Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 93 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Frankrijk
Geregisseerd door: Joel Schumacher
Met onder meer: Chace Crawford, Emma Roberts en Kiefer Sutherland
IMDb beoordeling:
5,6 (12.943)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 januari 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Twelve
"No one needs anything here. It's all about want."
Het verhaal speelt zich af in de kringen van de hippe, rijke jongeren in New York. White Mike is een jonge wannabe drugsdealer die stopt met zijn privé-school in de upper east side en zich volledig stort op zijn handeltje. Hij rookt en drinkt niet, maar bezoekt de feestjes enkel om zijn nieuwe drug 'twelve' te verkopen. Er ontstaan grote problemen voor Mike als zijn neef Charlie op straat wordt vermoord en zijn beste vriend wordt opgepakt als de dader.
Externe links
Acteurs en actrices
White Mike
Chris Kenton
Lionel
Jessica Brayson
Molly Norton
Claude Kenton
Sara Ludlow
Charlie
Hunter
Tobias
Video's en trailers
Reviews & comments
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
vond de film eigenlijk niet zo slecht, alleen die voice over .... daardoor had ik hm bijna na 10 minuten uitgezet, dat hadden ze beter eruit kunnen laten. Leek wel een level van Max Payne.
Toch maar afgekeken, al met al redelijk, en voorspellend, maar wel 'goed' einde (jammer dat hij zn zwaard niet had gebruikt om als 'n dolle door het huis te rennen, had mn stem een halve ster omhoog gegooid
)
Daisyp
-
- 25 berichten
- 64 stemmen
Net gekeken maar raakte mij totaal niet.. Had er veel van verwacht, maar maakte het niet waar.
bobbydigital01
-
- 363 berichten
- 0 stemmen
goede mooie film....weinig verhaal maar toch heeft deze film me gepakt eentje om er later nog eens over na te denken.....ja hij heeft me zeker geboeid........en eindelijk 50 cent in een goede film....enne waar kan je dat spul twelve kopen???hahaha
LauraCharlotte
-
- 131 berichten
- 878 stemmen
gezien in de sneak en best aardige film met leuke personages, maar (zoals ook in de Preview stond) wel erg veel dat "(onder)wijzende vingertje" van drugs are bad! Kijk wat er met je gebeurt als je drugs gebruikt/dealed.
Leuke zaterdagavond film voor op de bank
skidzo
-
- 16 berichten
- 68 stemmen
Leuke film. Weer eens wat anders, wel jammer dat ze op het laatst niet laten zien hoe alle levens van de jongeren zijn veranderd. Maar alleen die van mike. Voor de rest leuke film om te zien door de weeks. 3,5 ster
l-d
-
- 276 berichten
- 641 stemmen
Ik vond dit echt gossip girl (mede doordat crawford hier precies hetzelfde personage neerzet als Nate) met een vleugje Getto...Het kon mij het laatste half uur niet heel er meer pakken en de voiceover hadden ze beter niet kunnen doen.
Nohands
-
- 315 berichten
- 288 stemmen
Wat een verschrikkelijke slechte film is dit, echt diep triest gewoon. Zonde van het geld voor het maken en van de tijd van mijn leven die ik er naar gekeken heb. Joel Schumacher heeft hier een wanprodukt afgeleverd, en dit met zijn reputatie...
Het verhaal en de personages, het gaat totaal nergens over........
goon
-
- 40 berichten
- 20 stemmen
ik vond deze helemaal niet zo slecht.. misschien had die voice-over niet gehoeven, maar heb toch wel genoten van deze film.
Nielz
-
- 48 berichten
- 478 stemmen
Nice package, crappy content
Een goede sfeer lijkt mede in het begin van de film door de rauwe vertellingen van Kiefer Sutherland meteen gezet. Als we dan ook nog mogen genieten van een aantal niet verkeerde jeugdige vrouwelijke actrices zit het met de beelden en de presentatie wel goed zou je denken, en dit zit het dan ook. De rest valt helaas grotendeels wel tegen.
Het verhaal is niet verkeerd gevonden, maar blijft helaas erg oppervlakkig,en neemt de tijd niet om je als kijker in het verhaal op te zuigen. De personages blijven grotendeels zo plat als een dubbeltje en weten je als kijker zo niet te intrigeren. Het verhaal wordt naar het einde toe tevens flink afgeraffeld. Het dieptepunt vond ik nog wel de scene van het meisje wat tussen de knuffelberen lag en waarbij verondersteld werd dat ze aan het trippen was waardoor de beren tergen haar begonnen te praten. hallo niet genoeg budget ofzo? lachwekkend slecht uitgevoerd. Toen de aftiteling over het scherm rolde werd er mij een ding duidelijk; als je door de leuke aankleding heenkijkt blijft er bar weinig van de film over. Het geheel had dus vrijwel op alle punten een stuk beter gekund. Alsnog 2 sterren omdat de cast er nog wel voor zorgt dat je door blijft kijken en het verhaal wat van oorsprong best redelijk is maar helaas niet goed wordt uitgewerkt...
2,0*
Kan me hierbij volledig aansluiten
hanzor
-
- 2 berichten
- 55 stemmen
Meh, average.
Vlees noch vis.
2.5* voor de moeite
Dit is ook de eerste gedachte die in me opkwam. Een film zonder 'structuur'
versvandepers
-
- 6 berichten
- 1 stemmen
verhaal niet goed uitgewerkt , lijkt wel alsof de film even snel afgemaakt is. Hier was veel meer uit te halen, teleurstelling
DjFrankie
-
- 3414 berichten
- 3497 stemmen
Beetje saaie film, en die voice over van Kiefer Sutherland vond ik niet prettig.
Allerlei verhaallijnen door elkaar en het einde zie je aankomen.
Magertjes.....
Waku
-
- 5456 berichten
- 6491 stemmen
Goed geacteerde en interessante kijk over drugs ervaringen van met name een groep jongeren.
De kritiek op de film dat de karakters een beetje oppervlakkig blijven klopt wel een beetje.
Vandaar dat deze "Twelve" toch een beetje het kleinere broertje blijft van het inderdaad wat meer onderhoudende "Requiem for a Dream"
Toch is dit drama wel de moeite van het kijken waard.
3*/3.5*
jollyjoker
-
- 77 berichten
- 164 stemmen
De moeite om te kijken is het zeker waard. Acteurs hebben voor mijn gevoel een goede job gedaan. 50c blijft voor mij geen acteur, ook hier weer een drugsdealende badguy met in totaal max 6 a 7 minuten screenplay. Verhaal gaat niet heel diep in op karakters, maar daar zijn het ook teveel voor. De hele film gaat er over hoe het feest die avond er uit gaat zien en daar had ik het e.e.a aardig kunnen voorspellen, zoals de broer die doordraait en geweldadig einde . Leuke film met een voice over die soms to much was.
JamesB009
-
- 58 berichten
- 69 stemmen
Erg goede film, goed acteerwerk. niet helemaal mijn soort film, maar zeker de moeite waard om te zien.
blackdolphin
-
- 13 berichten
- 66 stemmen
vreselijke slechte film, hoort niet thuis in de bioscoop.
voor het eerst halve ster gegeven, en datis eigenlijk nog te veel van het goede.
bobbydigital01
-
- 363 berichten
- 0 stemmen
Goed geacteerde en interessante kijk over drugs ervaringen van met name een groep jongeren.
De kritiek op de film dat de karakters een beetje oppervlakkig blijven klopt wel een beetje.
Vandaar dat deze "Twelve" toch een beetje het kleinere broertje blijft van het inderdaad wat meer onderhoudende "Requiem for a Dream"
Toch is dit drama wel de moeite van het kijken waard.
3*/3.5*
de enige overeenkomsg tussen die films zijn drugs!!! verder hebben ze weinig met elkaar te maken 2 volledig andere soort films
N23
-
- 649 berichten
- 255 stemmen
Middelmatig geacteerd, wel goed gecast.
Orgineel verhaal, maar geen tot weinig structuur.
Oppervlakkig, maar wel met variatie.
niet te lang, en met een voice-over die gelijk een leuke sfeer neer zet.
Een 7 is een prima cijfer voor deze film. Zeker geen uitblinker maar ook zeker geen ondermaatje. Het is zoals een vrouw waar je een leuke tijd meer kan hebben, maar waar je niet over naar huis schrijft.
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Ik kon hier weinig mee.
De voice-over overheersde het grootste gedeelte van de film, wat alleen maar ergerde. Vooral omdat het meehielp aan het grootste nadeel van de hele film, voor mij althans. Namelijk dat ik totaal niet mee kon leven met de personages. Ze hielden je vreselijk erg op afstand. Ik kon me niet laten meeslepen in het verhaal en alles wat hun overkwam deed me dan ook echt niks. Ze waren voor mij vreselijk plat.
Het acteerwerk is op zich niet slecht, maar in mijn ogen had geen van de acteurs/actrices kans om hun rol uit te diepen. De voice-over verteld al alles over hun en verder zijn er zoveel verschillende verhaaltjes door elkaar heen geweven dat het niet echt ruimte over houd voor enkele uitdieping. Dus inderdaad slechte structuur.
Ik vond enkele scene's over het algemeen wat hebben, bijvoorbeeld als die Jessica aan het trippen is de vormgeving van die scene beviel me wel. Jammer alleen dat ik verder niet veel mee kon voelen met dat personage (zie bovenstaande uitleg).
Verder niet veel bijzonders. Was moeilijk om de hele tijd vol te houden, ik was meer afgeleid dan in het verhaal zelf. Het was op zich niet allemaal rotzooi aangezien een paar scene's me dus wel konden boeien. Maar zeker geen voldoende waard.
Twijfelen tussen 1.5 en 2 sterren. Maar ik kies ookal vind ik mezelf dan best gul toch maar
*2 sterren
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Verhaal met een teveel aan karakters en te weinig diepte. Daarnaast lijkt de regisseur geen enkele grip op de film te hebben; daardoor krijg je geen inspirerend resultaat.
bassie200
-
- 112 berichten
- 920 stemmen
Borring.....ik vond alleen het eind wel aardig, maar verder stelde het allemaal niet heel erg veel voor en wist het verhaal vrijwel nergens te boeien!
En die voice-over was inderdaad zeer irritant!
2*
Nientje1980
-
- 113 berichten
- 111 stemmen
Leuke onderhoudende film, wat apart doordat er de hele tijd door een zware stem dingen gezegd worden over "the state of mind" van de spelers. Maar hij zit leuk in elkaar.
Het klopt allemaal wel aardig en is daardoor goed te zien. Wel denk ik af en toe... gaat dat nu echt zo daar in amerika? maar al met al krijgt hij van mij toch een 3.5 / 8 van 10.
dartviper
-
- 164 berichten
- 1890 stemmen
Saai...
Ik zag Joel Schumacher staan ik denk dat wordt nog wat maar helaas diep teleurgesteld. Je ziet wel kwaliteit in de film maar hij blijft gewoon saai.
Piede
-
- 33 berichten
- 355 stemmen
"Hij rookt en drinkt niet, maar bezoekt de feestjes enkel om zijn nieuwe drug 'twelve' te verkopen" Nee, hij verkoopt wiet en wilde juist niet aan Twelve beginnen
Rare film met wat leuke momenten erin.
2,5 *
Number23
-
- 8638 berichten
- 5678 stemmen
Een film die mij niet raakte, maar toch niet echt slecht is. Sommige acteurs overtuigen(Crawford, Magnussen en zelfs Jackson) en meeste helemaal niet(Meade, 'Sara' en 'Chris').
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Snel vergeten! Vervelend geacteerd een saai verhaal en een hele vervelende te aanwezige voice-over!
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Bekijk ook

Welcome to the Rileys
Drama, 2010
92 reacties

Lymelife
Drama, 2008
13 reacties

Fair Game
Drama / Thriller, 2010
111 reacties

The Art of Getting By
Drama / Romantiek, 2011
44 reacties

The Riot Club
Drama / Thriller, 2014
35 reacties

All Good Things
Mystery / Drama, 2010
88 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



