Nothing Personal (2009)
Genre: Drama
Speelduur: 85 minuten
Oorsprong:
Ierland / Nederland
Geregisseerd door: Urszula Antoniak
Met onder meer: Lotte Verbeek en Stephen Rea
IMDb beoordeling:
6,9 (5.620)
Gesproken taal: Nederlands, Engels, Duits en Iers
Releasedatum: 10 december 2009
On Demand:
Bekijk via NPO Start
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Nothing Personal
Anne is een jonge vrouw die wil ontsnappen aan haar verdriet door alles wat ze bezit weg te gooien en zichzelf een staat van eenzaamheid op te leggen. Ze besluit een zwerversbestaan te leiden totdat ze Martin, een oudere, intrigerende en eenzame man, tegenkomt.
Externe links
Acteurs en actrices
You
Martin
Father Picknick
Mother Pocknick
Elder Son Picknick
Younger Son Picknick
Man in Car
Female Bartender
Fiddle Player
Accordeon Player
Video's en trailers
Reviews & comments
Derekbou
-
- 281 berichten
- 3590 stemmen
Degelijke debuutfilm.
Nothing Personal is een neerslachtig drama dat niet bijster origineel is in zijn soort. Een protagonist die in de knoop zit met haarzelf, zich niet meer thuis voelt in de maatschappij en zich hieraan onttrekt door de wilde natuur op te zoeken; het deed me op momenten denken aan films als Into the Wild en Gerry. De zwijgzame personages en het fragmentarische herinneren dan weer aan de gestileerde drama's van Kim Ki-duk.
Nothing Personal weet het niveau van zijn vergelijkingsmateriaal echter niet te evenaren, maar combineert de elementen wel tot een prima geheel. Aanvankelijk ergerde ik me aan de wel erg gesloten, onfatsoenlijke instelling van het hoofdpersonage, maar wanneer de relatie tussen de twee personages wat meer vorm krijgt kan de irritatie plaats maken voor sympathie. Het woeste Ierse landschap is mooi en zorgt voor dito beelden. Toch vind ik het een ietwat gemakzuchtige decorkeuze. Gelukkig wordt dit weer rechtgezet door de prachtige, maar iets te schaarse ambient soundtrack. De hoofdstukindeling en de veelal korte shots halen op momenten de traagheid uit de film. Jammer, want een rustig, slepend tempo vind ik juist erg passend voor films als deze.
Nothing Personal is zo'n film die me tijdens het kijken sterk weet te boeien, maar na enige berusting toch niet zo speciaal lijkt te zijn als ik dacht. Ik denk dan ook dat hij niet heel lang zal blijven hangen, op de al eerder aangehaalde scène, waarin Anne in bed gaat liggen naast de net gestorven Martin, na dan.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
zaza21
-
- 37 berichten
- 45 stemmen
Seville festival blesses 'Lourdes' - Entertainment News, International News, Media - Variety
NOTHING PERSONAL awarded with Silver Giraldilo (second prize) at European Film Festival in Sevilla
Prrrauline
-
- 119 berichten
- 1713 stemmen
Ik vond Nothing Personal geen briljante film, maar was er wel door gecharmeerd. Een klein verhaal met twee sterke hoofdrolspelers. Knap van Verbeek om een rol als deze geloofwaardig te kunnen neerzetten. Inderdaad Into The Wild thematiek, maar de allerlaatste scène tilde de zeggingskracht wat mij betreft naar een hoger level. De protagonist heeft simpelweg niets van haar ervaring geleerd. Ze blijft haar vlucht voortzetten, ditmaal in een oord dat in alle opzichten verschilt van het vorige. Je weet dat ze het daar eveneens niet zal vinden, want in een vlucht vind je niets. Een mooie moraal.
zaza21
-
- 37 berichten
- 45 stemmen
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2254 stemmen
Ik heb kaartjes gewonnen voor de première op 10 december, dus ik ben benieuwd 
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2254 stemmen
Nothing Personal is zo'n film die me tijdens het kijken sterk weet te boeien, maar na enige berusting toch niet zo speciaal lijkt te zijn als ik dacht. Ik denk dan ook dat hij niet heel lang zal blijven hangen, op de al eerder aangehaalde scène, waarin Anne in bed gaat liggen naast de net gestorven Martin, na dan.
In deze woorden kan ik me perfect vinden: Nothing Personal ziet er mooi uit, maar is qua verhaal te gewoontjes om lang in je hoofd te blijven hangen. Lotte Verbeek is echter mooi genoeg om gedurende de volle lengte met plezier naar te kijken, en ook de muziek - naast de eerder genoemde ambient verdient ook de opera een eervolle vermelding - is erg fijn.
Overigens een speciale vermelding voor het ene shot waarin de hand van Anne onder die van Martin kruipt - zo simpel, maar o zo effectief; het leken net twee diertjes die genegenheid zochten.
De poster is trouwens ook erg mooi!
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Ik voorspel vast lege zalen en maximaal 1078 bezoekers.
Wil niet flauw doen hoor
, maar omdat het verschil zo groot is: in de eerste 4 dagen trok Nothing Personal meer dan 3.000 bezoekers. (met nog maar 3/4 van de filmtheaters bekend)
phone home
-
- 180 berichten
- 444 stemmen
Als komt een vrouw bij de dokter ook maar in een paar zalen draaide zou hij hoogstens op 20.000 uit komen. Je moet rekenen wat een film op brengt per kopie...
De trip van Teetje was minstens even goed en wat mij betreft beter dan de Poolse bruid. Alleen Teetje draaide nergens en de Poolse bruid had dertig keer zo veel bezoekers...
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
Dat speelt zonder meer een rol. 16 theaters is weliswaar vrij veel voor een kleine, artistieke film. Maar ruim 3.000 bezoekers (en waarschijnlijk in totaal ca. 4.000) in 4 dagen blijft heel erg goed - en alles behalve lege zalen.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Via MVSP kwam naar buiten dat ie al 9.000 bezoekers getrokken had?
jtsterkenburg
-
- 153 berichten
- 1324 stemmen
werkelijk één van de mooiste Nederlandse films die ik gezien heb (hoewel de film zelf weinig met Nederland te maken heeft). Het gaat natuurlijk niet om het verhaal zelf, maar om de wonderschone en poëtische manier waarop dit verteld wordt. Soms leken bepaalde kleine wendingen een beetje abrupt, maar dit werd snel weer in harmonie gebracht waardoor de film zelf die moeilijke balans die voor een films als dit nodig is weet te behouden.
Pure cinema met een groot oog voor detail, fotografie en symboliek, dit is hoe ik films het allerliefst zie.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Wil niet flauw doen hoor
, maar omdat het verschil zo groot is: in de eerste 4 dagen trok Nothing Personal meer dan 3.000 bezoekers. (met nog maar 3/4 van de filmtheaters bekend)
Ik lees het nu pas. Da's heel mooi. En daar zijn kappeuter en ik nog niet eens bij, want het lukte ons niet voor Kerst een gezamenlijke datum te prikken. Dus hopelijk draait-ie nog even dan.
Koekebakker
-
- 2540 berichten
- 3981 stemmen
In Utrecht, zeker? Dat lijkt me wel. Het is nog steeds de best bezochte film in 't Hoogt.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Blijft het uitstekend doen in de bios. Vorige week zelfs als enige film een omzetstijging weten te bewerkstelligen, van maar liefst 21% bovendien.
Hofbos
-
- 12 berichten
- 19 stemmen
Ik lees veel in de berichten hiervoor, dat de mensen zich er aan irriteerde dat de hoofdrolspeelster het eerste half uur zo gesloten en afstotend was tegenover Martin. Ik ervaarde dit zeker niet zo, je voelt het namelijk aankomen dat dit juist DE barriere is die gebroken moet worden door beide hoofdpersonages in de film. Het klopt dat het meisje alles achter zich laat en in eenzaamheid/rust wil verder leven, maar de reden waarom ze dit doet lees ik niet terug. Ik begreep uit de beginbeelden dat ze is afgeknapt op de man(nen) en niet zozeer op de hedendaagse maatschappij. Afgeknapt is nog zeer matig uitgedrukt trouwens...
Schitterende beelden van het zeer ruige en mooie Ierse landschap wat ook misschien wel een beetje symbolisch staat voor de onderlinge verstandhouding tussen de hoofdpersonen. Zeer onstuimig en wisselvallend, maar ook zeer charmant om te zien.
Prachtige film zonder lange dialogen, eentje om nog een terug te zien.
manecas36
-
- 219 berichten
- 239 stemmen
Vanmiddag naar deze film geweest. Wij vonden de film prachtig! Er blijven wel een paar vraag onbeantwoord, maar dat vind ik wel ook wel mooi. De moeite waard!
zaza21
-
- 37 berichten
- 45 stemmen
Cinema Delicatessn heeft laten weten dat NOTHING PERSONAL heeft 40.000 bezoekers gepaseerd.
FullMoon
-
- 308 berichten
- 2456 stemmen
3.77 ster vind ik wel een beetje overdreven. Ik vond het een leuke film. Mijn vriendin heeft er ook van genoten. Een 3 is een dikke voldoende.
voskat78
-
- 510 berichten
- 829 stemmen
Eindelijk draait hij hier in de buurt dus ga hem zo zien.
Kijken of hij mijn verwachtingen waar kan maken. 
Gizzmann
-
- 5617 berichten
- 2861 stemmen
Mooie film, maar niet enorm sterk. Het mist net wat charme en fijnzinnigheid om een mooi klein kunstwerk te zijn, nu is het gewoon een goed drama.
Vooral scenes in het begin en degene die op de poster te zien is zijn toch wel erg mooi. Maar daar tussenin zitten teveel stukken die me eigenlijk niet zo veel doen. De uitstekende soundtrack maakte het wel weer mooi af.
shockdog
-
- 322 berichten
- 1024 stemmen
Waardeloze film. Verschrikkelijke dialogen, onrealistische personages, onlogische handelingen van de hoofdpersonen geen spelopbouw, geen diepgang..
shockdog
-
- 322 berichten
- 1024 stemmen
Tja hoe leg je dat uit.. als personages/situaties in een film je iets doen, of logica hebben.
Het laatste nieuws

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment

Netflix voegt onverwachts alle seizoenen van 'The Vampire Diaries' toe aan het aanbod

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime
Bekijk ook

The Fall
Avontuur / Fantasy, 2006
241 reacties

Breathe In
Drama, 2013
14 reacties

The Edge of Love
Drama / Romantiek, 2008
33 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


