• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.669 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.023 acteurs
  • 200.538 gebruikers
  • 9.474.174 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Glass Key (1942)

Film noir / Misdaad | 85 minuten
3,28 81 stemmen

Genre: Film noir / Misdaad

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stuart Heisler

Met onder meer: Brian Donlevy, Alan Ladd en Veronica Lake

IMDb beoordeling: 7,0 (7.928)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Glass Key

"The Tougher They Are—The Harder They Fall"

Tijdens een campagne voor herverkiezing besluit de corrupte politicus Paul Madvig te breken met zijn verleden. Daarom steunt hij ook de crimineel Nick Varna niet meer, maar zoekt hij samenwerking met zijn gerespecteerde politieke tegenstander Ralph Henry. Henry’s zoon Taylor Henry is een gokker, die verliefd is op Opal Madvig, de jonge zus van Paul. Paul is tegen hun romance. Ed Beaumont, de trouwe assistent van Paul, vindt het lijk van Taylor Henry op straat. Nick Varna maakt vervolgens misbruik van de slechte financiële situatie van de krantenuitgever Clyde Matthews door hem te dwingen via een artikel in zijn krant 'The Observer' Paul verdacht te maken van de moord op Taylor Henry.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Aardige film-noir. Beetje ingewikkeld scenario, maar met wat vaker kijken vind ik de film steeds beter.

Acteerwerk van de toen nog 20-jarige Veronica Lake als femme-fatale Janet Henry en ook William Bendix als gestoorde body-guard is excellent. Beiden tonen hun acteertalent weer in die andere film-noir THE BLUE DAHLIA, uit 1946.

Vooral, wat de Amerikanen de "Lake-giving-Ladd-the-eye-scene" is uniek in de filmwereld en prachtig om te zien en terug te zien.

Ook de naar MGM overgestapte, en later aldaar bekend uit de Tarzan films, Frances Grifford, zet ondanks haar korte optreden als Ladd's nurse een krachtige rol neer in deze Paramount film.

Behoeft geen spoiler, maar al vrij snel blijkt de broer van Janet Henry dood te zijn; de gehele film gaat verder om het motief en vooral hoe en door wie. Dat blijkt pas in de laatste 5 minuten van deze film-noir thriller.

Ook in deze film werd Veronica Lake weer prachtig gekleed door Paramount's top-kleedster Edith Head, alhoewel wat dat betreft SAIGON nog steeds de kroon spant.

Terwijl Donlevy in I WANTED WINGS prima in zijn rol zat, is dat hier duidelijk minder en Ladd probeert dat geregeld te compenseren.

(Lake beschrijft dat ook in haar autobiografie.) Daardoor mist deze film-noir net die charme, die THE BLUE DAHLIA wel heeft. Toch een score van 4,5.

Cliché, maar deze film graag op DVD.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14602 stemmen

Verschijnt 5 February op DVD in Engeland!


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

stephan73 schreef:

Verschijnt 5 February op DVD in Engeland!

Ja, evenals die andere prachtige Film-Noirs als THE BLUE DAHLIA en THE BIG STEAL. Is Universal in Europa(R-2) de Amerikanen (R-1) een keer voor.

Bronnen: Play.com en Amazon.co.uk.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Met The Blue Dahlia deze DVD (R-2/PAL) vandaag ontvangen!

Tov NTSC-VHS is er heel wat meer contrast-boostig; weinig grijs- waarden dus. Jammer. Wachten maar op de R-1 release.

DVD heeft Engelse subs.

Blijft verder een prima film; en Veronica Lake ziet er in PAL ook ge- weldig uit.

Daarnaast weer genoten van William Bendix. In The Dark Corner, The Big Steal en The Blue Dahlia al geweldig, maar ook in deze The Glass Key.

IMDB 9/10.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Eindelijk: DVDReview!


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Werd richting het einde steeds lastiger om te volgen. Maar afgezien dan van het plot is dit een okeeje film met leuk neergezette karakters, stevige actie en een ontsnappingsscene die vele jaren later Clint Eastwood heeft geïnspireerd me dunkt .


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Stelt niet zo veel voor helaas. Ik vind de film-noirs met het legendarische koppel Alan Ladd en Veronica Lake sowieso wat onder het gemiddelde liggen. Ladd doet het wel redelijk, maar Lake is matig. In ieder geval kun je binnen het genre betere acteurs vinden dan deze twee.

Verder is de regie niet zo speciaal. Het is niet bijzonder sfeervol en het ontbreekt aan spanning. Gelukkig is het verhaal wel erg sterk. Miller's Crossing lijkt er erg veel op, met name in de eerste helft. Het verhaal houdt het constant boeiend en zorgt ervoor dat het geen verspilde tijd is om de film te kijken, maar het film noir-genre heeft toch echt veel meer te bieden dan deze lopende-bandnoir.

3*


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Miller's Crossing lijkt er erg veel op

Inderdaad zeg! En paar andere plotwendingen, maar bijna alle karakters uit de The Glass Key zie je ook terug in Miller's Crossing. Zo ook bepaalde conflicten en situaties en zelfs kleine stukjes dialoog.

Zelfde bron (boek van Hammett)?

The Glass Key is een hele aardige film noir, maar ik miste vooral de typische noir camerahoeken en schaduwspel. Visueel valt de film wat tegen.