• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.645 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.044 stemmen
Avatar
 
banner banner

Case 39 (2009)

Horror / Thriller | 109 minuten
3,23 1.765 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Christian Alvart

Met onder meer: Renée Zellweger, Jodelle Ferland en Ian McShane

IMDb beoordeling: 6,2 (98.827)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 maart 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Case 39

"Some cases should never be opened."

Emily Jenkins is een sociaal werkster voor families met problemen. Ze heeft allerhande soorten van ellende wel gezien, maar haar ontmoeting met de 10-jarige Lilith is wel erg bijzonder. Het meisje wordt mishandeld door haar ouders en Emily is bang dat ze haar zullen vermoorden. Emily probeert van alles om het meisje uit huis te plaatsen en neemt haar ondertussen zelf in huis, maar na verloop van tijd ontdekt Emily dat de zaak wellicht iets gecompliceerder ligt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Brabantse

Brabantse

  • 28 berichten
  • 149 stemmen

Best aan aardige film!


avatar van ehvlange

ehvlange

  • 29 berichten
  • 30 stemmen

Spannende film zeg! Wist niet dat Zellweger ook zulke serieuze rollen kon spelen.

Soms wel voorspelbaar maar genoeg mooie, onverwachte momenten en wendingen.


avatar van Starscream

Starscream

  • 299 berichten
  • 431 stemmen

Best leuke film eigenlijk dat kleine meisje doet het best goed teminste de rol die ze moet vertolken dan


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Goeie film wist wel meteen dat zij het kwaad was en niet de ouders veel te weinig Bradley Cooper screentijd wel =(


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Inderdaad, Bradley kreeg maar weinig kans om een overtuigende rol neer te zetten. Had hem een wat grotere rol gegeven en hij had het verhaal naar een hoger niveau kunnen tillen.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1630 stemmen

Nou, ik vond hem weinig toevoegen aan de film.

Hij had ook niet zo'n belangrijke personage om in de film te blijven.

Ik weet niet als hij langer in de film was gebleven de film leuker maakt, want zijn script was gewoon al afgelopen.

Wat zou er verder nog over hem verteld kunnen worden, of wat zou hij verder nog moeten doen?


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Hij was toch kinderpsycholoog? Hij had echt wel meer met dat kind kunnen doen, en zij had hem veel gekker kunnen maken dan wat er nu te zien was. Ik vond het maar snel voorbij wat hem betreft. Plus, hij is sexy. Dat is de voornaamste reden.


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

En hij kan een goeie rol neerzetten in een horror, anyone remembers Midnight Meat Train??
Vond ook dat die veel meer kon toevoegen aan de film...De stuk met de conversatie is een voorbeeld waar je ziet dat die aan het bang worden is
De film deed mij teveel denken aan the omen in eerste instantie...


avatar van moviechick-99

moviechick-99

  • 177 berichten
  • 168 stemmen

man wat een goed filmpje...raar dat ik dit zeg maar doet me een beetje denken aan orphan esther.niet dat de film er op lijkt maar toch wel ook een beetje.ben een andere moeder,ook een slecht kind,ja en ze leek zelf nog een beetje op esther.vooral dat haar.oke ik ben aan het afdwalen,dat doet er nu niet toe want ik ga het niet vergelijken met orphan esther.maar goed het was een goede film.


avatar van horrorfreak23

horrorfreak23

  • 455 berichten
  • 598 stemmen

Goeie film. goeie acteurs en het kind doet het uitstekend want je begint haar echt te haten op den duur.


avatar van Tezz

Tezz

  • 4 berichten
  • 33 stemmen

Hmm, ik vond hem niet heel bijzonder. Zelwegger doet het prima en ook het kind zet een heel geloofwaardig karakter neer. Maar ik vond het wel een beetje een betreden pad en je hebt al snel door dat het kind echt 'het kwaad' is. .

Al met al redelijk vermakelijk, maar geen hoogstandje.


avatar van Sabotch

Sabotch

  • 31 berichten
  • 175 stemmen

Ondaks het Orphan niet kan overtreffen, vond ik deze film toch zéker niet slecht....


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Het is jammer dat Renée Zellweger (matige actrice met altijd dezelfde gelaatsuitdrukkingen) de hoofdrol speelt in deze goede thriller want anders had ik hem waarschijnlijk nog beter gevonden. Het verhaal wordt goed opgebouwd en is boeiend vanaf de eerste minuut. Ik vond de film zelfs op bepaalde momenten spannend. Het is jammer dat de film dat niet kon doorzetten tot het einde want het einde vond ik tegenvallen. Maar al met al een goede thriller met een puike rol van Jodelle Ferland.


avatar van Meersie

Meersie

  • 43 berichten
  • 908 stemmen

Degelijke horrorprent van het genre 'er-is-iets-met-dat-meisje'.

Jammer genoeg vond ik het een beetje te voorspelbaar, anders had de score nog wat omhoog gegaan.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Vond hem niet zo een bijzondere horror. Ik heb betere gezien.

Natuurlijk is het duidelijk dat 't kleine meisje al het oorzaak is. Wat wel onvoorspelbaar is de manier hoe ze het voor elkaar krijgt.

Verder had ik twee keer een kleine schrik moment, waarvan 1 voorspelbaar was.

Vond Zellweger ook niet altijd goed acteren. Het is een horror, zolang iemand goed kan schreeuwen en rennen is het al goed meegenomen.

Toch wel uit op een 3,0 dankzij de soundtrack, die je wel gespannen op je stoel laat zitten.


avatar van yvvv

yvvv

  • 55 berichten
  • 46 stemmen

moviechick-99 schreef:

raar dat ik dit zeg maar doet me een beetje denken aan orphan esther.niet dat de film er op lijkt maar toch wel ook een beetje.ben een andere moeder,ook een slecht kind,ja en ze leek zelf nog een beetje op esther.

Die gedachte had ik ook hoor..

Spanning vond ik op zich wel okee, maar ook wel een beetje voorspelbaar. Film wist me alleen op de een of andere manier niet bij te blijven.. Erger me ook altijd dood aan Renee Zellweger, misschien is dat de reden? Vind het echt een barslechte actrice!

Kan eigenlijk nieteens een goede recensie geven, gezien ik alweer delen van de film kwijt ben.. En zo lang geleden heb ik 'm nieteens gezien. Jammer. Geef dus ook maar geen sterren.


avatar van benq

benq

  • 148 berichten
  • 121 stemmen

Inderdaad voorspelbaar en het lijkt erop dat Zellweger niet de juiste actrice is voor dit genre. Vooral in het begin met haar personage vond ik slecht, dat piepstemmetje, getuit mondje en naiviteit stoorde me erg. Later werd het gelukkig wat beter met haar, ook omdat de spanning wat toe begon te nemen. Maar bleef redelijk standaard, de film Orphan Esther deed dat beter. Meer spanning, beter uitgewerkte karakters en iets realistischer en natuurlijk Farmiga . Case 39 blijft daarbij ver achter. Helaas ook te korte stereotype rollen van McShane en Cooper.
Dus redelijk kijkvoer maar geen hoogvlieger.

** 1/2.


avatar van Jamzy

Jamzy

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Fantastishe film! had ik niet gedacht , Zellweger speelde enorm overtuigend!


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

666 stemmen. Toeval of een teken?


avatar van 3 2 1 cut

3 2 1 cut

  • 1067 berichten
  • 98 stemmen

Heb ik niet vaak bij films, maar deze had zoveel beter kunnen zijn ! Zoveel vragen bleven aan het einde over. Juist toen ik dacht dat de film echt zou gaan beginnen.. stopte deze...

De ' horror ' effecten zijn zeer matig, de subtiele momenten ook. Ben geen bloedspetter fan, dus dat heb ik dan ook niet gemist.

Kreeg wel heerlijke Creepy gevoelens bij het acteren van Jodelle Ferland, maar ja, misschien zou ik ook wel zo reageren als ik tegenover Zellweger stond.. ( geintje.. ). Maar die kleine deed het goed !

Blijkbaar dus niet mijn smaak, dus niet mijn film, ga hem dan ook niet beoordelen..., niet eerlijk om dat te doen.. De mensen die hieraan hebben gewerkt zullen flink hun best hebben gedaan en het goed bedoeld hebben...


avatar van Nelusje

Nelusje

  • 225 berichten
  • 2228 stemmen

Ach ja, wel een aardige film. Wat ik erg leuk vind is dat je in het begin het gevoel hebt dat je naar een actiethriller/drama zit te kijken en dit veranderd langzaam naar een heel ander soort film (denk bijv. aan From Dusk Till Dawn, alleen is die wel een stuk heftiger).


avatar van sjonnie40

sjonnie40

  • 153 berichten
  • 144 stemmen

Aardige film , het meisje speelde haar rol erg goed , zelfs ik irriteerde mij aan haar


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

Onderhoudende thriller maar niet meer dan dat.
Het begin is behoorlijk goed maar vanaf het moment dat Emily het meisje in huis neemt gaat de film iets te vlot en te rechtlijnig naar zijn climax. En die valt eigenlijk ook tegen.
Andere minpunten:
het is heel (te) snel duidelijk dat het kind idd de 'bron van het kwaad' is
de vader die tot aan zijn internering als een freak wordt afgeschilderd is ineens enorm rationeel en hij wordt, zonder bijkomende vragen, geloofd als hij zijn dochter beschuldigt.
de ietwat 'domme' manier waarop de kinderpsycholoog aan zijn einde komt; slechte cgi incluis.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2358 berichten
  • 1806 stemmen

Ik vond hem toch wel spannend en met paar flinke schrikkertjes erin hoor !

ik vond hem zelfs beter dan The Orphan eerlijk gezegd.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2640 stemmen

Ik vond deze film toch behoorlijk goed gemaakt. Ik vind hem een stuk beter dan Orphan. Dat komt omdat het allemaal wat subtieler is gedaan.
Ben er blanco naar gaan kijken, dus ik wist het genre niet eens.

Opeens kreeg je die uitgerekte wespen-scene, erg goed gedaan. Eigenlijk het hoogtepunt van de film. Ipv van daarna helemaal over de top te gaan, blijven de bovennatuurlijke scenes gedoseerd en redelijk subtiel, met enkele uitspattingen.. Een groot pluspunt.

Minpunt vind ik, dat er geen verhaal achter de demon zit, hoe die opereert, wie dat eigenlijk is. Zodat het toch wat oppervlakkig blijft. En als Emili (Zellweger) er net achter is hoe de demon aan te pakken. Je angsten overwinnen, omdat jouw angst het enige machtsmiddel is van de demon. Doet ze juist heel paniekerig.

Jodelle Forland was behoorlijk goed; waarom staat haar naam niet op hoes?! Maar toch kon ik er moeilijk in meegaan dat zij demonisch was.

Andere rollen, de ouders, goed neergezet, vooral die pa.


avatar van El-royo

El-royo

  • 93 berichten
  • 200 stemmen

Case 39 deed mij ook denken aan Orphan, die ik toevallig ook laatst heb gezien. Vond Case 39 NET iets beter, maar ook niks nieuws. Gewoon leuk!


avatar van marko1502

marko1502

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Ondanks de niet zo positieve berichten op deze site deze film gehuurd. En gelukkig niet onterecht want ik vond het een leuke en spannende film. Je weet inderdaad vrij snel hoe het verhaal zal eindigen maar de spanning wordt goed opgebouwd waardoor je toch tot het einde wilt (moet!!!) blijven kijken. Wat mij betreft toch wel een van de 'spannendere' films van dit jaar.

Renee Zellweger is eerlijk gezegd wel een beetje verkeerd gecast voor dit soort films.

Ik vraag me altijd af hoe ze kinderen voor dit soort films casten. Iemand een idee?


avatar van surgeon8

surgeon8

  • 20 berichten
  • 337 stemmen

Spannende film ook al is het verhaal wat cliché.


Geweldige spannende film! Als je van dit genre houd zeker een aanrader!

Ik ben niet gauw impressed of dat ik totaal in een film zit, maar met deze film zat ik er compleet in...


avatar van DaKKiE1984

DaKKiE1984

  • 46 berichten
  • 184 stemmen

Mja moeilijk te zeggen, aan de ene kant een leuke film die lekker weg kijkt en de spanning zit er vanaf het begin aardig in.

Maar wat jammer is, is dat je vanaf het begin al een idee hebt hoe de film zal lopen, en helaas komt dat nog uit ook.

De 2 sterren die de film van mij krijgt zijn puur voor de "horror".