Circumstance (2011)
Genre: Drama
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Frankrijk / Verenigde Staten / Iran
Geregisseerd door: Maryam Keshavarz
Met onder meer: Nikohl Boosheri, Sarah Kazemy en Reza Sixo Safai
IMDb beoordeling:
5,9 (8.230)
Gesproken taal: Engels, Frans en Perzisch
Releasedatum: 6 oktober 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Circumstance
"Let no love fall victim to..."
Atafeh is de tienerdochter van een welgestelde familie in Teheran. Zij en haar beste vriendin Shireen bezoeken nachtclubs, wonen illegale feestjes bij, dubben verboden Amerikaanse films, experimenteren af en toe een beetje met alcohol en drugs en zijn stiekem verliefd op elkaar. Na genezen te zijn van een verslaving blijkt Atafeh's broer Mehran plotseling erg fanatiek gelovig te zijn. Hij heeft contacten met de godsdienstige zedenpolitie, maar is tegelijkertijd ook geobsedeerd door Shireen. Dat leidt tot spanningen in de relatie met zijn zus Atafeh. Hun ouders Firouz en Azar halen herinneringen op aan de tijd vóór de islamitische revolutie en vragen zich af wat er van de jeugd is geworden...
Externe links
Social Media
Video's en trailers
Reviews & comments
Villevalo23
-
- 1822 berichten
- 4270 stemmen
Heerlijke sensuele film die natuurlijk bovenal een aanklacht is tegen het Iranese regime. Het goede van Circumstance is dan ook dat op een zeer subtiele manier wordt gebracht. De acteerprestaties zorgen ook voor een groot deel dat de film je voor zich wint.
Biosguru
-
- 1557 berichten
- 5096 stemmen
Mooie idd sensuele film. Ik had er alleen wel een beetje een rare bijsmaak bij. De film is door Sundance gefinancierd of geproduceerd. Op de aftiteling leek het eerder een amerikaanse film.
Amerikanen die kritiek hebben op Iran... Ok. Hoe zouden we aan kijken tegen een film die zogenaamd uit Amerika komt en over het verderfelijke westen gaat. Maar door Iran gefinancieerd / geproduceerd is. En in Canada opgenomen?
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
En in Canada opgenomen?
Nee, in Beirut.
Indrukwekkende, dappere en gevaarlijke film. Onlangs nog werd actrice Marzieh Vafamehr veroordeeld voor 90 zweepslagen en een jaar cel voor haar rol in My Teheran for Sale.
Een Iraanse regie, in Beirut opgenomen en mede mogelijk gemaakt dankzij de contacten die Maryam Keshavarz heeft met het Sundance Festival.
4*
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Simpelweg een stevig, mooi uitgewerkt drama. Beelden waren erg mooi en vooral creatief. Acteerwerk was erg goed. Verhaal was om over naar huis te schrijven. Kortom een sterk filmpje.
* 4,0
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76936 stemmen
Niet echt geslaagd drama ik kon maar geen band met de familie krijgen en ik mis de betrokkenheid tussen mezelf en de karakters uit de film.
Ik ben een groot van van films uit Iran en Irak maar deze kon me maar matig bekoren.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een schrijnend coming-of-age melodrama met een liefdevolle boodschap (hoewel de moraalpolitie het tegendeel bewijst) over de wens naar vrijheid en de voortdurende druk te moeten kiezen tussen traditie en moderne levensvorm en wetenschap en religie. Vooral het eerste deel is sterk en er wordt de gehele film uitstekend gespeeld. De cameravoering kun je subtiel noemen.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Circumstance is een mooie film over het leven van twee beeldschone, rebelse jonge vrouwen in het ooit zo moderne, maar nu streng islamitische Teheran.
De film ziet er fantastisch uit, onder andere door de oogverblindende schoonheid van de lesbische seksscénes, maar ook door het puike camerawerk, mooie kleuren, close-ups op goede momenten..erg goed verzorgd. De scénes in de nachtclub waren erg goed. Op het acteerwerk heb ik ook niets aan te merken.
Typerend hoe de toch zeer gematigde / moderne vader in een hoek werd gedrukt door de maatschappij, en dit later probeert aan zijn dochter uit te leggen tijdens een bergwandeling.
Ontroerend, en zeker iets om over na te denken...
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Circumstance is een mooie film over het leven van twee beeldschone, rebelse jonge vrouwen in het ooit zo moderne, maar nu streng islamitische Teheran.
Dit is wel een hele slechte zin. Modern en Islam gaan hartstikke samen, voor het geval dat je kennis te beperkt is over wat de islam precies is. Als iets islamitisch is, hoeft het niet meteen niet 'modern' te zijn, dat is een 'Westerse' richtlijn. Het Westen heeft verschillen tussen het Occident en Orient uitgevonden, vandaar die binaire tegenpolen.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Dit is wel een hele slechte zin. Modern en Islam gaan hartstikke samen, voor het geval dat je kennis te beperkt is over wat de islam precies is. Als iets islamitisch is, hoeft het niet meteen niet 'modern' te zijn, dat is een 'Westerse' richtlijn.
Mijn vrouw is moslim en modern, en ik heb mij goed verdiept in de Islam, ik heb zelfs de Koran gelezen, iets wat veel Moslims niet eens kunnen zeggen, dus mijn kennis over de Islam is zeker niet beperkt te noemen.
Met een modern Teheran bedoelde ik dat die stad in korte tijd is veranderd van een moderne, vrije stad in een gesloten stad waar in het kader van de sharia bijna niets van die vrijheden meer over is. In de film wordt dat duidelijk bij de inval in de club. Hiermee is Teheran een paar flinke stappen terug in de tijd gegaan, en nee, die stappen kan ik niet modern noemen.
Ik heb nergens vergeleken met de door jou genoemde "Westerse richtlijn".
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Mooi drama voornamelijk over 2 vrouwen in Teheran die hevige gevoelens hebben voor elkaar. Mooi in beeld gebracht, Sensuele scenes in afwisseling met de beklemmende wereld waar ze in leven. Hoe vrij het was, des te strengen het aan het worden is.
Had hem zwaarder verwacht, maar des al niet te min een mooie film met prima acteurs. Mooi tussendoortje...
3.5
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Wauw, super mooie film over de lesbische relatie tussen twee enorm knappe Iraanse dames.
Super goed gespeeld, en vaak ook erg knap gefilmd.
Ook zeer sterk in beeld gebracht hoe de losbollige dames tegen zaken aanlopen rondom het (wat strengere) islamitische geloof.
Knappe overtuigende film.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Stukken beter dan ik had verwacht. Mooie regie, goed acteerwerk (wat een eng en glad mannetje die broer) en een overtuigend en goed opgebouwd script.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Goeie film over twee Iraanse meisjes die wat meer voor elkaar voelen dan alleen vriendschap. Het eerste gedeelte behandelt de ontluikende liefde tussen deze twee meisjes die een ogenschijnlijk 'normaal' leven lijden. Echter verschilt de positie van de vrouw in deze cultuur nogal tegenover de westerse wereld. En dit wordt dan ook duidelijk in het tweede gedeelte dat wat grimmiger is en ook wat meer plotvorming heeft. Mooi in beeld gebracht allemaal, maar soms wat te onsamenhangend om echt indruk te maken.
Ayres
-
- 259 berichten
- 811 stemmen
Wat ik niet snap is datniemand die camera's doorhad terwijl ze heel groot waren en op duidelijke plekken hingen. Maar ik ben dan waarschijnlijk weer de enige die zich daar aan kan ergeren.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8586 stemmen
Een mooie dramafilm...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Perfect achtergrond geluid/muziek (Dolby Digital)..
Super mooi HD kwaliteit...
Dit taboedoorbrekende drama is het debuut van regisseur Maryam Keshavarz, waar ze op het Sundance Film Festival de publieksprijs mee won.
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Zag deze toevallig op Film 1 want anders zou ik hem nooit hebben gezien. Het is opzicht best een redelijk drama waarvan vooral het visuele gedeelte eruit spat (ook muzikaal zat het wel goed). De dames mochten er visueel natuurlijk ook wezen en dan met name de fraaie Sarah Kazemy (een soort van combinatie tussen Monica Bellucci en Salma Hayek). Buiten dat de dames er fraai uitzagen acteerden ze ook nog eens sterk, dat geldt eigenlijk trouwens voor de gehele cast. Het verhaal zit trouwens best aardig in elkaar en weet ook te wel te boeien. Geen hoogvlieger deze film maar wel aardig om eens gezien te hebben.
missl
-
- 3866 berichten
- 5798 stemmen
Goed acteerwerk maar ik vond het verhaal wat te rommelig om me echt in te kunnen leven.
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Film over een rijke familie in Iran die graag werelds wil zijn en het contrast met hun traditionele religieuze omgeving. Echt boeiend wordt het echter allemaal niet. Dat heeft twee belangrijke redenen. De echte onderlinge relaties worden niet helemaal goed duidelijk gemaakt en de film gaat ook niet echt de diepte in waardoor het emotioneel allemaal nogal oppervlakkig blijft. Al is dit voor Iraanse begrippen vast een revolutionaire en schokkende film. Althans, zo vermoed ik als westerling met mijn vooroordelen over Iran.
Fransman
-
- 3022 berichten
- 2267 stemmen
Verontrustende film, die (voor mij) zeer indringernd duidelijk maakt dat totalitaire staten zich altijd van de zelfde zaken en mensen bedienen. USSR, Oost-Duitsland, Stasi, Iran, zedelijksheidspolitie, revolutionaire rechtbanken, Het Volk, de Islam, allemaal dezelfde begrippen voor ideologische en religieuze onderdrukking van mensen, en vooral jonge mensen, die naar vrijheid snakken. Ze kunnen maar twee dingen doen: vluchten of zich aanpassen.
Je ziet in deze film hoe die meiden aan hun ketenen rammelen. Je voelt hun onmacht. Je voelt moordzucht als je ziet hoe die verknipte knul zijn eigen familie aangeeft, bespioneert, chanteert. En de beulen uitnodigt op zijn trouwfeestje. En dan de vader, die de beul een glaasje sap gaat brengen. Om te kunnen overleven. Zijn gezin, of wat daar nog van over is, te redden. Knappe film die dat allemaal laat zien en onder je huid kruipt. Daar gaat het om in deze film. Niet om de lesbische verhouding van de beide meisjes. Die is maar bijzaak. Liefde is nu eenmaal liefde. Het gaat ook niet om de islam. Deze film heeft niets met de islam te maken. In de voormalige DDR gebeurde precies hetzelfde. Kijk maar naar het gelauwerde 'Das Leben der Anderen'. In de DDR hadden ze geen islam, daar noemden ze het weer anders. Zodat het land kon worden ingericht als een grote gevangenis, waar je niet uit kon.
Circumstance is geen film die je vrolijk stemt. Wel een waarachtige film die waard is om gezien te worden. Met een boodschap, al is die knap verwerkt. 'Mijn vrouw mag niet zingen en ik zorg er wel voor haar onder de duim te houden', zegt de nieuwe bekeerling. Duidelijker kan het niet. Hoed je voor gelovigen, welk geloof ze ook aanhangen.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
(...) Zodat het land kon worden ingericht als een grote gevangenis, waar je niet uit kon.(...)
Dat is, zoals Fransman hierboven schrijft, de kern van deze film, die in feite één grote aanklacht is tegen de uitwassen van het bespieden en de geestelijke onderdrukking, die totalitaire regimes nodig hebben om te kunnen overleven. ”Big brother is watching you”, moet in het geval van deze film echt letterlijk genomen worden. Dramatisch, romantisch en tegelijkertijd uitermate beklemmend en actueel, gelet op de groeiende stroom onthullingen over afluisterpraktijken en vergelijkbare zaken.
Uitstekend regiedebuut van Maryam Keshavarz.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Hele indrukwekkende drama/soort romantische film!
Pak van het begin tot het eind, sterkte acteerprestaties..
Alleen het einde had iets beter gekunt, was net te ''open''
De film gaat over 2 islamitische meisjes die eigenlijk heel anders leven/willen leven dan dat in hun geloof word gewaardeerd... En als dan haar broer ook weer thuis komt en die helemaal zwaar bekeerd is tot het geloof.......
Echt een aanrader
3.5 (had n dikke 4 gekrengen als het einde beter was)
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2313 stemmen
U heeft zo van die vooroordelen over Iran: censuur, repressie, zedenpolitie, omkoping en religieuze wetgeving. Regisseuse Maryem Keshavarz, die haar land enkele jaren geleden ontvluchtte, kan ze helaas bevestigen.
Circumstance is in de eerste plaats een erg triestige film. Op het einde van de tragedie is de vooruitstrevende vader mee aan het bidden met de fanatieke broer, en trekken de twee protesterende vriendinnen het land uit. Iedereen in een hoekje gedreven, het protest gedoofd, en het systeem gewonnen. Moeten we "de realiteit dan maar accepteren?" Misschien is het beter dat die cynische visie niet in handen komt van lokale verzetsleden. Maar het heeft wel een verdomd goede film opgeleverd.
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Ik had hem al eens gezien, merk ik hier. Maar ik denk er nog steeds niet veel anders over als de vorige keer. Schokkend en revolutionair voor Iraanse begrippen, maar voor mij oersaai en niet boeiend. Al heb ik het vorige keer wel beter verwoord.
SaintNick
-
- 182 berichten
- 45 stemmen
Dit is wel een hele slechte zin. Modern en Islam gaan hartstikke samen, voor het geval dat je kennis te beperkt is over wat de islam precies is. Als iets islamitisch is, hoeft het niet meteen niet 'modern' te zijn, dat is een 'Westerse' richtlijn. Het Westen heeft verschillen tussen het Occident en Orient uitgevonden, vandaar die binaire tegenpolen.
Hmmm.
mjk87 (moderator films)
-
- 14518 berichten
- 4517 stemmen
Ja, mooi. Sensueel ook. Mooi inkijkje in de Iraanse wereld (daar ga ik gemakshalve maar vanuit) en wat zo leuk is, is dat dit net een wat gegoede familie is waardoor je eens een wat ander beeld krijgt van zo een land. Maar ook de besloten feestjes, lichtjes en fijne soundtrack maken dit erg fijn kijkvoer. En dan heb ik de twee aantrekkelijke actrices nog niet genoemd. Inhoudelijk fladdert het echter te veel kanten uit en lijkt er soms maar wat bij te hangen. Natuurlijk komt de thematiek rond geloof en onderdrukking veel naar voren, maar voor mijn gevoel was het bijzaak en dus geen film vol grootse gebaren maar een kleine film over de relatie tussen de meisjes. Die vader aan het eind die ineens meedoet met de broer in zijn gebeden, waar kwam dat nu ineens vandaan? Van zo'n broer (en al die types als hij) krijg ik wel jeuk trouwens. In het openbaar van alles afkeuren, maar wel gewoon een harde plasser krijgen van mooie meisjes. De viezerik. 3,5*.
Baboesjka
-
- 891 berichten
- 1922 stemmen
Best goed. Goed geacteerd en best een interessant verhaal, maar ik vond het niet geweldig. 3*
Het laatste nieuws

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








