• 15.806 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.395 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rampage (2009)

Actie / Drama | 85 minuten
3,06 690 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Canada / Duitsland

Geregisseerd door: Uwe Boll

Met onder meer: Brendan Fletcher, Shaun Sipos en Lynda Boyd

IMDb beoordeling: 6,2 (21.035)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rampage

"Vengeance is ruthless."

Bill is een jongeman, die gefrustreerd is door de wereld om hem heen. Om hier een einde aan te maken, komt hij met het plan honderden bewoners uit het stadje waar hij woont, te vermoorden. Hij trekt gepantserde kleding aan en gaat op pad met de automatische geweren, die hij via internet gekocht heeft.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bill Williamson

Evan Drince

Sheriff Melvoy

Mr. Williamson

Mrs. Williamson

Evan's Father

Bank Manager

Bank Teller

Body Shop Boss

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Altijd lastig wanneer je je lach niet kan inhouden tijdens controversiële films. Uwe Boll zet hier in elk geval een van zijn beste films neer. Eerst lekker mopperen over de (invloeden van de) Amerikaanse samenleving om vervolgens je hoofdpersoon de boel kort en klein te laten schieten. Opvallend is in elk geval dat Boll erg goed heeft weten te verbloemen dat dit (ongetwijfeld) een low budgetproductie is. Visueel staat Rampage als een huis en ook het acteerwerk is erg sterk. Brendan Fletcher is een fantastische acteur. Erg geschikt als hoofdrolspeler (vond hem in Tideland ook erg sterk).

Het plot is hier inmiddels wel bekend. Hoe lomp de aanpak van Uwe Boll ook mag zijn, stiekem had ik harder verwacht. De zwakkeren worden steevast gespaard. Dat zou wat zijn geweest wanneer er in deze film kinderen en bejaarden afgeschoten zouden worden! Desondanks confronteert Boll ons met een lekker potje controversieel geweld, waarbij het einde eigenlijk nog best sterk is. Ja, ik heb gelachen om bepaalde scenes. Ik zal wel branden in de hel hiervoor. Op een gekke manier ga je meeleven met de hoofdpersoon. De film is in elk geval de moeite waard, al had Uwe best wel wat harder mogen zijn en iets meer zijn best mogen doen om de scenes memorabeler te maken. Toegegeven: hij komt hier met Rampage een heel eind.


avatar van 6-6-6

6-6-6

  • 120 berichten
  • 173 stemmen

Mijn 2e Uwe Boll, deze film vond ik dus echt een ware (Killer...) Alleen komen ze, er na het uitgeven van het roofbedrag (oa door de serienummers van het echte geld)er dan natuurlijk wel achter, dat zijn maatje het niet gedaan heeft. Maar hij is dan toch spoorloos verdwenen!

Vond het trillende camerawerk, juist een echtere weergave geven van deze film.

Op naar de volgende Uwe Boll....

Dubbele Espresso, Latte Macchiato met extra schuim voor Theunissen, bedankt voor de tip

Ga nu op aanbeveling van Reinbo Stoic kijken.

Assault on Wallstreet al gezien.3,5***

Dafur alleen in het Duits???


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Kijk dan Stoic, assault on wallatreet of Dafur


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Dafur (goede film en ook in het Engels met NL subs) lijkt me niet echt het genre voor "6-6-6". Dan kan hij beter gaan voor "Heart of America (2003)".


avatar van 6-6-6

6-6-6

  • 120 berichten
  • 173 stemmen

Theunissen schreef:

Dafur (goede film en ook in het Engels met NL subs) lijkt me niet echt het genre voor "6-6-6". Dan kan hij beter gaan voor "Heart of America (2003)".

Ik vond Darfur tot nu toe nog zijn beste film. 4,5 sterren

Bedankt voor de tip @Reinbo


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Dafur is zeker een goede film, maar omdat je een voorkeur had voor geflipte personen (psychopaten en serial killers) in films dacht ik dat deze film je misschien niet zou liggen.


avatar van 6-6-6

6-6-6

  • 120 berichten
  • 173 stemmen

Theunissen schreef:

Dafur is zeker een goede film, maar omdat je een voorkeur had voor geflipte personen (psychopaten en serial killers) in films dacht ik dat deze film je misschien niet zou liggen.

Vond die Arabieren toch aardig geflipt en psychopatisch genoeg .


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

6-6-6 schreef:

Dubbele Espresso, Latte Macchiato met extra schuim voor Theunissen, bedankt voor de tip

Ook mijn dank gaat uit naar Theunissen. Had zijn tip gelezen bij Bailout: The Age of Greed (2013). Overigens best vreemd dat hij (Theunissen) die film laag beoordeelde. Is toch ook een erg rauwe film, net als deze. Waar ik eerst dacht dat Uwe Boll alleen maar wanproducten kon afleveren ben ik er nu van overtuigd dat de beste man toch wel wat in zijn mars heeft.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Staat er anders precies bij geschreven waarom die film me is tegengevallen.


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Dat had ik uiteraard al gezien. Kan me alleen niet voorstellen dat die factoren 2,5* in je waardering scheelt.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Die film was voor mij alleen in de laatste 20 minuten (het harde gedeelte) interessant, alles wat daar voorafging was enorm cliché (daar kijk ik geen Uwe Boll film voor) en daar vind ik gewoon niets aan.


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Oké, duidelijk.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

De beste Boll film die ik ooit heb gezien.

Kan er misschien ook aan liggen dat Boll hier gewoon een inktzwart werkje van heeft gemaakt met een goede hoofdrolspeler en de schijtlolligheden uit een waardeloze film als Postal achterwege laat. Het plot zit ook venijnig in elkaar en het einde is echt bijzonder sterk. Sound design was ook erg goed, vooral toen de kogels je om de oren kletterden en je naar het gezicht van Fletcher keek.

Daarbij moet wel gezegd worden dat de film wat opstartproblemen heeft en het camerawerk zonder statief te chaotisch is. De car chase is hier een goed voorbeeld van. Ik ben al geen fan van car chases, heb je ook nog een cameraman die er alle kanten mee op zwiept. Er zijn er (hier) blijkbaar fans van, maar er kan toch echt veel beter gebruik gemaakt worden van dit principe dan ik in deze film heb gezien.

3,0*


avatar van o0Timmy0o

o0Timmy0o

  • 117 berichten
  • 85 stemmen

Tsja, ten eerste wil ik even kwijt dat ik het raar vind als je hier een 4 of hoger voor geeft, puur om de reden dat de film super onrealistisch is. Politie zou in dit geval veel eerder ter plaatste zijn en de ouders van Will zijn ook een beetje blind volgens mij. Maar goed iedereen mag zijn mening plaatsen natuurlijk.

Ik verwachte helemaal niks van de film. Uwe Boll staat namelijk niet echt bekend om zijn uitermate goede verhalen en filmwerk.

Mijn probleem met deze film is dat het leeg aanvoelt. Het maakt niks uit wat de mensen in de film zeggen. Het enige moment dat de dialogen interessant zijn is op het moment dat Will samen met zijn vriend in de Chicken Den zitten en praten over hoe f*cked up de wereld is.

Toch maakt de film wel indruk. Het hoofdpersonage is sterk neergezet en is vastberaden en kill. Het acteerwerk in de film is verder prima en de actie is hard en luguber neergezet.

De film weet helaas niet compleet te overtuigen. Het voelt allemaal nep aan, het is onrealistisch en je gevoel van betrokkenheid ebt vele malen weg. Ik vind persoonlijk sommige scene's ontzettend goed uit de verf komen, maar anderen totaal niet. Het beautysalon was echt goud, maar die hele bingo scene sloeg echt de plank mis.

Al met al een best wel goede film en ik ben best wel verrast.


avatar van Curriculum

Curriculum

  • 305 berichten
  • 303 stemmen

Enigszins humoristisch, maar toch ook bloedserieus en werkelijk . Een ogenschijnlijke normale jongeman veranderd volledig en dat allemaal omdat hij er van is overtuigd dat de wereld te drukbevolkt is.

4.0*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Opnieuw gekeken met het oog op deel 2. Het blijft toch wel erg amusant doordat het zo bizar over de top gaat met het geweld. Dat middenstuk als hij de halve stad aan het afknallen is, is echt sterk. Helemaal omdat Boll zit te fucken met wie hij wel en niet in leven laat (kapsalon, bingo). De film geeft een boodschap af, al denk ik meer dat de film gewoon een fantasie van Boll is om zijn kijkers weer zo hard mogelijk te choqueren.

3,5* blijven staan.


avatar van ipman-99

ipman-99

  • 1250 berichten
  • 0 stemmen

"Vengeance Is Ruthless." ... " !!!

Gestoord werkje (Heropfrissing) !!! 'Rampage' is een schitterend

werkje van regisseur Uwe Boll. Deze film kent een controversieel

thema waarin de haat in de samenleving centraal staat.

Dit dus met alle kwaadaardige gevolgen van dienst ..., werkelijk hard

en meedogenloos bij momenten.

Bill zijn dodentocht is werkelijk gruwelijk en schokkend te gelijk.

Het verhaal kent een bizar sfeertje waarin je zeker

niet happy van wordt.

Het einde was op zijn zachts gezegd apart en 'verrassend' te noemen.

Heerlijke harde film van Uwe Boll met Brendan Fletcher in de hoofdrol.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Uwe Boll zet met 'Rampage' een behoorlijk omstreden stukje cinema neer wat qua uitwerking vrij overtuigend overkomt. Waar het verhaal op het begin nogal een gewoon verloop kent, wordt het nadien toch zeker interessant en verrassend. Grote impact van dit verhaal is toch wel dat Uwe Boll met zijn verhaal niet zomaar uit de lucht graait, maar dat het wel zeker een weerspiegeling is van de Amerikaanse samenleving. Alle lof voor Brendan Fletcher want deze acteur zet hier een verbluffend staaltje acteerwerk neer en daarmee is de rol op zijn lijf geschreven.


avatar van _Casper_

_Casper_

  • 1244 berichten
  • 1692 stemmen

REDELIJK vermakelijk tussendoortje, Niet super.. maar gewoon leuk een keer gezien te hebben.

Film gaat over een jongen die erg gefrustreerd is op alles om zich heen en vervolgens besluit in een zelfgemaakt ''harnas'' pak.. iedereen in zijn dorpje en om hem heen te gaan slachten.

Film heeft weinig diepgang, maar de actie en het verhaal opzich zijn interessant genoeg om je een kleine 1.5 uur te vermaken. Dan zet je de film uit heb je een prima tijd gehad.. morgen vergeten

2.5*


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

In deze eerste Rampage film zien we een jonge verwarde Williamson bij wie de linkse theorieen stilaan vaste vorm krijgen na talrijke vernederingen en de stoppen pas echt doorslaan wanneer zijn ouders hem het huis uitwillen. Het gaat in het begin nog allemaal wat aarzelend zoals de bomaanslag op het politiekantoor maar dit waarschijnlijk ook de bedoeling van de verfilming. Ik heb eerst de sequel gezien waarin hij echt fanatiek en zelfverzekerd is in zijn ideeen en moordpartijen en Fletcher echt groeit in zijn rol. Voor mij is het vervolg op deze Rampage dan ook stukken beter dan deze eerste film. Toch 3,5 sterren voor de leuke actiescenes.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8104 stemmen

Wat een sterke drama/thriller!

Kort maar zeer krachtig.

Voor mij is het niet de actie waardoor ik de film waardeer, maar door de drama.

Acteer- en camerawerk waren opvallend natuurlijk. *4.0


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Een van de betere Uwe Boll's, maar nog steeds.. Het oogt allemaal zo goedkoop en slecht af en toe, verder wel een aardige film (en zeker niet meer dan dat), maar was blij toen de film afgelopen was.

Niet echt een aanrader vind ik.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een ongeloofwaardig verhaal over goed en kwaad? Over de motieven van de hoofdpersoon die leed aan een soort superioriteitswaanzin en in zijn woonplaats een waar bloedbad aanrichtte, werd me weinig duidelijk. Er werd wat afgeïmproviseerd en het beverige camerawerk irriteerde. In ieder geval heb ik niet op deze film zitten wachten, voor mij was het vlees noch vis.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

Erg fijne foute film.


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4295 stemmen

Aha Vandaag op de buis!

Ik ga hem zeker voor de 2de keer zien, ik vond hem te gek...

Tijd om deze film omhoog te krikken mensen!.

hij verdient het, het is gewoon een van de betere Uwe Boll film's.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een redelijk actie/misdaad/thriller film...

Minder spannend verhaal...

Te snel camerabewegingen en schokkende...

Geen HD aanwezig, redelijk goed beeld...

Goed achtergrond geluid

(Dolby Digital)...

Redelijk acteerwerk...

Niet te moeite waard...


avatar van ramonnl90

ramonnl90

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Toevallig kwam deze film net na Shooter die ik had gekeken en gezien de films later op de avond (16j+) wat meer mijn ding zijn (meer geweld, bloed, realistischer) en ik de beschrijving las, ben ik even nog eens goed gaan zitten.

Begin met flashbacks geeft wel duidelijkheid waar het heengaat, en vond de opbouw met Latte Machiato dan ook geweldig.

Als hij dan uiteindelijk op pad gaat komen scenes voorbij die ik niet op TV had verwacht. Geweldig begin met het busje dat nog dreigt te crashen, en de 1st volgende in auto wat word neergeschoten. Dan ook de nonchelante houding als hij deze auto nakijkt terwijl deze met bloed op achteruit tegen een muurtje tot stilstand komt.

Het Bingo stukje was ook geweldig neergezet, en zo nog tien momenten. De vrouw in de hoek, de kapperszaak etc.
Natuurlijk niet super realistisch, weinig tot geen Politie bijvoorbeeld maar dit werd zwaar gecompenseert met de bloedige stukken dus niet storend voor mij.

Heb meteen paar andere films van deze regisseur gezien, o.a. Stoic (ging mij irriteren aan 1 personage die tijdens interview constant liep te huilen), en Heart of America (te weinig actie), maar vond deze 2 zoals jullie lezen helaas wat tegenvallen.
Van het weekend staat Assault on Wallstreet op het programma hopelijk kan deze zich meten aan Rampage.

Als iemand nog tips heeft voor goeie films als deze? Heb namelijk beetje gevoel alle goeie films gezien te hebben, deze gaf weer hoop!
Zoek echt films als deze of; thriller/horror(geesten/duivel)/einzelganger-psychopaten/realistische misdaad.
- Geen helden films zoals Steven Seagal.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6019 berichten
  • 2448 stemmen

Kleine maar krachtige film, waarbij ik me afvraag of de twist op het einde (Bill schuift Evan de schuld in de schoenen en gaat lekker genieten van het overige gestolen geld, hoewel de laatste titelkaart vermeldt dat hij toch nog gegrepen wordt) de film béter maakt (zowel vanwege de aardige vondst van het afschuiven van zijn identiteit, als vanwege het feit dat ook Bill uiteindelijk een profiteur is) of juist slechter (omdat een [walgelijke] ideologische daad uiteindelijk wordt teruggebracht tot –minstens gedééltelijk– financiële motieven – ja, wat wil Boll er eigenlijk überhaupt mee zeggen?). Maar verveeld heb ik me in ieder geval niet, zoveel is zeker, en dat is wel eens anders geweest bij een film van deze regisseur. (Overigens vinden diverse gebruikers hier het onrealistisch dat de politie niet eerder ter plekke is, maar vergeet niet dat Bill daar zelf zijn steentje aan heeft bijgedragen door als eerste daad het politiebureau op te blazen!.)


avatar van xaid

xaid

  • 487 berichten
  • 2976 stemmen

Dat camerawerk was verschrikkelijk ging helemaal nergens over amateur 1ste klas, desondanks heb ik me toch wel beetje vermaakt


avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4295 stemmen

xaid schreef:

Dat camerawerk was verschrikkelijk ging helemaal nergens over amateur 1ste klas, desondanks heb ik me toch wel beetje vermaakt

Slecht camera werk? dat hoort bij deze film..

Dat is bewust gedaan om het intenser en meer spanning te geven.

Het geeft ook wat een idee van een documentaire uit het leven gegrepen...