Vergeleken met het korte verhaal van King is dit een aanfluiting, maar de op hol geslagen trucks zorgen voor wat aardige momenten, en de scène met de stoomwals is uitermate hilarisch.
Ik moet mijn mening een klein beetje aanpassen, want dit was nu ik er nog eens naar gekeken heb best wel leuk!
Een flink aantal jaren voor Iron Man was er nog een film met een vette AC/DC soundtrack: Stephen King's eigen Maximum Overdrive. Het filmmaken ging King dan blijkbaar boven de pet, maar het is nog best een leuke film geworden. Zeker de eerste pakweg 20 minuten zijn een feest om naar te kijken. Het begint lekker met
de brug die spontaan open gaat en de chaos die daarop volgt, en ook de scène op het honkbalveld waar zelfs kinderen niet gespaard worden (iets wat ik stiekem graag mag zien) is vet. En
King's cameo voor de credits ("This machine just called me an asshole") was ook best hilarisch.
Het plot is gewoon een excuus om zoveel mogelijk trucks op te blazen en dat ziet er allemaal top uit. Het is een paar uitzonderingen daargelaten allemaal niet erg bloederig, maar er is genoeg dood en destructie om het leuk te houden. Gooi er een leuke achtervolgingsscène bij en je hebt een uitermate vermakelijke film.
Oké, een paar irritante personages (Yeardley Smith!) verpesten het af en toe een beetje, maar de dood van die
bijbelverkoper en die hysterische serveerster (wát een overacteren!) maakten dat weer goed. Aan het eind van de film staan er nog aardig wat personages rechtop; er hadden wel één of twee schokkende moorden tussen mogen zitten, maar je kan niet alles hebben.
Al met al is het allemaal echt niet zo'n zooitje als ik me herinnerde toen ik mijn vorige stukje typte (ik had de film toen al een tijdje niet gezien). Mijn zwak voor '80's (horror)films maakt me misschien iets milder, maar ik geef Maximum Overdrive gewoon lekker een vette voldoende, puur voor de fun-factor.
En AC/DC natuurlijk
