• 13.405 nieuwsartikelen
  • 170.645 films
  • 11.249 series
  • 32.082 seizoenen
  • 632.636 acteurs
  • 196.654 gebruikers
  • 9.198.281 stemmen
Avatar
 
banner banner

Biohazard: Damnation (2012)

Animatie / Actie | 150 minuten / 96 minuten (dvd-uitgave)
2,96 90 stemmen

Genre: Animatie / Actie

Speelduur: 150 minuten / 96 minuten (dvd-uitgave)

Alternatieve titel: Resident Evil: Damnation

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Makoto Kamiya

Met onder meer: Matthew Mercer, Courtenay Taylor en Carolyn Lawrence

IMDb beoordeling: 6,4 (23.016)

Gesproken taal: Japans en Engels

  • On Demand:

  • Viaplay Bekijk via Viaplay
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Biohazard: Damnation

"When Terror Crawls, Evil is Unleashed"

Leon S. Kennedy, een Amerikaanse geheim agent, glipt de 'Oost Slavische Republiek' binnen om geruchten te verifiëren dat Bio-Organische Wapens (BOWs) worden gebruikt tijdens de lopende burgeroorlog in dat land. De Verenigde Staten en Rusland willen gezamenlijk het land binnenvallen om een einde te maken aan de oorlog, en de Amerikaanse overheid beveelt Leon om het land onmiddellijk te verlaten. Hij wil echter de waarheid achterhalen en negeert de bevelen. Hij begeeft zich naar het oorlogsgebied om een einde te maken aan de tragedies veroorzaakt door de BOWs.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Leon S. Kennedy (stemrol)

Ada Wong (stemrol)

Ataman / Ivan Judanovich (stemrol)

Buddy / Alexander 'Sasha' Kozachenko (stemrol)

Svetlana Belikova (stemrol)

JD (stemrol)

Ingrid Hunnigan (stemrol)

Secretary / Buddy (stemrol)

Scarecrow (stemrol)

Tyrant (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74558 berichten
  • 5935 stemmen

avatar van jiggy

jiggy

  • 56 berichten
  • 46 stemmen

De animatiefilms zijn stukken beter dan the live action movies.

Degeneration kwam al erg dicht bij de games en Damnation doet er nog een schepje bovenop.

Goede film.


avatar van brawljeff

brawljeff

  • 2772 berichten
  • 3236 stemmen

Animaties zijn inderdaad veel beter dan de live action films. Weet alleen niet of ik deze leuker vond dan Degeneration. Het miste gewoon veel verwijzingen naar de Resident Evil games. Voor mensen die hem gaan kijken: Er zit nog een scène halverwege de aftiteling die toch wel belangrijk is.


avatar van spider74

spider74

  • 2 berichten
  • 52 stemmen

leuke film, aardige actie en zeer mooi gemaakt


avatar van APPEL68

APPEL68

  • 120 berichten
  • 2337 stemmen

Blijft toch een veredelde tekenfilm..


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Meh, Resident Evil is een beetje en roemloze dood aan het sterven.

Deze animatie zag er zeker gelikt uit, maar het verhaal is een totaal overbodige toevoeging. En om nou te zeggen dat ik de politieke onzin nou echt interessant vond, nou nee. Verder was de film een herhaling van zetten. Lickers vallen aan, er wordt geschoten, zombies vallen aan, er wordt geschoten, grote bad guys vallen aan, en er wordt nog wat geschoten.

Maar zoals ik al zei, visueel was het allemaal erg puik. Bij tijd en wijlen aardig realistisch, de actie was vloeiend, en met het geluid was ook niets mis. En die first person scènes vond ik trouwens ook erg leuk; er gebeurde niet veel in deze scènes, maar het zorgde wel voor wat afwisseling.

Leuk voor de echte fans, en ik heb me wel vermaakt, hoewel ik die versie van 150 minuten die hierboven vermeld staat lekker aan m'n neus voorbij laat gaan...

En klonken die Lickers nou als ezels?


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10567 berichten
  • 2373 stemmen

Alweer een prima Resident Evil animatiefilm. Dit komt het dichts in de buurt van de games. Al beginnen de games sinds deel 5 wat tegen te vallen.

Deze films zijn minder over de top dan de films en dat vind ik een groot pluspunt en deze films zijn er echt voor de fans en dat merk je wel.

3,5*


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Prima Resident Evil animatiefilm. Zeer gewelddadig. Verhaal zit er niet echt in en ziet er uit als een videospelletje met steeds moeilijker over de top tegenstanders. Aardig vermaak.


avatar van Dragonslayer

Dragonslayer

  • 236 berichten
  • 111 stemmen

Ik heb de anderhalf uur versie gezien. De eerste helft had ik de neiging hem af te zetten. Er gebeurde erg weinig, slap verhaal dat niet boeiend is en weinig actie. Maar in de 2e helft zaten toch flink wat spannende goede actiescènes waar ik me wel mee wist te vermaken.

Er zat toch wel een stukje in waar Leon met wel 20 geweren beschoten werd van redelijk dichtbij en gewoon NIET geraakt werd. Dat deed me toch wel even zeer aan de ogen.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4407 berichten
  • 5121 stemmen

Waar zitten de 44 min verschil?


avatar van daslekker

daslekker

  • 90 berichten
  • 527 stemmen

aardig getekend,maar niet echt spannend..

toch net of je naar een shooter zit te kijken.misschien zou een crossover

naar manga beter zijn...


avatar van indigoriico

indigoriico

  • 95 berichten
  • 91 stemmen

voor een actie animatie is het wel grappig, maar als je gaat kijken dat dit een soort resident evil is verwacht je er wel wat meer van


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Redelijk.

Om te beginnen, de animatie ziet er prima uit. Maar alleen mooie animatie is niet genoeg, en dat komt hierin weer duidelijk naar voren. De opening van de film is niet bijster bijzonder, en het duurt best een tijd voordat het echt vermakelijk en spannend wordt, en dus kom je er wat moeizaam in. Het 2e gedeelte van de film was overigens vermakelijker dan het eerste gedeelte.


avatar van DownBusiness

DownBusiness

  • 109 berichten
  • 148 stemmen

Grappige film. Niet bijzonder maar als 'oud' RE fan toch maar gekeken.

Ziet er allemaal best goed uit en ook op het geluid is eigenlijk niks op aan te merken.

Leken wel wat verwijzingen naar RE2 in te zitten (qua pianio muziek, fragmenten, vijanden).

Helaas dat de gehele serie zo aan het aftakelen is.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87426 berichten
  • 12457 stemmen

Slechtste uit de hele reeks.

Was wel benieuwd wat Kamiya kon met verbeterde techniek. Niet veel zo blijkt. De film ziet er visueel nog steeds niet uit. Lelijke character models, regie is matig en de animatie veel te hoekig voor een film als deze.

De gore komt ook helemaal niet uit de verf, het ziet er allemaal doods en texture-achtig uit. Verhaaltje is ook om te huilen, ben blij dat ik de 150 minuten versie niet gezien heb, kan me niet inbeelden dat ik daarbij wakker zou gebleven zijn.

Vind de animatie films dik onderliggen bij de live action delen. Slechte dubs, lelijke visuals en domme verhaaltjes doen de films in ieder geval geen eer aan. Niet dat die dan zo geweldig zijn, maar in ieder geval hopen vermakelijker dan dit.

0.5*


avatar van Banjo

Banjo

  • 1994 berichten
  • 4187 stemmen

Veel beter dan de films Resident Evil...

Mooi gemaakt, oog voor detail en met een goed acteren.

Er zaten ook nog herkenbare dingen in, die in de Resident Evil spellen weer terug komen heel tof!

4 sterren


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5812 berichten
  • 2326 stemmen

Ik kom niet als game-fan (hetgeen ik bepaald niet ben) maar als groot liefhebber van de live-action-serie bij deze film uit, en in die hoedanigheid vind ik hier echt helemaal niets aan. De animatie is redelijk fraai maar laat me nergens vergeten dat ik naar CGI kijk, het verhaal is teleurstellend simpel en de gevechten zijn nergens opwindend. "Lickers vallen aan, er wordt geschoten, zombies vallen aan, er wordt geschoten, grote bad guys vallen aan, en er wordt nog wat geschoten" zoals namingway24 het vrij treffend formuleert, en dat is het dan. Nou vooruit, de grote mannen op het einde waren wel indrukwekkend (evenals de manieren waarop het eerste tweetal uiteindelijk het loodje legt), dus die leveren nog een extra sterretje op, maar verder kan ik hier absoluut niet warm voor lopen. Voor mij geen waardevolle aanvulling op het DVD-rijtje op mijn plank.


avatar van Decec

Decec

  • 6688 berichten
  • 8447 stemmen

Een goede animatie/actie/avontuur/horror/SF/ thriller film...

Goed gemaakte animatie...

Prima verhaal...

Te snel camerabeweging...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Prima achtergrond geluid/muziek met Dolby Digital...

Niet slecht...


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3207 berichten
  • 3918 stemmen

Prima animatiefilm. Als groot fan van de Resident Evil games, moet ik zeggen dat deze film de feel en look van de games best goed weet uit te dragen. Dat was bij de vorige animatiefilm, Degeneration uit 2008, ook al het geval. Moet wel gezegd worden dat de animaties gedurende de film niet altijd even vlekkeloos oogden. Verder was de geboden actie wel vermakelijk. Vooral in het tweede gedeelte van de film. 3 Sterren.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 10132 berichten
  • 6061 stemmen

Vooruitgang.

Het eerdere deel uit deze Biohazard-reeks vond ik erg matig, maar toch had ik mezelf maar even doorgezet in de hoop dat het vervolg erop wat beter zou zijn. Ondertussen weet ik alleen dat dit deel niet zozeer een vervolg is, maar een nieuw verhaal met een aantal dezelfde personages. Het sluit niet direct aan op Degeneration.

In ieder geval is deze film een stuk voller dan een deel ervoor. Het duurt iets langer, maar dit keer wordt je zelfs nog eerder in de actie gegooid. De explosies vliegen je al vroeg om de oren. Ik had het niet anders verwacht, want het is tenslotte dezelfde regisseur, maar dit keer met een andere tactiek. Het vorige deel kende duidelijk wat meer oorsprong en verhaal, en Damnation is eerder een spectaculaire en zeer explosieve genrefilm.

Het tempo zit er dus wat beter in, en de film kijkt verrassend genoeg een stuk beter weg dan het eerste deel. Niettemin jammer dat het allemaal nogal op een klucht lijkt. Ik heb eigenlijk geen personage kunnen ontdekken die zich een beetje normaal gedraagt. Diegene die wel wat "normaler" ogen komen er vervolgens uit als de grootste debielen. Wat is die Leon bijvoorbeeld toch een irritante gozer zeg.

Veel actie, veel kogels, maar erg cool wordt het nooit. Wel was het fijn dat ze de Lickers in deze film hebben gevoegd, al is de animatie net als het eerste deel erg brak, en dus ook bij de Lickers. Zeker de gevechten zagen er tijdens deze film niet uit. Personages lijken regelmatig plots te teleporteren en enkele bewegingen versnellen te vluchtig. Ook blijven de expressies erg lelijk, compleet van plastic eigenlijk.

Het is dat het tweede gedeelte erg hard doorknalt en dit keer met actie die je ook daadwerkelijk kan zien, al was het jammer dat na enige tijd de Lickers worden overgenomen door reuzen. Die waren een heel stuk saaier. Het is jammer dat deze film zo overdreven overkomt, want er zitten zeker wat degelijke actiemomenten tussen. Verder erg leeg, maar op z'n minst iets beter dan het vorige deel.