Potiche (2010)
Genre: Komedie
Speelduur: 103 minuten
Alternatieve titel: Trophy Wife
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: François Ozon
Met onder meer: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu en Fabrice Luchini
IMDb beoordeling:
6,4 (11.653)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 16 december 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Potiche
"France, 1977: Women's Liberation is in the air"
1977, in het burgerlijk stadje Sainte-Gudule in het noorden van Frankrijk woont Suzanne Pujol. Zij is de toegewijde en huiselijke vrouw van de rijke industrieel Robert Pujol. Hij leidt zijn paraplufabriek met ijzeren hand. De norse baas tiranniseert zijn arbeiders en voert thuis hetzelfde schrikbewind. Wanneer de arbeiders in staking gaan voor betere werkomstandigheden, Robert een hartaanval krijgt en rust moet nemen breekt de hel los. Suzanne wordt gedwongen het werk van haar man over te nemen en krijgt hierbij hulp van haar voormalig liefje en huidig vakbondsleider Maurice (Gérard Depardieu). Tot ieders verbazing ontpopt Suzanne zich tot een bekwame zakenvrouw die van aanpakken weet. Maar wanneer Robert volledig uitgerust terugkomt van vakantie, worden de zaken gecompliceerd.
Externe links
Acteurs en actrices
Suzanne Pujol
Maurice Babin
Robert Pujol
Nadège
Laurent Pujol
Joëlle
Suzanne Pujol (jeune)
Le chauffeur du camion
Le délégué CGT
La soeur de Suzanne Pujol
Video's en trailers
Reviews & comments
missl
-
- 3866 berichten
- 5796 stemmen
Film over een huisvrouw die meer in haar mars heeft dan destijds van een vrouw gevraagd werd. De humor vind ik ver te zoeken en het is vooral saai en flauw.
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Retro-komedie die me nooit deed schaterlachen, maar wel van begin tot einde een onderhuidse glimlach bezorgde: de personages en de situaties (man >< vrouw, werkgever >< vakbond,...),
de kleuren, de oude Renaults, de talrijke buitenechtelijke relaties (een stap te ver voor Desperate Housewives of Grey's Anatomy), en Deneuve die haar job uitstekend doet als always-look-on-the-bright-side-of-life feministe.
Luchtige en aangename kost, met een iets te lange intro en een iets te snel einde.
knusse stoel
-
- 3284 berichten
- 4308 stemmen
Prachtige film met een pracht van een vrouw en ook nog eens ontzettend burgerlijk. 
Humor, heerlijke humor zoals in de meeste Franse komedies.
Uitstekend om krap aan 2 uur uw lachspieren te oefenen!!!

en 4* voor dit pareltje!
mikey
-
- 28986 berichten
- 5138 stemmen
Beetje flauwe en karikaturale film over de jaren 70. Een simpele tijd vol klucht. Voor bet betere werk kan je beter eentje van wes anderson nemen.
stefan dias
-
- 2495 berichten
- 1459 stemmen
Een onnozel vehikel om Deneuve te laten schitteren, nog eens ergerlijk onderstreept in het eindshot. Ik dacht eerst dat ze de moeder van Pujol was, maar haar casten als diens echtgenote was echt niet geloofwaardig. Ook pijnlijk om te zien dat de hoofdrol eigenlijk door haar chirurgisch aangebrachte eeuwige grijns werd opgeëist en het besef dat de ware Deneuve al lang vervlogen is.
Grappigste was eigenlijk nog de jonge god Depardieu die verworden is tot een vetzak met een werkelijk ridicuul kapsel. Ik hoop maar voor hem dat dit de bedoeling was.
Script, spanning, humor, plot zijn alle afwezig. Enige opgave was om Deneuve te aten schitteren. helaas, pindakaas.
Ted Kerkjes
-
- 979 berichten
- 0 stemmen
Flauwe film. Tot nu toe de eerste Franse komedie die ik niet kan waarderen.
blurp194
-
- 5492 berichten
- 4192 stemmen
De bevrijding van de huisvrouw en de opkomst van het nieuwe matriarchaat.
Maar ook een zouteloos flauwe komedie, een vehikel om Deneuve en Depardieu samen op het scherm te brengen. In plaats van de controversie en de maatschappelijke veranderingen van de jaren-70 wordt vooral de truttigheid en de braafheid benadrukt. Het geheel in een nogal traag tempo, zonder spanning of spanningsboog, en met vooral veel aandacht voor de aankleding en muzikale omlijsting in jaren-70 stijl.
Jammerlijk mislukt, wat mij betreft. Van Ozon zou je toch een iets meer beschouwende en kritische noot verwachten, maar die is volledig afwezig. Het idee zal wel geweest zijn om Deneuve en Depardieu te casten, en dat het publiek het dan vanzelf geweldig zou vinden. Helaas, die vlieger gaat voor mij niet op.
Waackx
-
- 721 berichten
- 1308 stemmen
Leuke luchtige film met zoals gebruikelijk bij Franse films in het algemeen; een origineel plot en een goede cast.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Met deze olijke komedie toont François Ozon andermaal zijn veelzijdigheid. Op beslissende momenten weet hij de spanning erin te houden door een paar verrassende knopen te leggen in het verhaal. Het helpt natuurlijk dat Ozon kan beschikken over een eersteklas cast met Catherine Deneuve en Karin Viard als uitblinkers. Luchtig en leuk.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12840 stemmen
Vrolijke Ozon.
Hij deed het al een keertje met 8 Femmes natuurlijk, dus geheel nieuw is het niet, maar dit werk gaat Ozon toch best goed af. Al moet ik zeggen dat deze Potiche wat mij betreft nog net iets dikker aangezet had mogen worden.
Visueel leuk, vette karikaturen en een geinig plotje. Het heeft soms iets teveel weg van een verfilms komisch toneelstuk, maar gelukkig is de film wel filmisch genoeg om daar niet aan onder door te gaan. Acteerwerk was degelijk, al moet ik zeggen dat niemand er echt uitsprong en dat daar nog wel wat te winnen viel.
Film met een vette knipoog. Stoffig en melig, maar bewust en daarom best wel grappig. Zo af en toe een Ozon is wel leuk moet ik zeggen. Al ben ik wel benieuwd of hij tegenwoordig toch iets is teruggevallen, of ik misschien z'n oudere werk wat te hoog gewaardeerd heb, want daar zit toch wel een opvallend verschil.
3.0*
Roger Thornhill
-
- 6012 berichten
- 2446 stemmen
Erg vermakelijk, vooral vanwege de uitbundige (maar nergens overdreven) jaren-70-vormgeving, de eveneens perfect gedateerde muziek en het moeiteloze acteren van de twee sterren. Hoewel dit natuurlijk een komedie is bevat de plot toch ook zoveel mogelijkheden voor morele frictie (de loyaliteit van de dochter, de burgemeester die opeens een zoon zou kunnen hebben, echtelieden die tegenover elkaar komen te staan, onechte kinderen etc.) dat Herman Heijermans hier een volwaardig en zeer serieus sociaal-realisties drama van had kunnen maken, maar Ozon houdt alles luchtig en vermakelijk, en zijn cast geeft hem waar voor zijn geld. Zeer onderhoudend. (Bij Judith Godrèche [dochter Joëlle] had ik trouwens de hele tijd het idee dat ik naar Sandrine Bonnaire zat te kijken, maar dat was verder geen straf.)
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Eerder flauwe Franse komedie die in een pak onderwerpen (werkgelegenheid, managment, huwelijk, trouw, politiek...) poogt humoristisch interessant te zijn. Helaas, de kijker moet al te veel toegevingen doen om van dit product te genieten.
Deneuve en Depardieu bevolken het scherm maar overrtuigen niet. Maar ja, "waarom niet in de rapte nog een filmpje meepikken", zullen ze gedacht hebben.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Erg luchtige en jolige film in dat typische Franse sfeertje. Wel eens fijn om gezien te hebben. Vond het best fijn geacteerd en ook de dialogen zaten wel goed. Vooral het samenspel tussen Deneuve en Luchini waren keer op keer hoogtepunten. Erg gevat en vaak ook sarcastisch grappig.
Bij momenten erg karikaturaal, maar het blijft vermakelijk. Had graag nog wat meer gezien van de usine tijdens het bewind van Suzanne en de terugkeer van Robert. In plaats hiervan wijzigde het plot richting de buitenechtelijke escapades van het koppel.
Film bevat ook wat feminisme, veel feminisme eigenlijk, maar dit wordt op een fijne manier verweven in de film, naast het socialisme en betere werkomstandigheden voor arbeiders.
david bohm
-
- 3074 berichten
- 3439 stemmen
Ondanks de charme van Mme Deneuve en in wat mindere mate de rest van de cast toch een matige film. Wat kluchtig haast.
Filmkriebel
-
- 9961 berichten
- 4649 stemmen
De bekendste van Ozon is een luchtige back to the 70s. De vrouw van een tirannieke lokale industrieel is haar betekenisloze huisvrouwleventje beu. Wanneer haar gehate echtgenoot Robert een hartaanval krijgt tijdens een boze syndicale betoging neemt ze de teugels over van het bedrijf, blikt ze terug op een verleden vol amoureuze affaires en stelt ze zich verkiesbaar bij de gemeenteraadsverkiezingen. . De 70s, dat was toen inderdaad een tijd van strijd, zowel voor de vrouw om haar plaats op te eisen in de maatschappij als voor de werknemer om meer te zijn dan een werkpaard, en dat schemert duidelijk door in de film. Alleen vind ik Luchini geen zo'n leuk acteur. Deneuve, Viard en Depardieu waren daarentegen moeilijk weg te denken. Geen slechte film maar gevoelsmatig een iets mindere film van Ozon voor mij. Drama staat hem beter dan komedie.
bjerik76
-
- 2356 berichten
- 1804 stemmen
Wat een heerlijke mierzoete " kitscherige" openingsscène wederom.
In deze kleurrijke mierzoete openingsscène herken je François Ozon al vrijwel direct.
Ook de cast met Catherine Deneuve herinnert je gelijk aan 8 FEMMES.
Deze film duurt eigenlijk wel net iets te lang, maar het kijkt wederom wel heerlijk weg.
Rotterdam@1
-
- 880 berichten
- 426 stemmen
Vraiment dommage....
Frans niemendalletje met Deneuve, die haar gezicht helaas heeft laten verbouwen, zie foto en een Depardieu die regelmatig met zijn vreemde strapatzen in de krant staat. Regisseur heeft betere films gemaakt, vinden wij en deze is ridicuul, zeventiger jaren. De alternatieve titel is helemaal bizar. C'est vraiment dommage.....Wij hoeven niet bekeerd te worden tot een andere mening, zoals gewoonlijk, is altijd onnozel, film uit de oude doos, ook onnozel.
mrklm
-
- 11374 berichten
- 9897 stemmen
Deneuve schittert als de ideale huisvrouw (en grootmoeder) die door een speling van het lot ontdekt dat ze leidinggevende talenten heeft. Het is 1977 en de manier waarop ze uit haar traditionele vrouwenrol stapt valt vooral bij mannen lang niet altijd in goede aarde. Kleurrijke, vlotte komedie weet satirische punten te scoren zonder ooit zwaar op de hand te worden. Ozon speelt op vermakelijke wijze met kleur en heeft een prima ondersteunende cast verzameld, waaronder de altijd betrouwbare Depardieu, maar dit is een fraaie showcase voor één van de meest geroemde Franse actrices alle tijden.
cornelis2
-
- 243 berichten
- 492 stemmen
Film van de gerenommeerde regisseur Ozon uit 2010 over de zeventiger jaren. En daar gaat het toch een beetje mis. De komedie krijgt wel erg veel trekken van een klucht, wil zo'n beetje alle sociale problemen die zich voordoen aan de orde stellen en heeft goede acteurs, maar ook vreselijk schmierende zoals Fabrice Lichini. En dan het tempo waarin door de acteurs gepraat werd. Halen ze ooit adem? Goed, gemengde gevoelens dus, maar als je een keer niets beters te doen hebt ... De film kijkt lekker weg en door de veelheid van sub-onderwerpen verveelt hij niet.
yeyo
-
- 6351 berichten
- 4614 stemmen
Lag ik stilletjes in te dommelen bij het slaapverwekkende Potiche - waarin Ozon de jaren '70 als een travestietencabaret filmt - tot ik plots de ovalen, goudgele ramen van het CBR-gebouw in Brussel meende te herkennen. Een gebouw dat ik als mijn broekzak ken. Asjemenou, vanaf nu kan ik gewoon zeggen dat ik mij reeds in dezelfde ruimte bevond als goden Depardieu en Luchini
.
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Ik was helemaal niet voorbereid op zo'n grappige film. En dan ook nog met de oude sterren Catherine Deneuve en Gerard Depardieu in allebei erg leuke rollen. Rollen waarin ze ook eens heel anders konden zijn. Wat zullen ze daar zelf ook om gelachen hebben. En dat geldt vooral voor Catherine Deneuve. Het verhaal was ook erg grappig en zat leuk in elkaar. Deed ook wel aan een toneelstuk, een klucht, denken, maar dan verfilmd. Aan het einde vloog het verhaal helemaal uit de bocht en ging ver over de top. Normaal zou ik me daar aan ergeren. Maar bij deze film was dat helemaal niet erg. Ook dat kon er nog wel bij. Ik heb genoten. Het was ook een geschikte film voor het moment. Mijn vrouw en ik waren prima in de stemming voor een film als dit. En dat scheelde ongetwijfeld ook. Hoewel ik ook weet, dat ik het een volgende keer zien, nog steeds een leuke film zal vinden.
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Bekijk ook

Boogie Nights
Drama, 1997
525 reacties

Elle S'appelait Sarah
Oorlog / Drama, 2010
252 reacties

Ne Le Dis à Personne
Drama / Thriller, 2006
133 reacties

Les Demoiselles de Rochefort
Muziek, 1967
18 reacties

Coup de Torchon
Komedie / Misdaad, 1981
14 reacties

La Pianiste
Drama, 2001
149 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





