• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.360 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cheung Foh (1999)

Actie / Misdaad | 81 minuten
3,36 44 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 81 minuten

Alternatieve titels: The Mission / Cheung Fo / Gunfire / 鎗火

Oorsprong: Hongkong

Geregisseerd door: Johnnie To

Met onder meer: Anthony Chau-Sang Wong, Francis Ng en Jackie Lui Chung-Yin

IMDb beoordeling: 7,5 (6.660)

Gesproken taal: Kantonees

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cheung Foh

"Five men. They appreciate each other's guts and wisdom, and they are always perfect partners in missions. But now, they'll have to hold their pistols at each other..."

Het hoofd van een gangsterbende huurt vijf lijfwachten in om hem te beschermen. Het merkwaardige gezelschap bevat onder meer een kapper en een pooier, maar het vijftal raakt snel uitstekend op elkaar ingespeeld.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Ik zoek deze al enorm lang zonder resultaat. Kan iemand me helpen? (liefst met nederlandse ondertitels)


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Ik heb het in Hong Kong gekocht, anders moet je via Yesasia proberen of importeren bij een gespecialiseerde dvd winkel. Ik heb die van Ah Mei Entertainment genomen, maar die is best wel matig qua kwaliteit die hij aanbiedt. Het was toch maar 6 Euro, dus misschien vandaar. Nederlandse ondertiteling zal je niet vinden, hooguit Engels.

Verder was de film erg vermakelijk, het is misschien niet met de tijd mee, maar de opbouw van de schietpartijen zijn zorgvuldig uitgevoerd. De spanning is goed opgebouwd, het is langzaam, maar toch niet storend, echter is het een uiterst plezier om te kijken.

4 sterren


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12835 stemmen

Hmmm, ben er iets minder over te spreken.

De basis van To's latere werk zie je hier wel al terug. Bij momenten zeker erg stijlvol. Met name dan de belichting en de vuurgevechten, die niet al te actievol zijn maar wel sfeervol en mooi opgebouwd inderdaad.

Toch is het visueel vaak wat te donker en is de soundtrack bij momenten storend element. Het verhaaltje is hypersimpel tot na een minuut of 65 "The Mission" eigenlijk gedaan is en er een vreemde epiloog aangehangen wordt die normaal gezien het merendeel van een film zou opeisen.

Zeker niet Wong's beste rol maar hij heeft ondertussen wel genoeg reputatie opgebouwd zodat ik het toch leuk vind hem aan het werk te zien. Doet het verder ook zeker niet slecht.

Matig actiefilmpje, visueel mooi maar verre van afgewerkt, vooral weinig actie en nogal slecht gedoseerde verhaallijn.

Kleine 3*


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Weer sterke sfeervolle actiefilm van To. Epiloog doet misschien vreemd aan, maar vind ik toch passend omdat het uiteindelijk om de samenwerking en vriendschap van de bodyguards gaat. Het voorgaande deel kun je daardoor ook als een lange intro beschouwen waarna de intrige pas na een uur begint. Beetje vreemd misschien, maar vond het toch boeiend en vermakelijk. Muziek is op de pijngrens, maar ging net, en had ook wel iets cheesy jaren 80-achtigs.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

J.T.O schreef:

Ik heb het in Hong Kong gekocht, anders moet je via Yesasia proberen of importeren bij een gespecialiseerde dvd winkel. Ik heb die van Ah Mei Entertainment genomen, maar die is best wel matig qua kwaliteit die hij aanbiedt. Het was toch maar 6 Euro, dus misschien vandaar. Nederlandse ondertiteling zal je niet vinden, hooguit Engels.

De regio 1 uitgave was niet om aan te zien. Maar die DVD komt bijna letterlijk uit het VHS-tijdperk. De DVD heeft fletse kleuren, is letterboxed, heeft een waterlogo op de achtergrond van het beeld en van het geluid en muziek klopte al helemaal niets. Tijd dat deze wordt gerestaureerd en samen met andere Klassieke films van Johnnie To op BR wordt uitgebracht.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

Missie met een staartje. To bewijst andermaal geen overladen scenario nodig te hebben om tot een gaaf gangsterfilmpje te komen. Een even select als curieus gezelschap dat bij elkaar wordt gebracht om een baas te beschermen. Dat gaat gepaard met aanslagen en mondt uit in een vriendschap die op de proef wordt gesteld. Meer is het in wezen niet en meer hoeft het in To's handen ook niet te zijn.

Simpel en subtiel hoe hij het groepje tot elkaar laat komen met allerlei gelummel, onderkoelde humor (de taxi!), geweld en ongein als de sigaretten en het propje, maar als de film een ander doelwit kiest, blijkt het allemaal wél te werken. Dat geldt wat minder voor de muziek, met name wanneer het leitmotif wordt ingestart. De rest is ontspannen en speels, dat onderdeel werkt vooral op de zenuwen.

De film kent niet eens zo gek veel geweld en To's latere werk is over de gehele lijn vaak nog iets zwieriger, maar ook hier heeft hij oog voor prachtige locaties en de shoot-outs zijn weer echt smullen geblazen. Niet vanwege driftige actie, het is de uitgekiende en koelbloedige enscenering die het onderscheid maakt. In deze beheerste wereld zijn gangsters nog echt cool. Zelfs een kapper. Wong is ijskoud.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4599 stemmen

Een ongecompliceerd, recht toe rechtaan verhaal over een lokale crime boss die, nadat er een aantal aanslagen op hem zijn gepleegd een bont gezelschap inhuurt als zijn persoonlijke bodyguards. Van een origineel of veelzijdig scenario moet deze, uit 1999 stammende actiefilm uit Hong Kong het dan ook niet hebben. Maar dankzij de strakke regie van Johnnie To, goede rollen van onder meer Anthony Wong en Simon Yam en het elegante camerawerk weten de makers er nog best iets moois van te maken.

Het zijn in Cheung Foh/The Mission vooral de fraai afgemeten schietpartijen die daarbij het meest in het oogspringen, geweersalvo's die naarmate het team beter ingewerkt raakt steeds meedogenlozer worden. Daarnaast zijn de dialogen vaak amusant en het tempo lekker vlot.

Het einde vond ik niet echt overtuigend en wat rommelig maar voor het overgrote deel was Cheung Foh/The Mission een fijn compact en erg vermakelijk misdaadfilmpje.


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1818 berichten
  • 1036 stemmen

Onderschat. To probeert immers actie op een andere manier te brengen, de choreografie meer statisch, meer organisatorisch dan bij bv Tsui Hark . Schitterende scene die boekdelen spreekt over de gebrachte aanpak van actie filmen. De hinderlaag in het winkel centrum. Personages blijven staan, positioneren zich strategisch over de ruimte, lang wachten, geen beweging. Plots door een ander camerastandpunt zien we de andere zijde en waarom hun keuze de juiste is. Nu toch beweging maar het verloopt zeer gedisciplineerd. Plot is simpel maar To probeert de bende te observeren. Ze worden kameraden. Scene waarin ze voetballen met papier als ze de wacht houden in een kantoor bv of die sigaretten truuk. De dynamiek binnen de groep is belangrijker dan het plot. Geniaal begin waarin de camera de personages al introduceert zonder dat de kijker ervan bewust is. Het lijkt wel Altman in Short cuts. Dan de details die het laatste kwartier moeten inleiden. De bodyguard die wegliep uit angst in het begin, voor dood werd achtergelaten door zijn bendeleden omdat hij als verrader werd aanzien en plots als vloerveger in het winkelcentrum opduikt. Hij krijgt geld en daarmee terug zijn loyaliteit. Loyaliteit is misschien wel het hoofdthema. Het is ook daarom dat het laatste kwart die richting uitgaat. Geen opvulsel, geen overbodig verhaallijn maar het thema verder uitdiept.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

"I think the soundtrack to this movie was recorded entirely on a $50 keyboard." -ICM dude #1

"Good movie with an excruciatingly awful soundtrack" -ICM dude #2

OH kaart het ook al aan, ik ben benieuwd hoe ik dat ga trekken, aangezien deze wel klaar ligt voor komend jaar. Over het algemeen kan ik er niet best tegen dat dát aspect niet in orde is.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Haha, geweldig. Het is binnen 60 seconden al vreselijk.

Wong Kar-Wai heeft laatst zijn film van een nieuw kleurenpalet voorzien, als dat O.K. is zou het bij mij als Johnnie To ook kriebelen wat aan die godslasterlijk lelijke soundtrack te doen. Er zijn zat '80's en '90's films waarbij de outdated soundtrack een meerwaarde heeft, dit is er wat mij betreft niet een van.