• 155.496 films
  • 9.309 series
  • 27.680 seizoenen
  • 604.454 acteurs
  • 347.048 gebruikers
  • 8.765.819 stemmen
Avatar
 
banner banner

L'Auberge Espagnole (2002)

Komedie / Drama | 122 minuten
3,42 551 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 122 minuten

Alternatieve titels: The Spanish Apartment / Euro Pudding / Pot Luck

Oorsprong: Frankrijk / Spanje

Geregisseerd door: Cédric Klapisch

Met onder meer: Romain Duris, Cécile de France en Judith Godrèche

IMDb beoordeling: 7,3 (42.035)

Gesproken taal: Italiaans, Frans, Spaans, Engels, Catalaans, Deens en Duits

Releasedatum: 5 september 2002

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot L'Auberge Espagnole

"They came from Paris, Rome, London and Berlin to… the Spanish Apartment… where a year can change a lifetime."

Na zijn studie zou de zeventwintigjarige Parijzenaar Xavier met de hulp van een vriend van zijn vader kunnen beginnen werken op het Ministerie van Financiën. Het is echter noodzakelijk dat hij daarvoor de Spaanse taal beheerst. Hij besluit dan ook om zijn laatste jaar Economie met het Erasmusprogramma door te brengen in Barcelona. Met een klein hartje, laat hij zijn vriendinnetje Martine en de huiselijke vertrouwde sfeer achter in Parijs. In Barcelona gaat hij wonen in een appartement vol Erasmusstudenten van verschillende nationaliteiten. Met hen zal Xavier gedurende één jaar moeten samen leven en studeren maar tegelijkertijd ook nieuwe ervaringen opdoen. Wanneer het jaar naar zijn einde loopt, wordt het voor Xavier toch wel erg moeilijk om terug huiswaarts te keren...

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Noir

Noir

  • 101 berichten
  • 99 stemmen

Onderhoudende film en een feest der herkenning voor mensen die weleens, of liefst meerdere keren, in Barcelona zijn geweest, je krijgt gewoon heimwee naar de stad bij het zien van deze film. Alle bekende plekken komen voorbij; Parc Güell, het strand van Barceloneta, de nauwe straatjes van de Barrio Gotico, Maremagnum, de Teleferique del Puerto (kabelbaan) en discotheek La Paloma om maar wat te noemen.
De film zelf kijkt zoals gezegd lekker weg maar vind ik hier en daar wat langdradig en soms ook (te) ongeloofwaardig. Scene waar Kelly Reilly gewaarschuwd moet worden dat haar vriend onverwacht langskomt had bijvoorbeeld van mij niet in deze vorm gehoeven, leek net een klucht. Over het algemeen een uitstekende, vermakelijke film over de belevenissen van een Erasmus-student in Barcelona. 4*


avatar van revadebe

revadebe

  • 182 berichten
  • 853 stemmen

Leuke film, er viel veel te herkennen als Erasmus-student. Leuke film- en montagetechnieken, en toch een leuke verzameling van fragmenten alles bij elkaar. Wel te fragmentarisch om echt een doorlopend verhaal van 1 jaar Erasmus in 2 uur te kunnen vertellen, maar dat is ook wel te begrijpen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11191 berichten
  • 9864 stemmen

Heerlijke film over een student uit Frankrijk die voor een jaar naar Barcelona gaat om Spaans te leren. De film schetst tegelijkertijd een rooskleurig en geloofwaardig beeld van het studentenleven, en ook Barcelona komt mooi over. Luchtig van toon met vlot camerawerk en een vlotte montage, kijkt deze film lekker weg. Leuke personages ingevuld door een minstens zo'n leuke cast.


avatar van Ton uut Gennep

Ton uut Gennep

  • 26 berichten
  • 35 stemmen

Heerlijke film, goede personages, sfeer en dialogen prachtig vastgelegd.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2301 berichten
  • 1362 stemmen

Bijzonder luchtig, met weinig diepgang - niet in het verhaal en niet in de personages; het acteerwerk is bovendien ook niet doorlopend van topniveau.

Maar de sfeer... héérlijk gewoon. In een zachte zetel, met dekentje over m'n voeten en een lekker pakje chips is dit de meest genietbare soort van cinema die er voor mij kan zijn.

Dit had best wel een half uurtje langer mogen duren; ik kijk in elk geval uit naar het vervolg.


avatar van ThomasVV

ThomasVV

  • 1078 berichten
  • 469 stemmen

Een beetje onevenwichtige feelgood-film, en daarom soms wat goedkoop aandoend...


avatar van TMP

TMP

  • 1739 berichten
  • 1575 stemmen

Voor een voormalige Erasmus-student zitten hier zeer herkenbare zaken in. Dat maakt de film voor mij ook wel de moeite waard. Barcelona vormt bovendien een zeer mooi decor. De persoonlijke beslommeringen van Xavier zijn echter veel minder boeiend. De romance met Anne-Sophie is zelfs bijzonder ongeloofwaardig, dat had beter achterwege kunnen blijven.


avatar van missl

missl

  • 3868 berichten
  • 5156 stemmen

Deze film gaat over een fransman die in Spanje gaat studeren en in een studentenhuis gaat wonen. Wanneer je ooit zelf in een studentenhuis gewoond hebt dan komen er wel wat herkenbare punten voorbij. Verder gaat het over een man die helemaal verliefd wordt op Spanje en hierdoor niet meer veel contact heeft met het thuisfont. Het kabbelt allemaal maar wat voort. Op het moment dat het broertje van de Engelse vrouw in beeld komt wordt het iets vermakelijker.


avatar van david bohm

david bohm

  • 2803 berichten
  • 3042 stemmen

Mwah. In dit verhaal van een student die naar Barcelona trekt had mijns inziens meer ingezeten. Het begin van de film is nog aardig met wat absurdistische scenes maar wat volgt is allemaal nogal braaf en voorspelbaar.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2324 stemmen

Leuke, herkenbare film.

Tenminste voor wie ooit in een studentenhuis heeft gewoond en/of in een buitenlandprogramma als Erasmus heeft gezeten en/of in Barcelona is geweest. Voor mij geldt alledrie, al kan ik me zo voorstellen dat als je die dingen niet hebt meegemaakt, het de film een stuk minder interessant maakt.

Want verder biedt de film, uitgezonderd de vlotte en cartooneske montage, niet zoveel. Voor een goed geschreven verhaal moet je hier zeker niet zijn. Ondanks de herkenbare situaties, zijn veel ontwikkelingen m.b.t. de hoofdpersoon ongeloofwaardig. Dieptepunt is zijn romance met een getrouwde vrouw. Daardoor had ik ook gelijk alle sympathie voor hem verloren, want eigenlijk is het een nogal egocentrisch - typisch enig kind - verwend ettertje.

Gelukkig zijn er genoeg andere personages om de boel af te leiden en samen met het zonnige Spaanse sfeertje is het genoeg voor een ruim voldoende. 3,5*


avatar van Movsin

Movsin

  • 7217 berichten
  • 7871 stemmen

Erg genietbaar deze film die van de personages geen karikaturen maakt en volsteekt met natuurlijke, droevige en humoristische situaties. Een "auberge espagnole" is een plaats waarin ge alleen maar dát vindt wat ge er in steekt. En dat is het. Een leeg appartement, plots bevolkt met een aantal jongeren van verschillende nationaliteiten en elk met hun eigen "ego's" en alles komt tot leven.

De acteurs zijn stuk voor stuk knap in hun rol. Het geheel heeft nooit verveeld, de conversaties waren goed en doorgaans grappig en alles was erg duidelijk.


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 6426 berichten
  • 3975 stemmen

Degelijke vlotte film over Erasmusstudenten in Barcelona. Enerzijds vrij authentiek, anderzijds toch met de haren getrokken. De vlotte vertelstijl en camerahantering houden het luchtig en vermakelijk. Qua plot niet zo bijzonder, maar de film heeft wel de nodige flair om het gaande te houden. Beetje genre Amélie Poulain of Chocolat waar ook die luchtige schwung verweven zit doorheen de film. Verder ook aangenaam om te volgen met die extra foliekes om het amusant te houden zoals de scène met het

Erasmusdossier (versnelde en vertraagde beelden).

Naarmate de film vorderde wat mijn aandacht verloren, mede door het feit dat ik me in bepaalde verhaallijnen moeilijk kon vinden. Desalniettemin best wel een OK film.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 8477 berichten
  • 3902 stemmen

Frisse film over al het moois dat het kotleven in Barcelona te bieden heeft. De laatste onbezorgde momenten als student voor het échte werkleven van start gaat. Ik vond Xavier wel redelijk sympathiek overkomen al begaat hij enkele jammerlijke keuzes zoals zijn affaire met die Ann-Sophie. Dat zijn domme dingen maar dat maakt hem ook heel menselijk. Ik zou hem omschrijven als besluiteloos, tikkeltje impulsief en redelijk onzeker over zijn toekomst.

De film blijft bijna voor de volle honderd percent toegespitst op het kotleven en de lotgevallen met de kotgenoten. Er zitten amper scènes in op school. Hoewel dit een aangename en lekker wegkijkende komedie is met soms maffe scènes, is het ook wat jammer hoe weinig impact al die jonge mensen rond Xavier uiteindelijk nalaten op het einde.