• 15.790 nieuwsartikelen
  • 178.169 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.053 gebruikers
  • 9.374.065 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mein Liebster Feind - Klaus Kinski (1999)

Documentaire / Biografie | 95 minuten
3,57 119 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: My Best Fiend

Oorsprong: Duitsland / Verenigd Koninkrijk / Finland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Werner Herzog

Met onder meer: Klaus Kinski, Werner Herzog en Claudia Cardinale

IMDb beoordeling: 7,8 (13.010)

Gesproken taal: Duits, Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mein Liebster Feind - Klaus Kinski

In de jaren 50 deelde Werner Herzog een appartement met Klaus Kinski, een egomaniakaal gevaarte. Tijdens een onvermindere woedeaanval van zeker 48 uur vernietigde Kinski ieder meubelstuk dat in zicht was. Vanuit deze chaos ontstond mooi, maar explosief partnerschap. In 1972 koos Herzog voor Kinski in 'Aguirre, der Zorn Gottes', er zouden nog vier films volgen. In deze persoonlijke documentaire herleidt Herzog de vaak gewelddadige ups en downs in hun relatie, bezoekt hij het appartement in München waar zij elkaar voor het eerst ontmoetten en keert hij terug naar diverse locaties van hun films.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (also archiefmateriaal)

Zichzelf (also archiefmateriaal)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lucsz

Lucsz

  • 180 berichten
  • 1375 stemmen

Wederom een prachtige documentaire van Werner Herzog, dit keer over het enfant terrible Klaus Kinski.

Kinski is de belangrijkste acteur voor de carriere van Herzog zelf geweest en samen hebben ze onafgebroken jarenlang geruzied en dan weer alles bijgelegd en zo verder. Deze documentaire laat precies zien wat ik eigenlijk wist, dat Kinski namelijk een egotripper van het zuiverste water is, die oprecht dacht dat hij Jezus Christus zelf was. Hij gaat onredelijk om met mensen, laat niemand in zijn waarde en als het hem uitkomt verwondt hij ze zelfs.

De archiefbeelden uit Aguirre, Fitzcarraldo en Woyzeck blijven mooi om te zien en Herzog gaat nog bij wat oude gedienden op bezoek (Claudia Cardinale als oude dame). Mooi werk.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5828 stemmen

Leuk om eens gezien te hebben. Best een vermakelijke docu die laat zien hoe dun de lijn tussen gek en geniaal is. Herzog had wel wat dieper in kunnen gaan op het waarom, nu waren het alleen eindeloze voorbeelden en anekdotes van Herzog over zijn turbulente samenwerking met hem. Dat zal vast de bedoeling zijn geweest, maar op deze manier wordt het nooit een intelligente karakterschets. Het blijft een beetje repeterend laten zien hoe het is. Dat is best leuk en Herzog is ook erg eerlijk over Kinski. Bovendien is het weer een klein feestje om fragmenten uit de films van Herzog te zien. Maar er wordt vooral veel aandacht besteed aan de grilligheden van Kinski. En dat is het ook wel een beetje. Wel leuk om te zien hoe onmogelijke projecten als Aquirre en Fitzcaraldo (waar sowieso verreweg de meeste aandacht naar uitging) nog onmogelijker worden en hoe bijzonder het eigenlijk is dat er toch zulke goede films uit zijn gekomen. 3,5 sterren.


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

De tweede documentaire van het weekend over een ontzettend getalenteerde, ontzettend nare man. Na Ginger Baker is het nu de beurt aan Klaus Kinski, in de documentaire Mein Liebster Feind, gemaakt door zijn geregelde collaborator Werner Herzog. Ik kan Herzog's films over het algemeen erg goed waarderen, en datzelfde geldt voor de acteerprestaties van Kinski. En vanuit dat perspectief is het best wel interessant om verhalen te horen over met name Aguirre en Fitzcarraldo (en in iets mindere mate over hun andere samenwerkingen), en Herzog terug te zien gaan naar de jungle waar het is opgenomen. Kinski is compleet rucksichtlos, intens, egocentrisch, gewelddadig, opvliegend, en leeft zich regelmatig zo in zijn rollen in dat de grens tussen fictie en werkelijkheid voor hem vervagen. Zie bijvoorbeeld zijn Jesus-speech in het begin, of de geweldige anekdote waarin de Indiaanse extra's zo geintimideerd en overtuigd van Kinski's waanzin zijn dat ze Herzog aanbieden om Kinski voor hem te vermoorden.

Maar toch, het is wel vermakelijk maar veel meer ook niet. We horen voornamelijk Werner Herzog, en af en toe wat andere mensen die betrokken waren bij de producties, en de gesproken anekdotes zijn op een gegeven moment wel genoeg geweest. Herzog is zelf trouwens ook niet de meest makkelijke man of betrouwbare verteller, zoals bijvoorbeeld blijkt uit zijn verhaal hoe hij Kinski op een gegeven moment onder bedreiging van een geweer gedwongen heeft om Aguirre af te maken, of hoe hij op een gegeven moment op het punt stond om een brandbom naar Kinski's huis te gooien. Op een gegeven moment wist Herzog ook wel met Kinski om te gaan, en wist hij welke knoppen in te drukken om hem op de juiste manier te manipuleren. Het is dan ook wel weer grappig om op een gegeven moment te horen hoe Claudia Cardinale en Eva Mattes (zijn tegenspeelster in Woyzeck) over hem praten: als een lief, verlegen jochie en correcte tegenspeler, in plaats van de agressieve maniak waarin hij vaak verviel.

Kortom, leuke verhalen over een erg goed acteur, een onmogelijk mens en een grootse bron van anekdoten, ook over de wisselwerking tussen hem en Herzog. Maar toch iets teveel een oplepeling van anekdotes om me echt weg te blazen.