Genre: Avontuur / Thriller
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Geregisseerd door: Joe Wright
Met onder meer: Saoirse Ronan, Cate Blanchett en Eric Bana
IMDb beoordeling:
6,7 (214.071)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Italiaans, Arabisch en Spaans
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Hanna
"Adapt or die."
De 16-jarige Hanna (Saoirse Ronan) is een unieke tiener. Ze heeft de kracht, de hersens en het uithoudingsvermogen van een soldaat. Dat heeft ze van haar vader (Eric Bana), een voormalig CIA-agent, die haar in Finland opgevoed en getraind heeft als perfecte huurmoordenaar. Als ze door haar vader er op uit gestuurd wordt voor een missie door heel Europa, vindt er een scherpe verandering in haar jonge bestaan plaats. Wanneer ze achterna gezeten wordt door de agenten van een meedogenloze spion (Cate Blanchett) en haar ultieme doelwit nadert, wordt Hanna geconfronteerd met een aantal openbaringen die haar doen twijfelen over haar bestaan en menselijkheid.
Externe links
Acteurs en actrices
Hanna Heller
Erik Heller
Johanna Zadeck
Marissa Wiegler
Isaacs
Lewis
Walt
Bob
Head of Ops
Burton
Reviews & comments
pirlo
-
- 4 berichten
- 326 stemmen
Ik reageer eigenlijk zelden op films en stem alleen, maar de lage score op deze film verbaasde me zo dat ik zowaar ook wat typ.
Ten eerste zoveel rare dingen zitten er toch niet in de film? het is niet heel realistisch maar wanneer je accepteert dat dit meisje genetisch zoveel sterker is dan een normaal kind van haar leeftijd zijn er zeer weinig absurde scenes te zien. Het is wel vaag dat het schilderij wat gevonden word op de plek waar haar oma stierf zomar een gat heeft terwijl de kogel niet door haar hoofd gaat.
De andere zogenaamde gebreken hebben allemaal een logische verklaring lijkt mij.
Verder gaf de soundtrack van de chemical brothers zo'n stoot aan adrenaline dat ik tijdens de ,vond ik, realistische vechtscenes alleen maar kon genieten van de stoerheid hiervan.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Goeie film!
Vooral het begin van de film vond ik mooi en erg boeiend.
Dat met de sneeuw was prachtig.
Daarna zakte de film iets in, maar tegen het einde aan
was het weer zeer spannend!
Zeker moeite waard om te kijken
3,5*
btw wat kan die Saoirse Ronan goed acteren!!!
zyntex
-
- 139 berichten
- 1315 stemmen
Waar gaat deze film nou eigenlijk over? Een super meisje maar ze is niet altijd super (vorm van de dag?). Vader verlaat de Noordpool in een pak? Gaat ie een paar honderd kilometer lopen? Waarom geen jas aan? Hij komt vervolgens ergens zwemmend aan? Waarom scheiden vader en dochter zich überhaupt om later weer ergens samen te komen? De "bitch" wil het meisje stoppen maar later als ze een pijl in haar lijf heeft rent ze weer weer weg i.p.v. nog eens op het meisje te schieten. De supervader is levensgevaarlijk, hem moeten ze als eerste uitschakelen, kan de "bitch" niet vermoorden (slechte vechtscenes). De "bitch" rent net zo snel als het supermeisje. Misschien is ze een "superbitch" ? Supermeisje gaat een jongen kussen maar neemt hem toch maar in de houtgreep? Flutverhaal met dito actie. Psychidelische muziek om er een surrealistiche sfeer aan te geven. Wat mij nog het meest verbaasde is dat Eric Bana in deze film speelt. Wellicht is hij in geldnood?
Ja het meisje blijft zeg maar wel op de noordpool zodat ze word opgehaald en die bitch kan uitschakelen voor dat doel word ze ook getraind door haar vader o.a. Die bitch vermoede dat denk ik ook wel dus hebben ze een op de bitch lijkende vrouw bij haar in de cel gestopt.
Die vader heeft natuurlijk niet alleen maar dat hele stuk zitten zwemmen hij heeft vast tussen door de trein de bus de taxi weet ik het allemaal genomen alleen dat is niet boeiend om te laten zien.
De bitch rent niet zo snel als het meisje je ziet toch dat ze ipv erachter aangaat de andere kant op loopt van het spoor zodat ze het meisje zeg maar weer tegemoet komt.
De rest op je vragen ga ik niet in je moet niet overal een rede achter zoeken gebruik je fantasy een beetje.
nakada
-
- 2203 berichten
- 1679 stemmen
...... filterdun ......
76 out of 118 people found the following review useful:
How does this film obtain a 7.7 rating? 7.7 Oh, please!!!!!!!!!!!!!!!!!, 23 April 2011
1/10
Author: Geff from United States
Gezien de hogere rating op IMDb zullen er ongetwijfeld veel meer positieve reacties te vinden zijn.
Ik zeg niet dat je ongelijk hebt, maar dergelijke 'argumenten' zijn natuurlijk flinterdun.
SwigoH
-
- 5 berichten
- 5 stemmen
Erg goede film. De hoge imdb rating is wat mij betreft terecht..
Mooi om te zien dat er ook zonder special effects en veel explosies of expliciet gedetailleerd in beeld gebrachte slachtpartijen een zeer onderhoudende en spannende film gemaakt kan worden.
Saoirse Ronan is geweldig. Mij kwam ze nog bekend voor van The Lovely Bones. Ik ben groot liefhebber van Cate Blanchett. Maar in deze film is het Saoirse Ronan die de het nog beter doet vind ik.
In het midden van de film zit een gedeelte waarin Hanna dingen leert kennen uit het dagelijks bestaan die voor haar helemaal nieuw zijn. Voor de mensen die naar een spannende film willen kijken misschien minder onderhoudend. Maar ik vond het erg goed bij het verhaal passen en mooi om te zien. Ook omdat Saoirse Ronan daarin kan laten zien wat ze op acteer gebied in huis heeft.
1 van de betere films die ik de laatste tijd heb gezien! Een aanrader.
4*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Een verborgen parel uit het filmgamma van 2011. Vooral de sfeer en soundtrack tillen de film echt omhoog.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Al die lovende recensies nodigen uit tot een dringende herziening 
notoirefilmhater
-
- 326 berichten
- 296 stemmen
Komop jongens, als jullie Hannah 4 sterren etc. geven, kijk dan eens echt goede thrillers als The Next Three Days of Taken. 580 keer beter minimaal. Veel kijkplezier.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Beide zijn in mijn ogen niet meer dan doorsnee thrillers die totaal niets nieuws brengen.
Jan met de pet
-
- 998 berichten
- 1182 stemmen
Hier had veel meer in gezeten, ben het met NOTOIREFILMHATER eens als is een 1 ook weer overdreven: 3,0
emmes
-
- 118 berichten
- 529 stemmen
Weer een topfilm van deze regisseur, na Atonement en The soloist. Het is een ongeloofwaardig verhaal maar zo gefilmd en verteld dat het zo niet overkomt. Dit is niet zomaar een actiefilm maar een spannend verhaal met volwaardige karakters. Puike acteerprestaties ook van Eric Bana, Tom Hollander en het hoofdpersonage (Saoirse Ronan). Zien!
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Viel me toch wat tegen.
En dat komt vooral door het verhaal dat met haken en ogen aan elkaar hangt. Waarom drukken vader en dochter in godsnaam op die transponder (waar komt die trouwens vandaan?) als ze weten dat ze hierdoor in heel wat problemen terecht komen...? De brave man onderricht z'n dochter in alle mogelijke overlevingstechnieken maar iets eenvoudigs als elektriciteit doet haar in paniek slaan... 
Nee, dat soort zaken doet me de haren te berge rijzen. Verder nogal stompzinnig dat ze naar het huis van één of andere goochelaar moet reizen om...tja om wat eigenlijk?
O ja, ik vergeet de achtervolgers nog: een tennisnicht in het gezelschap van twee skinheads.
Qua acteren zit het wel okee, het kind (Saoirse Ronan) was niet bijster vervelend maar Cate Blanchett bijvoorbeeld wordt toch te hard als een karikatuur neergezet. Geen greintje uitdieping.
Blijft over de muziek en die raakte ik vrij snel beu. Mijn smaak gewoon niet.
En dat geldt blijkbaar voor de hele film.
Thomas
-
- 209 berichten
- 586 stemmen
Deze film trekt inderdaad het verkeerde publiek! Het is niet alleen het actie publiek maar ook het Atonement publiek dat de film naar beneden haalt.
Begrijpelijk... de film valt ook niet onder beide groepen..
Het verhaal is dun, maar ook daar hebben we wel eens zin in.
De beelden, settings, muziek en Ronan trekken de film op naar 4 sterren.
Prachting die Homo met zijn trainingspak.. Dit type is niet slecht gekozen maar briljant..
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Ik hoop inderdaad dat het juiste publiek naar deze film komt. Een aangename verrassing dit jaar, maar blijkbaar bekeken door kijkers met de verkeerde verwachtingen.
arwenevenstar
-
- 23 berichten
- 593 stemmen
die Ronan heeft véél moeten rennen man, ik werd al moe terwijl ik ernaar keek.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Wat een rommeltje. Een paar goede acteurs, muziek van The Chemical Brothers, wat vette locaties (waaronder het Spreepark in Berlijn), etc. Maar wat een plotgaten, rommelige montage, slechte belichting(seffecten), matige vechtscenes, etc.
neo-nazi's
De kleinste Skinhead droeg een patch van S.H.A.R.P.: Skinheads AGAINST racial prejudice. Weinig neo-nazi aan dus.
Mirckje
-
- 98 berichten
- 105 stemmen
Rare film. Wel leip sfeertje, bijpassende muziek ook. Hanna acteert goed, mooi meisje ook. Ze zet goed een alienated iemand neer. Mooie beelden, vooral in het begin, Marokko was ook leuk gedaan, het vriendinnetje wel grappig.
Alleen erg jammer van het verhaal wat nooit boeiend werd, de geloofwaardigheid van deze film sloeg bijna nergens op. Bijna omdat dit principe van genetische manipulatie op zoek naar een top soldaat geen sci fi is.
Het idee van het Grimm park was wel leuk bedacht maar niet goed uitgewerkt, het voelde niet echt dat het er bijpaste. En dat had ik bij veel dingen zoals die Duitse bad guys. Waarom ze daar voor gekozen hebben is niet helemaal duidelijk, ze wouden schokken met rare dingen.
De film had wel wat leuks in zich, originele manieren van dingen laten zien en opzich een aardig idee van een verhaal. Maar is op veel punten zichzelf kwijt geraakt waardoor hij niet gek goed maar goed gek is geworden. Jammer, had meer in gezeten.
Re73
-
- 649 berichten
- 1194 stemmen
Het keek lekker weg maar inderdaad zoals hierboven gezegd het gaat nergens over idd
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Viel niet tegen!
Vooral erg originele en onconventioneel spionage/assassin/actiefilmpje dat lekker on-Amerikaans overkomt.
Rare settings, merkwaardige personages (die gast in z'n trainingspak
) en een geweldige score.
Narratief hield het inderdaad niet altijd over, daarin deel ik de kritiek wel van mensen hier, maar toch verder wel een verfrissend leuk filmpje.
Van die scenes als Blanchett die in 4 verschillende containers de familie ondervraagt terwijl buiten die rare nazi-figuren, al sinister deuntje fluitend, de wacht houden....
Dat soort scenes trekken de film uit de grijze brij van dit soort films.
Die Joe Wright gaat nog eens met iets episch komen.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Nee, dit was niet wat het had kunnen zijn. Na een fantastische trailer kon ik niet wachten op deze film. Maar helaas. Zoals zo vaak had de regisseur iets grandioos in z'n hoofd maar dat was niet te zien. Ja, pogingen daartoe waren te zien.
De 'trucjes' met beeld en geluid kwamen op mij vooral als storend over. De locaties waren leuk en de overige rollen gaven alles een wat vrolijker tintje. Toch vond ik het erg gemaakt. Vooral die blonde homo met zijn minions vond ik veel te overdreven en echt toegevoegd om het allemaal 'briljant' te laten lijken. Haha een homo met nazi's als moordenaars, niet dus.
Eric Bana vond ik nog wel de grootste teleurstelling, zo stoer en dan zo nep vechten. Nee, dit kon veel beter.
DDT
-
- 345 berichten
- 7834 stemmen
Komop jongens, als jullie Hannah 4 sterren etc. geven, kijk dan eens echt goede thrillers als The Next Three Days of Taken. 580 keer beter minimaal. Veel kijkplezier.
lol de next 3 days,das gewoon puur nagedaan van de franse versie,die trouwens veel beter is !!!!!!!!!!
deze hanna zal ik es bekijken se,ook al lees ik sommigen het beetje ongeloofwaardig vinden,ben benieuwd
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
lol de next 3 days,das gewoon puur nagedaan van de franse versie,die trouwens veel beter is !!!!!!!!!!
deze hanna zal ik es bekijken se,ook al lees ik sommigen het beetje ongeloofwaardig vinden,ben benieuwd
Geloofwaardigheid zoek ik niet in een film, dan zet ik wel het journaal op (en dan nog...) Hanna is is gewoon een geweldige film.
dulcinea
-
- 923 berichten
- 818 stemmen
Verrassend goeie thriller die misschien niet uitblinkt in originaliteit wat het verhaal betreft maar wel in de manier waarop ze het brengen. De hoofdrolspeelster is heel sterk als de wereldvreemde Hanna, zij draagt de film maar ook dankzij de rest van de cast, de mooie beelden en sterke soundtrack verveelde deze geen moment. Zeker 1 van de beste films die ik de afgelopen tijd zag.
Ik twijfel tussen 3,5 en 4 maar hou het bij 3,5 omdat het verhaal toch net iets te voorspelbaar was.
Maar toch een aanrader!
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Pipi Langkous als Jason Bourne...
...Tja, bijzondere film over een bijzonder meisje...Veel gemiste kansen naar mijn smaak, al was het verhaal, de soundtrack (geregeld zeer vet) en de lokaties bovengemiddeld. Blanchett is bovengemiddeld alhoewel eendimensionaal en Bana vond ik weer tegenvallen. Net als bij The Timetravellers Wife lijkt wel aan de drugs. Sloom en somber. Daarnaast vond ik het jammer dat het op zich sterke gegeven zo dun was uitgewerkt. Had veel meer in gezeten. 3 sterren
hackitjacki
-
- 1 berichten
- 3 stemmen
Ik reageer eigenlijk zelden op films en stem alleen, maar de lage score op deze film verbaasde me zo dat ik zowaar ook wat typ.
Ten eerste zoveel rare dingen zitten er toch niet in de film? het is niet heel realistisch maar wanneer je accepteert dat dit meisje genetisch zoveel sterker is dan een normaal kind van haar leeftijd zijn er zeer weinig absurde scenes te zien. Het is wel vaag dat het schilderij wat gevonden word op de plek waar haar oma stierf zomar een gat heeft terwijl de kogel niet door haar hoofd gaat.
De andere zogenaamde gebreken hebben allemaal een logische verklaring lijkt mij.
Verder gaf de soundtrack van de chemical brothers zo'n stoot aan adrenaline dat ik tijdens de ,vond ik, realistische vechtscenes alleen maar kon genieten van de stoerheid hiervan.
het is inderdaad duidelijk dat je weinig post, maar zelfs als je nooit post is volgens mij de tekst bovenin GEEN SPOILERS!!!! vrij duidelijk toch??
thanks man!!
Bekijk ook

Mary and Max
Animatie / Drama, 2009
395 reacties

Kill Bill: Vol. 1
Misdaad / Actie, 2003
3.144 reacties

That's It, That's All.
Documentaire / Sport, 2008
6 reacties

The Girl with the Dragon Tattoo
Drama / Thriller, 2011
723 reacties

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

The Art of Flight
Documentaire / Avontuur, 2011
19 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









