Genre: Misdaad / Biografie
Speelduur: 106 minuten
Alternatieve titel: Bulletproof Gangster
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jonathan Hensleigh
Met onder meer: Ray Stevenson, Vincent D'Onofrio en Christopher Walken
IMDb beoordeling:
7,0 (54.332)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Kill the Irishman
"The man the mob couldn't kill."
Het waargebeurde verhaal over de opkomst en ondergang van de Ierse vakbondsleider Danny Greene (Ray Stevenson), die in de jaren 70 bekendheid kreeg door zijn gedurfde bereidheid om de Italiaanse maffia te trotseren. Opgegroeid in de straten van Cleveland raakt Greene in contact met de lokale maffia, maar na het vormen van een alliantie met de beruchte gangster John Nardi (Vincent D'Onofrio) en de gevreesde Shondor Birns (Christopher Walken), begint Greene te ontdekken dat hij de potentie heeft om zelf zo machtig te worden als zijn tegenstanders. Na het overleven van aanslagen op zijn leven krijgt hij de reputatie onaantastbaar te zijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Danny Greene
John Nardi
Joe Manditski
Shondor Birns
Joan Madigan
Mikey Mendarolo
Ray Ferritto
Grace O'Keefe
Jerry Merke
Art Sneperger
Reviews & comments
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Matige misdaad film, alles wat een maffia drama mooi maakt mist hier. De hoofdrolspeler vond ik een zeer matig acteur en totaal ongeloofwaardig, er zit helemaal geen sfeer in en gebeurtenissen worden in een rap tempo er doorgewerkt zodat er van enige karakterontwikkeling geen sprake is, het zijn allemaal bordkartonnen personages.
Verder mist de de film een goede soundtrack en een goed script.
Toch nog wel een voldoende want het kijkt makkelijk weg en er zitten wel een aantal aardige scenes in.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Ja, eindelijk weer een topper in zijn soort!! Al jaren stellen de maffia-films die ik kijk teleur, maar Kill The Irishman heeft alles in zich waar ik tijden naar zocht. Sowieso heb ik altijd wel wat met die Ieren. Balls of steel hebben ze zeker. Lijken de Italiaantjes hier wel een stel watjes bij. Een Ier die geen alcohol drinkt, die zie je zelden, maar Danny heeft dit niet nodig. Hij werkt zich steeds verder op en kan uiteindelijk iedereen recht in de ogen kijken. Naarmate de film vordert krijg je ook steeds meer sympathie voor de man.
Vele bekende acteurs en dan vooral aan de Italiaanse zijde. De halve cast uit Goodfellas en andere bekende maffiafilms komen voorbij, maar dat vind ik persoonlijk een pluspunt. Verrassend was de rol van Vincent D'Onofrio als John Nardi. Het was even wennen om hem als onderbaas te zien, maar hij was zeker een aanvulling.
Vele explosies en aanslagen zijn er te zien. Geen saai moment is er te bekennen. Je wordt in het verhaal gezogen en hoopt dat Danny iedereen overleeft. Uiteindelijk is zijn naam blijven hangen en is hij een legende geworden. De Ierse Klaas Bruinsma uit de film de Dominee. Beiden figuren waar ik geen hekel aan kan hebben. Danny vermoordt niemand die het ook niet echt verdient heeft. Straight to the point, niet eromheen lullend of achterbaks. Gewoon een keiharde Ier die er genoeg van heeft om als een soort slaaf door het leven te moeten.
Linda Cardellini en Laura Ramsey zorgen voor de nodige eye-candy. Ik had nog wel iets meer info willen hebben waar Joan met hun kinderen naartoe is gegaan en of ze hierna nog ooit contact hebben gehad. Door de skipping in tijd werden dit soort plotjes soms een beetje verwaarloosd.
De sfeer is prima. Lekker grauw zoals het er daar in de jaren 70 ook uit gezien moet hebben.
Ook de echte journaalstukjes die erin verwerkt zijn vond ik gaaf gedaan.
Ik ben enthousiast en dat geeft me weer hoop dat er in de toekomst weer meer van dit soort pareltjes gemaakt zullen worden. Zeker gaan zien mensen als je ruim anderhalf uur wil genieten! 4 sterren.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Ja, de ene na de andere explosie, heel slecht gedoseerd, trieste film, zo slecht. Hoe langer je gedachten er over laat gaan, wat ik niemand zou aanraden , des te slechter de film wordt. Van 2 naar 1.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Niet slecht, maar in geen enkel opzicht top.
Weer maar eens een rise-&-fall verhaal over een crimineel. Nogal bekend en ook nogal afgezaagd, vind ik. Waar ik me ook aan begin te ergeren is de romance van de crimineel. Altijd direct een knap mieke zien en in een volgende scène zijn ze bij wijze van spreken gelukkig getrouwd.
Het acteerwerk dan. Ray Stevenson vond ik niet overtuigend. Zijn rol als gangster kwam echt niet over. De bijrollen (nogal aan de hoge kant - was moeilijk om alle personages uiteen te houden) waren wel goed. Had Christopher Walken wat meer screentime gehad, was de film wat beter geweest. Die man heeft het nog. Val Kilmer was natuurlijk ook wel goed in z'n klein rollertje. Wat me opviel was dat de man nogal enorm verdikt is.
Voorts best goeie sfeer, camerawerk meestal wel ok.
Een nipte 3,5*
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Dat Val Kilmer dikker is geworden viel mij ook op en ook zijn goede spel. Dat dikke staat m wel. En Walken is een topacteur. Maar hun inbreng was te klein, de film een regelrecht rommeltje.
Goirle_NL_Bas
-
- 58 berichten
- 0 stemmen
Erg goeie misdaad film, hij komt wat langzaam opgang, maar ik heb er erg van genoten.
AppelpiT91
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
leuke film voor op een zaterdagavond met wat vrienden te kijken met een biertje erbij. verder niet veel bijzonders, gewoon een leuke misdaad/actie film.
De verdieping in de hoofdpersoon vind ik vrij slecht, je leert de persoon niet kennen en je kan daardoor geen band met zo'n persoon krijgen. Er zijn tevens erg veel verschillende personen in deze film waardoor het geheel toch niet erg duidelijk te volgen is.
Voor de actie, mooie ontploffingen en het redelijke verhaal geef ik toch een 3
chill-ko
-
- 53 berichten
- 78 stemmen
Ja, de ene na de andere explosie, heel slecht gedoseerd, trieste film, zo slecht. Hoe langer je gedachten er over laat gaan, wat ik niemand zou aanraden , des te slechter de film wordt. Van 2 naar 1.
Hoe kan het nou dat iedereen het een vermakelijke actiefilm vind en dat jij 1* geeft, of probeer je daarmee het gemiddelde naar beneden te halen? Ik heb nog nooit 1* gegeven omdat ik van te voren best goed kan inschatten of een film iets voor mij is, 5*en geef ik alleen aan de allerbeste films, 1* zou ik geven aan de slechtste films die er worden gemaakt, maar daar ga ik mijn vrije tijd niet aan voldoen, ik kan me niet voorstellen dat deze film voor jou in deze categorie valt
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Ik vond deze film in elk aspect een mislukking, dat heb ik ook beschreven. Hoe het kan dat andere mensen het een vermakelijke film vinden, dat is hun mening. Pfff, denk jij nu echt dat het gemiddelde me ook maar ene rot cent interesseert. Dat zal nooit mijn reden zijn voor mijn waardering.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Daar waar je wel eens leuke discussies hebt , stop ik met deze film, het zijn geen discussies over de film, domme persoonlijke aanvallen. Kan liggen aan het niveau van de film...
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Top film, neergezet zoals het hoort, heel direkt.
Goede casting ook, een van de weinige keren dat ik Val Kilmer goed vind acteren.
En zeker op zijn plek in deze prent is Stevenson.
Beste scene is zeker dat hij zit te wachten in het kantoor van de vakbondleider.
Meesterlijk gewoon.
PS
Als een ander het niks vind, ja ieder zijn mening.
Als ik bv naar de top 10 van leo1954 kijk zit daar niet een film tussen die mij trekt.
Ik ga ze dus naar alle waarschijnlijkheid ook niet kijken, zo heel af en toe vergis je je nog wel eens in een verhaaltje en denk je die moet ik zien waarna de film zwaar tegenvalt, dat is voor mij geen reden om dan niet mijn mening te geven over die film, dat is toch de bedoeling van MM.
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Ben het eigenlijk wel met Leo1954 eens, beetje kinderachtig om zijn top tien erbij te halen en te beweren dat hij de film niet heeft gezien, kom dan met inhoudelijke argumenten.
Dit is gewoon een simpel b-filmpje met inhoudsloze karakters en geen enkele memorabele scene, zelfs visueel valt er niks bijzonders te zien. leuk vermaak voor een keer maar de bewering van sommigen dat dit met Goodfellas valt te vergelijken slaat nergens op.
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Best wel grappig hoor, om inhoudelijke argumenten vragen en dan zelf niks zinnigs zeggen.
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Best wel grappig hoor, om inhoudelijke argumenten vragen en dan zelf niks zinnigs zeggen.
Inhoudelijke argumenten en niet iemand persoonlijk aanvallen, zoals jij nu doet.
Maar goed blijkbaar is het moeilijk om iets positiefs te vertellen over deze film.
Jij vond dat er scenes inzaten die je je over een half jaar nog herinnerd? Jij vond het camerawerk bijzonder? Jij vond dat de rollen allemaal een karakterontwikkeling doormaken en dat je iets over hun te weten kwam? Mischien kun je daar op ingaan, lijkt me heel wat interessanter.
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Nou als je mijn eerste stukje had gelezen dan was het balletje kaatsen niet nodig geweest.
In eerste instantie val ik niemand persoonlijk aan, ik geef juist aan dat een ieder zijn mening heeft.
Ik kraak zijn top 10 niet af ik geef aan dat ik niet van dat soort films houd.
Vervolgens schrijf ik dat ik zelf ook wel een een film heb gezien die achteraf tegenviel maar dan toch mijn mening geef.
Vervolgens noem jij mij kinderachtig, ach persoonlijk aanvallen.
Vervolgens dacht ik dat toch wel wat positiefs over de film te melden had.
Welterusten
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Ji vind het mischien belangrijk dat een film al die bull nodig heeft, ik niet.
Ik kijk een film en laat me meeslepen, als dat lukt dan is een film in mijn ogen goed.
En dat is de cast van deze film goed gelukt.
Ga jij lekker een filmpie noir kijken hou ik het bij de lekkere knallers, oke.
Mythikal
-
- 125 berichten
- 850 stemmen
Ja, de ene na de andere explosie, heel slecht gedoseerd, trieste film, zo slecht. Hoe langer je gedachten er over laat gaan, wat ik niemand zou aanraden , des te slechter de film wordt. Van 2 naar 1.
Misschien wel leuk om te weten:
Dit is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Alleen al in het jaar 1976 vonden er 36 autobom ontploffingen plaats in Cleveland. Cleveland kreeg dan ook de naam Bomb City.
Dus dat er zoveel explosies te zien zijn in film is niet zo heel gek 
Ik vond het wel een gave film, ik heb me dan ook geen moment verveeld. Hier en daar zijn er wel wat dingen erbij verzonnen of weggelaten, dat is wel jammer.
Een dikke 4*
chill-ko
-
- 53 berichten
- 78 stemmen
Best een goede film, maar met veel gemiste kansen. De hoofdrol word prima neergezet, maar andere karakters in de film kunnen me totaal niet boeien.
Ze hadden daar wat mij betreft best wat meer aandacht aan mogen geven.
De film is vermakelijk, en de sfeer is goed, wat mij betreft net een voldoende...
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
verrassend goeie film die een goed beeld neerzet over Danny Greene.
geen topper maar toch goed genoeg om te zeggen dat ze erin geslaagd zijn om een goeie maffiafilm te maken.
Broek
-
- 87 berichten
- 1346 stemmen
Dit is inderdaad een prima film die boeit tot het eind.Geen topper waarbij je niet kan wachten om hem nogmaals te bekijken.. maar dat hoeft ook niet.Vermaak me prima met dit soort films.
Ik zou overigens wel een tweede keer nadenken als ik een auto stapte 
iskra
-
- 23 berichten
- 186 stemmen
Vond hem zeer matig. Slechte dialogen, rommelig verhaal waarin eigenlijk niks uitgelegd wordt, we moeten maar accepteren dat alles gebeurd en geen (zichtbare) gevolgen heeft.
Verder een overkill aan bekende koppen in nietszeggende rolletjes en helemaal geen spanning.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Toch schitterend dat zo'n koppige, keiharde Ier zich zo lang staande kon houden tegen de Italiaanse Maffia?
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Een leuke film om gezien te hebben, helaas geen topper in dit genre....
Het verhaal wordt wel op een prima manier gebracht, en de actie is ook goed.
Het acteerwerk is redelijk van Ray Stevenson, de overige cast was een aardige opvulling ( had liever meer gezien van Val Kilmer en Christopher Walken ). Voor de rest waren er weer de typische Italiaanse maffia personen aanwezig.
Wel was de gehele aankleding,setting en sfeer in orde !
KingJ
-
- 365 berichten
- 506 stemmen
Viel mij wat tegen...
Aankleding, setting en sfeer waren inderdaad dik in orde.
Het acteerwerk was minder evenals het verhaal en die maken toch echt wel de film.
Geen aanrader maar ook niet heel slecht: 2,5*
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76937 stemmen
Dit waargebeurde symphatieke verhaal over de Ierse Danny Greene is een shot in de roos de film is erg authentiek en is heerlijk geschoten in een jaren '70 setting ook vele goede bijrollen van oudgedienden o.a, Paul Sorvino, Tony Lo Bianco, Robert Davi, Christopher Walken en ja Val Kilmer die eindelijk weer een goede rol neer zet als Joe Manditski, ook
Vinnie Jones en Vincent D'Onofrio spelen geloofwaardige rollen en voor het vrouwelijke schoon moeten we bij Laura Ramsey en de nog veel mooiere Linda Cardellini (http://www.imdb.com/title/tt0108757/combined) zijn. Trouwens de in het echt ook Ier Ray Stevenson was geweldig in zijn rol als de toch symphatieke Danny Greene.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Mislukt.
Mislukt klinkt wat zwaar, maar het benadert wel de waarheid omtrent dit standaard formulewerkje dat nogal leentjebuurt bij de vele maffiafilmpjes die wel origineel of goed zijn. Stevenson is een vreemde eend in de bijt, maar op zijn minst aanwezig. Dat kan eigenlijk niet gezegd worden van de enkele minuten in meerdere segmenten verknipte Walken, die beschamend acteert op de automatische piloot. Kilmer laat nog eens overduidelijk zien waarom ook hij lang geleden in het B-circuit geraakte.
Halverwege is de film al zo ontzettend rommelig en lijken de bij elkaar geraapte scenes niets minder dan een excuus voor losse macho-sketches die kant nog wal raken. Wederom vallen de matige acteerprestaties op, alsmede de idiote vertelstructuur en niet werkende zij-plotjes. Om van de lelijke CGI-explosies en belachelijke dialogen maar te zwijgen. Tegen het einde voelt een en ander zelfs aan als een parodie op de gemiddelde maffia-film.
Doorsnee.
¿?ImAmused?¿
-
- 163 berichten
- 965 stemmen
een beetje in de tint van goodfellas maar niet zo goed als natuurlijk.
verder is het wel een heerlijke film.
wel knap wat een man kan aanrichten tegen de maffiosos.
en val kilmer is zo te zien een levensgenieter geworden.
4****
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Carlos
Biografie / Misdaad, 2010
48 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

The Doors
Biografie / Muziek, 1991
219 reacties

An American Crime
Biografie / Misdaad, 2007
183 reacties

Sin Nombre
Roadmovie / Drama, 2009
90 reacties
Gerelateerde tags
moordirish-americanmaffiacar explosiongarbage trucklongshoremanmultiple assassinations
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






