- Home
- Films
- Source Code
- Filtered
Source Code (2011)
Genre: Sciencefiction / Actie
Speelduur: 93 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Frankrijk
Geregisseerd door: Duncan Jones
Met onder meer: Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan en Vera Farmiga
IMDb beoordeling:
7,5 (578.436)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 juni 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Source Code
"Make every second count."
Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) wordt met een schok wakker in een trein op weg naar Chicago. Hoewel de passagiers hem lijken te kennen heeft hij geen idee waar - of wie - hij is. Het laatste wat hij zich herinnert is een helikoptermissie in Afghanistan. Nu zit hij in het lichaam van iemand anders, maar voor hij iets kan doen vernietigt een bomexplosie het complete treinstel en alle passagiers...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,5 / 578436)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Source Code (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
Social Media
Acteurs en actrices
Colter Stevens
Christina Warren
Colleen Goodwin
Dr. Rutledge
Derek Frost
Hazmi
Max Denoff
George Troxel
Gold Watch Executive
Conductor
Reviews & comments
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Aardige film.
Hoewel je na het debuut van Jones wel iets meer verwacht. Wat vooral opvallend is, is dat het whodunnit deel eigenlijk helemaal niet spannend is. Het is een beetje jammer, ben altijd best een sucker voor die Agatha Christie whodunnits. Toch weet Jones wel wat mysterie te halen uit de situatie van Gyllenhaal en gaan de 90 minuten opvallend snel voorbij. Het is daardoor een fijn zaterdagavond filmpje maar niet heel erg veel meer dan dat. Einde was ook wat onnodig brengt met terugwerkende kracht toch wat plotholes met zich mee.
3 sterren.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Best wel een onderhoudend filmpje die best wel wist te boeien en soms ook wat spannend was (zeker in de eerste 30 minuten). Het verhaal vond ik best goed gevonden en de uitvoering was leuk maar ook erg cliché. De film duurt maar net 90 minuten maar dat is juist uitstekend want als de film langer had geduurd was het waarschijnlijk saai geworden. Van de cast deed Jake Gyllenhaal het best goed en deden Vera Farmiga en Michelle Monaghan het wel aardig.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Naast schaamteloze product placement bevat deze film veel spanning en vertier. Het ziet er allemaal prima uit en Gyllenhaal speelt goed. Helaas weet de film niet boven de gemiddelde Amerikaanse thriller uit te stijgen, en is deze prent, ondanks de originele insteek, een massaproduct. Het is allemaal erg braaf en binnen de lijntjes. Maar wel erg spannend en boeiend van begin tot eind.
Zandkuiken
-
- 1747 berichten
- 1432 stemmen
Filmpje dat vlot wegkijkt, maar me wel iets minder eigenzinnig lijkt dan Jones' debuut. Moon wist me dan misschien niet helemaal te overtuigen, maar Source Code leunt toch eerder aan bij een typisch Hollywoodproduct. Eentje dat misschien een beetje dieper snijdt, maar dat hoeven we ook niet te overdrijven. Wel oerdegelijk vakwerk overigens. De film deed bij momenten Hitchcockiaans aan, mede dankzij de locatie en de ouderwetse score.
Het hele gebeuren dreigt soms wel een tikkeltje langdradig te worden, veeleer door het concept dan de speelduur. Net als in bv. Groundhog Day moet je als kijker steeds dezelfde taferelen doorstaan tot er weer eens iets nieuws kan gebeuren. Ook het einde werd me net wat te sentimenteel.
Maar verder valt er wat mij betreft weinig te klagen. De prent ziet er behoorlijk uit en er wordt meer dan prima geacteerd. Gyllenhaal doet het zelfs heel goed, vond ik. Monaghan is enorm charmant en ziet er hier net als Farmiga erg knap uit. Ook Jeffrey Wright speelt zijn rol zoals het hoort.
Toch een van de betere blockbusters (nou ja) van het jaar, goed voor een kleine 3,5*
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Het idee is natuurlijk weer goed, maar de uitwerking is beduidend minder.
Source Code is matig omdat het erg langdradig is. Ik hoopte vooral op een film waarin verschillende missies moeten worden volbracht. Beetje James Bond / Ethan Hunt achtig. Helaas is dit dus niet het geval en zit ik 1,5uur lang naar een film te kijken waarin iemand een bom moet vinden en steeds een stapje verderkomt. Voor de één enorm intens, maar voor de ander wellicht wat (te) langdradig. Het ging mij tegenstaan en de score maakte het er ook niet minder erg op. Soms hele spannende muziek, maar geen greintje spanning waar te nemen op dat moment. Ook het moment wanneer hij uit de trein springt vond ik nogal lomp!
De film is verder wel in orde en over het einde ben ik ook wel te spreken. Alleen zoals ik al zei, het idee is prima, maar de uitwerking is mij iets te standaard. De houdbaarheid is daarbij dus erg kort.
Source Code = eendagsvlieg
2,5*
DiKKe_OsCaR
-
- 406 berichten
- 2034 stemmen
Ik kon erg moeilijk in deze film komen... Het viel me alles bij elkaar wat tegen. Het einde maakte wel wat goed. En als ik er nu aan terug denk (het is een aantal dagen geleden dat ik de film heb gezien) zaten er ook wel sterke momenten in.
Wellicht had ik te hoge verwachtingen. Nog één noot: heel slecht acteerwerk van die 'bedenker' van het hele gebeuren..
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Na het lezen van de mogelijke theorieën over de essentie van deze film vind ik toch een alles behalve dan sterke film. Of het nu wel of niet de bedoeling is om er een psychologisch vraagstuk van te maken, nu voelt het aan als een mogelijk interessant concept in een actiejasje. Het is tot op zeker hoogte vermakelijk om Stevens steeds hetzelfde te zien meemaken maar dan anders om zo een bomaanslag te kunnen voorkomen, na een tijdje begon mijn interesse te verdwijnen en leek de film het gedeelte met de bom zo snel mogelijk te willen beëindigen om zo aan de grande finale te beginnen.
Aardige maar makkelijke rol van Gyllenhaal en Farmiga die een prima bijrol speelt in deze redelijke film waar ik toch behoorlijk meer van had verwacht.
3*
Mirckje
-
- 98 berichten
- 105 stemmen
Opzich geloofwaardig neergezet idee over paralelle universums via kwamtum mechanica. pure sci fi natuurlijk, maa wel grappig om mee te spelen. Het is een theorie die verre van bewezen is.
Prima acteer werk, goed sfeertje, lekker tempo. Ver gezocht verhaal dat dan weer wel. En beetje pijnlijk qua timing met die Noorse idioot.
Filmkriebel
-
- 9971 berichten
- 4657 stemmen
Vernuftige SF met een ijzersterk gegeven rond het manipuleren van gebeurtenissen in een alternatieve realiteit. Het einde, waarbij de twee realiteiten in elkaar overvloeien tot één enkele klopt helemaal niet want dat zou betekenen dat in het geheugen van Capt. Goodwin dezelfde trein zowel ontploft is als niet ontploft of anders gezegd dat de de niet ontplofte trein chronologisch na de ontplofte komt. Het einde heeft me niet overtuigd maar voor de rest valt er weinig op te merken. Dit is zonder meer een dikke vette 4*.
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Best een lekker wegkijkertje hoor 
Het mystery gehalte in het eerste deel is zeer aangenaam en weet je aandacht meteen goed vast te pakken. Ik had de indruk dat ik een toppertje ging bekijken, maar zodra je een beetje doorkrijgt hoe de vork in de steel zit begint het helaas iets minder te worden. De mystery valt vanaf dat moment weg en het wordt meer een soort standaard actiethrillertje, inclusief een bijbehorend vleugje romantiek natuurlijk... Jammer.
Verder zit het op het visuele vlak en het acteerwerk allemaal wel snor.
Nipte voldoende. 3,0*
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Zeer melig.
Geen idee waar het nu juist aan lag, maar het eerste deel werkte gewoon niet. Gyllenhaal's gemopper en gekreun tussen de Source Code sessies door was enorm vervelend, het werkte ook echt voor geen meter vond ik. Iets in de keuze van vragen en twijfels vond ik enorm stompzinnig en zo ongeloofwaardig dat het mij voor een keer echt uit de film haalde.
Halverwege de film lijkt het iets boeiender te worden, al is er van opbouw niet veel sprake. Drie of vier keer klungelt Gyllenhaal wat, dan plots valt alles op z'n plaats.
Het einde is een al even grote sof; ineens heb je wat parallelle werelden zodat onze held lekker kan voortleven met z'n liefje? Echt het meest debiele Hollywood einde dat ik in lange tijd gezien heb.
Jammer, want het concept verdiende veel beter. Werd ook al een keer veel beter uitgewerkt in Deja Vu, deze Source Code is een zeer matig alternatief. Jammer, want het potentieel van Moon wordt niet verbeterd en de film krijgt er een zeer belabberd melig randje bij.
1.5*
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Fijn vlot filmpje.
Moest wat denken aan Vantage Point, ook al heeft die er verder niets mee te maken. Zal wel komen omdat we telkens dezelfde situatie krijgen voorgeschoteld.
Erg fris filmpje dat best goed in elkaar zit met die parallelle universums al klopt het einde natuurlijk niet. Er zit ergens een hiaat wat betreft Sean Fentress. In het ene universum is hij dood (dat klopt) maar in het andere? Hm hm...
Maar goed, kan de pret niet drukken. Verhaal is onderhoudend, soms een beetje spannend en er zit zelfs een vleugje romantiek en een streepje drama in. En dat allemaal in een vlot strak tempo waardoor die 90 minuten voorbij vliegen.
Erg geslaagd.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Erg veel verspild potentieel. Het uitgangspunt en de Hitchcockiaanse opening deden mij een spannende thriller verwachten, maar Duncan Jones heeft ervoor gekozen zichzelf te verkopen aan goedkoop Hollywood-sentiment. Bah, achteraf eigenlijk schandalig dat er gerefereerd wordt naar Bernard Herrman met het openingsdeuntje en Source Code uiteindelijk niets meer is dan een dertien-in-een-dozijn thriller. Matig.
2*
mr_erp
-
- 163 berichten
- 1756 stemmen
Dit soort thrillers die je aan het denken zetten kan ik meestal wel waarderen.
Deze film is ook weer een goede mindf*ck. Verder de nodige actie en ook nog een komisch en romantisch randje. Dat is allemaal goed geslaagd. Acteerwerk was ook goed te slikken.
Alleen deze film draaft voor mij net te ver door. Iets te veel filosoferen over parallelle werelden en toch ook iets te ongeloofwaardig.
Daarom vind ik deze film toch een stuk minder als bijvoorbeeld The Butterfly Effect. Desalniettemin toch zeker een goede film!
michielo77
-
- 25 berichten
- 1065 stemmen
Ook bij deze film had ik mijn twijfels bij de trailer. Is dit nu de nieuwe 12 Monkeys (1995) of een krijg ik een Deja vu (2006). De regiseur, Duncan Jones (Moon) zou zeker iets Gylliamiaans (Time Bandits, Brazil, en dus 12 Monkeys) neer kunnen zetten en Jake Gyllenhaal kiest over het algemeen goede films uit (met uizondering van Prince of Persia). Bovendien waren de kritieken niet mals (in positieve zin). Ik waagde het er dus op.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Geinige film, waarbij de gimmick (Jake Gyllenhaal wordt paar keer teruggeflitst om een bom in een trein te ontmantelen) gelukkig niet te lang doorgevoerd wordt. Gyllenhaals keuzes vond ik niet altijd overtuigend, maar goed dat zie ik maar door de vingers. Niet teveel nadenken over mogelijke onlogischheden en/of plotholes
, dat zorgt ervoor dat de film nog best vermakelijk is om te zien.
tomzorz
-
- 67 berichten
- 322 stemmen
Net als in zijn eerste film slaagt Duncan Jones erin me zwaar aan het denken te zetten over technologie en ethiek, en vooral de verwikkeling van beiden.
Het einde is zeer voor interpretatie vatbaar, want niets is vaststaand en zo rechtlijnig als meestal gedacht wordt. Dat laatste is iets wat heel de film uitstraalt.
Laat ons een keer verder kijken naar wat we reeds denken te weten en 'science-fiction' zoals deze film het brengt niet zomaar bekijken als fictie, maar als mogelijkheid (of -heden). De regisseur heeft er alleszins een knap talentje voor om dit bij de kijker te verwezenlijken.
Keep 'em coming, mr. Jones!
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Pas toen ik allerlei meningen hier op MovieMeter ging lezen raakte ik pas in de war. Vind de film zelf namelijk vrij duidelijk (zolang je je hoofd erbij houd) en rechtlijnig. Natuurlijk is het hele principe van een andere realiteit, iemand die na z'n dood nog hersenactiviteit heeft en kwantummechanica soms best lastig te begrijpen maar na een TV-serie als Fringe moeten we daar toch ook wel genoeg van weten ondertussen.
Ik heb dus helemaal niet het idee dat bovenstaande vergezochte theorieen echt van toepassing zijn bij Source Code. Misschien willen we allemaal gewoon net iets te graag een 2e David Lynch vinden?
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Gelaagd filmpje dat uiteindelijk een beetje lijkt uit te monden in een compromis tussen snel voedsel en iets voor hen die graag de denkpistes trotseren, waarbij de elementen (Russell, wat doe jij hier?) van het eerste niet erg bevorderlijk zijn voor het tweede.
Desalniettemin drijft het enige tijd best aardig op de vragen die Colter voor z'n kiezen krijgt. Wanneer het scenario de antwoorden zo'n beetje heeft prijsgegeven, is het beste er wel van af. Een liefje, een vader en een stoute Goodwin; het houdt allemaal niet over.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2582 stemmen
Gaaf.
Leuk vernieuwend filmpje, kan me niet deugen dat ik ooit zoiets in deze variant heb gezien. In plaats van dat we lek worden gegooid met allemaal onzin waardoor het verhaal serieuzer en ''beter'' word, houdt Source Code zich opvallend stil en vrij zelfverzekerd. Ik vind dit een enorm voordeel aangezien het hierdoor gewoon leuk en spannend blijft. Niemand zit te wachten op achtergrond informatie of de techniek erachter. Het blijft stil en richt zich op de actie's: wat goed werkt.
Jake vind ik altijd wel geinig, niet een memorabele rol maar hij heeft hem wel netjes gespeeld. Film is spannend en goed uitgewerkt qua script. Soms wat mooie plaatjes er tussen, een redelijke overige cast, goede soundtrack en dan hebben we al een goede film.
Wat me minder deed was de goedkope boodschap op het einde, dat hoeft achteraf niet van mij. Maar misschien omdat het zo fout is, is het misschien ook wel de waarheid? Make those seconds count... Nou voorruit. Sterke blockbuster, erg gangbare film.
3,5 ster
nognooit
-
- 308 berichten
- 2123 stemmen
Een zeer, zeer krappe drie-en-een-halve ster.
Misschien dat ik het later toch nog verlaag naar drie.
Het concept en acteerwerk is prima.
Het concept is zelfs interessant en weet zeker in het begin te intrigeren.
Echter worden de antwoorden zo snel en zo Hollywoodiaans door je strot gebracht, alsof de studio bang was de kijker aan het denken te zetten.
Vervolgens gaat de vaart en spanning er het laatste halfuur direct eruit. Dan is het met een gerust hart kijken hoe de laatste twee puntjes verbonden worden, zonder verrassingen.
Oorspronkelijk zou Clint Mansell de soundtrack verzorgen, maar vanwege tijdbeperkingen heeft hij er toch van af gezien. Een groot gemis, want de soundtrack die Source Code uiteindelijk heeft gekregen is weinig bijzonder, ook niet storend, maar Mansell's Moon soundtrack is zo subliem, dat ik de combinatie Jones en Mansel graag nog ik een keer had willen ervaren.
Jeffie
-
- 15 berichten
- 25 stemmen
Source Code
een film waarvan ik zeker veel verwachtte, en die mijn verwachtingen ook heeft kunnen invullen.
Ik had zelfs een meer ingewikkelde film verwacht, maar uiteindelijk makkelijk te volgen.
Inhoudelijk zit hij goed, ik vind het idee achter de film schitterend..
Om iemand zo nog te kunnen gebruiken.
Heb een collega gehad die over zulke zaken las en dergelijke, en die heeft me er dan ook heel deel over verteld.
Interessant concept.
Een knap staaltje acteerwerk van Gyllenhaal. Qua acteur is hij sowieso oke, maar dit was impressive 
Verder een leuk verhaal met een typisch hollywood einde, maar oke..
Dat moeten we er maar bijnemen :-p
Voor mij ***
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Intrigerend uitgangspunt dat in het begin van de film voor spanning en een boeiende kijkervaring zorgt terwijl dan en misschien is dat ook wel de kracht, nog niet duidelijk is hoe de vork in de steel zit. Nadat de heer Gyllenhaal voor de 83e keer tegenover Ms Farmiga opduikt neemt de spanningsboog wat af. Het einde vind ik ook niet zo sterk, dan blijkt toch sprake van een soort van tijdreizen.
dave
-
- 1079 berichten
- 885 stemmen
Een zéér toegankelijke film voor de modale filmliefhebber. Knap uitgangspunt, veel vaart, overtuigend acteerwerk en hier en daar een spitsvondig element. Jones komt slechts tot aan de schouders van zijn schitterende debuut, maar dat is gelukkig nog steeds hoog genoeg. Ik had evenwel liever naar wat andere muziek geluisterd. Een vol anderhalf uur een banaal Hollywood-orkest aanhoren is ook niet alles.
Goed.
3,50 (3,25)
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Back to the future 2.0
Het blijft een leuk concept om mee te spelen; het principe van het tijdreizen. Zo ook in Source code waarbij dankbaar gebruik gemaakt wordt van dit bekende trucje. Maar toch is het ook weer net even anders.
Het principe van de film werkt als volgt. Nadat iemand overleden is, zijn de hersengolven nog acht minuten lang beschikbaar. Door iemands hersenen hier aan te koppelen kan deze tijd opnieuw doorlopen worden. Het is de taak van Colter Stevens om een bomexplosie in een hogesnelheidstrein te voorkomen waardoor alle passagiers in het treinstel anders om het leven zullen komen. Dit levert een vlotte intelligente Actie-thriller op die helaas met een sof eindigt. Het had wat mij betreft beter kunnen eindigen met Colter die vastvriest op het moment dat hij Christina zoent in plaats van het te overdreven ''we leven nog lang en gelukkig in een alternatieve realiteit'' einde wat de film nu heeft.
Op dit minpunt na genereert de prent echter voldoende spanning om je te vermaken. Ook al blijft de theorie achter de Source Code enigszins wazig, leuk neergezet is het allemaal wel.
3,5*
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
This is not time travel. This is time re-assignment
Gisteren na Iron Man 2 had ik nog wel zin in een actievolle film. Vermits ik altijd wel te vinden ben voor tijdreis/parallelle universum films wou ik Source Code wel eens een kans geven. Op het eerste zicht zei de film me niet al te veel maar de lovende woorden van Michel Follet in Cinema op ATV wekten mijn interesse. En die interesse is terecht al blijft het geheel net niet pakkend genoeg.
Waarom is het niet pakkend genoeg? Omdat het me eigenlijk meestal snel begint tegen te steken wanneer een film zich continu op dezelfde plaats afspeelt en dezelfde gebeurtenissen heeft. Ik irriteerde me er al aan in Deja Vu en in Vantage Point en dat verschilt hier dus niet. Gelukkig weet Jones er nog een ietwat interessante draai aan te geven door de verschillende segmenten toch anders in beeld te brengen maar over het algemeen leek dit af te stevenen op een nipte voldoende doordat heel het wie-heeft-de-bom-geplaatst idee niet tot zijn volledige recht komt. Echter, dat was zo totdat het einde wat in zicht begon te komen. Hoewel het een vrij standaard keuze is, kon ik de insteek van Stevens wiens lichaam compleet verwoest is best wel waarderen. Wat daarna volgt is een redelijk cliché einde waar Stevens zijn vader opbelt (de stem van Scott Bakula!) maar dat blijkbaar wel de juiste snaar weet te raken, althans toch bij mij. De relatie tussen Stevens en Christina wordt netjes afgerond en de film had perfect kunnen eindigen met de langverwachte kus tussen de twee. Jammer genoeg moet er daarna toch nog voor een happy end worden gegaan waarin opeens parallelle universums ontstaan om onze held toch maar te laten leven. Bullshit natuurlijk want Stevens belt op een bepaald moment naar Rutledge maar dat komt nooit aan en het berichtje naar Goodwin geraakt er dan wel ineens door? Hiermee daalt Jones dan toch weer in mijn achting.
Jake Gyllenhaal doet het wel weer goed in dit soort films. ik ben denk ik één van de weinigen die zijn rol in Prince of Persia wel goed vond maar voor mij zal hij toch altijd ten boek staan als de ietwat vreemde Donnie Darko. In ieder geval, hij weet zijn rol degelijk te brengen. Ook Michelle Monaghan, die duikt de laatste jaren ook meer en meer op in blockbusters, weet een mooie chemie teweeg te brengen met Gyllenhaal. Voornamelijk naar het einde toe weet ze te overtuigen. Voor de rest kent Source Code nog een aantal vermakelijke bijrollen in de vorm van Vera Farmiga als Goodwin en Jeffrey Wright als Rutledge en weet het op gebied van actie ook nog te overtuigen.
Valt op zich niet zo bijzonders veel over te zeggen. Source Code is een vermakelijke film geworden die dankzij degelijke effects en een sterke cast naar een hoger niveau wordt getild. Het verhaal heeft een aantal hiaten maar voor een avondje vermaak zit je hier wel goed mee, al had ik er wel net iets meer van verwacht.
3.5*
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
'k vond het een goeie film. Het concept (o.a. in Groundhoug Day) is dus al eerder gedaan, maar hier werkt het ook wel. Het was wel een mysterieuze film die langzaam maar zeker z'n geheimen prijs geeft. Het verhaal boeide me van begin tot einde en ook de cast deed het goed.
'k heb het me niet beklaagd.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Aardig bedacht film die als basis niet echt origineel is maar qua spanning best wat te bieden heeft. Daarnaast is de cast prima op hun plek en steken de actiescenes goed in mekaar. De verklaring voor alles is vrij slap, en daar kun je beter niet te lang over nadenken. Gelukkig zit de vaart er goed in en is de film van begin tot eind vermakelijk.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Zeer onderhoudend werkje weer van Jones, maar verre van het kleine meesterwerk waar hij de vorige keer mee op de proppen komt. Dit keer verdrinkt ie een beetje in zijn pretenties. Ook heb ik altijd nogal moeite met films waar er constant een scene herhaald wordt maar met een ietwat andere invulling. Ook bij The Source Code is het weer een flinke dealbreaker.
Allemaal vrij onderhoudend maar beklijvend wordt het nooit. Ook helpen Gyllenhaal en Farmiga niet echt mee. Hun bereik is vrij beperkt. Fotografisch is de film dan wel weer erg goed, nooit wow maar altijd veel en veel sterker dan de doorsnee film. Verder wel een onderhoudend verhaal en in een goede pacing verteld maar weet zijn pretenties niet waar te maken.
Volgende keer je complexe plot kloppend uitwerken en een fijnere cast aannemen. De potentie van Jones is overduidelijk, alleen moet ie het de volgende keer niet te veel proberen om uniek te zijn. Geforceerde poging maar nog steeds zeer goede middelmaat.
flaphead
-
- 851 berichten
- 980 stemmen
één keer in de zoveel tijd kom je een film tegen die zo lekker in je straatje ligt, dat je bepaalde dingen waar je je bij de gemiddelde film aan ergert, voor lief neemt. na een klein half uur wist ik dat Source Code zo'n film zou zijn.
het eerste kwartier krijg je een aantal zaken voor je kiezen die me hardop een 'huh', 'oh!' en 'wow' deden ontlokken. ik hou van vaagheid in een thrillerjasje, ook -of misschien wel juist- als het speelt met de wetenschappelijke mogelijkheden.
het terug blijven keren naar eenzelfde situatie moet je kunnen aanzien, maar zoals het hier gedaan werd ging dat meer als prima. er zit voldoende aart in ondanks het beperkte decor, visuals ok, acteerwerk van Gyllenhaal in orde (en de blik van Christina ook, woei).
heel groot minpunt is het sentimentele en moralistische slotstuk, zo vreselijk jammer van zo'n film, past er ook gewoon niet in vind ik.
Gerelateerd nieuws

Sciencefictionfilm 'Source Code' met Jake Gyllenhaal woensdagavond op televisie

Goede beoordeelde films die net als 'Tenet' aan de haal gaan met de tijd
Bekijk ook

Donnie Darko
Mystery / Drama, 2001
4.059 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

The Prestige
Mystery / Drama, 2006
1.403 reacties

Interstellar
Sciencefiction / Mystery, 2014
1.581 reacties

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties
Gerelateerde tags
bomidentiteitbombersuspiciontijdreizenvirtuele realiteitrace against timeonderzoeksurrealismepsychopathische moordenaartime loopsoldaathelicopter pilottime traveleraugmented realityaction
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








