• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.224 stemmen
Avatar
 
banner banner

Home for the Holidays (1995)

Komedie / Drama | 103 minuten
2,65 58 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jodie Foster

Met onder meer: Holly Hunter, Robert Downey Jr. en Anne Bancroft

IMDb beoordeling: 6,6 (16.157)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 maart 1996

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Home for the Holidays

"On the fourth Thursday in November, 84 million American families will gather together... And wonder why."

Claudia, een hippe jonge vrouw, bereidt zich voor op het traditionele familiefeest met Thanksgiving. Al vanaf het begin loopt het goed fout. Ze wordt zonder reden ontslagen en haar dochter wil toch maar liever bij haar vriendje blijven om 'het' te doen. Op hoop van zegen neemt Claudia het vliegtuig en wordt tot overmaat van ramp door haar babbelzieke moeder en haar overgevoelige vader van het vliegveld opgepikt. Gelukkig is ook haar broer van de partij, die voor de nodige opschudding zorgt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

Er is geen drama. Het is gewoon een familie die af en toe wat communicatie-problemen heeft. Wat een sof met zoveel goeie acteurs (Anne Bancroft, Holly Hunter, Robert Downey) samen. Vooral Robert Downey staat zinloos te gebaren met zijn armen af en toe. Hij weet zich duidelijk geen raad met zijn rol (hoewel ik later las dat hij weer eens onder de drugs zat tijdens de opnames van deze film). Het mooiste (of enige mooie als ik gemeen ben) is de sequel helemaal aan het einde.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12841 stemmen

Blah.

Een soort van makke Festen (je hebt hier ook zo'n revelatiescene) die iets teveel de melige Amerikaanse gezinswaarden uitstraalt.

Uiteraard heeft niemand zin in het Thanksgivingetentje. Elk personage is vervelend en iedereen gedraagt zich vreselijk. Uiteraard komt het tot een uitbarsting en nog uiteraarder houdt iedereen op het einde toch wel erg veel van elkaar.

Film is echt zelden grappig. Net als in Festen is de revelatie halverwege zowat de enige leuke scene, verder is het een erg oubollig filmpje met een vreselijke kutsoundtrack en erg magere komische stukken. Het drama en de romantiek werken ook voor geen meter.

Foster als actrice ken ik niet zo, maar regisseren is duidelijk niet iets voor haar. Snel weer vergeten, redelijk onding met 1 leuke scene en verder veel Amerikaanse crap.

1.0*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11076 stemmen

Matige film waarin een vrouw haar familie bezoekt tijdens de feestdagen. En uiteraard gaat dit alles gepaard met de gebruikelijke familie-perikelen. Helaas zijn deze wat aan de saaie kant. Ditzelfde geldt voor de personages. En hierdoor komt het geheel maar moeilijk van de grond,ondanks een goeie cast.

Zeker vergelijkbaar met het stukken betere The Family Stone (ook met Claire Danes).