• 159.413 films
  • 9.802 series
  • 29.092 seizoenen
  • 608.551 acteurs
  • 355.205 gebruikers
  • 8.897.068 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gorky Park (1983)

Thriller / Drama | 128 minuten
3,33 302 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 128 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Apted

Met onder meer: William Hurt, Lee Marvin en Brian Dennehy

IMDb beoordeling: 6,7 (15.503)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 maart 1984

  • On Demand:

  • iTunes Bekijk via iTunes
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gorky Park

"Murder In Moscow"

In het Gorky Park worden drie lijken gevonden waarvan de gezichten en de vingertoppen zijn verdwenen. Detective Arkady Renko is vastberaden om de daders te vinden. Niemand werkt echter mee en het blijkt dat zelfs de KGB in het spel betrokken is.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 8745 berichten
  • 4031 stemmen

Sovjetthriller die erg mysterieus begint en op die manier de aandacht weet vast te houden. Het is niet extreem ingewikkeld maar je moet er wel je gedachten bijhouden en blijven volgen. Een Russische agent moet een drievoudige moord oplossen en komt op het spoor van corruptie bij de KGB en een Amerikaanse pelshandelaar.

Ondanks Gorky Park niet in de voormalige SU gefilmd werd, weten de makers toch een geloofwaardig beeld te geven van een grauwe politiestaat. De Amerikaans-met-Russisch-accent sprekende acteurs moet je er bij nemen. Goed samenspel door de acteurs. Alleen heeft men tot mijn spijt het personage van Hurt wel gespaard van al te grote moeilijkheden tijdens de enquête waardoor de spanning naar het einde toe wat stilvalt. Krappe 3,5*


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 902 berichten
  • 6014 stemmen

Intrigerende film met prima acteerwerk van William Hurt. Fijne chick ook.

De soundtrack lijkt verrassend veel op die van Commando (1985)

Poster mag er ook zijn!


avatar van S. Russell

S. Russell

  • 45 berichten
  • 290 stemmen

Insignificance schreef:

... en het meisje bakt er gewoon niet zoveel van. Meer een grijze muis dan een mooie sabelmarter.

Dat was indertijd een fors punt van kritiek: De jongedame zou bloedmooi en onweerstaanbaar moeten zijn, maar Pacula is dat niet. Geen idee waarom zij voor deze rol gecast is.

Film is minder dan het boek, maar de zit zeker waard!


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 2935 berichten
  • 3031 stemmen

Fijne thriller die de tand des tijds prima heeft doorstaan. Ook 1 van de laatste Lee Marvin films, 4 jaar later zou hij overlijden. Film geeft een koude indruk (en niet alleen vanwege de winter) van Moskou in de jaren 80 en de Lada's rijden af en aan, de Russische bontmutsen waren niet aan te slepen


avatar van wihu61

wihu61

  • 803 berichten
  • 380 stemmen

Sfeervolle en boeiende film. De trage opbouw beviel me uitstekend: maar héél langzaam drong tot me door waar het uiteindelijk om ging. Lee Marvin zet een uitstekende rol neer als een zichzelf onaantastbaar wanende schurk. En het draaide dit keer eens niet om drugs of staatsgeheimen, maar om het uit het land smokkelen van zes nertsen, wat het Russische monopolie zou doorbreken. Zoals gezegd, iets wat ik dus pas laat doorzag, maar dat kan aan mij liggen.
De DVD zie ik trouwens nog gewoon te koop staan.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 2939 berichten
  • 2144 stemmen

Een best wel geslaagd en sfeervolle verfilming van het bekende boek van Martin Cruz Smith die ik onlangs voor de tweede of derde keer heb gelezen.

Duister geladen sfeertje zit er vanaf het begin goed in, iemand die bekend is met het boek zal meteen begrijpen waarom er meteen in de openingsscènes al zo'n spanningsopbouw is en de nadruk die ligt op de gespeelde muziek en met name de 1812 overture. Vervolgens ontwikkeld de film zich in een bijzonder correcte film wat betreft het volgen van het boek. Eén van de weinige dingen die ik miste was de slechte en in het boek falende relatie van Renko met zijn vrouw Zoya. Verder klopt in zekere zin alles.

De sfeer is prima, de soundtrack wisselt van best goed, met name de kerkklokken, tot wel erg jaren '80 kitsch. Horner lijkt vooral te oefenen voor later, met name voor Commando en In the name of the Rose. Ondanks dat Horner op spannende momenten zijn hand wat lijkt te overspelen zitten er toch behoorlijke aangename en dreigende stukken tussen. Verder komt de film als tijdsbeeld in het koude en kleingeestige Rusland met veel corruptie prima over ook al is het kennelijk niet in de Sovjet-Unie opgenomen. Zowel Hurt, Lee als Dennehy komen acteren prima en wat ik hier boven lees over dat Pacula een miscast is kan ik met totaal niet in vinden. Vind haar absoluut niet onaantrekkelijk voor een Russische vrouw. In een dergelijke omgeving, hard en koud, en een dergelijke tijd, zonder mode, haar of make-up, ziet zij er wat mij betreft vooral realistisch uit.

Goed, aangezien ik het verhaal kan dromen was er weinig verassing voor mij, toch wordt er genoeg gespeeld met de gebeurtenissen en muziek om het vermakelijk te houden. Een echt verbijsterende topfilm is in het in die zin niet maar een behoorlijke degelijke film wel. Goed geacteerd, een paar prachtige locatie en natuuropnames, goede sfeer en muziek. Een prima film, toch spreekt het boek mij iets beter aan omdat Arkadi Renko daar toch iets meer onder vuur ligt en zwaarder op de hand is.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2062 berichten
  • 15176 stemmen

gauke schreef:

Mooie dramatische thriller (de maker nam de tijd om het verhaal uit te werken) uit begin jaren tachtig met een uitstekende bezetting en dito plot, al dacht ik wel dat de uitkomst nog gecompliceerder zou liggen. Het verhaal speelde in een tijd dat het ijzeren gordijn nog bestond, maar waar het communistische machtssysteem de eerste lichte tekenen van afbrokkeling vertoonde. Een tijd waarin niemand elkaar vertrouwde; de koude en ingehouden sfeer die daar het gevolg van was werd door de regisseur (in een grijsblauw Moskou) goed weergegeven; hij hield ook de dialogen ingetogen, zorgde voor karakterontwikkeling en de muziek was toepasselijk.

Mooi omschreven. Ik heb deze prima film vanmiddag na zo 35 jaar herzien en mij er wederom uitstekend mee vermaakt. Goed spel van iedereen,

verhaaltechnisch goed, ludieke locaties, goede soundtrack en een aantal vermakelijke scenes in een mortuarium. Deze dramatische misdaad thriller was een geslaagde herziening. Een 3.5


avatar van Fransman

Fransman

  • 2755 berichten
  • 2097 stemmen

Blijft een sfeervolle, onderhoudende en bij vlagen spannende thriller, met mooi camerawerk. Ooit eens in een ver verleden gezien, maar heeft de tand destijds prima doorstaan. Viel me helemaal niet tegen, ook al is hij dan niet in de Sovjet-Unie opgenomen. Finland en Helsinki waren een prima alternatief en ach, Finland was ook eens Russisch. William Hurt en Joanna Pacula zijn aangenaam om naar te kijken. Feest voor het oog zijn ook die in de sneeuw voortploegende Wolga's en Lada's.