• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.770 stemmen
Avatar
 
banner banner

Defendor (2009)

Drama / Komedie | 101 minuten
3,06 424 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Canada / Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Peter Stebbings

Met onder meer: Woody Harrelson, Kat Dennings en Elias Koteas

IMDb beoordeling: 6,7 (38.129)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Defendor

"An unexpected hero will rise."

Arthur Poppington is een doodnormale man met waanideeën, die zich 's nachts ontpopt als 'superheld' de Defendor. Hij kamt de straten af op zoek naar zijn aartsvijand Captain Industry, een drugs- en wapenhandelaar die hij verantwoordelijk houdt voor de dood van zijn moeder. Samen met Katerina, een prostituee die hij ontmoet, probeert hij Captain Industry ten gronde te richten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Arthur Poppington / Defendor

Chuck Dooney

Dr. Park

Roger Fairbanks

Paul Carter

Wendy Carter

Dominique Ball

Radovan Kristic

Biker Cliff

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

Fortune schreef:

Please God not the limejuice !

hahahah, geweldige scene dat ja.

grappige film om 'n keer gezien te hebben


avatar van grovonion

grovonion

  • 595 berichten
  • 2203 stemmen

Matig filmpje, als het een soep was dan zou het zout ontbreken, als het een fiets was dan met een zadel die te laag staat. Maw een filmpje waar meer in had gezeten.


avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

Paar grappige scenes (lime juice), maar toch niet echt een komedie. Vrij matig uitgewerkt. Braaf ook. Die Kat Dennings acteert hier behoorlijk slecht. 't is allemaal vlees noch vis, als je de trailer kijkt heb je 't beste ook wel gezien.


avatar van Poppe

Poppe

  • 644 berichten
  • 628 stemmen

Duidelijke hak naar andere superheldenfilms. Harrelson speelt aardig, toch beticht ik hem af en toe van overacting, iets wat hij in deze film ook wel kon maken.

Het verhaal heeft niet veel om handen, toch zitten er een paar leuke scenes tussen.


avatar van marzuq

marzuq

  • 155 berichten
  • 188 stemmen

Vergelijkbaar met deze Special (2006). Voond ik tamelijk goed, erg droevig ook , maar dat lijkt deze ook te zijn als ik het verhaal zo lees..... zwarte komedie


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12841 stemmen

Beviel wel.

Vond Harrelson erg leuk in z'n rol. Heeft er ook een geweldige kop voor, en met z'n samengeraapte getup vormt hij toch echt een geweldige Defendor.

Ook de mix met het drama vond ik wel werken. Beetje een apart sfeertje wordt er neergezet, maar naarmate de film vordert komt er toch iets gemeend droevigs over de film.

Visueel ook wel oké, hoewel nergens echt indrukwekkend. Humor is vooral in het begin sterk, maar had iets scherper gemogen. Drama goed, hoewel de moraaltjes soms net iets te schel doorschemeren.

Vooral door het wat unieke sfeertje en een erg sterke Harrelson een dikke voldoende. Zo mogen ze er meer maken, alleen mag het nog nét iets beter allemaal.

3.5*


avatar van breedbeeld

breedbeeld

  • 466 berichten
  • 614 stemmen

Ik maak het mezelf makkelijk, onderschrijf wat Onderhond zegt.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Aandoenlijk, met een sterke Harrelson. Arthur's doen en laten is aardig in elkaar gezet met een paar flashforwards en flashbacks. Geeft het een aangename dynamiek. Leuk uitgedoste superheld, wat ook wel valt te zeggen voor zijn nogal ongewone arsenaal aan 'wapens'. Daar zit ook de meeste gein, zonder dat er sprake is van een bombardement aan (platte) grappen.

Zo'n komedie is het gelukkig niet, zou de mix waarschijnlijk ook niet ten goede komen. De tragiek van een getroubleerde stumper vechtend tegen windmolens voert op den duur de boventoon. Vond ik vrij sterk gebracht, ik had oprecht te doen met arme Arthur. Het hoertje en de onderwereld figuren hadden iets vuiler gekund, maar soit. Verder weinig dingetjes die echt storen. Sympathiek en puur filmpje.


avatar van mistertod

mistertod

  • 2 berichten
  • 2 stemmen

Dr.Epper schreef:

Schitterende film die alle hokjes overstijgt. Woody Harrelson is in topvorm als jongen met een verstandelijke beperking die denkt dat ie een superhero is. Terwijl er geen echte superhero is, wordt de film wel gemaakt alszijnde een superhero-film met dito sfeer, donkere stegen en buurten en uiterst indrukwekkende muziek! De dialogen zitten vol met grapjes en verwijzingen naar andere superhero-films. Subtiel en op gevoel: dikke vette aanrader voor degene die out-of-the-box kunnen denken en op die manier een film kunnen kijken.

Reacties hierboven die zich afvragen of het nou een drama, komedie of fantasy is vind ik werkelijk beneden alle niveau. Think out of the box, hokjesdenkers!

ben ik het helemaal mee eens


avatar van Chrisseh

Chrisseh

  • 138 berichten
  • 933 stemmen

Goede film, zeer vermakelijk. Had eigenlijk niet verwacht dat ik 'm zó leuk zou vinden. De vergelijking met Special was al gemaakt; al beviel deze mij een stuk beter.

Ook veel (verdiende) lof voor Harrelson, hij is de laatste tijd goed bezig na ook Zombieland. Droge humor, wat goed werkt, en daarbij heeft Harrelson er ook echt de kop voor om een gefaalde superheld te spelen. Ook het oog voor detail was wel leuk; zoals de deur naar zijn 'base', die de eer had om de naam 'defendoor' te hebben. Ik kan er wel om lachen.


avatar van Kings of Leon

Kings of Leon

  • 35 berichten
  • 65 stemmen

Goed filmke!


avatar van fcdenhaag

fcdenhaag

  • 114 berichten
  • 161 stemmen

Aparte film. Ik wilde 'm eigenlijk al na een half uur uitzetten, want echt grappig vond ik 'm niet. Later bleek de dramatische ondertoon en heb ik de 'stop' knop niet aangeraakt ... Al met al niet voor herhaling vatbaar.


avatar van eepee

eepee

  • 14 berichten
  • 107 stemmen

Erg leuke film al is het genoemde genre "komedie" voor velen wat misleidend denk ik. Vond het meer een drama met komische momenten (defendog). Voor mij een zeer aangename verrassing! En bovendien een hele sterke Woody!

4 sterren.


avatar van slowhouses

slowhouses

  • 19 berichten
  • 40 stemmen

Forrest Gump meets Kick Ass, alleen dan wat minder. Maar wel vermakelijk.....


avatar van stemvantwente

stemvantwente

  • 50 berichten
  • 80 stemmen

Leuk filmpje, niet te veel bij na denken dan is die zeer leuk om te kijken


avatar van flyer

flyer

  • 369 berichten
  • 360 stemmen

Leuke film kijken meer dan waard


avatar van qwatje

qwatje

  • 286 berichten
  • 756 stemmen

Ik heb me prima kunnen vermaken met deze film. Woody Harrelson speelt meer dan prima en zet zeer overtuigende rol neer.

Het verhaal was gewoon leuk.

3*


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

So, positief verrast! Een kleine film, met een klein budget maar met twee goede acteurs. Met Harrelson heb je gelijk medelijden en zijn eigenlijk al z'n acties grappig. Geen hilariteiten maar wel kleine subtiele grapjes met goede referenties naar de echte superheldenfilms.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Apart drama met een prima rol van Woody Harrelson.


avatar van _Casper_

_Casper_

  • 1244 berichten
  • 1692 stemmen

ik vond het een hele coole film, was echt een leuke film om naar te kijken en toch wat anders dan andere superhledenfilms.. echt een aanrader

dikke 3.5*


avatar van Fryce

Fryce

  • 1099 berichten
  • 2336 stemmen

Heerlijke film, Harrelson op zijn best!


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Mwa, matig. Het lijkt of ik helemaal geen gevoel voor humor meer bezit want ook om deze komedie(drama) kon ik helemaal niet lachen. Ze hadden wat mij betreft beter het 'actie' genre kunnen noteren, alhoewel de actie ook niet van het hoogste niveau is. Ik had veel meer verwacht van onze goedaardige superheld, hij probeert veel maar uiteindelijk wordt hij zelf het slachtoffer...

Hij doet het verder wel goed, Harrelson.

Ik snap sowiezo het motief van Katerina niet echt, ze springt er opeens bij maar waarom, blijft een vraag voor mij. Ze loopt alleen maar te chagrijnen en rookt een pijpje, maar als de 'Defendor' in het ziekenhuis ligt dan wordt ze opeens heel emotioneel.

Elias Koteas is een topper, net als in The Fourth Kind zette hij z'n rol weer overtuigend neer. Alleen een beetje vreemd waarom hij het pistool aan de zijkant legt, de handboeien van Katerina losmaakt en zichzelf overhoop laat knallen.

Paar badhuys worden toegevoegd, zonder enige uitwerking.

Simpel filmpje, is weg te kijken, maar voortaan sla ik 'm over.


avatar van peterjohn

peterjohn

  • 59 berichten
  • 56 stemmen

Leuk, echt gewoon leuke film, die ieder met een compassie voor underdogs met een glimlach zal bekijken..imho 3.5,

cheerzz peterjohn.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Sympathiek filmpje. Harrelson is geinig, geloofwaardig en bovenal gewoon goed. Hij draagt de film in z'n eentje en slaagt met verve. Het plot heeft niet al te veel om het lijf, en dat is misschien wel een gemiste kans. Komische film met een erg dramatische randje.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11077 stemmen

Tegenvallende superheldenfilm waarin een niet al te snuggere man zich uitgeeft als superheld. Het grootste prolbeem van de film is dat het niet goed weet te beslissen welke richting het op gaat. Hierdoor valt er weinig te lachen, is het zeker nergens spannend en dramatisch valt het ook tegen. Vanaf het punt dat Defendor terecht staat, wordt het allemaal wel wat boeiender, maar dan is het eigenlijk al te laat. Woody Harrelson is zeker niet onaardig als het titelpersonage.


avatar van kipling

kipling

  • 26 berichten
  • 23 stemmen

Huge spoiler in de beschijving!! Dat over zijn moeder wordt wel gesugereerd in het begin van de film, maar pas bevestigd tegen het einde

Goede film wel, btw.


avatar van Muyo

Muyo

  • 155 berichten
  • 1192 stemmen

Wat het leuke aan deze 'helden' movie is, is dat alles wat je ziet realistisch is.

Normaliter zijn negen van de tien 'helden' films rijk aan fantasie en special effecten.

Dit keer dus niet.

Je ziet een persoon die niet helemaal in orde is en die constant denkt een superheld te zijn.

Dit gaat keer op keer mis natuurlijk en al zijn trucs zijn gewoon lachwekkend af en toe.

Ja, ik heb soms wel gelachen !

Het acteren vond ik toch wel aardig, de zogenaamde 'superheld' is het juiste personage.

Verder is het geen heel erg boeiende film, maar wel leuk om eens gezien te hebben.

3 sterren.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5028 stemmen

Geinig filmpje, al is het geen komedie zoals 'Kick Ass', iets wat ik wel had verwacht. Deze film is serieuzer en neigt meer naar de dramakant. Ik moest er ff aan wennen (de film komt ook een beetje langzaam op gang), maar ik heb me er prima mee vermaakt. Harrelson doet het goed, maar ik vond Kat Dennings toch de show stelen. Dat zal vermoedelijk (deels) met haar betoverende uiterlijk te maken hebben gehad.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Een geinig tussendoortje met een leuke Harrelson als minder begaafde man die zich voordoet als superheld. Soms had het allemaal net even wat luchtiger gemogen, iets wat in het begin wel erg goed uit de verf kwam. Hoe verder de film kwam hoe serieuzer het werd, een kant die ik niet zou hebben bewandeld. Gelukkig blijft het verder allemaal sympathiek.

3*


avatar van astonm

astonm

  • 274 berichten
  • 469 stemmen

Niet zo verfrissend, grappig en spectaculair als Kick-Ass maar hij doet niet veel onder hoor.

Mooie film. Geweldige rol van Woody Harrelson. Jammer dat deze film zo anoniem is gebleven.