Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Bill Condon
Met onder meer: Kristen Stewart, Robert Pattinson en Taylor Lautner
IMDb beoordeling:
5,0 (270.891)
Gesproken taal: Engels en Portugees
Releasedatum: 16 november 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
"Forever is just the beginning"
Na de bruiloft gaan Bella en Edward op huwelijksreis naar Rio De Janeiro, waar Bella tot haar schrik ontdekt zwanger te zijn. De familie van Edward is in shock door de situatie, die de fragiele band tussen de vampieren en weerwolven nog meer spanning bezorgt. Niemand weet wat te verwachten van deze onwaarschijnlijke zwangerschap. Ondertussen blijft ook de dreiging van de Volturi bestaan.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,0 / 270891)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Breaking Dawn (BoekMeter)
- The Twilight Saga: Breaking Dawn, Part 1 (MusicMeter)
- The Twilight Saga: Breaking Dawn, Part 1 (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op Canal Digitaal
Acteurs en actrices
Bella Swan
Edward Cullen
Jacob Black
Charlie Swan
Dr. Carlisle Cullen
Aro
Esme Cullen
Emmett Cullen
Rosalie Hale
Jasper Hale
Video's en trailers
Reviews & comments
ElseEgberts
-
- 5 berichten
- 11 stemmen
mooi verhaal, maar erg voorspelbaar. de andere delen kan ik 10000x kijjken, maar deze was ik na 3x al zat, weet niet waar het aan lag.
Oliebol
-
- 19 berichten
- 18 stemmen
Beter als eclipse vond ik deze maar het is en blijft toch nog een hype vind ik. Niet slecht maar zeker ook geen hoogstandje. Moet er wel even bij vermelde dat ik me kapot schrok in de laatste scène hahahahahah
sss123
-
- 38 berichten
- 9 stemmen
Ja... ik vond dat ze wel erg overdrijven met Bella's make up!!!! ik weet dat ze er ziek uit moet zien!! maar Zoooooooo erg met de make-up !! zag er niet echt smakelijk uit
kwart van de film gezien met haar zo
zie toch wel liever een moooiere bella!
TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
Wordt het nu niet een beetje te gek?
Kijk eens wat nieuws al download je het eerst. Is het niks kan je alsnog dit aanzetten.
Ik vind het gewoon een superfilm, ik kijk veel nieuwe films, maar Harry Potter en Twilight BLIJF ik maar kijken!
EW101
-
- 1256 berichten
- 2284 stemmen
Ik vind het gewoon een superfilm, ik kijk veel nieuwe films, maar Harry Potter en Twilight BLIJF ik maar kijken!
Niks mis mee ,maar probeer ook wat klassiekers bijvoorbeeld van uit het oude Duitsland van tussen de wereldoorlogen in. Of ga eens achter wat western aan , Ray Harryhausen , Jaren '80-horror, Japanse films etc.
Ik raad je die echt aan.
MatthijsGr00t
-
- 14031 berichten
- 1342 stemmen
De tot nu toe slechtste film uit de Twilight reeks. De delen hiervoor konden mij nog redelijk boeien en waren de moeite waard om te kijken. Dit deel is erg matig. Het huwelijk en de huwelijksreis zijn veel te langdradig. Op dat moment was de film mij al verloren. Na een uur herpakt de film zich gedeeltelijk omdat het verhaal wat meer begon te leven. Toch blijft de film erg oppervlakkig en te saai. Er gebeurt bijna niets. 2,0* en hopelijk is het volgende deel weer de moeite waard. Ik verwacht van wel want de spanningen zijn nog niet uit de lucht.
MJP10
-
- 161 berichten
- 836 stemmen
Op commando van mijn vriendin gekeken net zoals als de andere, maar ik vond de film zo slecht dat ik in slaap gevallen ben. Slaapverwekkend. Die andere delen zijn ook niet veel beter, maar deze was toch nog wel het slechts..
Yehudit
-
- 85 berichten
- 110 stemmen
Belabberde soundtrack, dat was hetgeen dat me het allermeest stoorde. Helaas komt het acteerwerk ook compleet niet uit de verf, waarschijnlijk mede door het melodramatische script, de aftakeling van Stewart voegt mijns insziens copleet niets toe en slaat in feite ook helemaal nergens op, aangezien het kind menselijk is en van normale grootte.
De special effects zijn niet al te beroerd, enkele mooie beelden, dus faliekant mislukt zou ik 'm ook niet noemen, vandaar de 2*.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Jacob imprinted. They can't hurt her. Whoever a wolf imprints on can't be harmed. It's their most absolute law.
Na het zien van de vorige 3 Twilight films zijn we ook begonnen aan deze....
Het verhaal is in orde,maar de gehele uitwerking is soms erg traag te noemen (je zit echt te wachten totdat er wat gaat gebeuren)...
Wel is de gehele setting weer in orde (zoals in de gehele reeks) en is het acteerwerk ook in orde van de gehele cast....
qwertzu
-
- 449 berichten
- 433 stemmen
Belabberde soundtrack, dat was hetgeen dat me het allermeest stoorde. Helaas komt het acteerwerk ook compleet niet uit de verf, waarschijnlijk mede door het melodramatische script, de aftakeling van Stewart voegt mijns insziens copleet niets toe en slaat in feite ook helemaal nergens op, aangezien het kind menselijk is en van normale grootte.
De special effects zijn niet al te beroerd, enkele mooie beelden, dus faliekant mislukt zou ik 'm ook niet noemen, vandaar de 2*.
Behalve misschien dat het kind in 4 weken dusdanig volgroeid is dat het rijp is om ter wereld te komen, lijkt me enorm veel van de moeder vergen, 40 weken is al heftig! in het tweede deel zal ook duidelijk worden dat die groei zo snel blijft gaan
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Bedroevend slecht !
Het eerste uur kan je gewoon missen want het gaat om het trouwfeest en de huwelijksreis. Meer is er niet te beleven, alleen flauwe dialogen, slaapverwekkende personages en een dramatisch koppel waar de romantiek ver te zoeken is. Wat een flauw en kitscherig gedoe ! 
Daarna probeert de film wat te bieden op gebied van actiescènes , maar ook hier slaat de film de bal totaal mis. Gezien de belachelijke zwangerschap en de gevolgen ervan weet deze actiescènes de kijker totaal niet meer te boeien. Neen, waar de eerste film nog wat verhaal en leuke beelden gaf en daarna ook de volgende delen nog enigszins te doen was, is deze film totaal een miskleun. 3/10
Madeliefje
-
- 180 berichten
- 705 stemmen
Niet een grote fan van de Twilight serie, maar dit deel vond ik toch wel een stuk beter dan de voorgaande (zeker 2 en 3). Bella leek wat emotie te kunnen tonen en ik viel niet eens halverwege in slaap.
Lof78
-
- 151 berichten
- 274 stemmen
lekkere zwijmel film...vond het verhaal ten opzichte van vorige titels erg flinter dun... maarre het einde maakte veel goed...zeker toen het leven van Bella voorbij flitste met in de achtergrond het prachtige ''Bella's lullaby'''.
**/ sterren
Akkiej
-
- 236 berichten
- 530 stemmen
Ja ach wat zal ik hier van zeggen. Het is gewoon een flinterdun liefdesverhaaltje met een chagerijnige en niet overtuigende hoofdrolspeelster. Toch moet ik eerlijk bekennen dat ik me niet echt verveeld heb bij het kijken van deze film. Ik had wel hij veel scenes het idee: wie bedenkt nou zoiets.
Eigenlijk is het bij elke film van deze saga hetzelfde. Je begint de film, komt een heel klein stapje verder in het verhaal en thats it. Er gebeurt vrij weinig en de film zou het op zichzelf ook totaal niet redden. Kijkend naar de voorgaande delen is deze wel al beter.
zacula
-
- 12 berichten
- 0 stemmen
zzzzzzz.....hu? de film is al 3 uur geleden afgelopen. o ja nog punten geven....0.5 omdat ik goed geslapen heb. hola
volgens sommigen is de laaste scene redelijk....vlug even checken dan....mja niet slecht , maar omdaar voor meer punten te geven, absoluut niet.
Number23
-
- 8638 berichten
- 5685 stemmen
Ik kon altijd heel goed kijken naar de Twilight-films. Vond ik het eerste deel nog teveel zucht en kreun -werk, de daaropvolgende films kijken lekker weg ondanks de vreselijke weerwolven. Dit deel daarentegen gaat een paar stappen verder. Probleem is dat het de compleet verkeerde richting in is. De chemie tussen Pattinson en Stewart was deze film ver te zoeken, de soundtrack vond ik compleet misplaatst (Bruno Mars? Kom op zeg!) en wederom het weerwolven-gedeelte belabberd uitgewerkt. Ook alles rond de zwangerschap en uiteindelijke bevalling heeft een hoog belachelijkheid-gehalte. En toch ben ik benieuwd naar het laatste deel. Nieuwsgierigheid zit in de aard van de mens, maar het siert hem niet.
woeler82
-
- 390 berichten
- 783 stemmen
Slappe film met voorspelbare scene"s , vond de andere delen slaapverwekkend en deze is ook zo"n slaapfilm, kan er niks anders van maken
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Herziening nog een halve ster omlaag, want de ' chemie' die ze in deel 1 hadden is volledig verdwenen. Een heleboel niks tot het laatste half uur, en zelfs dat is redelijk saai. Laten we hopen dat deel 2 van BD beter wordt.
xmoviexmeterx
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Ja... ik vond dat ze wel erg overdrijven met Bella's make up!!!! ik weet dat ze er ziek uit moet zien!! maar Zoooooooo erg met de make-up !! zag er niet echt smakelijk uit
kwart van de film gezien met haar zo
zie toch wel liever een moooiere bella!
ja dat vond ik ook maar ze moet er zo uit zien toch vanwega edwart de vampire en een vampire is heel bleek dus daarom ik heb part 2 ook al gezien die komt pas in 14 november in de bios maar een vriend van me had hem al eerder dus ik heb hem al gezien
danick61
-
- 59 berichten
- 425 stemmen
de idioten die 1 0.5 of 1 ster geven maken deze website onbetrouwbaar. weg met die idioten. ga jullie fustratie ergens anders op reageren. onbeskoft!!!!
qwertzu
-
- 449 berichten
- 433 stemmen
ja dat vond ik ook maar ze moet er zo uit zien toch vanwega edwart de vampire en een vampire is heel bleek dus daarom ik heb part 2 ook al gezien die komt pas in 14 november in de bios maar een vriend van me had hem al eerder dus ik heb hem al gezien
Ze moet er zo uitzien omdat de foetus heel erg snel groeit en al haar kracht opslokt, ze teert gewoon weg omdat de foetus in 5 weken tijd volgroeid is en dus alle energie en reserves van Bella wegneemt.
ze kan geen voedsel meer tot zich nemen, tot het moment dat ze er achter komen dat de foetus behoefte heeft aan bloed, als je niet eet en je reserves worden ook nog super snel weggenomen dan ga je er vanzelf wel zo uitzien hoor, heeft niets met het feit vandoen dat ze later vampier wordt!
hagelslagje
-
- 9 berichten
- 8 stemmen
Beste deel tot nu toe. Mooie muziek, de laatste scene was werkelijk waar fantastisch. Het verhaal blijft me boeien. Ik vind het eigenlijk heel triest dat ze veranderd in een vampier. Ben 1 van de weinige die dat vind denk ik.. maar ik denk echt, dat je dat je levensdoel is.. doodgaan, vampier worden, een duivels iets eigenlijk.. en dan leven met een vampier.. tja, ik wijk af.. Mooie film dus, hoop dat de volgende nog beter is.
jappieBM
-
- 110 berichten
- 507 stemmen
de idioten die 1 0.5 of 1 ster geven maken deze website onbetrouwbaar. weg met die idioten. ga jullie fustratie ergens anders op reageren. onbeskoft!!!!
de idioten die 4 of 5 sterren geven maken deze website onbetrouwbaar. weg met die idioten.
Over smaak valt niet te twisten, en om laagstemmers idioten te noemen is hetgeen wat hier echt "onbeskoft" is
Fryce
-
- 1099 berichten
- 2337 stemmen
Deel 1 en twee waren te doen, hadden wel iets. Deze dus ook maar gekeken. Maar er gebeurd werkelijk helemaal niets! Ja een paar soap acties, maar dat was het dan wel. Erg saai en inhoudsloos met slecht spel.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ondertussen is dit al het 4de deel uit de reeks, en ben wel blij dat dit deel terug een pak beter is dan het wel miserabele 3de deel.
Hoewel ook hier weinig actie valt te beleven, is het verhaal wel goed en boeiend.
De film heeft me zeker niet verveeld en kijk dus nu ook naar het laatste deel.
Annik
-
- 49 berichten
- 118 stemmen
Deze was gelukkig alweer wat dichter bij het boek dan 3, maar voor een buitenstaander waarschijnlijk erg saai. Maar goed dat ze het laatste boek in 2 delen verfilmd hebben. Het zou gewoon niet gepast hebben in 1.
psychopath
-
- 439 berichten
- 348 stemmen
Zoals al wat hebben gezegd, verschrikkelijk saai en langdradig. In de omschrijving hier staat "Ondertussen blijft ook de dreiging van de Volturi bestaan." Ik geloof in heel de film zie je volturi 10 seconden en de scene na de aftiteling gaat ook nog eens nergens overs.
1,5* voor omgeving en special effects.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5885 stemmen
Een mierzoete vrouwenfilm wat overkomt als een soap. Het eerste uur is zeer zoetsappig en saai. Er gebeurd vrij weinig. De gehele cast is duidelijk gekozen op hun uiterlijk en het acteerwerk is matig. Ook de special FX zijn matig. Vaak krijg je amper wat te zien en de wolven zijn te duidelijk met de computer gemaakt. Niet zo`n beste film dus. Een magere 2,5 ster
Pre- en sequels

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
2012
234 reacties

The Twilight Saga: Eclipse
2010
1.112 reacties

The Twilight Saga: New Moon
2009
1.094 reacties

Twilight
2008
1.607 reacties
Gerelateerd nieuws

Gehele 'Twilight'-reeks met Robert Pattinson wordt deze week uitgezonden op televisie

'Twilight'-schrijfster komt na twaalf jaar met vervolg
Bekijk ook

Lauf Junge Lauf
Drama / Oorlog, 2013
18 reacties

Remember Me
Drama / Romantiek, 2010
571 reacties

African Cats
Documentaire / Avontuur, 2011
31 reacties

Metro Manila
Misdaad / Drama, 2013
43 reacties

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Avontuur / Fantasy, 2010
1.835 reacties

The Fault in Our Stars
Drama / Romantiek, 2014
228 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









