• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.374 stemmen
Avatar
 
banner banner

Angels & Demons (2009)

Thriller / Mystery | 138 minuten / 146 minuten (extended cut)
3,42 3.377 stemmen

Genre: Thriller / Mystery

Speelduur: 138 minuten / 146 minuten (extended cut)

Alternatieve titel: Het Bernini Mysterie

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ron Howard

Met onder meer: Tom Hanks, Ewan McGregor en Ayelet Zurer

IMDb beoordeling: 6,7 (323.842)

Gesproken taal: Engels, Italiaans, Latijn, Frans, Duits en Mandarijn

Releasedatum: 13 mei 2009

Plot Angels & Demons

"The holiest event of our time. Perfect for their return."

Symboloog Robert Langdon wordt na de dood van de Paus door het Vaticaan ontboden omdat de Illuminati, een doodgewaande, mysterieuze sekte, ergens in Rome een bom heeft geplaatst. Ze willen het conclaaf verstoren en hebben de vier preferiti, de kardinalen die kans maken om tot paus te worden verkozen, gegijzeld. Elk uur zal één van hen sterven. Samen met Vittoria Vetra, de collega van een vermoorde wetenschapper, volgt Langdon een eeuwenoud spoor dwars door Rome om de daders te pakken...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Langdon

Camerlengo Patrick McKenna

Vittoria Vetra

Commander Richter

Inspector Olivetti

Cardinal Strauss

Claudio Vincenzi

Father Simeon

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jeanine1987

Jeanine1987

  • 8 berichten
  • 5 stemmen

Ben vandaag geweest! MOEST hem gewoon zien en ben net terug. In Den Bosch draaide hij vandaag al om half 2 dus vandaar
Geweldige film naar mijn mening. Ik heb het boek niet gelezen ( de da vinci code ook niet trouwens) maar kon het verhaal toch zeer goed volgen!
Het verhaal blijft spannend van begin tot het eind!
Vooral het einde is geweldig die plotselinge ommekeer in verdachtte! ik had het in ieder geval niet zien aankomen......


avatar van JorritS

JorritS

  • 271 berichten
  • 673 stemmen

Jeanine1987, Stt. Spoiler.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Spoilertags geplaatst.


avatar van Princ3sss

Princ3sss

  • 78 berichten
  • 204 stemmen

Zeer goede film met onverwachte gebeurtenissen, goede muziek, mooie locaties en de nodige spanning

Niets op aan te merken

5*


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Op het grote publiek toegesneden, vakkundig gemaakte mystery-thriller, die de volle speelduur blijft boeien. De plot en personages zijn redelijk oppervlakkig en voorspelbaar, maar de zelfspot waarvan de makers zich bedienen - denk aan de cynische (wannabe filmheld) one-liners die Hanks geregeld ten gehore brengt en de zo nu en dan haast Rambo-achtige taferelen - maakt Angels & Demons goed kijkbaar.


avatar van Satch7

Satch7

  • 27 berichten
  • 1232 stemmen

Absoluut geen slechte film. Diegenen die het boek 'Het Bernini Mysterie' hebben gelezen komen echter van een koude kermis thuis als ze verwachten dat de film de verhaallijn volgt van datzelfde boek. Er is sinds kort niet voor niets het boek 'Angels & Demons' uitgebracht, het wijkt namelijk vrij breed af van het originele boek.

Maar, zoals gezegd, absoluut geen slechte film. Het acteerwerk is van hoge klasse en de locaties zijn érg goed. Ik had wel het gevoel dat het verhaal per sé binnen een bepaalde tijd volledig uitgewerkt moest worden, aangezien het bij tijd en wijlen nogal hectisch overkomt.


avatar van tijntrix

tijntrix

  • 65 berichten
  • 73 stemmen

Wat een *** film.

Ik heb het boek 3 keer gelezen zo vet......

En de film had ik zo'n hoge verwachting van, maar helaas. Bijna niks klopte met het boek. Tja de moorden op de kardinalen maar daar blijft het dan ook bij. Maximilian komt er niet in voor. van begin tot eind is het verhaallijn verdraaid. Er klopt echt niks van. Ik vind dit zo jammer.

Als je het boek NIET gelezen hebt is het misschien een goede film. Heb me in de bios lam gezopen om de tijd uit te zitten:S

zo jammer.....


avatar van tijntrix

tijntrix

  • 65 berichten
  • 73 stemmen

Oja en the Blast was zeker wel vet;)


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5888 stemmen

Minder slecht dan The Da Vinci Code, maar ook Angels and Demons weet niet te overtuigen. A&D gelukkig wat meer vaart dan bovengenoemde film, maar het verhaal kon me werkelijk worst wezen, waar het bij TDC nog enige mystiek in zich had. Daarbij weet Hanks opnieuw niet te overtuigen, alhoewel mijn frustratiegrens dit keer na een langere tijd pas werd overschreven.

Jammer ook dat duidelijk te zien is dat bijna nergens echt gedraaid mocht worden. Wat een green screen festijn...

2,5*


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

Het zal gewoon een feit zijn dat iedereen die fan van het boek is dit een kut film zal vinden.

Kunnen we niet iets instellen dat mensen die het boek hebben gelezen in een apart forum mogen stemmen ?


avatar van brandont

brandont

  • 7 berichten
  • 12 stemmen

Geweldige film! Ik heb het boek niet gelezen en ik kan begrijpen dat als je het boek gelezen hebt, de film kan tegen vallen. Maar dat is met meerdere dingen zo... Denk aan harry potter. Geweldige films, maar als je de boeken gelezen hebt, mis je gewoon dingen in de film. Maargoed kortom een geweldige film en doet zeker niet te kort aan the da vinci code.


avatar van MaxiJazz

MaxiJazz

  • 229 berichten
  • 787 stemmen

Mmmzz.ik heb reacties hier gelezen en iemand zei dat er een apart boek Angels&Demons uit is gekomen.

Ik heb vorige week het boek gekocht en daar stond op

Bernini Mysterie

Angels&Demons

Nu in de bioscoop

Welke versie heb ik dan?De originele of de aangepaste.

Was een megaboek trouwens


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Bernini is een vertaling van Angels and Demons. De film heeft geen "eigen" boek (voor zover ik weet)


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Het Bernini Mysterie = Angels & Demons.


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

MaxiJazz schreef:

Mmmzz.ik heb reacties hier gelezen en iemand zei dat er een apart boek Angels&Demons uit is gekomen.

Ik heb vorige week het boek gekocht en daar stond op

Bernini Mysterie

Angels&Demons

Nu in de bioscoop

Welke versie heb ik dan?De originele of de aangepaste.

Was een megaboek trouwens

Deze film is afgeleid van het boek, dus niet precies zoals het boek !!


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Vanavond deze gaan zien.

Na het succes van de Davinci Code-roman, werd dit eerdere werk van Brown als nog in Nederland uitgebracht. In een recentie van het boek, die ik destijds las, stond dat dit verhaal nog duidelijk een probeersel was en dat pas met DC alles werkelijk klopte.

De film echter vind ik toch wel beter in eigenlijk alle opzichten.

Om te beginnen vind ik deze A&D een stuk serieuzer en geloofwaardiger, ook de wat te lollige grappen en personages ontbreken. Alles komt stukken realistischer over.

Ik vind ook dat regisseur Howard eindelijk eens niet voor de gemene deeler kiest, maar de film een lekkere duistere rauwheid mee geeft. Bij de DC had ik vaak het idee dat het allemaal toch te soft en te doorsnee was, om het grote publiek te vreden te stellen.

Het scenario en dus ook het verhaal liep ook een stuk beter als bij de vorige film, die ik vaak meer een opsommigen van de gebeurtenissen uit het boek vond dan echt een vehaal vertellen. Qua thriller werkte deze A&D ook veel beter. Eigenlijk deed het me nog het meeste denken aan "Seven" van David Fincher (terwijl DC me meer aan Kuifje deed denken).

Hanks was de vorige keer nog al op de automatische piloot bezig, dit maal vond ik hem stukken beter en geloofwaardiger overkomen (Wat heeft hij trouwens een oude kop gekregen!).

Hij werd door een behoorlijk goede cast vergezeld, met name McGregor en Staht waren goed.

Bombastisch, soms net iets te toevallig qua plotwendingen. Geen meesterwerk, maar zeker een aardig spannende zoektocht en whodunit.

Ik geef hem een zeven, ofwel 3,5 ster.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5888 stemmen

horned_reaper schreef:

Het zal gewoon een feit zijn dat iedereen die fan van het boek is dit een kut film zal vinden.

Kunnen we niet iets instellen dat mensen die het boek hebben gelezen in een apart forum mogen stemmen ?

Het boek was ook behoorlijk kut hoor...


avatar van elizzy88

elizzy88

  • 16 berichten
  • 30 stemmen

[Ik kom net terug van de Veronica première in Schouwburg plein.

Wat een waanzinnige film! Echt heel goed. Het verhaal is sterk en interessant (voor sommige: hij is niet te ingewikkeld ) Mooi camera werk en wat een prachtige stad die Rome!

Ik raad je zeker aan om deze film te bekijken. Nogmaals het is GEEN vervolg van Da Vinci (deze film speelt zich er juist voor af) en zonder Da Vinci code te gezien te hebben snap je de gehele film gewoon. Eindelijk weer een goede krachtig film die mijn geld waard was (dat valt niet te zeggen over Knowing, nou en ik weet het )

Ik ben zelf wel blij dat ik het boek niet heb gelezen, omdat het niet precies zoals in het boek is. Sommige verhaal lijnen worden weggelaten of is aangepast (anders wordt de film simpelweg te lang)


avatar van movleut

movleut

  • 7 berichten
  • 148 stemmen

spannende film met erg veel vaart (maar niet teveel vaart zoals de laatste james bond). Zonder vals sentiment en met hier en daar een knipoog. En met veel schitterende beelden van plekken in Rome. Met goede rollen van Mcgregor en Hanks. De vrouwelijke hoofdrol was wat minder. De beste film sinds lang die ik in een pathe-bioscoop heb gezien. Ik was wel erg verbaasd dat de bios niet vol zat. De film wordt klaarblijkelijk nogal slecht gepromote. Misschien is het ook nogal dom om de film louter onder de engels titel angels and demons te promoten en moet bij velen in ons landje het kwartje nog vallen dat het om het bernini mysterie gaat.

Ter vergelijking met de davinci code...ik vond deze film sterker, spannender. Richting het einde is het plot wel een beetje over de top, maar ik vond dit niet storend (net zoals ik me daar niet aan gestoord heb in het boek..maar ik weet wel dat veel anderen het einde nogal fanta vonden).


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Zowaar een aardig vervolg op het verschrikkelijke eerste deel. Tuurlijk is het ongeloofwaardig en voorspelbaar, maar het is redelijk spannend, loopt lekker en de karakters zijn een stuk beter uitgewerkt. Het randje (audio)visuele kitsch en de doorzichtige effecten daargelaten, 3*.


avatar van Demeter

Demeter

  • 261 berichten
  • 1664 stemmen

Ik heb Angels and Demons gisteren gezien en ik vind het een goede film. Ongeveer net zo goed als The Da Vinci Code.
Wat me wel tegenviel is dat ze érg veel veranderd hebben ten opzichte van het boek, gedeeltelijk kun je daar natuurlijk niet omheen, omdat het allemaal in een film moet passen en enigszins begrijpelijk moet blijven, maar om nu een vrij belangrijk personage uit het verhaal te schrappen vind ik toch wel ver gaan, maak dan de film gewoon wat langer zodat hij er wel in kan. Om nog maar wat te noemen: er zijn hele passages veranderd of weggelaten, de toon van bepaalde scenes is totaal omgegooid en karakters zijn uitgehold.
Ook gaan alle raadsels en oplossingen in een wel heel erg groot tempo voorbij, als je een keer met je ogen knippert heb je alweer een clou gemist. Het boek bestaat uit meer dan 500 pagina's, dus waarom niet wat meer de tijd nemen om zo'n omvangrijk verhaal te vertellen? Maar nu klink ik negatiever dan ik wil zijn. Er zijn ook genoeg positieve dingen te melden, zoals het terecht weglaten van een onwaarschijnlijke scene, het acteerwerk was goed, de muziek ook en het camerawerk was indrukwekkend, dus al met al een degelijke film.


avatar van Djarune

Djarune

  • 296 berichten
  • 903 stemmen

Iedereen zal deze film wel zien. Ik vond het algemene verhaal goed (heb het boek niet gelezen). Er zaten wel heel veel gaten in wat ik graag zou willen weten en wat wel uitgelegd kan worden aan de kijker. Ook kan de reconstructie ala Baantjer iets beter en uitgebreider worden uitgelegd. Misschien dat ik het boek moet lezen hiervoor.

Wat ik me enorm aan erger zijn de standaard hollywooddingen. Zoals de computers van het CERN die rechtstreeks uit een film als Terminator of Robocop komen en dit was pas na 10 min film. Dan kan zo'n film al nooit meer een 5 krijgen toch? Bovendien leekt wel op de moordenaar de tijd kon stil zetten. Wat een drukke dag die man had, sloeg nergens op. Leek wel Jack Bauer uit 24.

hoe kwam de moordenaar van de fontein zo snel in het fort met z'n grijze bus? Vond dit wel heel raar Waarom sluit die chick niet gewoon 2 stroomkabels aan op die accu van de bom. Van mij apart via startkabels van een politie wagen. Je gaat mij niet vertellen dat dat niet kan. Stroom is stroom en accus lusten stroom. Of was het weer van die dure designerstroom . Vond het enorm jammer dat je niet nog een stukje zag van de Camerlengo waarom hij bij de illuminati zat. Een flashback naar het ver verleden zou het meer ophelderen en mooi voor de film zijn.

Vond de film wel beter dan The Da Vinci Code. Heb me ook weer geërgerd aan Tom Hanks. Is gewoon niet goed gecast voor deze rol. Ewan MCGregor speelde daarentegen heel erg goed. Die man verdient ook een keer een oscar (niet voor deze film). Heb trouwens niets tegen hanks als acteur, want Forest Gump staat bij mij in de top 10. Hanks moet wel weer een goede film krijgen waar hij als middelpunt van het verhaal staat zonder veel andere acteurs zoals Forest Gump, The Terminal, Cast Away etc.

Wat wel goed was waren de mooie stukjes film van Rome, de kleuren en de donkere aspecten van de kerk. Cinematografisch was het allemaal dik in orde. Muziek was redelijk tot goed, SE was prima.
Ik mis gewoon het gevoel van een hele goede film wat ik bij Star Trek die ik de dag ervoor heb gezien wel had. Die zat echt enorm goed in elkaar.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

bartes schreef:

ik kom net terug van de bios.... de film was leuk om te zien... maar HET EINDE KLOPT TOTAAAAAAAAAAAAAAAAAAL NIET MET HET BOEK... ik snap dat je soms was veranderingen en beperkingen moet inlassen, omdat je nou eenmaal niet een heel boek in een film kunt krijgen..

maar ze missen echt wat!

Godzijdank! Dan Brown leek in Het Bernini Mysterie wel een klein kind dat een verhaal verteld maar constant een beter einde te binnen schiet.


avatar van Monika

Monika

  • 17 berichten
  • 53 stemmen

Gisteren in de bios gezien, wowww wat een goede film! Beter dan The Da Vinci Code. Had het boek nog niet gelezen maar dat is volgens mij maar goed ook.

Ben zelf ook in Rome geweest en heb genoten van de prachtige settings. De twist op t einde had voor mij niet zo gehoeven maar al met al een steengoede film.


avatar van Niveath

Niveath

  • 363 berichten
  • 596 stemmen

Ik ga deze waarschijnlijk over twee weken zien, omdat ik gevraagd ben mee te gaan naar de bios en daar ben ik altijd wel voor te porren.

Echter heb ik the DaVinci Code niet gezien. Is dat hinderlijk voor deze film? Of moet ik hem juist niet of ná Angels & Demons zien?


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Maakt allemaal niets uit!


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Gisteren dankzij proximus naar de avant premiere geweest in Brussel.

Ik vond de film meer dan degelijk.

Ookal had ik het boek niet gelezen toch was het verhaal vrij makkelijk te volgen.

Ik hoorde wel van echte kenners die het boek wel gezien hebben dat de film de verhaallijn van het boek niet helemaal volgt.

Tom Hanks speelt zoals gewoonlijk met zeer veel overtuiging zijn rol.

Ook Ewan McGregor deed dit naar behoren.

De film is volgens mij eerder een aanrader voor de mensen die juist het boek niet hebben gelezen.

Ik vond hem ok.


avatar van KdB

KdB

  • 37 berichten
  • 278 stemmen

ik heb het boek gelezen, en ik vond de film goed


avatar van glenniehj18

glenniehj18

  • 32 berichten
  • 32 stemmen

tijntrix schreef:

Wat een *** film.

Ik heb het boek 3 keer gelezen zo vet......

En de film had ik zo'n hoge verwachting van, maar helaas. Bijna niks klopte met het boek. Tja de moorden op de kardinalen maar daar blijft het dan ook bij. Maximilian komt er niet in voor. van begin tot eind is het verhaallijn verdraaid. Er klopt echt niks van. Ik vind dit zo jammer.

Als je het boek NIET gelezen hebt is het misschien een goede film. Heb me in de bios lam gezopen om de tijd uit te zitten:S

zo jammer.....

Nouwja niet volledig mee eens heb het boek ook meer als 1 keer gelezen.

Maar tjsaa om nou te zeggen dat hij enorm afwijkt vond meer dat er dingen ontbraken in de film.

Die wel in het boek zaten en dat er aardig wat verkort werd maar egt verdraaien nee .

En je vergat het einde klopte ook meerendeels met het boek:P

denk meld het tog eventjes .

Owja en nog 1 tip zuip je dan ook niet lam:P


avatar van daandemaster

daandemaster

  • 4 berichten
  • 7 stemmen

ik vond het een zeer goede film goede vertaling van het boek en natuurlijk ontbreken er dingen, maar dat kan ook niet anders.

mooi verhaal speciale gebeurtenissen, goed uitgekozen muziek!

een aanrader