• 15.795 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.549 stemmen
Avatar
 
banner banner

Analyze That (2002)

Komedie / Misdaad | 96 minuten
2,71 950 stemmen

Genre: Komedie / Misdaad

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Australië

Geregisseerd door: Harold Ramis

Met onder meer: Robert De Niro, Billy Crystal en Lisa Kudrow

IMDb beoordeling: 5,9 (92.456)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 27 februari 2003

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Analyze That

"Back in therapy"

Maffiabaas Paul Vitti zit in de gevangenis en heeft serieuze bijstand nodig als hij er weer uit komt. Vanzelfsprekend keert hij weer terug bij zijn psychiater Dr. Ben Sobel voor hulp, en komt erachter dat Sobel zelf wel wat hulp kan gebruiken. Sobel heeft namelijk de praktijk van de familie geërfd, met als bijkomend effect een hoop stress.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Surprise surpise ik vond het een erg matige film. Leuk dat The Sopranos geparodieëerd wordt (vooral in het begin), maar verder...


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4645 berichten
  • 2100 stemmen

Ik ging hem kijken met wat recensies in mijn achterhoofd dat hij minder goed zou zijn, maar dat viel wat mij betreft reuze mee.

Mensen hebben dat vooroordeel altijd bij sequels volgens mij.

Deel 1 kreeg van mij 4 sterren, en deze ook. Hoppekee.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Deel 1 heb ik nog niet gezien, maar Analyze That nodigt daar ook niet echt toe uit. Veel mensen kunnen misschien lachen om De Niro's rol vol zelfspot, ik zat me alleen maar af te vragen wanneer er nu eens leuke grappen zouden komen. Met zo'n geweldige cast moet toch meer te maken zijn?

2*.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Waar Analyze This een bijzonder grappige comedy was, is dit vervolg helaas veel meer van hetzelfde maar dan van een niveau lager. De grappen zijn vaak niet leuk of heel erg flauw en voorspelbaar. Ramis die doorgaans goede lachfilms maakt, slaat na Bedazzled wederom de plank mis. Gemiddeld.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Opvallend dat deze film zoveel lager wordt gewaardeerd als deel 1, aangezien ik me hiermee eigenlijk net zoveel hiermee heb vermaakt.

Analyze That is vooral meer van hetzelfde. Meer dialogen tussen De Niro en Crystal. Erg? Helemaal niet. De chemie is nog altijd even leuk tussen beide heren. Beide zetten hun rol ook weer erg leuk neer. Van een West Side Story zingende De Niro tot een Crystal die zelfs iemand in elkaar slaat!

Verder keert ook weer de grappige side-kick van De Niro terug, net als Lisa Kudrow als de vrouw van Crystal. Maar ik vraag me echt af waarom ze Kudrow nou in deze 2 films hebben gezet, want ook nu is haar rol minimaal en niet boeiend. Het zal commercieel wel aantrekkelijk zijn geweest zeker...

Het plot is natuurlijk een slappe reden om De Niro en Crystal weer bij elkaar te krijgen, dus daar moet je het niet van hebben. Al was het einde met de roof van het goudtransport wel grappig, inclusief beide heren die jankend op elkaars schouders lagen

Vond je deel 1 leuk, dan waardeer je dit 2e deel ook lijkt me.
Zelfde score voor Analyze That, dus:

3,5*


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2536 stemmen

''You. You. You're good, you. You're good. You're better than good. You're real good.''

Een prima 2 deel, al blijft deel 1 beter. Dit is niettemin een vermakelijk vervolg.

Het verhaal volgt wederom maffiabaas Vitti en psychiater Sobel. Nadat Vitti uit de gevangenis komt en Sobel geen andere keuze krijgt dan om Vitti te zorgen voor de komende weken, beginnen alle problemen opnieuw. In de maffiawereld dreigt er oorlog te komen tussen familie's en nu Vitti terug is gekeerd, kunnen ze niet nog een gevaarlijk persoon op straat hebben. Wederom gaat het weer om de leven van Vitti en alleen Sobel kan hem met zijn therapieën redden om als een 'normaal' persoon een deel van de maatschappij te worden. Vitti staat daar echter niet op te wachten en gaat gewoon door met criminele activiteiten met zijn mannen.

Er komen nieuwe personages aan bod, maar ook vele van deel 1 komen hier voor. Kudrow als Crystal's vrouw, Sobel junior en Jelly (in een minder grappig rol dit keer) zijn een aantal van deel 1. De nieuwe personages bestaan uit maffialeden, zoals bazen van 2 familie's, een aantal gangsters die erbij horen en stripclub danseressen. De politie, S.W.A.T. en de FBI komen ook in voor, waaronder een vrij mooie FBI agente. En als laatst wordt er ook een maffiaserie opgenomen door een rare regisseur en een Australische Italiaan als gangster. De personages hier zijn een stuk minder dan die van Analyze This.

Er zitten echter wel een paar leuke momenten. Zoals Vitti die bij Sobel samenwoont, Vitti's legale banen; als autoverkoper, juwelier en in de horeca. Vanzelfsprekend houdt hij het maar 1 dag vol per baan, alleen zijn baan als adviseur bij de maffiaserie probeert die zo lang mogelijk vol te houden, dit als dekmantel. Het etentje met Sobel en Vitti. Sobel's verlamde mond, een hele grote overval-klusje, Sobel's woede, Vitti's huilmomenten en als laatst de bloopers tijdens de aftiteling. Dit is altijd leuk om te zien. Jammer dat het vorige deel dit niet had gemonteerd. De Niro laat je altijd glimlachen wanneer die telkens met zijn schuddende wijsvinger naar Sobel wijst en hem complimenten geeft.

Ook hier vallen sommige locatie's op. Zoals het gehele set van opname van de serie, de plek waar de transport wordt overvallen en Sobel's huis speelt ook een groter rol in.

Wat actie betreft zit dat er prima in. Zelfs een beetje meer dan deel 1, maar de meeste actie komt van de goudtransport overval. Er zit zelfs een achtervolging in en de ouderwetse afrekeningen mogen natuurlijk niet ontbreken.

Crystal en De Niro doen het nog steeds prima als duo. De speelduur is wel korter dan het vorige deel, dus dit is ietsje sneller klaar dan dat het saai begint te worden.

Natuurlijk zal deze nooit het 1ste overtreffen, maar dit is geen overbodige vervolg. Als ze maar geen rare ideeën krijgen om een 3de deel te maken.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Analyse That is het vervolg op Analyse This en waar de eerste film redelijk fris oogt en op leuke wijze het maffiagenre parodieerde, lijkt de fut er in deze film enigszins uit.

Het script is nog dunner dan in het vorige deel, maar de film is vooral minder grappig dan zijn voorganger. De Niro en Chrystal doen het wel goed, maar hebben gewoonweg niet voldoende goede grappen tot hun beschikking, om deze film wederom leuk te maken.

Analyse That is in feite een soort van overbodige sequel. Het biedt in feite vrij weinig nieuws, is grotendeels dus een herhaling van zetten, alleen dan een stukje minder grappig.

2,0*


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3094 stemmen

Saai.

Na Analyze This gezien te hebben, waren de verwachtingen laag. De goesting om deze dan toch te zien was er alleen dankzij Robert De Niro, een acteur die ik erg kan waarderen.

Helaas geitenkaas is de film zelf maar een slappe hap. De personages bieden weinig tot niets nieuws, dus moet de humor dat maar doen. Zonder veel succes, helaas.

Op één enkele scène na ("You're pissing me off, that's what you do!") is het allemaal flauw en vooral niet grappig.

Robert De Niro krijgt te weinig grappen om uit te blinken en Billy Crystal is al helemaal niks. Ook hun vele scènes samen weten de boel niet staande te houden.

Slappe hap.

2


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

Erg grappige film. Robert De Niro doet het best goed. Leuke amerikaanse humor.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

waar analyze this uitblonk in originele vondsten,en fantastische zelfspot, is dit weer een geval van hollywood armoede.

deel 1 succes,,,even uit melken, een bekend gegeven,,zie al die herhaling deel 2 films.

soms wel vermakelijk,,,maar niet al te best.