• 15.813 nieuwsartikelen
  • 178.364 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.648 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mientras Duermes (2011)

Thriller / Drama | 102 minuten
3,52 612 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titel: Sleep Tight

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Jaume Balagueró

Met onder meer: Luis Tosar, Marta Etura en Alberto San Juan

IMDb beoordeling: 7,2 (49.544)

Gesproken taal: Spaans

Releasedatum: 19 juli 2012

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mientras Duermes

"Someone is watching over you"

Cesar heeft zijn fundamentele depressie en apathie voor zijn medemens steeds meesterlijk weten te verbergen door zich voor te doen als een welopgevoede en hardwerkende gentleman. Het enige wat hem dagelijks op de been houdt, is zijn drang de mensen rondom hem ongelukkig te maken. Dit afschuwelijke geheim deelt hij alleen met zijn bedlegerige moeder. Als portier van een appartementencomplex leeft hij zich uit op de inwoners. Wanneer de aantrekkelijke Clara in het complex komt wonen, raakt hij volledig geobsedeerd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Miss Verónica

Neighbor of Apartment 4º B

Cleaning Boy

Úrsula's Father

César's Mother

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Goeie film!

Speelt aardig met het idee dat het bij iedereen wel eens een langere periode lijkt dat alles tegen zit. Ik vond het juist een pluspunt dat Cesár niet zomaar alles doet om mensen ongelukkig te maken, maar toch ook nog gewoon bang is om gepakt te worden, en ergens de fatsoensnormen probeert te bewaren. Maakt het een veel subtieler en complexer personage dan alleen maar een sadistisch monster. Daarom ook vond ik het einde wat jammer, hoewel het qua fascinatie wel in lijn met het personage is, begrijp ik de rationale keuze minder.

Het is verder ook geen geweldig geniale film, maar wel vermakelijk. Had op bepaalde details nog wel wat sterker kunnen zijn maar ach.. Tosar doet het erg goed, audiovisueel is het degelijk maar niet zo bijzonder. Camerawerk was nog het meest in orde. De film moet het voor het grootste gedeelte hebben van de ingenieuze spelletjes, en een paar aardig spannende scenes. Gek genoeg betrapte ik mezelf er op dat ik nog best sympathie kon opwekken voor Cesár, beetje eng wel.

3.5*


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een krachtige, intensieve, donkere, onderhoudende, bizarre en bittere horrorthriller, met onverwachte ontwikkelingen, over een zieke maar fascinerende geest. Bijzonder is dat het verhaal vanuit het gezichtspunt van de dader verteld wordt; dat heeft als gevolg dat je als kijker keer op keer in een soort gewetensconflict gemanoeuvreerd wordt. Bij al dit positieve is het vreemd dat je het gevoel krijgt dat het gebodene toch wat voortkabbelt (ik ben er nog niet goed achter waarom). De cast staat volledig in de schaduw van een grandioze Luis Tosar.


avatar van Rothko

Rothko

  • 40 berichten
  • 702 stemmen

Vind dat het Spaanse thriller horror genre zeer goed voor de dag komt. ook hier weer. Zeer mooi sfeertje waarin je in eerste instantie een ander gevoel bij het personage krijgt dan waar de film je uiteindelijk naar toe leidt. mooi gespeeld, niks overdreven een dikke 3,5!! Maar horror??? eerder een thriller supence.


avatar van klini-oma

klini-oma

  • 47 berichten
  • 102 stemmen

Goeie thriller, met een originele invalshoek die je als kijker doet verbazen over hoe deze

zieke geest te werk gaat..

Vond het fijn dat er ook duidelijk werd gemaakt waarom hij zo was, wat het verhaal heel dubbel maakt

Het is ook eng dat er daadwerkelijk mensen rondlopen die tot dit soort dingen in staat zijn

en dat voor hen ook een gerechtvaardigd iets is

Luis Tosar zette zijn rol zeer overtuigend en geloofwaardig neer.


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Erg goede thriller zeg.

Het is zeker geen horror en is ook vrij voorspelbaar, misschien komt dat door series als Dexter dat je weet dat de hoofdpersoon er mee weg gaat komen/[/spoiler[

Maar einde is lekker veneinig


avatar van opa-ben

opa-ben

  • 227 berichten
  • 630 stemmen

beklemmende film, niet eng, wel spannend bij vlagen. Cesar doet zijn best om iedereen de grond in te boren..


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Een goede en spannende film, niet eng overigens. Het stukje "horror" kan ik dan ook niet plaatsen. Thriller anderzijds wel weer.
Acteerwerk is zeer goed gedaan en ook overtuigend. Als kijker zit je inderdaad in tweestrijd, je weet wie het allemaal doet en wat er allemaal gebeurd.
Ook ik voelde sympathie voor de dader. Die de rol zo glansrijk neerzet dat de rest van de cast hierbij vervaagt.
In het begin moest ik wel even aftasten waar de film op aan zou gaan (gezien ik van te voren niet wist waar ik naar ging kijken)...er komen talrijke personages in de film voor en had het wel leuk gevonden als deze ook iets meer belicht zouden worden.
Verder heb ik van het begin tot het eind met spanning zitten te kijken hoe het allemaal zou gaan aflopen.
Het verhaal is prima maar er had wel wat meer vaart in mogen zitten. Hier en daar wat rare keuzes of ongeloofwaardige acties.
Van mij een 3,5*


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Originele spaanse thriller gecombineerd met de mooie spaanse hoofdrolspeelster.........

dat was een fijne filmavond


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7006 berichten
  • 9791 stemmen

Redelijk geslaagde thriller, met een goede hoofdrol van Luis Tosar. De film is niet helemaal bevredigend en bepaalde verhaalelementen doen nogal denken aan andere films (zoals recentelijk nog The Resident), maar het script kent een aantal spannende scenes en het subtiel creepy sfeertje is goed getroffen. De zwartgallige maar tegelijkertijd intelligente observaties van de hoofdpersoon zijn tevens doeltreffend.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Een zeer intrigerende film met een beklemmende sfeer waarbij je zelfs sympathie krijgt voor de hoofdrolspeler die in feit een bad guy is, een zeer sterke rol van Tosar.

De film wordt lekker rustig opgebouwd en je krijgt genoeg tijd om meer te weten te komen over de personages. Het was mooi om te zien hoe de week dag voor dag wordt getoond en de acties van Cesar daarbij.

Tegen het einde aan gaat het dan wel goed los met als ultimatum natuurlijk dat de goedlachse Clara haar vriend verliest en uiteindelijk nog eens zwanger blijkt te zijn van Cesar wat hij nog eens haarfijn in een brief aan haar uitlegt.

Kleine 4,0 sterren.


avatar van NakedHero

NakedHero

  • 82 berichten
  • 178 stemmen

Sterke film, ook al zal ik hem niet zomaar aan iedereen aanraden. Hoewel het boven als horror staat genoteerd, ben ik het er niet mee eens. Ik houd niet eens van horrors..


avatar van Mister_Movie

Mister_Movie

  • 493 berichten
  • 299 stemmen

NakedHero schreef:

Sterke film, ook al zal ik hem niet zomaar aan iedereen aanraden. Hoewel het boven als horror staat genoteerd, ben ik het er niet mee eens. Ik houd niet eens van horrors..

Weinigen lijken er horror in te zien.

Als je de afkomst van het woord horror kent, kan deze film wel een beetje onder horror geplaatst worden, al is het in de bredere betekenis.

Uiteraard wordt de grens met de thrillers zo wel heel dun.


avatar van NakedHero

NakedHero

  • 82 berichten
  • 178 stemmen

Mister_Movie schreef:

(quote)

Weinigen lijken er horror in te zien.

Als je de afkomst van het woord horror kent, kan deze film wel een beetje onder horror geplaatst worden, al is het in de bredere betekenis.

Uiteraard wordt de grens met de thrillers zo wel heel dun.

Een snelle blik op Wikipedia leert mij dat ik je inderdaad gelijk moet geven. De definitie van ''horror'' is toch wel een beetje zijn eigen leven gaan leiden.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Het beestje moet een naampje hebben!


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Een film die heel even op gang moet komen, maar voor je het weet zit je er lekker in. Prachtig spel van Luis Tosar die ik ook al geweldig vond in Celda 211. Ik herkende hem eerst niet. Maar er is natuurlijk maar 1 goed acterende Spanjaard met zulke imposante wenkbrauwen.

Prima thriller die bijna niet verveeld! Opvallend is een beetje de Engelstalige soundtrack.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7282 stemmen

Creepy conciërge.

Mientras Duermes kent een goede spanningsopbouw, waardoor het moment van revelatie omtrent de boef en zijn ziekelijke gewoonten des te griezeliger overkomt. Tosar weet zijn psychopaat een menselijk en vooral wenselijk gezicht te geven, wat een en ander een realistisch tintje geeft. Regisseur Balaqueró voedt de paranoia die bij de kijker gaandeweg ontstaat op wrede wijze. Mondjesmaat maar voldoende indringend.

Wanneer het duivelse plan wordt geopenbaard, evenals de stoornis waar deze creep aan lijdt, ontvouwt zich een simpel maar suspense gedreven plot. Het gegeven van de enge conciërge is natuurlijk niet origineel, maar deze boef is griezeliger dan menig ander. Al merk je daar in eerste instantie weinig van, dankzij het uit zijn perspectief vertelde verhaal en de daardoor ontstane sympathie die bij de kijker voor hem ontstaat. Van paranoia gesproken..

Geweldig.


Aparte film, je weet eigenlijk niet waar het naar toe gaat. Mooi einde, het leek er echt op ....


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Sterke,sfeervolle Spaanse thriller die bij vlagen erg spannend is.Hoofdrolspeler Tosar steelt de show met zijn uitstekende spel en ook de regie van Balagueró is goed.Aanrader.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4321 stemmen

Fantastische film voor een ieder die van "mensen met een behoorlijke afwijking van het normale" houden.

Ook het spel van de kleine meid uit de flat is erg indrukwekkend en uiteraard wijkt zij ook af van "het normale" gedrag.

Als je denkt een horror film te gaan zien, hou het maar op een thriller, zit ook veel beter in elkaar dan de gemiddelde horrorfilm. Het is bij tijd en wijle soms een behoorlijk spannend film. Die 102 minuten zijn om voor je het weet.

Jammer voor Cesar dat hij met zijn afwijkend gedrag moet leven, want ik geloof wel dat er uiteindelijk een beter mens in hem leeft maar door ervaringen? is hij zo geworden als hij is.

Zielig!


avatar van Barry83

Barry83

  • 714 berichten
  • 698 stemmen

Horror wil ik het niet noemen maar desondanks een prima film! Eigenlijk is het best knap dat je met 1 locatie en een paar hoofdrolspelers zulke goede film kunt maken. Alleen daarvoor al mijn waardering. En zoals hier ook al aangegeven wordt, je krijgt op den duur sympathie voor de "bad guy".


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Tegenvaller. Mientras Duermes wil vooral nergens echt doorzetten en blijft het geheel een beetje gezapig. Kon er eigenlijk maar weinig mee. Niet een film die zal blijven hangen, maar ook niet echt heeft verveeld.

3*


avatar van kampsie1

kampsie1

  • 254 berichten
  • 263 stemmen

Geen horror, maar desalniettemin genoten, een van de betere films die ik dit jaar gezien heb.

Zeer beklemmend, deze ga ik zeker nog een keer kijken!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Een goede psychopathische film, met een sterke Luis Tosar in de hoofdrol.

Ik moest even goed kijken waar ik hem ook alweer van kende, maar met een baard erbij denkend wist ik het alweer. In Celda 211 speelt hij ook al zo sterk en hier laat hij het wederom zien. Tosar speelt hier de conciërge Cesar. Dat is een op het oog vriendelijke man, maar onderhuids gaat er toch een behoorlijke psychopaat in hem schuil. Hij weet echter zijn menselijke kant te behouden en weet daardoor op momenten zelfs bijzonder sympathiek over te komen, wat een knappe prestatie is.

Het verhaal zelf is vrij goed opgebouwd. Het begint allemaal vrij rustig en langzaam maar zeker wordt de spanningsboog groter en groter. Persoonlijk ben ik van mening dat de aanloop net iets te lang duurt, al doet het gelukkig niet heel veel af aan het kijkplezier. Er zitten een aantal redelijk spannende scènes in, en de onvoorspelbaarheid van Cesar is ook zeker een pluspunt.

In ieder geval is het knap, dat één persoon op een simpele, maar creatieve manier toch zoveel dreiging van zichzelf kan laten uitgaan. Jaume Balagueró levert in ieder geval weer een fijne thriller af en bewijst één van de betere regisseurs in dit genre te zijn.

3,5*


avatar van Ingridd

Ingridd

  • 16 berichten
  • 16 stemmen

Uitstekende thriller. Het moment in de film dat Clara zwanger is en blijkt dat haar vriend op het moment van conceptie niet aanwezig was deed mij huiveren. En zo waren er nog een aantal momenten in deze film die mij op het puntje van mijn stoel hielden. Cesar is een gekwelde, perfectionistische psychopaat die zich heel goed kan inleven in zijn slachtoffers. Zelf is hij echter ook het slachtoffer van zijn dwanggedachten.


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Zeer spannende psychologische thriller over een geschifte conciërge. Verhaal zit uitstekend in elkaar zit en blijft boeien van het begin tot einde. Aanrader.


avatar van Dying Rose

Dying Rose

  • 1315 berichten
  • 3425 stemmen

Het begin van de film is al even triestig als het leven van het hoofdpersonage. Dit wordt al meteen benadrukt door de zeemzoete soundtrack die er mee is verweven en perfect het karakter van César weergeeft.
De overgang van het opzwepend liedje ‘Next 2 You’ naar de ietwat donkere klanken, is ook mooi gedaan en past natuurlijk perfect in de scène.

Een eerste blik op de receptie is al heel mooi in scène gezet; de donkerheid en leegheid geeft je al meteen een mistroostig en eenzaam gevoel.

Jaume Balagueró is een geweldig cineast die spanning vermengt met de tristesse van het hoofdpersonage dat ondanks alles, niets te verliezen heeft.

Het begin 'verwart' je al meteen, maar later on begrijp je hoe de vork in de steel zit en toegegeven, het concept is geweldig bedacht.

Het vriendje van Clara kon ik niet uitstaan, maar ik kreeg wel medelijden toen hij werd vermoord door César.
En het viel wel te verwachten dat de grond onder het chanterende meisje wel eens te heet zou worden. Ze deed er natuurlijk ook alles aan om een volgend ‘slachtoffer’ te worden. Gelukkig kwam het niet tot haar dood.

Luis Tosar zet een perfecte, getormenteerde man neer die verwikkeld is in zijn eigen conflicten; die van het wegnemen van zijn eigen leven enerzijds, en anderzijds die van het ruïneren van de levens van anderen.

Het einde is echt één van de sterkste punten van de film. Hoewel ik op voorhand een zelfdoding, arrest… van César verwachtte, vond hij eindelijk zijn geluk. Clara die achter de gruwelijke waarheid komt en er zelf niets meer aan kan doen. Slimme zet van César.

Geweldige psychologische thriller die de genietende kwelling van een man symboliseert.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Vrij ziek.

Dit is een onderhoudende film met spanning op de juiste momenten. Door de film te beginnen met zijn perspectief is het shockgehalte na een tiental minuten des te groter. De scènes met zijn stomme moeder zijn pijnlijk om naar te kijken. Het dubbel leven dat de man leidt doet me sterk denken aan Ronald Janssens, de recentste seriemoordenaar in België.

Het tempo van de film zit goed. Leuke deuntjes alom en vooral veel mooie shots: denk maar aan het moment waarop de camera in de achtergrond Clara en haar vriendje de liefde bedrijven volgt en César die wegglipt van onder het bed naar de badkamer. Heel erg domme zet vond ik dit van hem trouwens...

Het excentrieke aan de film is dat je ondanks het zieke waar de man toe in staat is je toch enige sympathie hebt voor hem. Al hoop ik dat ik dit soort mensen niet tegen het lijf loop in mijn leefwereld.

Zeer leuk tussendoortje.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Degelijke intrigerende film die bij wijlen zeer interessant is, maar ook soms traag op gang komt en in herhaling valt De hoofdacteur die Cesar speelt zet een prima prestatie neer, wat de film boven het gemiddelde doet uitsteken. Ik zie een Amerikaanse remake aankomen (met Spacey, Cranston...als Cesar)

3*


avatar van Svenniboyke

Svenniboyke

  • 295 berichten
  • 749 stemmen

Echt een genot om deze film gezien te hebben !Sterke Spaanse thriller!Je bent gewoon van begin tot eind aan je scherm gekluistert.Zit vol met spanning!


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2359 berichten
  • 1806 stemmen

goeie film, de film bouwt zich zeer langzaam op, maar als je net denkt dat het zo zal blijven word je even wakker geschut met een scene die verklaard waarom de filmkeuring 16 jaar is.
Zelf ik keek eventjes weg.

Het is wel onduidelijk wie die CLARA is.
tegen zijn moeder zegt hij dat zij haar gebaard heeft, dus is het zijn zus? later zie je Clara echter met een andere moeder, die haar moeder schijnt te zijn.
Waarom is hij boos op haar, en waarom is zijn moeder ook boos op haar wat hij beweerd?


Niet echt een spoiler eigenlijk , maar dat moet de kijker zelf maar uit pluizen.