Iron Sky (2012)
Genre: Komedie / Sciencefiction
Speelduur: 93 minuten
Oorsprong:
Finland / Duitsland / Australië
Geregisseerd door: Timo Vuorensola
Met onder meer: Julia Dietze, Christopher Kirby en Götz Otto
IMDb beoordeling:
5,9 (98.441)
Gesproken taal: Engels en Duits
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Iron Sky
"We come in peace!"
Wanneer de Duitsers in 1945 voelen aankomen dat het wel eens verkeerd voor ze kan aflopen, vertrekken ze naar de maan. In een geheime basis houden ze zich schuil en berusten zich op wraak. In 2018 komen ze terug naar de Aarde.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,9 / 98441)
- Trailer (YouTube)
- Iron Sky (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Renate Richter
James Washington
Klaus Adler
Wolfgang Kortzfleisch
Vivian Wagner
Jenna Bush
Doctor Richter
Secretary of Defence
Julia McLennan
Sanders
Video's en trailers
Reviews & comments
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Origineel, grappig en Julie Dietze is een lekker nazi blondje. Deel 2 komt in 2016 met Hitler, Putin en T-rex 
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Wel een geinig filmpje maar er zit helaas teveel crap en nep en allo allo in om veel hoger te scoren. Vrouwtje was wel erg leuk.
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
Iron Sky
Weer eens iets nieuws op het Nazi gebied. Als groot tweede wereld oorlog fan, de films dan, was dit wel wennen. Vluchten naar de maan en daar overleven. Wat nou als dit echt was? Zou wel een ideaal plan voor ze zijn geweest! Maar goed, het is gelukkig maar een film want als het echt zo was, zou ik er niet bepaald fijn bij zitten! Afijn, terug naar de film. Wat de film betreft, hij is wel vermakelijk! Ik vond het er visueel goed uitzien. Niet lelijk en hij loopt vloeiend naar door. Het acteer werk kon soms ietwat beter maar voor de rest ook niet verkeerd. Helaas wel lelijk dat de Duitsers na een tijdje ook half Engels praten. Dit zouden ze in het echt nooit doen mits het echt moest. Jammer! Er zit voldoende actie in, dat Michael Jackson middeltje vond ik dan wel overbodig. Lekker verstand op 0 en kijken. Verhaal was flinter dun en het concept was leuk gevonden!
3.0*
B-Joker
-
- 19 berichten
- 220 stemmen
met het lage budget toch een geweldige parodie kunnen maken. gisteravond op RTL7 tegenover Skyfall. toch maar voor deze gekozen want was al veel vergeten en met Iron sky 2 in aankomst even opfrissen. Acteerwerk is niet altijd even goed maar daar kijk je deze film niet voor. het belachelijk maken van alles en iedereen is wel wat deze film heel erg goed doet. Deze film verdient voor mij toch 3.5* ondanks dat het natuurlijk wel een B-film blijft.
Petina
-
- 667 berichten
- 2807 stemmen
Sjezus wat een slechte film! En nog gekocht ook
20 min volgehouden...
Waarom stem je dan?
Petina
-
- 667 berichten
- 2807 stemmen
Film begint best leuk maar uiteindelijk wordt er weinig met het verhaal gedaan en heb ik hem maar afgezet omdat het slaapverwekkend was.
En wederom, waarom stem je dan?
Zo wordt de score van een film naar beneden gehaald. Als je een film niet helemaal afkijkt, stem dan niet.
jippie2010
-
- 2612 berichten
- 8085 stemmen
Zo wordt de score van een film naar beneden gehaald.
De film zelf zorgt voor de lage score 
Maar je hebt gelijk hoor, ik stoor me er ook altijd aan.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Enkele leuke ideeën passeren de revue, maar dikwijls veel te flauwe en makkelijke humor. Iets professioneler in elkaar gedraaid dan de gemiddelde Amerikaanse parodie misschien, maar verder ligt het qua niveau niet ver uit elkaar. Jammer, had er meer van verwacht. Zo'n film als The Fifth Element vond ik dan toch (naar mijn herinnering) een pak leuker. 1,5*.
Duke Nukem
-
- 1779 berichten
- 1982 stemmen
Ik heb mij erg vermaakt met deze film, heel origineel idee en voor een low budget film goed uitgewerkt met redelijke special effects. Erg cartoonisch en zeker niet serieus te nemen, maar deze kluchtfilm is zeker een instant pulp classic!
Bantavoer
-
- 292 berichten
- 0 stemmen
Erg hilarisch deze film. Acteurs, verhaal en special effects prima. Heb me goed vermaakt en zo en dan gelachen. Duitsers met hun computer van twee verdiepingen hoog in vergelijking met een smartphone.
Bantavoer
-
- 292 berichten
- 0 stemmen
Erg hilarisch deze film. Acteurs, verhaal en special effects prima. Heb me goed vermaakt en zo en dan gelachen. Duitsers met hun computer van twee verdiepingen hoog in vergelijking met een smartphone.
knusse stoel
-
- 3284 berichten
- 4308 stemmen
En die komt in de loop van dit jaar geloof ik, trailer van gezien en ook deze is van een grappig niveau. Op IMDb heeft 'Iron Sky 2' zelfs een 8,2 op zijn naan als waarderingscijfer tot nu toe. Ben benieuwd.
Voor 'Iron Sky' is onze waardering een ruime 7!
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Vermakelijke onzin. Een hoop parodie hier, op de bunkerscène uit Der Untergang, een Sarah Palinachtige president met een fuck you houding tegen de rest van de wereld en veel verwijzingen naar Wagner (één van de personages heeft zelfs die achternaam). Dat blijkt ook uit de muziek, die vol met Wagner quotes zit, een heerlijk feest van herkenning. Groot fan van de componist, maar ik kan er ook wel om lachen om het ironisch gebruik van zijn muziek hier.
Verhaal is natuurlijk behoorlijk onzinnig, maar met het verstand op nul wel leuk. Verder zijn de ontwerpen van de nazivaartuigen is erg gaaf en dat compenseert voor de onvermijdelijke minpunten. Zoals de timing die niet altijd even goed is en het mindere acteerwerk. Dietze is overigens een prettige verschijning, maar ook met haar had toch wat meer gedaan kunnen worden. Ze speelt uiteindelijk een naïeve dame, terwijl ze de uitstraling heeft om een sexy nazibitch te kunnen spelen. Een gemiste kans.
Ondanks de minpunten een leuk tussendoortje. 3*.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Met zo'n plotomschrijving kan het eigenlijk niet fout gaan, zou je denken.
Duke Nukem
-
- 1779 berichten
- 1982 stemmen
"So... you are a formerly dead black model who is now suddenly a living white hobo, after spending a weekend on the moon... is that correct?"
"Yes, that's correct!" 
Ook leuk dat er Duits wordt gesproken in deze film. Vandaag eens herzien en vind hem nog steeds leuk. Ben benieuwd naar het vervolg! Hopelijk komt dat er nog.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2739 stemmen
Zo jammer.
Het ontbreekt deze film echt aan twee dingen: lef en creativiteit. Want hoewel de premisse de deur wagenwijd openzet naar scherp absurdisme, blijft het steken op een niveau lauwe soep.
Deels ligt het aan de acteurs, waarvan werkelijk niemand het komisch talent bezit het slappe script naar een hoger plan te tillen. En daar ligt het grootste probleem van de film: het script weet vanaf het vertrekpunt geen moment meer te verrassen of indruk te maken. Flauwe vondsten en hakkelige uitwerking van scenes, daar blijft het een beetje bij.
Visueel dan wel weer érg aantrekkelijk. Beetje strip-achtige stijl die goed werkt bij zowel het onderwerp als het budget (waarvan ik niet wist dat het zo beperkt was tot ik het hier las). Ook in props en aankleding stijlvast en verzorgd maar zeker alles in de ruimte en op de maan wekt indruk.
Buiten het visuele is dit een film die anderhalf uur lang laat zien, pijnlijk weinig te kunnen maken van een briljant uitgangspunt. Als je niet over the top kunt of durft te gaan, moet je het niet als vertrekpunt nemen. 2*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Dit weekend de cvd maar eens na tig jaar uit de kast gepakt en Iron Sky opnieuw gekeken. Destijds was ik er geweldig van onder de indruk. Een heerlijk absurd verhaal in combinatie met scherp geschreven humor. De parodie op Der Untergang was ook vrij briljant gedaan. Gelukkig is mijn smaak sinds 2012 niet overdreven veel anders geworden, want ik heb er opnieuw van genoten. Dat hakenkruis-hoofdkwartier op de maan, de aanval op de aarde. Het is allemaal zo weird dat het leuk is. En het ziet er visueel ook nog eens keurig uit. De film weet niet de volle anderhalf uur te boeien en de vier sterren van destijds blijven ook niet staan, maar alsnog is het een dikke voldoende.
3,5* (was 4*)
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
De beelden zijn mooi, de special effects zijn prima, ook de decors zijn dat.
En toch valt deze film me wat tegen, vooral het verhaal, het is bijzonder zwak en raar of zelden komisch, ik had echt veel meer van deze film verwacht.
Wat me nog het meeste beviel eigenlijk is de soundtrack, die valt best mee.
Maar er had veel meer van gemaakt kunnen worden.
Naar aanleiding van het verschijnen van een tweede film deze eerste eens opnieuw bekeken.
En hij is me toch wel beter bevallen dan de eerste maal, daaraan zie je dat een tweede keer kijken ook kan lonen.
Alexjc
-
- 120 berichten
- 113 stemmen
Nou, nou, deze film moet je niet met een korreltje zout nemen, maar meteen met een heel pak zout.
Dit is wel heel laag niveau van acteren. Hoe onnozeler, des te beter had waarschijnlijk de filmschrijver en de Regisseur gedacht. Nou, dat is ze aardig gelukt.
Een twee in de beoordeling, omdat ik de film (niet versneld) tot het einde heb uitgekeken.
Heb toch een paar keer een kleine lach bemerkt vanwege de overdreven domheid. Zeker met de arische neger.
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Leuk toch?
Na de tweede wereldoorlog waren de Nazi's schijnbaar niet helemaal overmeesterd. Een grote groep vluchtte naar de maan, en nadat NASA na bijna 40 jaar toch nog een nieuwe Apollo-maanmissie in gaat zetten, komen de astronauten oog in oog met een heuse derde rijk op de maan. Hoe verzin je het?
Althans, er blijft maar één astronaut levend over en dat is de donkere James Washington. Ook al hebben de maan-nazi's last van zijn kleur, zien ze toch een waar genie in deze man. Met name door de smartphone die hij in bezit heeft die die oude jaren 40 computers zou kunnen vervangen. Dan laat Washington zich ook nog verleiden door het Nazi-vrouwtje Renate Richter, maar wordt hij door een experiment ook blank gemaakt om als boodschapper teruggestuurd worden op aarde ofzoiets.
Want na die halve eeuw, zijn de maannazi's van plan om de aarde alsnog aan te vallen.
Iron Sky weet hiermee een knotsgekke, foute blockbuster te worden met toch nog wel een verzorgde look en decors. Wel een grote fout: Als zo'n luchtschacht in de ruimte opengaat dan overleef je het als zowel mens als schip bij lange na niet.
Op de aarde probeert Washington Renate terug te vinden en de mensheid te waarschuwen. Maar deze verklaren hem voor gek... totdat de eerste ruimtezeppelins toch nog op de radar komen.
Hoe het verder afloopt? Kijk zelf...
Gewoon een melige stunt van de regisseur. Dat moet je sowieso met een korrel zout nemen, want dit is cult-vermaak ten top.
4,0*
Mr_Mephisto
-
- 144 berichten
- 1412 stemmen
Door de combinatie van opzichtige effecten, een grijzige industrialsetting en een passende soundtrack van Laibach zit het met de ironie in Iron Sky alvast snor. Alleen mist het plot de nodige scherpte om het geheel naar een hoger meta- en humorniveau te tillen, en is het acteerwerk te matig om daar een mouw aan te passen. Desalniettemin leuk genoeg om af te vinken op een 'bad movie night'.
blondiefilmfreak
-
- 747 berichten
- 353 stemmen
Door de combinatie van opzichtige effecten, een grijzige industrialsetting en een passende soundtrack van Laibach zit het met de ironie in Iron Sky alvast snor. Alleen mist het plot de nodige scherpte om het geheel naar een hoger meta- en humorniveau te tillen, en is het acteerwerk te matig om daar een mouw aan te passen. Desalniettemin leuk genoeg om af te vinken op een 'bad movie night'.
Tja laibach heeft zo zijn goede nummers,4 personen.maar zowel de film als de verkeerd gekozen muziek van de latere laibach vond ik totaal mis plaats.stupide domme film met ruk humor.halve ster. 
MrHorror
-
- 406 berichten
- 515 stemmen
Van Iron Sky - ikruikversemosterd:
"Er is een populaire theorie dat Hitler een expeditie naar de kern van aarde zou hebben gestuurd om het bestaan van de Holle Aarde te onderzoeken en daar zijn geliefde Rijk te stichten. Iron Sky draait dit idee om en stuurt de dictator de ruimte in. Geen Holle Aarde maar Bezette Maan.
Het kan niets anders of dit moet resulteren in überfoute exploitatie. Schurende cult. B-film waanzin voor de nachtcinema. Zo slecht dat het toch weer een acceptabel niveau krijgt. Ik bedoel, fascisme op de maan. Nazi’s in de ruimte. Maankindertjes brengen vol overtuiging de beruchte handgroet. Udo Kier ziet zichzelf als opvolger van de dictator. Niemand weet hoe de maatschappij zich na de jaren veertig heeft ontwikkeld. Ik verwacht totale idioterie. Pure wansmaak. Ongeloof.
Tot mijn verrassing (en lichte teleurstelling) is Iron Sky relatief tam. Bij momenten biedt de wrange premisse scènes voor een potentiële komedieshow, echt spannend of provocerend wordt het nooit. De puberale grap blijft lui hangen in het bizarre uitgangspunt van nazi’s in de ruimte. Verder wordt er eigenlijk bijster weinig mee gedaan. Alsof Timo Vuorensola op de rem stond.
Bang dat hij te ver zou gaan? Gebrek aan creatieve inspiratie? Misschien had hij de dictator toch naar de kern van de Aarde moeten sturen. Iron Earth in plaats van Iron Sky. Wie weet had dat beter gewerkt."
Gerlof78
-
- 746 berichten
- 557 stemmen
Leuke en vooral over de top en hoe verzin je het film, het verhaal vind ik leuk bedacht en dat doet de cast ook zeker. De CGI ziet er prima uit, zeker een popcornfilm om eens in de zoveel jaar te herzien 
Pre- en sequels

Iron Sky: The Coming Race
2019
28 reacties
Het laatste nieuws

Wat zijn de beste releases van deze week? Alle nieuwe films en series op streaming

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'
Bekijk ook

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

Ame Agaru
Drama, 1999
16 reacties

Kung Fury
Actie / Komedie, 2015
33 reacties

Outsourced
Komedie, 2006
31 reacties

God Bless America
Komedie / Actie, 2011
223 reacties

Er Ist Wieder Da
Komedie / Mockumentary, 2015
200 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








