• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.267 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.081 gebruikers
  • 9.376.422 stemmen
Avatar
 
banner banner

Daybreakers (2009)

Horror / Actie | 98 minuten
3,11 1.571 stemmen

Genre: Horror / Actie

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Australië / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Spierig en Peter Spierig

Met onder meer: Ethan Hawke, Willem Dafoe en Sam Neill

IMDb beoordeling: 6,4 (140.261)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 februari 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Daybreakers

"In 2019, The Most Precious Natural Resource... Is Us."

Anno 2019 heeft een massale ziekte vrijwel de hele wereldbevolking omgevormd tot vampiers. Eén minpuntje: de voorraad mensen is beperkt en door een drastisch bloedtekort beginnen de minderbedeelden onder de vampiers te transformeren in vleermuisachtige gedrochten. Het is aan wetenschapper Edward (Ethan Hawke) om een bloedvervanger te fabriceren, maar wanneer hij in contact komt met een ondergrondse mensengroepering en een mogelijk genezingsmiddel voor vampirisme ontdekt, wordt ook hij een doelwit van zijn eigen organisatie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Edward Dalton

Charles Bromley

Lionel 'Elvis' Cormac

Audrey Bennett

Alison Bromley

Christopher Caruso

Senator Turner

Frankie Dalton

News Reader

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Zeer fijne vampierenfilm dankzij het zeer originele, uitgekiende script en de zeer degelijke acteerprestaties. Daarnaast bevat de film ook nog eens een gezonde portie actie en wat gore. Goede muziek ook.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Ik zag wel uit naar deze film, had ik beter niet kunnen doen. Zeer slap verhaal, viel me echt tegen.


avatar van Psolitsa

Psolitsa

  • 361 berichten
  • 140 stemmen

Tsja..wat te zeggen. Ik vond er weinig aan. Nou hou ik zoiezo al niet van vampierfilms, maar soms heb je opeens een goede ertussen. Nou, dit was het niet..

Het gegeven is leuk, maar de film komt zo sloom op gang .

Het verhaal vind ik ook erg ehm ... nouja..kort door de bocht.

Je hebt niet het gevoel dat je iets 'beleefd' in de film.

Althans, dat had ik..ieder zijn mening..

Nee voor mij is dit absoluut geen toppertje..helaas.


avatar van J1981W

J1981W

  • 115 berichten
  • 72 stemmen

Wat een verassing deze film. Een enorm orgineel verhaal en ook nog eens super geacteerd. Snap de kritiek niet helemaal, dat hij ongeloofwaardig is lijkt me, gezien het verhaal, vrij logisch. Een hele vampierenmaatschappij die zich op het vampier zijn heeft aangepast, erg cool bedacht. Veel gore en verder veel goed uitgewerkte details! Voor mij 4,5 ster!


avatar van MMXMMX

MMXMMX

  • 99 berichten
  • 95 stemmen

Wel spannend

Leuke film voor als je niks te doen hebt


avatar van dragonmaster

dragonmaster

  • 335 berichten
  • 332 stemmen

strakke actiefilm met een goed acterende Hawke en Dafoe. een goed idee dat prima is uitgewerkt. een van de betere en originele vampier-films.


avatar van Angel8203

Angel8203

  • 16 berichten
  • 134 stemmen

had erg naar deze film uit gekeken, maar viel me erg tegen, sinds wanneer hebben vampiers schuld gevoelens? Maar als je een avondje niks te doen heb is het een aardige film.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7301 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb het nu onderhand wel zo'n beetje gehad met al die vampieren films, als ie dan ook nog echt goed is ok, maar vond hem maar aan de matige kant


avatar van imro

imro

  • 13 berichten
  • 7 stemmen

Slecht verhaal, slechte acteurs, heel slechte film!


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Goed verhaal, goede acteurs, een heel goede film. Hier word ik nou erg blij van!

Ik zie graag een nieuwe kijk op een subgenre, en deze vampierfilm heeft niets van het romantische beeld van de moderne vampier dat je vandaag de dag ziet. De wereld die de broetjes Spierig hebben gecreëerd was erg fraai, al hadden ze er met een iets groter budget echt een spektakel van kunnen maken.

De special effects waren in de eerste scènes wat zwak, maar tijdens en na de proef op de vampiersoldaat werden ze echt goed, zeker gezien het eerder genoemde budget. Aan bloed was er ook geen gebrek, en de "wangedrochten" waren indrukwekkend in hun lelijkheid.

De acteerprestaties waren over het algemeen goed, en ik had bij niemand het gevoel dat ze hier niet thuishoorden. Het is natuurlijk altijd leuk om grote namen als Dafoe en Neill te zien, en had laatstgenoemde niet zo'n grote rol, toch was hij leuk om naar te kijken.

Het verhaal was over het algemeen geen actiespektakel, maar het plot was zeker origineel te noemen. Je moet wel willen slikken dat het geneesmiddel gewoon zonlicht is, maar ik vond het wel origineel dat één van de grootste vijanden van de vampier het geneesmiddel was.

Wat ik erg geslaagd vond waren bepaalde schrikmomenten waar ik ook echt van schrok. De kotsscène en iets simpels als een vleermuis die langs vloog deden me even opspringen.

Sommige plotelementen zag ik wel aankomen, zoals het feit dat het bloed van een genezen vampier een geneesmiddel bleek. De manier waarop de scènes in elkaar overliepen verried dat al vrij snel. Maar voor de rest had ik niet te klagen.

De film eindigt open, en ik ben benieuwd wat men zou kunnen met een groter budget. Maar ook als dit het enige kijkje in deze bepaalde toekomst blijkt te zijn; ik ben erg tevreden met deze film, die maar weer eens bewijst dat mainstream niet altijd (en vaak juist niet) beter is...

--------------------------

En ik weet niet waar het aan lag, maar de bioscoop was praktisch uitgestorven, en we zaten maar met zes mensen in de zaal. Beste bioscoopbezoek in tijden!!!


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Fantastische vampierenfilm. Origineel verhaal dat zeer goed en spectaculair in beeld gebracht werd. Uitstekende cast, altijd leuk om Willem Dafoe aan het werk te zien. Liters bloed en gore maken het feest compleet. Aanrader.


avatar van Charmides

Charmides

  • 414 berichten
  • 1305 stemmen

Leuke en originele vampierfilm. Maar waarom staat er 2009? Deze film komt toch uit 2010 meen ik? In ieder geval zaten er mooie effects bij en een mooi verhaal.


avatar van Film Fan

Film Fan

  • 940 berichten
  • 2187 stemmen

Klopt, 25 februari om precies te zijn maar in de States op 1 oktober 2009 en bijna een maand eerder (11 September 2009 (Toronto International Film Festival)) in Canada, dus vandaar 2009.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Erg vermakelijk.


avatar van Frenetic

Frenetic

  • 203 berichten
  • 1425 stemmen

Ik keek erg naar deze film uit, vond het een spannende leuke film

Ik hou wel van dit soort films


avatar van film_criticus

film_criticus

  • 64 berichten
  • 0 stemmen

verhalen over bloeddrinkende vampiers zijn enkel een succes als ze op schoolkamp bij de open haard door je leraar worden verteld, producers die hier een film over willen maken zullen toch eens goed moeten nadenken of ze wel in het goeie vak terecht zijn gekomen.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Ik hou ook liever van de vampiersoort die geen bloed drinkt inderdaad..


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1222 berichten
  • 2048 stemmen

Leuke film. Origineel verhaal en lekker wat gore, heb me prima vermaakt.


avatar van video-dude

video-dude

  • 39 berichten
  • 129 stemmen

leuk en origineel verhaal. vond hun eerste film wel wat beter


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Prudh schreef:

Ik hou ook liever van de vampiersoort die geen bloed drinkt inderdaad..


avatar van braft

braft

  • 81 berichten
  • 804 stemmen

zeer goede film maar het einde kon wel iets beter naar mijn mening.


avatar van filmstel

filmstel

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

ik vond het een gave film die me bleef boeien tot het eind toe


avatar van TriplaR

TriplaR

  • 141 berichten
  • 170 stemmen

Een redelijk vermakelijke film. Hij weet in elk geval de aandacht vast te houden en het verhaal is misschien niet het meest diepgaand, de setting is wel mooi bedacht en uitgewerkt.

Heb niet echt op details zitten letten, maar dit is wel een 1x-kijken-en-dan-nooit-meer film.

2,5*


avatar van Jasper72

Jasper72

  • 110 berichten
  • 0 stemmen

Erg mooi gestileerde film! Wil ik zeker nog wel een keer zien in contrast met de voorganger. Daarnaast mooie lengte van net 90 minuten. Films hoeven niet langer dan dat te zijn anders verslapt de aandacht, hoe goed de film ook is, enkele uitzonderingen daar gelaten.


avatar van Jasper72

Jasper72

  • 110 berichten
  • 0 stemmen

film_criticus schreef:

verhalen over bloeddrinkende vampiers zijn enkel een succes als ze op schoolkamp bij de open haard door je leraar worden verteld, producers die hier een film over willen maken zullen toch eens goed moeten nadenken of ze wel in het goeie vak terecht zijn gekomen.

Weer die quasi diep intellectuele nonsens van film_criticus. Misschien moet je een volgende keer eens inhoudelijk ingaan waarom je een film niet goed vindt. Op zich een interessante stelling (?), maar onderbouw 'm eens.

Mijn god, kom er net achter dat al zijn comments werkelijk nergens over gaan. Overigens wel weer grappig om te lezen. Hij maakt me wel aan het lachen.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Wat is er in vredesnaam 'quasi diep intellectueel' aan dat bericht?


avatar van Jasper72

Jasper72

  • 110 berichten
  • 0 stemmen

Prudh schreef:

Wat is er in vredesnaam 'quasi diep intellectueel' aan dat bericht?

Jezus, ik moet echt alles uitleggen, dat is een cynische opmerking Natuurlijk is er niks intellectueels aan, ook niets diepzinnigs. Ik reageer alleen op die diepgaande analyse van film_criticus (is ook cynisch bedoeld).


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Je bedoelt waarschijnlijk sarcasme, maar zelfs dat haalde ik niet uit je bericht hoor. Hoef je niet gelijk zo boos te worden


avatar van andrehoek

andrehoek

  • 218 berichten
  • 224 stemmen

Goed uitgangspunt, maar zeer matig uitgevoerd.

Hoe langer de film duurt, hoe slechter die wordt en daarnaast is de zogenaamde sfeer of achtergrond muziek niet om aan te horen.

Zelfs William Dafoe kon niet overtuigen.

Als je van een film houdt waar toevalligheden zo lekker makkelijk worden opgestapeld, dan moet je deze zeker checken....


avatar van schwarz

schwarz

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Redelijke film, alweer een vampierfilm zou je zeggen. Echter neemt deze vampierfilm een ander invalshoek. komt wat traag op gang, maar als hij loopt is het goed vol te houden. De teleurstelling zit hem in het voorspelbare einde.