Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 99 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Australië / Mexico
Geregisseerd door: Troy Nixey
Met onder meer: Katie Holmes, Guy Pearce en Bailee Madison
IMDb beoordeling:
5,5 (52.090)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 24 november 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Don't Be Afraid of the Dark
"Fear is never just make believe"
Het jonge meisje Sally (Bailee Madison) staat op het punt om met haar vader (Guy Pearce) en zijn vriendin (Katie Holmes) naar een groot landhuis te verhuizen dat ze aan het verbouwen zijn. Zonder het te weten bevrijdt Sally boze wezens die proberen haar hele gezin te vernietigen en haar aan hun zijde te krijgen.
Externe links
Acteurs en actrices
Kim
Alex Hirst
Sally Hirst
Harris
Jacoby
Caterer
Psychiatrist
Librarian
Housekeeper
Video's en trailers
Reviews & comments
Lennon
-
- 278 berichten
- 244 stemmen
Ben momenteel in Polen, daar draait ie wel, maar mijn vrouw wil deze niet zien..
dus maar Crazy stupid love en Fina destination 5 gedaan... Deze komt nog wel 
Artemis
-
- 3868 berichten
- 2400 stemmen
Best aardig, normaal ben ik er niet zo van als de ''wezens'' zo duidelijk in beeld komen maar als ze van del toro zijn wil ik best een kleine uitzondering maken.
resa
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Zojuist gezien. Eindelijk weer eens een horror met goede special-effects en cast. Deze film heeft mij prima vermaakt.
Zeker geen b film.
3,5 ster!
Psolitsa
-
- 361 berichten
- 140 stemmen
Een degelijke horror-fantasy met een heleboel cliché's.
Het is een typische film die lekker wegkijkt, met een rustige opbouw die naarmate het einde vordert, tot zijn climax komt. Acteerwerk is ook prima, en de kleine Bailee vind ik best overtuigen.
Eng is de film niet echt ; de wezentjes die je zien krijgt lijken meer op gemuteerde vleermuisratten dan op echt angstaanjagende monsters ; dat viel me dan ook een beetje tegen. Ook stoorde ik me aan de heer des huizes; pas op het allerlaatste moment kwam hij in actie. Maar ach, is dat niet altijd zo met dit soort films?
Hij is desalniettemin goed te doen en zeker niet vervelend om te kijken ; verwacht alleen geen echte horror, want dat is het overduidelijk niet.
3*
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76936 stemmen
Als een Thriller of Horror nooit eng of scarry wordt is er toch iets mis gegaan ,ook geen gore in deze productie die des ondanks toch lekker weg kijkt.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Had na de openingsscène al geen zin meer in dit stukje Guillermo-advertisement 
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
tegenvaller , de film word nooit echt eng en de wezentjes zijn eerder irritant als eng.
eerder een kindergriezelverhaaltje als een echte horror te noemen.
middelmatig vermaak , meer niet.
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
Beetje een gremlin gehalte. had bijna net zo goed een horror / komedie kunnen zijn.
Dacht precies hetzelfde als mixmaster, toen ze in beeld waren geweest waren ze eerder irritant dan eng.
Aantal keer tijdens de film gedacht, ben er aan de ene kant een beetje klaar mee, maar wil hem toch ook wel weer afkijken.
Kom helaas niet hoger dan 2,5
rolfgizmo
-
- 86 berichten
- 106 stemmen
Mooi spooky huis en lokatie. Maar... Viel me echt tegen. Nergens spannend. Dacht een haunted house movie te gaan zien, dit was een soort slechte gremlins 3. Afrader!!!
james_cameron
-
- 7001 berichten
- 9789 stemmen
Behoorlijke miskleun van producent Guillermo Del Toro, deze gothische versie van Gremlins. De film is absoluut niet eng of zelfs maar spannend, de personages zijn op het irritante af en de sfeer en muziek zijn veel te dik aangezet. Daarnaast is het script bijzonder voorspelbaar en zeer clichématig. Mooie production design en redelijke special effects, maar dan heb je het ook wel gehad met de pluspunten.
snarfje5508
-
- 394 berichten
- 391 stemmen
Zwakke film met volstrekt ongeloofwaardige wezens. Voeg dat bij het slechte acteerwerk en de 2 sterren zijn verklaard.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
HorrorThriller speelt zich af in een huis met kleine gremlins zegmaar. Het grietje was wel erg zeurderig. Niet spannend, en maximaal 2 keer schrikken is echt te weinig voor een horrorthriller. Onvoldoende dus.
rox91
-
- 277 berichten
- 328 stemmen
Ik vond deze film niet griezelig, alleen de beginscene vond ik wel eng/vies Wanneer die tanden eruit worden geslagen in de kelder, na die val van de trap Het is een prachtige locatie waar het opgenomen is en het acteerwerk komt best overtuigend over (op sommige momenten na). De ''monstertjes'' lijken inderdaad erg veel op gemuteerde vleermuisratten, maar ze hebben ook iets menselijks. Bailee kwam in het begin irritant over, maar aan het einde van de film kwam ze wel over als een lief aandoenelijk meisje.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3241 stemmen
Zeer teleurstellende kinderthriller die de welbekende clichés veel te serieus neemt.
Het sterke begin voorspelde nog wat redelijks, vooral wanneer Del Toro de producent blijkt te zijn. Tel daar acteurs als Pearce en in mindere mate Holmes bij op en de verwachtingen zijn licht gestegen. Helaas wordt al snel duidelijk dat dit een film is die je eigenlijk wilt afzetten, vooral wanneer die kinderachtige wezens hun entree maken. Vanaf dat moment zakt de film in als een kaartenhuis en kan alleen een fantastisch slot zo'n film nog enigszins redden. Maar ook dat bleek ijdele hoop te zijn.
Overigens een mooie setting en wat aardige shots maar voor de rest snel vergeten.
2*
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Had na de openingsscène al geen zin meer in dit stukje Guillermo-advertisement
Echt waar? De trailer belooft veel goeds.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Zo'n oubollige setting trekt mij persoonlijk totaal niet en meteen al CGI...are you kidding me? Dat is wel het laatste wat ik in zo'n werkje wil zien..
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Zo'n oubollige setting trekt mij persoonlijk totaal niet en meteen al CGI...are you kidding me? Dat is wel het laatste wat ik in zo'n werkje wil zien..
The House of the Devil heeft toch ook een oubollige setting? Vind dit juist heerlijk, dat spookhuis sfeertje. En in de trailer is me de overdaad aan CGI niet echt opgevallen.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Deze begint ergens in de 19e eeuw en de toon stond me al meteen niet aan. Dat is iets anders dan House of the Devil. Ik gebruik overigens nergens het woord overdaad, alleen dat de CGI al meteen zichtbaar werd en een dikke afknapper is, alle authenticiteit verdwenen.
Ik beoordeel ook enkel het begin, verheug me echter op veel te veel andere films om m'n tijd hier nog verder in te willen steken 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ah op die manier. We zullen zien. Trailers zijn wel vaker misleidend.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Vooral een film die veel wil maar niets doet. Valt tussen wal en schip, schommelt teveel tussen kinderfilm en volwassen horror. En dan Katey Holmes, mja... Nee. De wezentjes zijn wel aardig, maar ook niet bijzonder helaas.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Die kritiek heb ik al vanuit meerdere bronnen vernomen inderdaad. Ach ja, iedereen was lyrisch over Pan's Labyrinth, ik vond het maar een gemiddelde film, misschien dat dit me dan wel erg bevalt 
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Vond El Orfanato wel erg sterk, vooral door de setting. Verwachtte dat, maar dan met beesten. Er werd teveel geswitched tussen perspectief van kind en ouders denk ik, waarbij de ouders hun kind niet geloven, stiefmoeder die niet kan doordringen tot dochter, dat soort flauw geneuzel.
joey1973
-
- 275 berichten
- 1496 stemmen
Wat een lage score, ik vond hem wel goed. Maar verwacht geen echte horror, gewoon een lekkere film, leuk verhaal en goed geacteerd.
bjerik76
-
- 2356 berichten
- 1804 stemmen
De rol van Sally komt mij heel erg ongeloofwaardig over.
Hoe kan een meisje van ongeveer 8/9 jaar al helemaal haar eigen pot vol medicatie in bezit hebben en zelf beheren ( zonder toezicht )
Verder vond ik haar voor zo'n klein meisje erg volwassen overkomen met haar reacties, opmerkingen en acties.
Men hoeft in Amerika bij het landen van vliegtuigen geen gordel meer om ?
Dat allemaal tijdens mn ingelaste pauze, ik ga m zo weer verder kijken 
Op zich is de film tot nu toe verder wel mysterieus en toch wel geheimzinnig dat je meer wilt weten hoe/wat.
maar dat ligt zeker niet aan Sally.
de wezentjes maken de film een stuk minder.
hoe dan ook een leuk mysterie om naar te kijken, ook al snap ik niet echt dat als die wezentjes alleen van kindertandjes leven ze een volwassenen meenemen, ze eten die tanden trouwens nieteens op, en je krijgt er een zilver oud muntje voor terug.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Toch de grootste teleurstelling van de avond.
Waar ik naar aanleiding van de superieure teaser trailer al maanden verheug op Don't be Afraid of the Dark is de uitwerking vooral op het gebied van plot bijzonder standaard is en werkelijk waar alle clichés volgt die er te vinden zijn in het horrorgenre.
Vooral de vader(Pearce) is ontzettend irritant als hard werkende pa die te weinig aandacht aan zijn dochter schenkt en haar verhaaltjes niet gelooft. Been there, done that 
Wat ook niet helpt is dat de monstertjes al behoorlijk vroeg in de film tevoorschijn komen en eigenlijk "the element of surprise" totaal verdwenen is na 10 minuten. De monstertjes die eigenlijk meer op je lachspieren werken a la the Gremlins dan dat ze echt eng zijn. Erg jammer en ook niet de bedoeling van deze film lijkt me.
Blijft er verder een redelijk sfeervol prentje over en probeert Nixey ondanks de totale voorspelbaarheid in het verhaal er nog maar het beste van te maken. Zo zijn de donkere scenes in het landhuis best spannend af en toe en zijn die fluisterstemmetjes van die monstertjes(net zoals in de teaser) vooral in het begin van de film erg creepy.
Dit voorkomt echter niet dat de film een behoorlijke teleurstelling is. Had vooraf toch gehoopt op minstens 4 sterren.
2,5*
p.s. Degenen die denken dat een oude man met een schaar in zijn schouder, diverse steekwonden op armen en benen 'een ongelukje' heeft gehad mogen echt bij zichzelf te rade gaan 
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Teleurstellend.
Na een spannende teaser en de naam van Guillermo del Toro als schrijver en producent waren de verwachtingen voor deze eerste film van de Halloween Horror Show 2011 vrij hooggespannen. Helaas bleek Don't Be Afraid of the Dark een redelijke teleurstelling. Maar zo begon de film niet. Sterker nog, de openingsscène was in mijn ogen erg veelbelovend. De sfeer van het duistere sprookje in de stijl van Pan's Labyrinth was meteen aanwezig en er werd een vrij sterke scène neergezet.
Helaas gaat het daarna allemaal wat bergafwaarts. We ontmoeten de alles behalve memorabele hoofdpersonages en moeten het een tijdje met hun niet al te interessante perikelen doen. Vervolgens krijgen we, jammer genoeg, al heel snel een duidelijk beeld van de kleine Gollem/Dobby achtige monstertjes en dat blijkt vrij dodelijk voor de sfeer en spanningsopbouw. In het donker waren deze wezens wellicht nog best eng, maar zodra de film zijn mysterie verliest, verliest de hele film zijn kracht. Wat overblijft is een vermakelijk en duister, maar tegelijkertijd ook tamelijk braaf sprookje. En is waarschijnlijk enkel voor de wat jonge kijkers onder ons echt eng.
Vooruit, 3 kleine sterren.
Het laatste nieuws

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie
Bekijk ook

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

Los Ojos de Julia
Horror / Thriller, 2010
89 reacties

Let Me In
Drama / Horror, 2010
510 reacties

Gantz: O
Animatie / Fantasy, 2016
25 reacties

The Beast with Five Fingers
Horror, 1946
4 reacties

Case 39
Horror / Thriller, 2009
482 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








