My Best Friend's Girl (2008)
Genre: Komedie
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Howard Deutch
Met onder meer: Dane Cook, Kate Hudson en Jason Biggs
IMDb beoordeling:
5,8 (47.899)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 oktober 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot My Best Friend's Girl
"It's funny what love can make you do..."
Dustin is niet echt een grote versierder en wanneer hij gedumpt wordt door zijn vriendin roept hij de hulp in van zijn maatje Tank. Hij is niet alleen een meester in versieren, maar ook in het beledigen van vrouwen. Na een etentje met Tank rennen de dames gegarandeerd weer terug naar hun ex. Maar Dustins vriendinnetje Alexis blijkt precies Tanks type te zijn, ze weerstaat zijn geintjes met groot gemak en Tank valt meteen voor haar.
Externe links
Acteurs en actrices
Tank
Alexis
Dustin
Professor Turner
Ami
Rachel
Josh
Hilary
Lizzy
Craig
Video's en trailers
Reviews & comments
De Meester
-
- 124 berichten
- 936 stemmen
Leuke film. Geen topcomedy (kijk dan 'Zack and Miri make a porno') maar een stuk beter dan de vele slappe comedyfilms die ik voorbij zie komen. Film kent een standaard verhaaltje, maar dit wordt door de hoofdrolspelers goed gespeeld.
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
erg leuke film
kijkt leuk wel en aantal keer gelachen
vooral met zn wenkbrauw, kwam niet meer bij 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Op zijn tijd kan ik me altijd prima vermaken met een leuke (romantische) komedie en ook deze was vermakelijk genoeg. De film is zelfs anders dan de meeste in dit genre; deze film is een stuk grover en sexistischer dan de rom-koms die er al zijn. Dat komt natuurlijk door de rol van de hoofdpersoon die een botte lul moet zijn om een vrouw zo boos te maken dat ze terugkeren naar haar ex of beste vriend. Die rol, gespeeld door Dane Cook, is echt goed. Hij zette een prima rol neer die zelfs tot het einde toe leuk bleef. Kate Kudson speelde de vrouwelijke hoofdrol van de film en dat is weer wel zon overbekende rol. Lief, leuk meisje met een leuk koppie. Dat heeft ze overigens zeker. En je hebt weer Jason Biggs aka Jim uit American Pie. Dit is echt de meest eendimensionale acteur die er is. Kan alleen maar de nerderige sufkut spelen. Dat was hij in American Pie 1 al en 10 jaar later heb ik hem in geen andere rol dan die van de goodaardige nerd kunnen betrappen. Jammer...het was leuk geweest als zijn rol in deze film eens wat zou veranderen maar hij bleef voorspelbaar.
Het was gewoon een prima film. Niet bijzonder, hij zal niet weken blijven hangen maar hij keek uitstekend weg en ik heb regelmatig erom gelachen.
3,5*
OlafK
-
- 955 berichten
- 1817 stemmen
Vanaf het moment dat de trailer van My Best Friend's Girl in de bioscoop te zien was, wilde ik deze film graag zien. De trailer was in mijn ogen hilarisch. Tel daarbij op dat ik dit soort films zo nu en dan wel erg leuk vind, en een leuk avondje film zou gegarandeerd moeten zijn, toch?
Helaas.. De film viel toch wel wat tegen. Na een goed begin volgde een heel erg lang middenstuk waarbij ik weliswaar soms een glimlach op mijn gezicht toverde, maar nooit meer dan dat. Tegen het einde van de film wordt dat echter wel nog enigszins goedgemaakt, gelukkig maar!
Het belangrijkste bij een film als deze zijn uiteraard de grappen. Daarmee valt of staat de film. Zoals echter wel vaker het geval is, zaten de meeste echt grappige stukken al in de trailer(s). Toch wel een lichte teleurstelling.
Dane Cook speelt zijn rol als Tank, een geweldige klootzak, erg goed. Veel opmerkingen zijn op het randje en met zijn nonchalante lichaamshouding weet hij veel van zijn grove en seksistische opmerkingen flink kracht bij te zetten.
Hudson, Biggs en Baldwin spelen de overige 3 belangrijkere rollen en doen het niet onaardig. Baldwins personage, professor Turner en tevens vader van Tank, is overigens soms echt te geniaal. Wat een gigantische smeerlap speelt hij, geweldig! Jammer alleen dat dit soms dan weer net te lang wordt doorgevoerd, zoals in de scène waar hij Tank over zijn wilde nacht met zn secretaresse vertelt.
Ik had sterk het gevoel dat er meer uit My Best Friend's Girl te halen viel, en daarom is de film toch wel een lichte tegenvaller gebleken. Wie echter voor een leuk avondje licht vermaak wil gaan, zal zich geen buil vallen aan deze film.
alec
-
- 246 berichten
- 245 stemmen
Ik heb deze film in de sneak preview gezien, maar wat is het toch jammer dat zulke films gemaakt mogen worden. Wat een ramp. Nou ben ik een American Pie liefhebber en kan een goede flauwe komedie ook echt waarderen, maar dit slaat echt alles. Ik heb nog nooit zó vaak de woorden fucked, banged en layed in een film gehoord. De clichés vliegen je om de oren zodat je er na 10 minuten als helemaal sch**t-ziek van wordt. Mannen zijn of stoer, macho en willen n**k*n of het zijn watjes dit de avond r*kk*nd op hun bed door brengen met de hele videotheek aan films. Vrouwen zijn vuile sl*tt*n, die iedere dag een ander hebben en die zich niet hoeriger kunnen kleden.
Ik heb heel wat films gezien, maar dit is voor mij echt de slechte film ooit! Ik ben in de pauze vertrokken en zou nog geld toegeven om weg te mogen!
De acteerprestaties waren echt de slechte ooit! Ik had nog wat respect voor Jason Biggs uit American Pie, maar dat is nu wel verdwenen.
Het feit dat iemand dit durft te maken, te regisseren, te produceren en laat staan, er in acteren. Ze moeten zich schamen!!
Als je na 10 minuten al weet hoe de film in elkaar steekt heb je het toch echt niet begrepen. Waarschijnlijk ging het tempo jou iets te snel waarbij je te snel oordeelt. Als je op deze manier al 'heel wat films hebt gezien', waarbij je de helft niet hebt afgekeken en bent weggelopen vraag ik me af of je inbreng bij deze film wel serieus is.
De film:
Met een razende tempo komen de dialogen je tegemoet wat een hele klus moet zijn om de film goed te vertalen. Het verhaal is niet echt origineel maar de uitvoering is dik in orde.
Cook speelt uitmuntend, lekker brutaal en ongegeneerd incorrect. Van Hudson had ik iets meer verwacht gedurende de film, aan het eind (helaas te kort) doet ze in haar rol niet onder aan Cook.
Zien, het is even wennen, maar het loont 
Een *4.0
Brotherband
-
- 45 berichten
- 108 stemmen
Prachtig wat voor gekke dingen die Tank uithaalde. Seksistische grappen maar wel erg hilarisch.
3,5*
x-Evelien
-
- 7 berichten
- 6 stemmen
Afschuwelijke film. Het ging belachelijk veel over sex, en geloof me, ik kan best wat hebben, maar dit had gewoon geen humor. Ik ben na de pauze vertrokken uit de bioscoop en had ontzettende spijt dat ik mijn geld aan dít had uitgegeven.
Ninto
-
- 728 berichten
- 1142 stemmen
Afschuwelijke film. Het ging belachelijk veel over sex, en geloof me, ik kan best wat hebben, maar dit had gewoon geen humor. Ik ben na de pauze vertrokken uit de bioscoop en had ontzettende spijt dat ik mijn geld aan dít had uitgegeven.
Dat slaat nergens op moet ik zeggen. Hoe kan je dit nou een afschuwelijke film noemen, zonder humor nog wel. Maar echt serieus moet ik jou volgens mij niet nemen, aangezien je 3 van de grootste poep-films aller tijden een 5 geeft.
x-Evelien
-
- 7 berichten
- 6 stemmen
Dat slaat nergens op moet ik zeggen. Hoe kan je dit nou een afschuwelijke film noemen, zonder humor nog wel. Maar echt serieus moet ik jou volgens mij niet nemen, aangezien je 3 van de grootste poep-films aller tijden een 5 geeft.
Meningen verschillen zal ik maar zeggen? Dat jij nou geen smaak hebt maak je wel duidelijk door deze film goed te noemen. Ik vind die 'poep-films' zoals jij ze noemt gewoon veel beter dan dit soort humorloze sexistische racistische kutfilms.
Ninto
-
- 728 berichten
- 1142 stemmen
Meningen verschillen zal ik maar zeggen? Dat jij nou geen smaak hebt maak je wel duidelijk door deze film goed te noemen. Ik vind die 'poep-films' zoals jij ze noemt gewoon veel beter dan dit soort humorloze sexistische racistische kutfilms.
Racistisch? Humorloos? Wat een onzin zeg. Vind het overigens wel heel cool van je om te zeggen dat ik geen smaak heb. Jij hebt High School Musical een 5 gegeven!
theile000
-
- 50 berichten
- 163 stemmen
in het midden ergens valt het stil en daarna is enkel het trouwfeest is echt grappig wat gevolgd wordt door een ooo zoo voorspelbaar einde
had een clichéfilm verwacht en dat is het ook geworden.
kanjertje
-
- 522 berichten
- 585 stemmen
Echt een flauw ondermaats filmpje.
Ik hou nochthans erg van (romantische komedies) maar deze kon me niet weten te bekoren.
Ook Kate Hudson is één van mijn lievelingsatrices maar in deze film was Kate niet op niveau.
Het eerste half uur was het een echte scheldfilm op het randje van het ordinaire toe maar ook daarna wordt de film nooit echt mooi.
En ook ik heb van die Jason Biggs nog geen enkele goede film gezien.
Die man kan helemaal niet goed acteren.
2
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Film die je niet veel vaker als één keer hoeft te kijken.
Het cliché-liefdesverhaaltje leek me een goede kapstok om veel rake grappen aan op te hangen. Dane Cook die een grote klootzak speelt, ik had er best hoge verwachtingen van.
Helaas viel het komediegehalte iets tegen. Eigenlijk waren alleen het begin en het einde van de film grappig. Op de bruiloft vooral, maar ook het stukje als Dustin bij de kapper zit. Het middenstuk van de film bestaat vooral uit het winnen van het meisje, zonder al teveel geslaagde grappen. De film kon in mijn ogen dus ook gewoon worden beschouwd als een komedie/drama.
Dane Cook als Tank is geslaagd. Precies het juiste uiterlijk en karakter om een gladde klootzak te spelen. De meeste grappen kwamen dan ook van hem. Hudson is een prachtige meid die hier de lieve Alexis goed neerzet. Baldwin heeft ook een klein briljant rolletje en Biggs zal ook met deze film zijn American Pie's Jim-imago niet snel doen vergeten; ook hier speelt hij weer het sulletje.
Mede door een lage grapdichtheid geen film die ik vaker zou kijken. Leuk voor een keertje.
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
Afschuwelijke film. Het ging belachelijk veel over sex, en geloof me, ik kan best wat hebben, maar dit had gewoon geen humor. Ik ben na de pauze vertrokken uit de bioscoop en had ontzettende spijt dat ik mijn geld aan dít had uitgegeven.
belachelijk veel over sex?
lid van de eo toevallig?
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Ik vond deze film ontzettend tegenvallen. Ik had van verschillende mensen gehoord dat hij de moeite waard was, maar nee.. ik had helemaal niks met deze film. Wat wel jammer was, ik ben een Hudson fan.. maar helaas, deze film was niet aan mij besteed.
Hol
-
- 6 berichten
- 46 stemmen
Ik vond deze film ontzettend tegenvallen.
Je kunt wel zien dat vrouwen de film minder vinden, heb hem 2 keer gezien. Eén keer met mijn vriendin, toen vond ik hem goed en de tweede keer met een paar kameraden, toen was hij super.
Niet echt een vrouwvriendelijke film, vooral de rol van Alec Baldwin is zeer gaaf!
Heinelein
-
- 25 berichten
- 154 stemmen
de poster is een beetje misleidend vind ik. Het ziet er zo echt uit als een vrouwenfilm
5128
-
- 32 berichten
- 136 stemmen
Niet meer zo gelachen sinds de eerste delen van American Pie! Film zit goed in elkaar en het verhaal is echt humor. Een van de betere komedies van de laatste tijd.
4,0*
M21
-
- 29 berichten
- 252 stemmen
Racistisch? Humorloos? Wat een onzin zeg. Vind het overigens wel heel cool van je om te zeggen dat ik geen smaak heb. Jij hebt High School Musical een 5 gegeven!
Tsja, ze is slechts 14. Dat kan uiteraard een verschil in film smaak opleveren.
Persoonlijk vond ik het ook niet zo bijzonder. Af en toe zaten er wel leuke stukken in, maar teveel momenten niet.
Wat mij betreft niet meer dan 2,5*
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
ik heb erg kostelijk om deze film moeten lachen.
Jason Biggs moet toch wel vaak de loser in de film spelen, zo ook deze...maar het siert hem.
De film zit boordevol genante momenten en vrouwonvriendelijke grappen.
Ook voor alec baldwin is er een grappig rolletje weg gelegd als sex-guru vader...hoe grappig is dat.
Het verhaal vond ik leuk verzonnen en verveelde geen moment.
Het einde had ik toch niet echt verwacht.......dat maakt het toch weer net niet voorspelbaar zoals veelal van dit soort films wel doen.
Ik vond het ook een van de betere komedies die ik in tijden heb gezien.
van mij een 3.5*
En wat heeft Dane Cook toch een goddelijk lichaam hahaha....moest even gezegt worden
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Hele goeie film, kon er hartelijk mee om lachen,vooral de bruiloft, geweldig gewoon 
Joke02
-
- 6 berichten
- 15 stemmen
Enorm leuke film. Ik moest nog wat werk doen en zat aan het begin mee te kijken. Heb mijn werk laten liggen en me enorm vermaakt met deze film. Bij vlagen hilarisch en pijnlijk. Goede, harde en veel grappen onder de gordel. En natuurlijk wat zwijmelromances.
Aanrader, gewoon gaan kijken (als je niet te teergevoelig bent natuurlijk) en een enkele schoonmoeder mop eens uitproberen in je priveleven 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Grappen als "the best thing that comes out of you.....is ME" maken een romantische komedie als dit zeer geslaagd, vond Dane Cook echt grappig.
Alec Baldwin is ook heerlijk als scheinheilige vader, die mooi les geeft over emancipatie aan een klas vol met lekkere vrouwen, om vervolgens heel denigrerend over vrouwen te doen als hij prive is met zn zoon.
Het einde zie je natuurlijk van veraf aankomen, maar dat weet je als je naar een romcom aan het kijken bent.
Een van de betere romantische komedies!
4 sterren!
Princetongirl537
-
- 9 berichten
- 4 stemmen
Leuke film!
Het begon ook zeer goed.
''pop that pussy'' haha.
Ook misschien een leuke film voor mannen.
Die een date willen verzieken & vrouwen natuurlijk.
Ik geef t 4 sterren!
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Een film die me vooral aansprak vanwege het leuke verhaal.
Maar de uitwerking hiervan viel me nogal tegen.
Ik vond het verhaal rommelig en maar zeer zelden grappig.
Het koste me dan ook nog de nodige moeite hem uit te kijken.
antal
-
- 3 berichten
- 4 stemmen
Film heeft zijn leuke momenten , maar meeste grappen slaan de plank mis. Jason Biggs met name heeft zijn leukste tijd gehad. Dane Cook heeft nog wel potentie in de toekomst .
ange21
-
- 68 berichten
- 65 stemmen
deze film laat me veel aan good luck chuck denken!!
maar wel leuk 3.5 ster!!!
Het laatste nieuws

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime
Bekijk ook

Revolver
Misdaad, 1973
15 reacties

Reign over Me
Drama, 2007
230 reacties

The Man Who Laughs
Drama / Horror, 1928
23 reacties

The Prime of Miss Jean Brodie
Drama, 1969
8 reacties

Quadrophenia
Drama / Muziek, 1979
33 reacties

If Only
Drama / Romantiek, 2004
112 reacties
Gerelateerde tags
dateseksbarvriendschapinsultstripperblondeliarbruiloftlap dance duringcreditsstinger
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









