• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.423 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.127 gebruikers
  • 9.378.992 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Human Centipede (First Sequence) (2009)

Horror | 92 minuten
2,47 956 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: The Human Centipede

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Tom Six

Met onder meer: Dieter Laser, Ashley C. Williams en Ashlynn Yennie

IMDb beoordeling: 4,4 (95.826)

Gesproken taal: Engels, Japans en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Human Centipede (First Sequence)

"Their flesh is his fantasy"

De internationaal gerespecteerde chirurg Dr Josef, gespecialiseerd in het opereren van Siamese tweelingen, heeft een eigenaardige visie op de toekomst van het menselijk ras. Twee knappe vrouwelijke Amerikaanse toeristen stranden op zijn luxeuze landgoed. De volgende dag worden ze echter, net als een Japanse man, wakker in zijn kelder. Maar de chirurg is niet van plan om ze net als de Siamese tweelingen uit elkaar te halen, maar juist om ze samen te voegen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

Op zich een lekker zieke film, maar ik had het goorder verwacht. Er is ook niet meteen veel spanning en de amerikaanse meisjes zeggen gelukkig doorheen de film niet al te veel. Dr Josef vind ik dan weer wel goed gespeeld! Heerlijke psychopaat

Het had beter gekund naar mijn mening, maar langs de andere kant begrijp ik dat het budget voor dit soort films laag is. Dat merk je bijvoorbeeld al aan de kwaliteit van het beeld.


avatar van MissMayhem

MissMayhem

  • 46 berichten
  • 93 stemmen

Het acteerwerk laat te wensen over..

Het concept is heerlijk gruwelijk.. En idd gelijk al eerder gezegd, alleen een zieke geest kan zoiets verzinnen


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Het is lastig om te spreken van een teleurstelling. Tom Six is ook wel bekend vanwege zo goed als zekere rotzooi als Gay en I Love Dries. Wat dat betreft zal The Human Centipede sowieso een flinke stap in de goede richting zijn. Een teleurstelling is alleen wel. Ik heb er niet eens moeite mee dat de film slechts een idee bevat. Een weerzinwekkend en gaaf idee, dat natuurlijk wel. Het is alleen dat wanneer je weet waar het om gaat, de rest vrij voorspelbaar is. De meisjes nemen de meest stomme beslissingen. Eenmaal aan elkaar genaaid is het een kwestie van de film uitzitten. Dokter Joseph is vanwege zijn bizarre houding en acties verreweg het interessantste personage. Een grappig kind van Mengele. De andere personages zijn compleet (soms letterlijk) inwisselbaar. Doordat de gore voor het overgrote deel uitblijft, was de uitwerking lang niet zo schokkend als het had kunnen zijn. Met andere woorden: voor een film in dit genre vond ik het braafjes. De humor was soms goed. Het idee was absoluut beter dan de film zelf. Ben in ieder geval wel benieuwd naar het vervolg.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Best een geslaagde film in een hoop opzichten. Six komt in het interview dan wel niet over als het helderste licht, als het aankomt op het regisseren van een horrorfilm heeft hij wel degelijk door hoe hij met een minimaal budget en een aantal goeie acteurs een beklemmend sfeertje neer kan zetten. Goed, zonder Dieter Laser zou het al een stuk minder zijn geweest, want deze man komt met zijn Lance Henriksen kop en nazi-achtige praktijken uitstekend uit de verf.

Het moment waarop de dokter zijn plan begint uit te leggen is angstaanjagend en tegelijkertijd bijna grappig, maar de uitwerking valt wat tegen. Niet echt smerig of eng, maar vooral mensonterend, en precies dat gegeven maakt het alsnog niet heel prettig om uit te zitten. Naakte mensen die in de mond gescheten worden, is wel degelijk een gruwelijk gegeven, of het er nu wel of niet realistisch uit ziet.

Maar goed, in dat opzicht slaagt de film wel als horrorfilm, want een ongemakkelijke sfeer was er wel degelijk aanwezig. Ik weet niet of ik de tweede film per se hoef te zien, maar heb me niet verveeld met deze film. Echt genieten kan ik het helaas niet noemen.


avatar van Flep

Flep

  • 32 berichten
  • 160 stemmen

Na South Park wordt er ook aandacht aan besteed tijdens een van de nieuwe Beavis and Butthead afleveringen. (En die wordt de komende dagen nog wel herhaald, denk ik..)


avatar van muse

muse

  • 34 berichten
  • 65 stemmen

Het ziekelijk uitgangspunt vond ik me wel aanspreken en daarom heb ik dus gisteren deze film bekeken. Ik moet zeggen dat ik er wel wat meer van verwacht had. Het is allemaal héél voorspelbaar en vanaf het eerste moment zie je dat dit met weinig budget gemaakt (kwam bij mij in ieder geval zo over). De acteerprestaties zijn ook niet super al moet ik wel zeggen dat ik de dokter echt wel goed vond!

Vanavond volgt deel 2. Ik hoop echt dat die toch wat beter is dan dit eerste deel!


avatar van jantje.vlaam

jantje.vlaam

  • 57 berichten
  • 59 stemmen

Toevallig hier tegenaan gelopen, ik vroeg me al af waar het zotte idee in SouthPark al vandaan kwam. Ja, Cartman is niet de enige zieke geest, onze Nederlanders weten er ook wel raad mee. Meteen deel 2 ook gekeken en wat een hoop tekst heeft de hoofdpersoon!

Goed, terug naar deel 1. Wat is de arts goed gecast! Petje af.

Het verhaal zelf is ook wel goed, de uitwerking mag beter.

100% medisch gekeurd???? Denk het niet, maar wel vermakelijk als je er van houd.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2359 berichten
  • 1807 stemmen

pff wat een bizarre film was dat.

toch voor een " nederlandse" film vond ik het wel goed gefilmd en gecast.

verhaallijn is 0,0 eigenlijk, het gaat meer om het gore om alles heen.

en het eind vond ik wel bij de film passen.

zojuist deel 2 ook gekeken


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Erg vermakelijke horrorfilm die ondanks haar enjoyment niet helemaal opleeft tegen de commotie. Yes, ik vond dit een zeer vermakelijk filmpje maar zo verontrustend als wordt gezegd door de kranten en de journalistiek is deze film dan echter ook weer niet. Het beste van de film blijft de geweldige vertolking van Dieter Laser als de gestoorde Dr. Jozef Heiter. Die kop, die gezichtsuitdrukkingen en zijn misselijke gebruiken, geven de film dankzij hem al een geweldig horror-icoon. Het idee is zeer origineel en geeft de film een fris gevoel. Ik heb na dit leuke eerste deel ook al The Human Centipede 2: Full Sequence gekeken. Maar dit is wel een mooi gestoord werkje van Tom Six.


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

dit is de grootste troep die ik in jaren heb gezien. categorie prullenbak


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

bollepeer schreef:

dit is de grootste troep die ik in jaren heb gezien. categorie prullenbak

Nou nou, je hebt zelf New Kids Turbo in je top 10 staan en dat vind ik nou de grootste prul die op de markt verschijnt.


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

niet omdat het zo'n goede film is, maar hij blijft gewoon vermakelijk hoevaak je hem ook ziet, maar dit.. ja dit kun je niet eens een film noemen.


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

bollepeer schreef:

niet omdat het zo'n goede film is, maar hij blijft gewoon vermakelijk hoevaak je hem ook ziet, maar dit.. ja dit kun je niet eens een film noemen.

ik snap dat het je eigen mening is, maar nu stel je je wel heel erg aan


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

je zou maar zo aan elkaar zitten, BAH!


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Hahaha precies. Geweldig vind ik de film ook absoluut niet, maar dit eerste deel is een erg vermakelijk en (best wel) origineel horrorfilmpje. Nou wil ik overigens niet zeggen dat New Kids prullenbakfilms zijn vind het eigenlijk net zo stupide als The Human Centipede.


avatar van TomaskeX

TomaskeX

  • 377 berichten
  • 106 stemmen

Deze film zou verboden moeten worden. Ziek gewoon. Er is niets goeds aan. En dan heb ik het nog niet over het vervolg. Ik ben absoluut geen watje als het op horrorfilms aankomt, maar dit gaat erover.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

TomaskeX schreef:

Deze film zou verboden moeten worden. Ziek gewoon. Er is niets goeds aan. En dan heb ik het nog niet over het vervolg. Ik ben absoluut geen watje als het op horrorfilms aankomt, maar dit gaat erover.

De Twilight-films mogen ook verboden worden. Slappe cliché romantiek is ook ziek.


avatar van s_hirleeey

s_hirleeey

  • 13 berichten
  • 13 stemmen

Ik had deel 2 al gezien, dus vandaag ook maar deel 1 gekeken.

Ik vond deel 1 wel veel beter dan deel 2, wel vond ik het jammer dat die Japanse jongen uiteindelijk wel dood ging.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Slecht.

Prachtig wansmakelijk idee dat helaas niet goed wordt uitgewerkt. De gehele operatie wordt in 2 shots afgewerkt Twee tanden trekken en een stuk uit iemands achterste snijden.... Tja.

En doodsaai. Voor een film van amper 90 minuten heb ik vaak op de klok zitten kijken. Gebeurt ook werkelijk niets. Rare man krijgt als bij toeval twee Amerikaanse meisjes in de schoot geworpen, zoekt een bijbehorende Japanner om een menselijke duizendpoot te maken met 1 spijsverteringsstelsel... die hij dan zijn krant laat halen .

Geen spanning, amper goor, abominabele acteerprestaties en saai.

1 ster voor de leuke kop van die Duitse dokter.


avatar van festivalk

festivalk

  • 8 berichten
  • 48 stemmen

eerlijk gezegd, dit was een horror een brug te ver, zo ziekelijk kan ik het idd zelf niet inbeelden .. is die dan goed of niet, ik weet het niet


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

ik snap het niet hoor sommige gaan zeggen dit is te vies en alles maar wat verwacht je dan van een horror, romantiek en vooral geen gore?


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

TomaskeX schreef:

Deze film zou verboden moeten worden. Ziek gewoon. Er is niets goeds aan. En dan heb ik het nog niet over het vervolg. Ik ben absoluut geen watje als het op horrorfilms aankomt, maar dit gaat erover.

watje dus


avatar van White Trash

White Trash

  • 332 berichten
  • 239 stemmen

Na alle berichten vond ik het toch wel meevallen met de gore.. De duitse doker geeft de film zeker meewaarde zet zijn rol als een psychopaat neer. De transformatie naar de human centipide vond ik wat snel gaan. Ik vond de film eerder meer neigen naar grappig dan dat je echt op het puntje van je stoel zat.


avatar van P.C.96

P.C.96

  • 66 berichten
  • 0 stemmen

galaxydriver32 schreef:

(quote)

watje dus

Ik betwijfel of het echt het gory horror werkje is dat hier wordt voorgesteld. Het idee is best wel ziekelijk, maar ik heb ook mijn fair-share gehad in de Italiaanse film tijdens de jaren 80' maar verder is Tom Six wel een liefhebber van controversiele thematiek.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Jawaddedadde schreef:
Slecht.

Prachtig wansmakelijk idee dat helaas niet goed wordt uitgewerkt. De gehele operatie wordt in 2 shots afgewerkt Twee tanden trekken en een stuk uit iemands achterste snijden.... Tja.

En doodsaai. Voor een film van amper 90 minuten heb ik vaak op de klok zitten kijken. Gebeurt ook werkelijk niets. Rare man krijgt als bij toeval twee Amerikaanse meisjes in de schoot geworpen, zoekt een bijbehorende Japanner om een menselijke duizendpoot te maken met 1 spijsverteringsstelsel... die hij dan zijn krant laat halen .

Geen spanning, amper goor, abominabele acteerprestaties en saai.

1 ster voor de leuke kop van die Duitse dokter.


Zag je de humor er ook niet van in? Mein liebe 3-hund


avatar van P.C.96

P.C.96

  • 66 berichten
  • 0 stemmen

Heel erg vermakelijk filmpje en toont aan dat er inderdaad nog steeds goede Nederhorrors kunnen worden gemaakt na een aantal teleurstellende werkjes. Ik moet wel zeggen dat ik verbaasd ben over de 'beruchtheid' van de film want echt extreem verontrustend is hij nou ook weer niet: het meeste wordt toch ter implicatie overgelaten. Je hoofd bepaalt eigenlijk hoe verontrustend het is. De film wordt wel echt gedragen door de vertolking van Dieter Laser als Dr. Heiter en de manier hoe hij zijn ziekelijke ideeën en gelaatsuitdrukkingen expressioneert. Het kleine nadeel is dat er voor de rest weinig opbouw wordt gegeven aan een degelijk verhaal: wat ons belooft is dat krijgen we. Echt hoor ik vind The Human Centipede: First Sequence een erg gave horrorfilm en ben nu uiterst benieuwd naar het vervolg.


avatar van dimi303

dimi303

  • 3420 berichten
  • 3692 stemmen

Uniek, nooit gezien, wansmakelijk, ziekelijk!!! Ik kijk al uit naar deel twee.


avatar van Colombo

Colombo

  • 234 berichten
  • 537 stemmen

Orignele film met sterke acteerprestaties vooral van die Japanner (wat een adrenaline).

Verhaal was wel tikje ongeloofwaardig netzoals sommige beslissingen die werden gemaakt. Het mocht gerust kwartier/twintig minuten langer duren om alles net iets beter aan te pakken. Verder was ie zeker vermakkelijk, 3,5*

Vanavond op naar deel 2 !


avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Na het grote aantal negatieve recensies had ik eigenlijk een slechte b-film verwacht. Nu ik de film zelf gezien heb, snap ik al die negativiteit niet zo goed. Het is geen alledaagse horror en snap op zich wel waarom er mensen zijn die dit te gruwelijk voor woorden vinden. Qua gruwelijkheid komt het trouwens wel een beetje in buurt van de Saw films. Maar de hele sfeer en het acteerwerk van Dieter Laser (de Duitse taal maakt hem nog killer) zorgen er voor dat dit een bijzonder nare (in positieve zin) film is. Uiteindelijk zie je niet zo heel veel gruwelijks in beeld, maar dit zit vooral in je hoofd (je weet dat het gruwelijk is). Ja erg sterk neergezet! Hopelijk weet deel 2 dit te evenaren en is die net zo 'gruwelijk' !


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Lekker gruwelijk en naar!!!!

In ieder geval twee ingredienten die een horror moet hebben.

Je moet er van houden het is geen allerdaagse kost,maar goed voor de liefhebbers zoals ik zeker een must see!