• 15.830 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.534 stemmen
Avatar
 
banner banner

Baiohazâdo: Dijenerêshon (2008)

Animatie / Horror | 97 minuten
2,96 323 stemmen

Genre: Animatie / Horror

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titels: Resident Evil: Degeneration / Biohazard: Degeneration

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Makoto Kamiya

Met onder meer: Paul Mercier en Alyson Court

IMDb beoordeling: 6,4 (34.546)

Gesproken taal: Engels en Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Baiohazâdo: Dijenerêshon

"1996 - The Mansion Experiment"

Het 'Umbrella-incident', dat plaatsvond in Raccoon City, werd door de overheid beëindigd met een krachtige raketaanval met de intentie het zombie-virus volledig uit te roeien. Nu, zeven jaar later, wordt er op een vliegveld ergens in de Verenigde Staten echter opnieuw een zombie uitgezet. Het vliegveld begint zich langzaam maar zeker te vullen met de ondoden, en het macabere incident van zeven jaar eerder lijkt zichzelf te herhalen. Claire Redfield is toevallig aanwezig op dit vliegveld. Ook Leon S. Kennedy wordt opgeroepen om wat te doen aan deze situatie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Leon S. Kennedy (stemrol)

Claire Redfield (stemrol)

Angela Miller (stemrol)

Curtis Miller (stemrol)

Frederic Downing (stemrol)

Senator Ron Davis (stemrol)

Ingrid Hunnigan (stemrol)

Rani Chawla (stemrol)

Rani's aunt (stemrol)

Greg Glenn (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Iron Maiden schreef:

super stoer om Leon weer terug te zien na het kapot spelen van Resident Evil 1 en 4.

2 en 4 bedoel je...


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

ja,

typefoutje moet kunnen.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

De animaties zijn hier en daar nogal houterig, en ook lijken niet alle karakters even mooi vormgegeven. Toch een aardig vermakelijk filmpje.. Zelfs beter dan de films Resident Evil: Apocalypse en Resident Evil: Extinction naar mijn mening.

Leuke toevoeging aan het verhaal in het resi game-universum.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

megaman schreef:

Aan de andere kant vindt ik de animaties van de gezichten tegenvallen vergeleken met Final Fantasy: Advent Children.

FF: Spirits Within zag er ook beter uit.

Deze film lijkt me ook overduidelijk een aanzienlijk minder groot budget hebben en is zeker weten minder tijd ingestoken. Dit is gewoon een film voor de Resi fans, niet gericht op de bioscoop, zoals Spirits Within bijvoorbeeld wel was.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Alleen leuk voor de fans. Heb er nog enig plezier uit kunnen halen omdat de sfeer uit de eerdere games op momenten aanwezig was. Verder zonder verveling uitgekeken, maar echt hoogstaand is het nergens. Het scenario is er eentje die inwisselbaar is, net als de score en soundtrack. De animatie was ok, met uitzondering van de gezichtsexpressies, die zo plastiek waren als maar kan. Zoals gezegd is dit alleen aan te raden voor mensen die bekend zijn met de geweldige game-reeks.

3*


avatar van 1-ace-1

1-ace-1

  • 11 berichten
  • 17 stemmen

Helemaal goed ik was weer terug in mijn jeugd met het eerste deel van de RE serie. Heerlijk zo een film en mooi gemaakt. Toppertje


avatar van renzoroy

renzoroy

  • 326 berichten
  • 3158 stemmen

supervette film

spannend verhaal, mooie animatie.

denk dat behalve de re fans, de horrorfans deze ook wel leuk vinden.

zeker een 4

ze zijn ondertussen ook met de 4e re speelfilm bezig.

resident evil afterlife


avatar van Hankert

Hankert

  • 27 berichten
  • 41 stemmen

Wat fijn dat er EINDELIJK eens een Resident Evil film is uitgebracht die daadwerkelijk iets te maken heeft met de games en de personages. Jammer dat daar niet dieper op in werd gegaan (carlos, jill etc).


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Wat is deze film cool!

Het eerste deel van Resident Evil uit 2002 was voor mij meer een standaard zombiefilm die toevallig de naam Resident Evil droeg. Deel twee en drie waren niet eens meer vermakelijk, maar leek meer op een uitgemolken rage die een verfilming van een van mijn favoriete games moest voorstellen. Toen ik Resident Evil Degeneration zag, merkte ik dat deze film alles had wat zijn voorgangers niet hadden. Een geweldige, coole film waarbij je het gevoel hebt dat je eindelijk echt naar een Resident Evil aan het kijken bent. De animatie ziet er echt prachtig uit en de personages waren ook echt zoals ik me had voorgesteld in de game.

Het is ook wel leuk om te zien hoe Japan met Resident Evil omgaat vergeleken met Amerika. Door er alleen al een animatie van te maken, maakt Resident Evil nog meer indruk op mij dan hij al deed.

Af en toe zaten er wel wat zoetsappige scenes in en kwam het niet helemaal realistisch over. Maarja, dat was te verwachten van een horror-zombie verfilming van een game.

4,5*


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Jammer dat daar niet dieper op in werd gegaan (carlos, jill etc).

Ik vind dat juist een pluspunt, en daar komt bij dat Jill Valentine al voorbij kwam in Resident Evil: Apocalypse en Carlos Olivera in Resident Evil: Extinction.


avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Remi schreef:

(quote)

Ik vind dat juist een pluspunt, en daar komt bij dat Jill Valentine al voorbij kwam in Resident Evil: Apocalypse en Carlos Olivera in Resident Evil: Extinction.

Maar die films staan helemaal los van (en hebben dus helemaal niks te maken met) deze film en de gameserie.

Dus die tellen niet.


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Maar die films staan helemaal los van (en hebben dus helemaal niks te maken met) deze film en de gameserie.

Ze dragen allemaal de titel Resident Evil. Het zijn ook allemaal verflimingen van de game, dus zo los staan ze niet van elkaar. Het enige verschil is, is dat dit geen vevolg is van de vorige delen. Ik zie dit als een nieuwe stap om een betere gameverfilming te maken. Ze hebben, denk ik, daarom andere personages gebruilkt die nog niet verfilmd waren.


avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Remi schreef:

(quote)

Ze dragen allemaal de titel Resident Evil. Het zijn ook allemaal verflimingen van de game, dus zo los staan ze niet van elkaar. Het enige verschil is, is dat dit geen vevolg is van de vorige delen. Ik zie dit als een nieuwe stap om een betere gameverfilming te maken. Ze hebben, denk ik, daarom andere personages gebruilkt die nog niet verfilmd waren.

Dat is onzin.

Als je de spellen hebt gespeeld dan zie je zo dat de films er weinig mee te maken hebben afgezien van enkele elementen die in de live-action films worden gebruikt.

Zo is de hoofdpersonage uit de films bijvoorbeeld al nooit in een Resident Evil game verschenen.

De verhaal lijnen kloppen totaal niet met de games en horen ook niet bij het originele Resident Evil verhaal.

Deze film sluit aan op RE4 en hoort daar dus wel bij.

De live-action films zijn gemaakt voor het grote publiek. Ook de mensen die de games niks vonden of simpelweg niet gamen maar wel van een aktie/horror houden.

RE: Degeneration is gemaakt voor de fans en sluit prima aan op de spellen.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Puur als film, (dus los van de games) vind ik de Resident Evil films wel geinig. Maar voor de Resident Evil maatstaven is het gewoon helemaal nix. Ik ben het er daarom mee eens dat de films los staan van de games en dat Resident Evil: Degeneration wel goed aansluit op de games. Degeneration hoort er echt bij. Dat kan je van de films met Milla Jovovich niet echt zeggen. Ik bedoel what the fuck moeten wij nou met die Alice dan? Zij heeft inderdaad echt geen fluit met de games te maken en dat zal niet gebeuren ook.

Bij de eerste Resident Evil film had ik bijvoorbeeld het S.T.A.R.S team willen zien, de Tyrant, de Mansion en natuurlijk een creepy laboratorium. Dan heb je gewoon echt alleen een verfilming van het spel. Maar stel dat bijvoorbeeld de game Resident Evil Zero een film had geweest, dan had hij wel gewoon bij de games gehoord. De film Resident Evil met Alice klopt gewoon niet! Het is te anders. Ook al zie je Jill en bijvoorbeeld de Nemesis. De games en de films gaan niet hand in hand.


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

totalreject schreef:

Dat is onzin.

Als je de spellen hebt gespeeld dan zie je zo dat de films er weinig mee te maken hebben afgezien van enkele elementen die in de live-action films worden gebruikt.

Dan hadden ze die vorige films geen Resident Evil moeten noemen. En er zitten degelijk wel dingen bij die gemeen hebben met de game, de zombies, sommige personages, het virus, Umbrella Corporation etc.

Zo is de hoofdpersonage uit de films bijvoorbeeld al nooit in een Resident Evil game verschenen.

De verhaal lijnen kloppen totaal niet met de games en horen ook niet bij het originele Resident Evil verhaal.

Deze film sluit aan op RE4 en hoort daar dus wel bij.

Ik denk dat dat juist de reden is geweest dat ze nu een betere versie wilden maken van de gameverfilming, omdat het inderdaad niet goed aansluit op de games.

De live-action films zijn gemaakt voor het grote publiek. Ook de mensen die de games niks vonden of simpelweg niet gamen maar wel van een aktie/horror houden.

RE: Degeneration is gemaakt voor de fans en sluit prima aan op de spellen.

Dat Resident Evil: Degeneration gemaakt is voor de fans van de game, betekent niet dat hij dus los staat van de live-action films. Die zijn ook (gedeeltelijk) gebasseerd op de games, maar dan met verzonnen elementen erbij.


avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Remi schreef:

Dan hadden ze die vorige films geen Resident Evil moeten noemen. En er zitten degelijk wel dingen bij die gemeen hebben met de game, de zombies, sommige personages, het virus, Umbrella Corporation etc.

Dat zijn dus de elementen waar ik het over had die ze wel gebruikt hebben. Dat betekend nog niet meteen dat het aansluit op het echte verhaal.

En dat ze het zo aanpassen... Tja, welkom in de wereld van hollywood.

Remi schreef:

Ik denk dat dat juist de reden is geweest dat ze nu een betere versie wilden maken van de gameverfilming, omdat het inderdaad niet goed aansluit op de games.

Nee, Capcom wilde gewoon een film voor de fans maken. Een nieuw hoofdstuk in het RE-verhaal, alleen dan als film. Die word nu ook officieel opgenomen in het RE-verhaal.

Dus ja, ze wilde een film maken die aansloot en die de fans (die de live-action films meestal niet geweldig vinden) wel zouden diggen.

Maar ze hebben nooit de intentie gehad om deze film voor het grote publiek te maken.

Remi schreef:

Dat Resident Evil: Degeneration gemaakt is voor de fans van de game, betekent niet dat hij dus los staat van de live-action films. Die zijn ook (gedeeltelijk) gebasseerd op de games, maar dan met verzonnen elementen erbij.

Dat betekend het dus wel.

Deze film is een hoofdstuk in het originele verhaal en volgt dus de games op. Niet de films.

Dat er dingen bij verzonnen zijn moet wel, anders heb je geen nieuw verhaal he?


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Fantastisch voor fans, ook interessant voor de rest.

Ik behoor tot het tweede, ik ben niet echt een resident evil fan, vind het leuk maar meer ook niet.

De drie films waren aardig maar ontstegen de meeste andere zombie films niet.

Deze aanpak zorgt er in ieder geval voor dat het origineel is, prachtige animatie gecombineerd met horror is voor mij aantrekkelijk genoeg om het een kans te geven.

Alles ziet er geweldig gedetailleerd uit, maar er is 1 groot minpunt en dat zijn de emoties, je kunt ze niet van de gezichten aflezen.

Erg jammer, want dat irriteert toch wel erg.

3.5*, erg netjes


avatar van senne1

senne1

  • 4 berichten
  • 855 stemmen

Vroeger (en nog steeds) veel deze games gespeeld. Wat voornamelijk het enge van deze resident evil serie is dat er altijd te weinig ammunitie aanwezig is en er te veel zombies zijn om dood te schieten. Gister bekeken met een mede resident evil liefhebber, en ik ben zwaar teleurgesteld.

De zombies worden gelijk al gepresenteerd in grote aantallen, die ze allemaal snel neer maaien. Geen moment is de film eng, er wordt dan ook te veel met machine geweren geschoten en met een vogelvlucht doorheen gejaagd wat totaal geen spanningsopbouw toont.

De animatie is herkenbaar en vergelijkbaar zoals in de games wat prima is voor de fans, maar waardoor ook wel duidelijk wordt dat het ook geen volwaardige film kan zijn voor mensen die niet bekend zijn met de serie.

Glazuurbrekende eindscene waarin het irritante kleine meisje op het eind weer in beeld kwam, waarna duidelijk werd dat alles weer goed was.

Nog een soort van verrassing op het eind, wat iedereen van zo ver zag aankomen dat het meer lachwekkend was. Helaas was alles in de film ontzettend voorspelbaar.

Voor niemand aan te raden...

Senne


avatar van H1DD3

H1DD3

  • 435 berichten
  • 433 stemmen

Slechte film, dit sloeg echt nergens op. De games zijn goed maar de film niet. Alles was voorspelbaar, niet eng en ook gewoon saai.


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Eerst minpuntje is dat alle gezichten eruit zagen alsof ze familie zijn van jerny kaagman...geen gezichts uitdrukking en te glad en glanzend . En dat vind ik nogal vreemd omdat de makers verder wel oog voor detail hebben..ieder stofdeeltje...omgevingsbeelden.

Over het algemeen zag het totaalplaatje er goed uit, al moet ik zeggen dat de tussen stukjes in de game zelf er nog beter uitzien dan van deze film (voor de kritische mensen onder ons, heb ik het nu over de tussen stukjes van de nieuwe RSE5 voor de ps3)

Hiermee wil ik niet zeggen dat ik het een slechte film vind, het duid alleen op een te laag budget.

De soundtrack was aardig en een aantal herkenbare dingen vanuit de game zijn hierin verwerkt.

De actie scenes zijn erg goed gedaan en mooi in beeld gebracht. Persoonlijk haalde ik geen vergelijkingen eruit van de game...behalve dat er een deel game-play in verwerkt is..en een aantal oude personages worden tentoongesteld.

Het verhaal is wel typisch zoals het spel ook is....er volgt altijd wel een nieuw deel.

Voor de echte RSE-fans is dit smullen. Zelf vind ik de games erg leuk, dus keek ik wel uit om deze film te kijken. Ik kan me inderdaad wel voorstellen dat er mensen zijn die deze film een aanfluiting vinden, hoewel ik denk dat deze mensen minder thuis zijn in de geschiedenis van deze reeks.

Voor mensen die niet bekend zijn met deze reeks is het ook wel leuk om naar te kijken...alleen verwacht er dan niet al te veel van.

Persoonlijk vind ik dit wel een van de enige films over RSE die het dichts bij de game ligt. it hadden de blockbuster films weer niet. Deze draagde hooguit de naam en een aantal highlight die een verband hebben met de game zelf...hiermee duid ik op "the T-virus, Umbrella, The Hyves".

Al met al heb ik mij goed geamuseerd met deze film en krijgt van mij een 3.5*


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Als groot fan van de games (tenminste, deel 4 en 5 dan) was ik heel erg benieuwd naar deze film en hij heeft me niet teleurgesteld! In tegendeel! Wat een schitterende animatie, alles klopt en er is echt veel werk aan verricht. Daarnaast staat het verhaal als een huis en sluit volledig aan bij de games. Een verrassing, maar wel een aangename verrassing: 4 *


avatar van timal

timal

  • 15 berichten
  • 116 stemmen

Ik ben ook een groot fan van de games en van de films. Houd ook erg van zombie films dus wou deze zowiezo zien. goed verhaal.


avatar van Yesterday

Yesterday

  • 16 berichten
  • 10 stemmen

De drie andere films met menselijke acteur was toch spannender. In deze film bleven de karakters altijd mooi en schoon ondanks na al het heen en weer springen. Verhaal was wel ok, maar het ging wel vliegensvlug er doorheen. Toch had ik me die anderhalf uur vermaakt.


eindelijk een nieuwe RE movie ben echt grote fan heb echt resident evil 4 24/7 gespeeld en zombies daar hou ik sowieso van nog andere horrors of thrillers stuur ff door


avatar van kamikaza_87

kamikaza_87

  • 38 berichten
  • 44 stemmen

eej weet iemand iets over een nieuwe film las een speculatie over een film genaamd resident evil afterlife


avatar van Vaughn

Vaughn

  • 38 berichten
  • 14 stemmen

kamikaza_87 schreef:

eej weet iemand iets over een nieuwe film las een speculatie over een film genaamd resident evil afterlife

Cool! Toevallig heb ik gisteravond Extinction gezien! Voor mij part tot nu toe de beste van de 3 die er nu al zijn.

Als het goed is komt er inderdaad nog een vierde deel met Milla Jovovich, want Extinction had ook weer een open einde...


avatar van kaydegreef

kaydegreef

  • 303 berichten
  • 0 stemmen

Een geslaagde animatiefilm met voldoende horror elementen.

Zeker een aanrader voor de fans van de "Resident Evil" films

4*


avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Vaughn schreef:

(quote)

Cool! Toevallig heb ik gisteravond Extinction gezien! Voor mij part tot nu toe de beste van de 3 die er nu al zijn.

Als het goed is komt er inderdaad nog een vierde deel met Milla Jovovich, want Extinction had ook weer een open einde...

Maar dat heeft dus helemaal niks met deze film te maken...


avatar van dray

dray

  • 192 berichten
  • 786 stemmen

Onbekend met de games, maar verder wel een aardige animatie-/horrorfilm.

Weten de programmeurs/tekenaars niet dat (hoofd)haar afhankelijk is van de zwaartekracht? Zelfs met sterke gel blijft het kapsel niet zo in model. Hoe dan ook, het verhaal was verder wel okay, maar de 2e helft van d efilm ond ik toch minder zombie..


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Sommige van de live action films waren, ondanks het feit dat ze niet heel veel met het spel te maken hadden, best aan te zien. Toch verwachtte ik van een complete CGI film veel meer authentieke sfeer, helemaal als je bedenkt dat we hier ten minste kunnen kijken naar 'natuurgetrouwe' weergaven van de personages uit de spellenreeks.

De animaties waren in ieder geval op zichzelf aardig, net zoals in de latere spellen, maar ik baal er wel van dat het de makers niet gelukt is wat emotie in de gezichten aan te brengen. De dialogen zelf waren ook niet bijster sterk en veel personages waren gewoon ronduit irritant. Wat ook tegenviel was het enorme gemis aan gore. Ik kan me ergens voorstellen dat ze een bepaalde rating wilden halen, maar aangezien waarschijnlijk iedere kijker de spellen wel heeft gespeeld, maakt het in feite niks uit als er gewoon gore in zit.

Het verhaal zelf was best leuk en kwam goed overeen met de spellenreeks zelf. Vaak had ik toch de gedachte 'en nu wil ik zelf meedoen' en greep mijn hand al naar een controller, maar helaas was dat nu geen optie. De sfeer was echter goed neergezet en er was voldoende actie om de kijkbeurt al met al best plezierig te maken.

Ben ik overigens de enige die het Angela personage als twee druppels water op Angelina Jolie vond lijken?