Disaster Movie (2008)
Genre: Komedie
Speelduur: 87 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jason Friedberg en Aaron Seltzer
Met onder meer: Carmen Electra, Kim Kardashian en Matt Lanter
IMDb beoordeling:
1,9 (97.510)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 september 2008
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Disaster Movie
"Your favorite movies are going to be destroyed."
De jonge Will krijgt op een nacht een droom over Amy Winehouse, die hem een kristallen schedel laat zien en vertelt over het einde van de wereld. En als tijdens Will's Sweet 16 feestje de aarde inderdaad begint te schudden en er allerlei vreemde dingen gebeuren, moet Will samen met onder andere zijn vriendin, de hoogzwangere Juney en een vrolijke prinses het mysterie oplossen en de wereld redden. Maar op hulp van Iron Man, The Hulk, Batman, Beowulf of Indiana Jones hoeven ze ditmaal niet te rekenen.
Externe links
Acteurs en actrices
Will
Amy
Calvin
Enchanted Princess / Amy Winehouse Look-A-Like / Jessica Simpson Look-A-Like
Juney / Hannah Montana
Lisa
Wolf / Javier Bardem Look-A-Like / Police Officer / Hellboy / Batman / Beowulf / Prince Caspian
Beautiful Assassin
Indiana Jones
Prince
Video's en trailers
Reviews & comments
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
ik kan geloven dat ze de film zelf niet serieus namen en dat ze het niet erg vinden dat niet de parodiëen perfect zijn, en dat ze meer voor de grappige kant gingen!! Maar zelfs dit konden ze niet op een degelijke manier!!
ik vond er tottaal nikx aan! toch nog 0,5 voor de Juno impressie, alhoewel ik liever minder gaf!!
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Droge en flauwe film, maar toch bij momenten nog grappig. Precies zoals je kan verwachten.
Er worden zowel parodies gemaakt op films als op bekende celebrities (Jessica Simpson, Justin Timberlake,...).
Erg grappig was het stukje met the chipmunks en deze met the sex and the city girls (die dude leek wel erg veel op Sarah Jessica Parker). Die hele scène met Hanah Montana die constant sterft en levend wordt om maar blijven merchandising te verkopen was ook wel funny.
Helaas ook een heleboel flauwe dingen, maar hier kun je de film onmogelijk voor afrekenen. De scènes met de prinses waren ook wel gieren. Het leukste typetje uit de film.
Let me guess, an evil witch banished you from your fairy tale kingdom.
No, my silly, pasty, quirky teen. Actually, I'm just a demented homeless chick who lives in the sewers.
Komaan lachen jongens, dit is dus wel grappig! Zeker op het einde nog kijken voor de fuck you song!
Sanderkeuh
-
- 582 berichten
- 2953 stemmen
Deze film bekeken toen ik me eens heel erg verveelde. Enige juiste moment om zo'n film te bekijken dacht ik, blijkbaar niet.
Epic Movie had nog een paar zeldzame glimlach momenten, deze heeft er geen enkele. Nergens leuk noch grappig.
Dieptepunten zijn de achterlijke liedjes en de Amy Winehouse scènes.
Ik vraag me echt af of er slechtere films bestaan dan deze. Misschien Vampires Suck maar eens proberen... 
misterdhdh
-
- 488 berichten
- 746 stemmen
slechte film, al lijkt me dit wel een film waar ze nog wel veel geld hebben ingestoken. eigelijk geen een keer goed gelachen, ben normaal zot van die parodiefilms: date movie, scary movie, superhero movie,... ik heb ze allemaal. maar dit is toch wel de minste die ik al gezien heb. al was stan helsing ook wel barslecht. op de achterkant van mijn dvd staat heeft rampzalige gevolgen voor je lachspieren! niet dus. het meeste stoorde mij die zwangere vrouw, ik kon die echt ni af. ook amy winehouse, michael jackson,... was wel leuk: parodie van night at the museum,the chipmunks en kung fu panda maar daar stopt het ook. veel te weinig humor, ze probeerden een leuke film te maken, je merkt dat maar het is mislukt. Raar dat er wel altijd iemand van de scary movie reeks aan deze films meewerkt.
1/5
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4082 stemmen
Droge en flauwe film, maar toch bij momenten nog grappig. Precies zoals je kan verwachten.
Erg grappig was het stukje met the chipmunks en deze met the sex and the city girls (die dude leek wel erg veel op Sarah Jessica Parker). Die hele scène met Hanah Montana die constant sterft en levend wordt om maar blijven merchandising te verkopen was ook wel funny
Komaan lachen jongens, dit is dus wel grappig! Zeker op het einde nog kijken voor de fuck you song!
Ik heb toch respect voor jou, dat jij hebt kunnen lachen bij deze film. Doen veel mensen je niet na 
jappieBM
-
- 110 berichten
- 507 stemmen
veel knipogen naar andere films en personen. zeer flauw, wel grappig.
Chromath
-
- 1 berichten
- 71 stemmen
Deze film is slecht enkele keren grappig, meerendeel is verschrikkelijk flauw en totaal niet grappig. Ook de dans- en muziekstukken zijn verschrikkelijk om aan te zien. Was halverwege de film ook erg verveeld, dat ik het einde maar half gekeken heb. Superhero movie is een betere optie.
Riddierid
-
- 271 berichten
- 1005 stemmen
Het is natuurlijk geen goede film maar dit is wel een soort film waar je wel om kunt lachen als je de juiste humor hebt hiervoor. toch nog een dikke 2 omdat ik er niet met tegenzin naar heb gekeken
The Beast
-
- 182 berichten
- 142 stemmen
het is een soort gefaalde versie van Scary movie, vreselijke film
Queno
-
- 122 berichten
- 921 stemmen
Een groepje nietsvermoedende feestende tieners wordt catastrofaal overwelmt door het vergaan van de aarde.
Een 'film', ironisch en tactvol getiteld The Disaster Movie (selffulfilling propecy kreeg nog nooit zo'n directe betekenis), die eropuit is om de spot met bestaande films en artiesten te drijven; Hancock, Alvin and The Chipmunks, Batman, Iron Man, The Hulk, Kim Kardashian en Amy Winehouse (als sabeltandtijger) gaan voor de bijl. En Amy is al een makkelijke spotdoelwit voor de massamedia.
Deze prent laat je in onsteltenis achter over hoe men als productieteam de ethische drempel is overgekomen. Ergens moet het besef toch komen dat men complete vuilnis aan het maken is, en beter ten halve gekeerd dan ten hele verdwaald de productie stop moet hebben zetten. Niks van dat.
De regisseurs van deze prent mogen zich diep gaan schamen voor het ontkennen van, excuses; het naar beneden halen van wat de Westerse beschaving opgebouwd heeft. Een minachting voor het beetje ontwikkeling dat een mens kan bezitten en een complete sandwich met drol dient op te eten. Het is het ontegenzeggelijk lastig vallen van medepersonages als in de maag stompen, krabben of afvuren met daarbij nog luide boeren en grote borsten, waarbij je je afvraagt wat er mis met de samenleving dat dit een resultante is om publiek te trekken.
Hoeveel Leslie Nielsens, mislukte Scary Movies en pulp is dit waard, met goed, Scary Movie bezat nog een aantal respectabel gelukte parodieën. Hoewel, in Disaster Movie ontbreken nog parodieën, want dit kun je alleen al aan elkaar breien door alleen de trailers van die films te kijken, daaruit at random een klein momentje te pikken en dat sjofel kneden tot je dit gedrocht, een mutant van sketches, hebt.
Disaster Movie is een kannonade aan richtingsloos afgevuurde goedkope blockbusterimitaties aangevuld met lukraak erdoor geperste popcultuur referenties.
Het erge is nog dat ze hun non-narratieve aorta van pijnlijk slechte sketches proberen te verantwoorden door de prent samen te vatten als rampenfilm (een dubbelzinnige betekenis) door een paar meteorieten neer te laten storten, op de personages met pretentieloze prestaties van de acteurs.
Het duo Friedberg/Seltzer zorgt voor een ultime low door een nieuw bodemlevel van het genre te creëren. Je moet uit een dermate vervuild, incestieus nest komen om van dit soort grappen (heus, 6 jaar na dato zijn de vermeende pedofiele neigingen van Michael Jackson al niet leuk meer) in een deuk te kunnen liggen.
De tranende pijn is zo sterk van het bekijken alsof je in een stoel vol met glasscherven zit.
filmfreak 101
-
- 113 berichten
- 122 stemmen
Het verhaal trekt echt op niets,acteurs acteren maar zeer matig enz slechts een schim van de scary movies...de eerste keer dat ik deze film zag moest ik op bepaalde momenten nog lachen maar toen ik de tweede keer deze film zag(en dus alle grappen al kende) verveelde hij al snel de slechtste film van de scary movie makers
Jammer maar de eerste keer viel hij heel licht nog mee (op het randje van saai) toch een 2 dan maar...
Curriculum
-
- 305 berichten
- 303 stemmen
Ik heb geen enkele grap aangetroffen waar ik om moest lachen? Dat is toch enigszins vereist in een komedie, toch? Deze film is volledig monotoon en zeer onhumoristisch.
0.5*
NathanMandjes
-
- 127 berichten
- 0 stemmen
Kon je niet lachen om de donkere gast met pruik als stuntman van die enchantend prinses? Duidelijke te zien enzo? Dat is toch gewoon melig? Dit soort films zijn bijna gratis in vergelijking met 'echte' hollywood komedies zoals TED, Hall Pass, etc. En zelfs dat soort films zijn af en toe tenenkrommend.
Weirdo_W
-
- 62 berichten
- 103 stemmen
Nou hou ik al niet heel erg van films in de categorie 'voorspelbare onderbroekenlol' maar je moet wat op een verveelde middag. Maar dit was wel echt het slechtste wat ik in het genre heb mogen aanschouwen geloof ik. Werkelijk alle films, beroemdheden worden op een pijnlijk niet grappige wijze op de hak genomen en het verhaal sloeg natuurlijk ook gewoon tien keer nergens op. Mijn kijkervaring was een mix van verbazing, hersenloos naar het scherm en turend en mezelf afvragend: "Waar kijk in vredesnaam naar?" En zo kan ik een boek schrijven over hoe slecht deze film wel niet is maar mijn punt is duidelijk denk ik. 1 ster
tukkerstein
-
- 2214 berichten
- 3465 stemmen
Kinderachtige film. Ik moest een enkele keer grijnzen om die Juno-imitatie maar daar bleef het ook bij. Voor veel imitaties is niet eens de moeite genomen er wat van te maken, er is vaak geen humor te bespeuren maar er is gewoon een scene letterlijk gekopieerd. Ook erg pijnlijk is het hoe onsubtiel elke parodie wordt aangekondigd, ja dat is wel nodig als de acteurs en imitaties zo matig zijn.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3218 stemmen
Eerlijk is eerlijk, deze film heeft wel degelijk een paar aardige pogingen tot humor maar is afgezien van dat langdradig en pure tijdverspilling.
Neem de titel *Disaster Movie* daarom ook maar letterlijk.
Een 0,5 vind ik persoonlijk wat te drastisch maar hoger dan een 1,5 ga ik niet komen.
FILM!BOY!
-
- 246 berichten
- 1714 stemmen
De titel zegt het al als je het naar het Nederlands vertaald: Rampzalige film
davidz352
-
- 206 berichten
- 315 stemmen
Wat een geweldige film! een meesterwerk! 5 sterren van mij!

GHOSTFACE :-)
-
- 9 berichten
- 2 stemmen
Slechtste parodie ever.
zelf heb ik maar 1 keer gelachen in de film met alvin en de chipmunks.
zoals de titel zegt een rampzalige film krijgt van mij 0.0 sterren.
lovecraft
-
- 77 berichten
- 152 stemmen
Het genre parodie onwaardig. Dit slaat nergens op.
Maar nog altijd beter dan Ushi Must Marry. Maar dat is dan ook niet zo heel moeilijk, aangezien dat de slechtste film aller tijden is.
JeroenFR08
-
- 557 berichten
- 419 stemmen
Wil er niet veel woorden aan vuil maken. Wat een zwakke film zeg en totaal niet grappig. 
LeveninLiefde
-
- 21 berichten
- 16 stemmen
Parodiefilms zijn dan misschien niet van het hoogste niveau, maar op zn tijd kan ik daar echt zin in hebben (en van genieten!)
Maar deze film??? Mijn hemel... ik kan er werkelijkwaar niks positiefs over zeggen. Wat een bagger!!! Zelfs voor de meest geobsedeerde fans van parodiefilms is dit absoluut geen aanrader.
Joeviemama
-
- 26 berichten
- 1049 stemmen
Saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai......
Na 10 minuten stond de dvd speler terug uit !!!!

kevin_vp
-
- 950 berichten
- 0 stemmen
Kijk deze film verdient gewoon een 1 omdat de filmtitel de kijker al wilt waarschuwen dat de kijkervaring een regelrechte disaster gaat worden.
Dat verdient respect vandaar een welverdiende 1
ferrariking
-
- 28 berichten
- 51 stemmen
veel te hoog gekregen!
mensen die hogen dan 1 ster snap ik niet!
Het laatste nieuws

'The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes' weg bij Netflix en nu een succes op Videoland

Goed beoordeelde dramaserie 'Rivals' krijgt een tweede seizoen dit jaar: wat weten we erover?

HBO Max-kijkers vol lof over eerste aflevering 'A Knight of the Seven Kingdoms'

Netflix breidt komend jaar het Koreaanse aanbod flink uit
Bekijk ook

Jackass 3D
Komedie / Documentaire, 2010
282 reacties

Pirates of Silicon Valley
Drama / Biografie, 1999
20 reacties

Michael Kohlhaas
Drama / Historisch, 2013
23 reacties

Fetih 1453
Drama / Oorlog, 2012
103 reacties

Underdog
Avontuur / Komedie, 2007
92 reacties

The Wolfman
Horror / Thriller, 2010
460 reacties
Gerelateerde tags
natural disasterstupidityparodiespoofgeweldmortal danger duringcreditsstinger
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




