• 13.841 nieuwsartikelen
  • 171.731 films
  • 11.432 series
  • 32.471 seizoenen
  • 634.545 acteurs
  • 197.230 gebruikers
  • 9.230.253 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Siege of Jadotville (2016)

Oorlog / Historisch | 108 minuten
3,29 381 stemmen

Genre: Oorlog / Historisch

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titel: The Siege at Jadotville

Oorsprong: Ierland / Zuid-Afrika

Geregisseerd door: Richie Smyth

Met onder meer: Jamie Dornan, Mark Strong en Jason O'Mara

IMDb beoordeling: 7,2 (46.325)

Gesproken taal: Frans, Engels en Iers

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Siege of Jadotville

"The Irish army's forgotten battle"

De film speelt zich af in 1961 ten tijde van de Congo-crisis. Generaal Pat Quinlan en zijn 150 manschappen worden door Hammarskjold van de Verenigde Naties naar de stad gestuurd nadat Katanga zich heeft afgescheiden. Gedurende zes dagen en nachten worden ze aangevallen door 3000 soldaten van de Katangese regering die worden gesteund door de Franse en Belgische huurlingen die zijn ingehuurd door de mijnbouwbedrijven.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Pat Quinlan

Rene Faulques

Conor Cruise O'Brien

Sgt. Jack Prendergast

General McEntee

Dag Hammarskjold

Moise Tshombe

William Reidy

Carmel Quinlan

Madame LaFontagne

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Zeer matig omdat het na een veelbelovend begin een saaie herhaling van zetten is. Goeie acteurs maar drama ontbreekt.

2*


avatar van cor1946

cor1946

  • 1145 berichten
  • 1571 stemmen

Goede film over de slachtingen in Congo. Goed gespeeld met die politieke streek.


avatar van martijn011

martijn011

  • 2033 berichten
  • 1309 stemmen

Best wel een aardige film. Het verhaal was me onbekend dus ik had ook totaal geen idee hoe het zou aflopen.

Wat deze film wel bewijst is dat er meer smerige politieke spelletjes gespeeld worden dan je als doodgewone burger, of in dit geval als soldaat, kan bevroeden.

Ik had al snel sympathie voor de Ierse soldaten, ook al was het acteerwerk onder de maat en de eerste de beste gevechtsscène van een bedroevend niveau. Later in de film werd dat laatste sowieso beter en ik stoorde me ook minder aan het acteerwerk. Het verhaal kon me eigenlijk wel boeien en saai wordt het sowieso nooit.

Prima Netflix-original, voldoende.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5314 stemmen

Goede, op feiten gebaseerde, oorlogsfilm.

Een stukje geschiedenis dat voor velen van ons totaal onbekend is.

Maar niet minder schokkend.

Prima vertolkingen, van de ganse cast, die geen al te grote namen kent.

Heb me zeker niet verveeld met deze film, die vol actie zit van begin tot einde.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4258 berichten
  • 2945 stemmen

Degelijk.

Net als meerdere Netflix Originals geen hoogvlieger, deze Siege of Jadotville, maar wel degelijke cinema en vooral een interessante geschiedenisles over een potsierlijk conflict in Afrika in 1961. Het is natuurlijk cynisch dat je nog 100 dergelijke confrontaties tussen 1961 en nu kan verfilmen.

Hoe dan ook, behalve het actiegedeelte - ook gewoon degelijk in beeld gebracht -, is het politieke luik natuurlijk hetgeen er echt uitspringt. Mark Strong speelt voortreffelijk een eikel van formaat. Het politiek opportunisme spat ervan af, zonder karikaturaal te worden. Nadien schijnt zijn personage - in het echt dan - nog minister te zijn geworden, terwijl de Ierse soldaten lange tijd als lafaards bestempeld werden.

Dan is het al meteen minder cynisch dat je nog 100 dergelijke confrontaties tussen 1961 en nu kan verfilmen.

3


avatar van wouds601

wouds601

  • 141 berichten
  • 995 stemmen

Best aardige film, ondanks liefhebber van het oorlogsgenre had ik altijd bedenkingen om deze te zien. nu eindelijk gekeken en zeker geen spijt van. komt wat traag op gang maar het politieke geneuzel is nodig voor het verhaal. Was mij onbekend in Congo dus zeker leuk om eens wat anders te zien dan de bekende oorlogen. voor mij 3,5*


avatar van Phantasy

Phantasy

  • 61 berichten
  • 51 stemmen

Opzich geen verkeerde film. Het politieke aspect kwam aardig goed naar voren. De hopeloze situatie van de Ieren werd daardoor goed overgebracht. Tevens mooi om te zien dat de film op een waargebeurde situatie is gebaseerd. Echter vond ik de actie (lees gevechtscènes) soms relatief oppervlakkig. Ook kon er meer tijd besteed worden aan de Ieren, de film kon makkelijk een halfuur langer duren. Jamie Dornan (Pat Quinland) speelde zijn rol uitstekend.

3.5/5


avatar van Gerlof78

Gerlof78

  • 665 berichten
  • 486 stemmen

Mooi gemaakte oorlogsfilm over een groep Ierse soldaten die een conflict in Congo moeten oplossen. Er was geen 1 die vertrouwen had in de Ieren omdat ze nul oorlogsconflicten tot dan hadden gedaan, naast hun problemen in eigen land. De film word mooi verteld en de cast speelt goed, en ook de actie scenes zijn top zeker een aanrader voor wie een oorlogsfilm kan waarderen.