Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / India / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Danny Boyle en Loveleen Tandan
Met onder meer: Dev Patel, Freida Pinto en Anil Kapoor
IMDb beoordeling:
8,0 (906.619)
Gesproken taal: Frans, Hindi en Engels
Releasedatum: 12 februari 2009
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Slumdog Millionaire
"What does it take to find a lost love?"
Het verhaal van Jamal Malik, een jong weeskind dat besluit deel te nemen aan de Hindi versie van het programma 'Who Wants to be a Millionaire'. Het hele land kijkt toe terwijl Jamal nog maar één vraag verwijderd is van de hoofdprijs. Tijdens de pauze van het programma gebeurt er echter iets waar Jamal niet op had gerekend; hij wordt gearresteerd, omdat de politie zeker weet dat hij de boel aan het oplichten is. Ze kunnen het niet geloven dat een straatjongen zoals hij zoveel kennis heeft. Vastberaden zijn onschuld te bewijzen vertelt Jamal verhalen over de krottenwijk waar hij samen met zijn broer opgroeide, de avonturen die ze beleefden, ontmoetingen met bendes en hij vertelt over zijn vroegere liefde. Elk hoofdstuk in zijn verhaal is een wonderbaarlijke sleutel naar het antwoord op elk van de vragen. Verwonderd over zijn verhalen vraagt de politie zich af wat een jongen als hij - zonder een schijnbaar verlangen naar rijkdom - op zo'n spelvertoning doet. Als de laatste vraag beantwoord moet worden krijgen ze, samen met ongeveer negentig miljoen kijkers antwoord op deze vraag...
Externe links
Acteurs en actrices
Older Jamal
Sergeant Srinivas
Prem
Director
Vision Mixer
Older Latika
Police Inspector
Youngest Salim
Youngest Jamal
Airport Security Guard
Reviews & comments
Nikitaa.xx
-
- 47 berichten
- 112 stemmen
Mooi,indrukwekkend en prachtig. Echt een topfilm! Meer heb ik niet te zeggen.
4,5*
SITH_LORD
-
- 79 berichten
- 50 stemmen
Gelukkig geen "echte" bollywood film. Alleen op het einde dan.
Heb erg genoten van deze film. Gewoon goed verfilmd hoe hij z'n antwoorden kon veranwoorden aan meneer de agent
( J )
-
- 106 berichten
- 290 stemmen
echt een overschatte film
daar ben ik het niet mee eens....vind dit een mooi verhaal dat prachtig is uitgewerkt..
tommykonijn
-
- 5145 berichten
- 2359 stemmen
Slumdog Millionaire
Ik wist niet echt goed wat ik hier van moest verwachten.. Maar ik werd wel uiteindelijk compleet verrast.
Ik vond het een erg sterke film, het acteerwerk is erg goed, en de personages spraken mij ook wel aan. Er zitten veel goede scenes in en het camerawerk is ook zeker niet mis. Het speelduur was wel een beetje lang, maar daar heb ik eigenlijk niet zo op gelet en al helemaal geen last van gehad.
Wel leuk dat de spelshow, de buitelandse versie was ''Lotto Weekend Millionairs''. Maar ondanks dat waren de scenes buiten de show toch het spannendste, mooiste, ontroerendste.. Kortom : dit is zeker een mooie film, ben jij een fan van het genre ? dan is dit absoluut iets voor je, ik heb me in ieder geval echt prima vermaakt.
4*
polopolo150
-
- 197 berichten
- 563 stemmen
daar ben ik het niet mee eens....vind dit een mooi verhaal dat prachtig is uitgewerkt..
Dat mag misschien wel zo zijn. maar ik vind dat er gewoon betere films zijn geweest, en dat dit iets te overgehypt was in de media met al z'n awards. (niet dat deze dat niet heeft verdiend)
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Ik zie iedereen opeens roepen dat de film te hoog beoordeeld is , of dat hij niet goed is. Dit is gewoon een hele mooie, ijzersterke film met erg goed acteerwerk. En als je dan een lagere beoordeling geeft kan dat natuurlijk, maar beargumenteer de negatieve kanten van de film dan duidelijk, zodat wij , de mensen die deze film wél erg waarderen, op zijn minst kunnen zien waarom 1 van onze favoriete films "overschat" of wat dan ook is. 
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Dat mag misschien wel zo zijn. maar ik vind dat er gewoon betere films zijn geweest, en dat dit iets te overgehypt was in de media met al z'n awards. (niet dat deze dat niet heeft verdiend)
Maar waar slaat dat dan op ? Dat hij in jouw ogen " overgehypt " is, dat is dan toch omdat iedereen dit een goede film vind ?
Of zie ik dat verkeerd?
polopolo150
-
- 197 berichten
- 563 stemmen
Maar waar slaat dat dan op ? Dat hij in jouw ogen " overgehypt " is, dat is dan toch omdat iedereen dit een goede film vind ?
Of zie ik dat verkeerd?
Overgehypt bij dagbladen en de nieuws. Niet zozeer door film critici. (zoals jij of ik... of zoals je ziet in filmbladen)
Ik zeg niet dat dit een slechte film is. Alleen deze film werd door de dagbladen en de nieuwsuitzendingen uitgezonden als de beste film van 2008. Omdat het de Golden Globe en de Oscar heeft gehaald. Misschien wel terecht, maar ik vind gewoon dat er wat betere films die jaar zijn uitgebracht.
Ik heb niks tegen deze film, en zelf vind ik het ook wel aardig. Het is alleen... tja...
filmsmurfje
-
- 44 berichten
- 42 stemmen
Erg mooie film, maar lijkt me wat overroepen. Smaken zijn natuurlijk erg persoonlijk. Het concept is wel orgineel, mooi opgebouwde film ook en het verhaal dat erachter steekt is pakkend.
vdc
-
- 825 berichten
- 619 stemmen
Ik zou me natuurlijk kunnen ergeren aan de reeks bijna onmogelijke scènes, of aan de talrijke Hollywood (Bollywood ?) clichés, maar het is precies alsof deze film uitnodigt om daar opzettelijk overheen te zien, en gewoon te genieten. Bij sommige films lukt zoiets nu eenmaal, met Titanic was dit ook zo.
Ik vind het gewoon aangenaam om op een originele manier een aantal toestanden in India voorgeschoteld te krijgen, nooit loodzwaar, maar toch voldoende effectief om er even bij stil te staan, en de beelden mee te blijven dragen. Dat er ook nog een enigszins spannend verhaal aan vasthangt, is al eveneens graag meegenomen.
Een goede film, maar ik werd er ook niet door omvergeblazen. 3*
parel123
-
- 39 berichten
- 42 stemmen
Wereldfilm!! Goed verhaal, leuk geacteerd, niet al te zwaar aangezet. Kortom, leuk geheel.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
What does it take to find a lost love? A. Money B. Luck C. Smarts D. Destiny
Ik weet nog dat er bij de uitreiking van de Oscars ontzettend veel te doen was rond deze Slumdog Millionaire. Het zou één van de beste films ooit zijn en een must-see voor iedereen. Nu persoonlijk heb ik het niet zo op hypes omdat ik me nogal gemakkelijk laat meetrekken dus had ik voor mezelf besloten om de film later te zien wanneer alle storm was gaan liggen. Het is dan wel leuk dat je dit nog op het grote scherm kan zien met het school.
Laat ik eerst zeggen dat de film gigantisch is overgewaardeerd en overduidelijk wordt opgehemeld door mensen die zich met dezelfde hype laten meesleuren als degene waar ik het juist over had. De reden waarom de film is overgewaardeerd? De standaard feel-good clichés waaruit blijkt dat alles goed komt wanneer je maar hoopt en dat je niets aan je lot kunt veranderen want alles is voorbestemd. Nu geef ik zelf wel toe, ik zie het van tijd tot tijd ook graag maar hier wordt gewoon hard ingespeeld op de gevoelens van mensen door de film te laten afspelen in één of andere krottenwijk in India inclusief jongen met problemen die in één klap multi-miljonair kan worden. Persoonlijk kan ik hier niet meer dan 3.5* voor geven.
Waar ik me nog het meest aan stoorde was het repetitieve gedoe waar de film om draaide. Jamal krijgt een vraag, we zien een flashback waaruit blijkt hoe Jamal aan het antwoord komt, ondertussen wordt er weer wat op de gevoelens ingespeeld en uiteindelijk keren we terug naar de show waar totaal geen spanning meer zit omdat je toch weet dat hij het juist zal hebben. Alleen met de laatste vraag lijkt men wat spanning te creëren maar die werd dan teniet gedaan door mensen die rondom mij dachten dat de derde musketier D'artagnan was en niet Aramis... Zelf heb je het als kijker dan wel moeilijk om niet recht te staan en het antwoord doorheen heel de zaal te roepen. Ik vind het ook wel ergens erg dat er wordt gekozen voor zo'n gemakkelijke vraag want naar wat ik me herinner van de Belgische versie was het toch de bedoeling dat de laatste vragen verschrikkelijk moeilijk waren. Ach, ergens hoort het toch ook weer bij het sentimentele en voorbestemd geheel van de film want de drie jeugdvrienden noemden zich niets voor niets de drie musketiers terwijl ze maar 2 namen wisten. Wat wel goed uitgewerkt was, was de relatie tussen de broertjes die door middel van de flashbacks sterk worden uitgewerkt. Zonder twijfel werd dit ook beter uitgewerkt dan de relatie tussen Jamal en Latika die maar af en aan leek te springen.
Ik vreesde dat Slumdog Millionaire zou vervallen in een doodgewone Bollywood film en dat is nu eenmaal een genre dat me niet ligt, gelukkig weet de film toch zijn grens te vinden tussen dit Bollywood en zijn veel bekendere tegenhanger, Hollywood. De muziek is bij vlagen irritant maar brengt je toch wel in de sfeer van India. Al had het barslechte nummer bij de aftiteling niet gehoeven. Visueel lijk ik hier trouwens van alles te missen als ik de reacties van andere users hier lees. Er wordt gesproken van een uitstekend kleurgebruik en wat weet ik nog allemaal maar buiten een vorm van energiek filmen zie ik niet veel speciaals.
Qua acteerprestaties is Slumdog Millionaire wel uitmuntend. Ik had ooit eens gehoord dat er voor de bijrollen geen echte acteurs aan te pas komen maar dat het bijna allemaal gewoon inwoners zijn uit de stad zelf en andere omliggende steden zijn. Dat zorgt dan wel weer voor een waarheidsgetrouw gevoel. Dev Patel, ineens gebombardeerd tot één van India's grootste sterren zet zijn rol van Jamal sterk neer maar ook de andere hoofdrollen worden op treffende wijze neergezet. Persoonlijk ging mijn voorkeur zelfs uit naar de presentator van het spel, Anil Kapoor.
Ik begon mijn recensie met het idee dat de film veel te overgewaardeerd is en dat gevoel is niet verdwenen. Wat niet betekent dat het een slechte film is want dat is het zeker niet, het is alleen moeilijk om over de clichés die de film rijk is te kijken.
3.5*
arna
-
- 3 berichten
- 46 stemmen
Wat een prachtige film...! Op Moviemeter heb ik de nodige kritiek gelezen (ieder zijn mening natuurlijk), maar ben het daar absoluut mee oneens. Het verhaal van Jamal wordt op een zeer integere en ontroerende/meeslepende manier verteld. Of hij het geld met ''Who Wants to be a Millionaire'' wint doet op zich niet ter zake, maar het verhaal wat hij te vertellen heeft des te meer...! Kortom, was zeer onder de indruk.........5**..!!
Matthieu105
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
Slumdog Millionair is voor mij de bste film die ik tot nu toe heb gezien. Het is een prachtig verhaal, goed geacteerd en een goede sfeer. Echt een topfilm. 5*
haveman
-
- 23 berichten
- 116 stemmen
Ik blijf dit een geweldige film vinden.
Wat mij trouwens opvalt bij een aantal users (bijvoorbeeld John Williams en polopolo 150) is dat ze deze film overhyped vinden.
Als ik dan echter in hun top 10 kijk zie ik films als Lord Of The Rings, Jurassic Park, Harry Potter en Star Wars staan. Als er toch een aantal films overhyped zijn. 
Recow
-
- 31 berichten
- 122 stemmen
Een van de beste films die ik ooit heb gezien.. Mensen die zeggen dat dit niks aan is zijn niet goed bij hun hoofd

maxcomthrilla
-
- 15579 berichten
- 2847 stemmen
Inmiddels heb ik Slumdog Millionaire volgens mij alweer voor de vijfde keer mogen aanschouwen en hij wordt er maar niet minder fraai op!
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Vond het een leuke film. Maar 't is mij geen 4 of meer waard.
Ik vond het allemaal wat te simpel. Al die vragen die overéén kwamen met zijn leven. Niet heel erg geloofwaardig.
Wel goed geacteerd en prima in elkaar gezet!
linxde1
-
- 395 berichten
- 346 stemmen
Vind ik ook...
Dat mogen jullie vinden, maar ik ben het niet met jullie eens.
Het is een topfilm. Geen moment heb ik me verveeld en werd meegesleept in het verhaal.
barns
-
- 478 berichten
- 775 stemmen
een keer gezien en ga deze voorlopig niet meer kijken, ik snap best dat mensen hier het gevoel: MAGNIFIEK, van kunnen krijgen, maar ik kreeg er koude rillingen van, deed echt helemaal niets met me, vind het maar een overschatte film.
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Er zitten altijd wel mensen die een hoog waardeerde film overschat vinden
Kan ik best begrijpen.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Toch maar een halfje eraf, heb hem net weer gezien. Zo geweldig is hij nou ook weer niet. 4*
panax
-
- 887 berichten
- 878 stemmen
hele bijzondere film ,heel origineel ook !!!
who wants to be a miljonaire ?
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Toch maar een halfje eraf, heb hem net weer gezien. Zo geweldig is hij nou ook weer niet. 4*
Je geeft een film die ''toch niet zo geweldig'' is wel een 8/10. Dus geweldig vind je hem wel neem ik aan?
Gerelateerd nieuws

'Slumdog Millionaire'-acteur Irrfan Khan overlijdt op 53-jarige leeftijd

Dit is de code voor deze legendarische gratis film van Pathé Thuis

Dit zijn de grootste Oscarwinnaars van de 21e eeuw
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.425 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
Komedie / Romantiek, 2001
1.837 reacties

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties
Gerelateerde tags
slumgebaseerd op boekindian leadbedrogsuspicionmumbai (bombay), indiaspelshowquizquiz show weesduringcreditsstingertaj mahal, indiamumbai south asian leadloose adaptation
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








