• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.505 stemmen
Avatar
 
banner banner

Brideshead Revisited (2008)

Drama | 135 minuten
3,22 218 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Julian Jarrold

Met onder meer: Matthew Goode, Emma Thompson en Ben Whishaw

IMDb beoordeling: 6,6 (14.157)

Gesproken taal: Engels, Arabisch, Frans, Latijn en Italiaans

Releasedatum: 18 september 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Brideshead Revisited

"Every temptation has its price."

Op de universiteit van Oxford ontmoet Charles Ryder bij toeval Sebastian Flyte, zoon van Lord Marchmain. Ze raken bevriend en Sebastian nodigt Charles uit voor een bezoek aan het familielandgoed: Brideshead Castle. Daar wordt Charles bij binnenkomst bedwelmd door de extravagantie en luxe van de Britse high society. Maar eenmaal gewend aan zijn nieuwe omgeving merkt hij dat behalve veel geld en een titel, de Marchmains de nodige complexe familieproblemen hebben. Hij raakt verstrikt in het tragische lot van deze familie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Kende de officiële serie niet, dus wist niet echt wat te verwachten. De woorden "Engels" en "kostuumdrama" boezemde mij enige angst in.

Het tegendeel bleek (gelukkig). Brideshead is een schitterend verhaal over een jonge man van decente komaf die binnenkomt in een famillie die grote rijkdom kent dan hij ooit gekend heeft en zal kennen.

Een beetje "Engels Kostuumdrama" zit er wel in, dat wil zeggen; zo nu en dan een beetje traag en suf en er had ook wel het één en ander uitgekund. Maar grotendeels is het enorm goed geacteerd (en bij vlagen ook erg spannend en prikkelend geschreven), mooi gedraaid en met erg mooie, bijpassende muziek (veelal piano).

Een grote meevaller...

3,5*


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Typisch Britse productie zoals alleen zij dat kunnen.

Doet veel denken aan de Merchant-Ivory films: Van die verhalen of thema's over oud-Engelse families of personen die je aanvankelijk helemaal niet trekken, maar zo goed gemaakt zijn dat je uiteindelijk wel moet buigen en meegezogen wordt in het verhaal.


avatar van ags50

ags50

  • 778 berichten
  • 7426 stemmen

Mijn exemplaar van het boek "Brideshead revisited" is een Penguin pocket (nr. 821) uit 1967, die ik ook toen kocht. Het aantal tekstpagina's van het verhaal is daarin 323.

De serie uit 1981 bestaat, zoals ik hierboven al schreef, uit 11 afleveringen van elk bijna één uur, te zamen volgens de omslag van de DVD-box 10 uur en 55 minuten. Hieruit mag blijken dat het originele werk zeer nauwkeurig kon worden gevolgd, waardoor de karakters van de personages uitgediept konden worden. Uiteraard krijgen ook de minder belangrijke personen hierdoor voldoende aandacht. Het nadeel is het destijds gangbare TV-beeldformaat van 4:3, het stereo-geluid en de inmiddels wat fletse kleuren op DVD (sommigen vinden de lengte ook een nadeel).

De film van 2008 is gelukkig in breedbeeld (2.40:1), heeft Dolby 5.1 surround sound en is in prachtige kleuren. Voor de enscenering heeft men veel aan de serie gelijke locaties gekozen, in het bijzonder Castle Howard als Brideshead. Niet zo vreemd omdat Castle Howard (en niet Howard Castle zoals Windsor Castle!) werkelijk een katholieke kapel heeft. De Howards bleven het roomse geloof trouw, ook tijdens koning Hendrik VIII (die met twee leden van die familie trouwde: zijn tweede vrouw Anna Boleyn - onthoofd - en zijn vijfde vrouw Catherine Howard - ook onthoofd).

Door de veel kortere duur moesten vele details achterwege gelaten worden en krijgen de hoofdpersonen onvoldoende uitdieping, laat staan dat de randfiguren nog aan bod komen.

Het mag duidelijk zijn dat ik de film slechts een samenvatting van de serie vind en, in tegenstelling tot "henkula" hierboven, de relatie tussen Charles en Sebastian en Charles' afwijzing van religie worden in de serie goed - zo niet beter - uit de doeken gedaan. Grappig die bijna gelijkende naaktscène van Charles en Sebastian: in de serie zonnend op het dak, in de film na het zwemmen in de vijver van de fontein.

Overigens: het woord atheïst vind ik een verkeerde keuze, het betekent letterlijk "zonder god" en impliceert daarmee het bestaan van zoiets als een god; ook agnost lijkt onjuist, want het betekent "zonder kennis" alsof alleen het bestaan van een god tot kennis zou leiden terwijl je juist kennis kunt hebben dat dat begrip door de primitieve mens verzonnen is.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5186 stemmen

Mooie film die helaas iets te lang duurde. Vooral het acteerwerk vond ik erg goed met als hoogtepunt de rol van Emma Thompson


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Deze film zit echt vol met prachtige beelden. Alleen al voor het visuele is deze film het echt wel waard om naar te kijken. Prachtige beelden van het Oude Engeland en Venetie. De gehele sfeer erom heen zorgt er ook voor dat je geboeid naar deze film blijft kijken.

De karakters vond ik helaas erg oppervlakkig. Ze zetten allemaal goede acteerprestaties neer maar ik miste iets. Een bepaalde emotie. Ze zijn allemaal een beetje verknipt voornamelijk door acties van hun ouders en toch komt niet echt uit de verf wat ze nou precies zo geraakt heeft waardoor ze geworden zijn zoals ze zijn.

En de verliefdheid tussen Charles en zus (naam alweer kwijt) maakte ook geen indruk op mij.

Maar zoals ik al eerder zei, voor de schitterende beelden is deze film het echt wel waard om naar te kijken.


avatar van MauriceMankes

MauriceMankes

  • 218 berichten
  • 213 stemmen

eem aardige film die geen recht doet aan het boek. Maar mogelijk ben ik verpest door die klassieke en in mijn ogen grandiose televisie serie.


avatar van J.Ch.

J.Ch.

  • 541 berichten
  • 739 stemmen

Van tevoren wist ik nog niet helemaal wat ik van het verhaal moest denken, en nu ik Brideshead Revisited gezien heb, weet ik het nog steeds niet. Ik heb het gevoel dat ik heel veel mis. Nu heb ik het boek (nog) niet gelezen dus kan ik dit niet met zekerheid aan de film wijten. Vaak vind ik het juist wel fijn als er een diepere laag onder het verhaal zit die je zelf moet ontdekken, maar bij deze film had ik het gevoel dat ik er niet bij kon. Het verhaal heeft me dan ook niet echt kunnen raken, hoewel dat best had gekund. In potentie is dit een heel mooie film, maar die potentie wordt niet volledig waargemaakt.

Gelukkig zijn er nog voldoende andere zaken die Brideshead Revisited wel de moeite waard maken om te kijken. Allereerst zijn de locaties schitterend, echt heel mooi. Ook aan de kostuums en sfeer is veel aandacht besteed. De acteurs doen hun werk allemaal goed, met Emma Thompson als moeder die me nogal deed denken aan de boze stiefmoeder uit sprookjes, Ben Whishaw die absoluut overtuigt (waar zijn uiterlijk trouwens goed bij helpt), Hayley Atwell als de innerlijk verscheurde zus en dan Matthew Goode... Van zijn karakter kon ik niet zo heel veel maken, ik snapte zijn bedoelingen niet - waarbij ik geloof dat Charles zijn eigen bedoelingen ook niet helemaal snapt - maar desalniettemin kijk ik graag naar hem.

Ik blijf problemen hebben met het verhaal en de karakters die weliswaar goed gespeeld zijn maar te ondoorgrondelijk om mee te kunnen meeleven. De positieve punten wegen daar niet helemaal tegenop. Voor nu dan maar 3 sterren.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6997 berichten
  • 9786 stemmen

Wanneer je de tv-serie uit 1981 reeds kent voegt dit niet veel toe, behalve een veel hoger tempo, maar op zich is deze uiterst verzorgde versie van het boek van Evelyn Waugh redelijk geslaagd. Een degelijke cast, fraaie locaties en het verhaal blijft natuurlijk mooi en meeslepend. De tv-serie blijft superieur, maar dit is een goed alternatief wanneer je geen tijd hebt om tien uur te investeren.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Niet zo overtuigend als dat we gewoonlijk van de Britten mogen verwachten wanneer ze gaan grasduimen in een met obstakels gekruid romantisch verhaal van een pak jaren terug.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Het is volgens mij ondoenbaar het epische boek van Evelyn Waugh in het keurslijf van een reguliere speelfilm te persen. Regisseur Jarrold doet een lovenswaardige poging, maar in weerwil van de lange speelduur is het noodzakelijkerwijs grote stappen, gauw thuis. Jammer. Jammer ook dat de regisseur nogal in de steek wordt gelaten door de cast, van wie sommigen maar matig presteren. Een uitzondering geldt voor de altijd degelijke Emma Thompson. Deze Engelse literaire klassieker verdient beter, maar of dat mogelijk is betwijfel ik.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Het boek noch de serie kende 'k, maar me wel eens aan de film gewaagd. 'k wist eigenlijk niet wat te verwachten, maar 'k vond het toch een boeiend verhaal. De film duurde iets meer dan twee uren, maar gelukkig werd het nooit saai en er viel toch genoeg te gebeurden.

Het acteerwerk was prima en de film zag er goed uit.

'k vreesde nog dat het een saai kostuumdrama ging zijn, maar dit viel reuze mee en vond het toch de moeite om eens gezien te hebben.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6015 berichten
  • 2447 stemmen

Kortgeleden de TV-serie gezien, en die was toch wel zodanig intrigerend en boeiend dat het boek van Evelyn Waugh hier nu op de stapel ligt. Toch had ik ook wel mijn bedenkingen, want in die 600 minuten werd er zóveel overhoop gehaald dat ik me op een gegeven moment ging afvragen of alles wel nodig was, of al die elementen wel iets bijdroegen aan het geheel, of in sommige dialogen niet ook hetzelfde zou kunnen worden gezegd met half zoveel woorden in de helft van de tijd. Déze film balt dan juist alles samen in een kwart van de speelduur van 1981, waarbij sommige gebruikers hier het alsnog saai vinden terwijl het voor anderen juist te snel gaat.
        Ik zit daar zelf tussenin: de belangrijkste punten van het verhaal worden efficiënt aangestipt en het tempo daarbij is uitstekend, zodat ik het gevoel heb dat dit een waardige filmbewerking is. De rollen zijn ook prima gecast, met uitzondering van Ben Whishaw die niet het voor Sebastian benodigde charisma heeft (zoals Anthony Andrews dat wèl had), en visueel is het een plaatje.
        Natuurlijk komen sommige zaken en personages nu minder uit de verf (waar met name Bridey onder heeft te lijden), Sebastian verdwijnt wat te snel uit het verhaal, en de manier waarop zijn moeder buiten beeld wordt afgevoerd vind ik niet erg elegant, maar al met al kan ik met deze versie best vrede hebben. (Maar of dat na het lezen van de roman ook nog zo zal zijn weet ik natuurlijk niet.)


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1951 berichten
  • 1683 stemmen

Emma Thompson steelt de show in deze film. Helaas is ze weinig in beeld.

De jonge cast doet het prima, maar het is allemaal wel erg braafjes. Er gebeurd eigenlijk bijna 'niets'. En dan toch meer dan 2 uur blijven kijken.

Dat is wonderbaarlijk. Komt dit omdat de film steengoed is? Nee, de oudheid en het landhuis zijn interessant. Verder niks bijzonders. Het is niet slecht, maar zeker ook niet heel goed.