch met open mond naar de aftiteling ( Hoewel die stenen op zijn graf leggen wel wat afgezaagd was )
Tjongejonge hee, iedereen weet toch dat in die tijd de wereld zwart-wit was??? Kleuren bestonden voor die tijd nog helemaal niet. Die zijn pas eind jaren '60 uitgevonden.
Op televisie, ja. De eerste kleurenfilm werd in 1922 gemaakt (ik weet even de titel niet meer, maar het was met een bekende Chinese actrice uit die tijd). Technicolor werd al in de jaren '30 gebruikt.(edit): Hoe heet dat jongetje die op een gegeven moment probeert te verstoppen en uiteindelijk in een bak vol stront springt?
desteven007
-
- 734 berichten
- 0 stemmen
Voor de Belgen op MM : Deze film komt woensdag 16 juli op 2BE! (20.25u)
nele
-
- 225 berichten
- 267 stemmen
Ik heb 'm vandaag bekeken, maar denk dat ik hem niet helemaal doorheb. Ik heb - als ik hier jullie reacties lees- blijkbaar veel gemist. Nuja, ik was waarschijnlijk te moe om deze film grondig te bekijken. Geef hem toch 4* want ik vond hem wel heel aangrijpend en alhoewel ik liever kleurenscènes had, paste dit zwart-wit decor bijzonder goed bij deze film en heeft me dan ook helemaal niet gestoord.
4*
Drezic
-
- 226 berichten
- 237 stemmen
goede film.
Toch jammer dat er Engels in gesproken wordt. Geeft het een commercieel randje.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Ach, bij Gladiator heeft niemand het erover...
Gladiator is ook een absoluut ***film.
Heel iets anders dan dit.
Iets commercielers dan Gladiator bestaat er bijna niet.
Edit: ik kom er net achter dat die film in de top250 staat.
Maakt die lijst nog een stukje ongeloofwaardiger. 
Bartel
-
- 170 berichten
- 0 stemmen
Ik vind de keuze zwart/wit juist goed vooral omdat het een duistere grijze periode was in een verleden die bijna niet voor te stellen is en hopelijk ook nooit meer zal gebeuren. Prima keuze
Saldek
-
- 290 berichten
- 176 stemmen
Een film die ik reeds een aantal keer heb gezien en me erover weet blijven verwonderen. Toen de film net uit was kreeg deze naast alle lof ook veel kritiek. Logisch, dit soort films lokken nu eenmaal reaktie uit. Een van de kritieken was dat het in het echt veel erger was dan de film toont. Klopt, ben wat op wezen zoeken en ben tegen zaken gestuit waarin mensen op een wijze werden behandeld en gemarteld die zelfs een meest zieke geest nog kokhalzend in de plé doet duiken. Maar ja, ging het alleen om de gruwels in de film? Ik vind dat S. Spielberg dat soort zaken op zeer subtiele wijze heeft gesymboliseerd, om een indruk te krijgen wat 'minderheden' betekenden in de ogen van de Duitster toen.
Zeer sfeervolle en aandoenlijke film met een einde zoals die in mijn optiek niet anders had moeten wezen. Ja, ik draag de film een warm hart toe. Dikke vijf.
Gerelateerd nieuws

Oorlogsklassieker 'Schindler's List' van Steven Spielberg vanavond te zien op televisie

Legendarische oorlogsklassieker 'Schindler's List' vanavond te zien op televisie

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Wees er snel bij: 'Schindler's List' staat op het punt om Netflix te verlaten
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekfabriekconcentratiekampheldholocaust (shoah)ss (nazi schutzstaffel)tweede wereldoorlogghettojew persecutionkraków, poland auschwitz-birkenau concentration campindustrialistjood / joodsnazidefense industry biografiegebaseerd op een waargebeurd verhaalhistorical fictionzwart en wittreinpolennazi schutzstaffel (ss)weapons manufacturerfemale pubic hair
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









