• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.336 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Toxic Avenger (1984)

Komedie / Horror | 82 minuten / 91 minuten (director's cut)
3,07 384 stemmen

Genre: Komedie / Horror

Speelduur: 82 minuten / 91 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Herz en Lloyd Kaufman

Met onder meer: Andree Maranda en Mitch Cohen

IMDb beoordeling: 6,2 (36.747)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Toxic Avenger

"He was 98lbs. of solid nerd until he became..."

Dit is het verhaal van Melvin, de gek van de stad. Op een dag komt Melvin na een pesterij in een ton met chemisch afval terecht. Melvin verandert in de Toxic Avenger, een monster dat slecht tegen onrecht kan, en kan wraak nemen op iedereen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Een label, maar een met een erg herkenbaar karakter: over the top gore gemixt met over the top humor. Zie films als Rabid Grannies, Terror Firmer, ...


avatar van Charles Manson

Charles Manson

  • 463 berichten
  • 0 stemmen

ok, bedankt.

een soort Evil Dead achtige films dus eigenlijk ook?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Mja, Evil Dead 2 misschien dan, maar wel nog wat extremer in principe.


avatar van Charles Manson

Charles Manson

  • 463 berichten
  • 0 stemmen

ik ga hem maar eens pindakazen (wat een kut woord zeg)


avatar van Charles Manson

Charles Manson

  • 463 berichten
  • 0 stemmen

gisteren gezien.

hilarisch.

veel humor, lekker absurd.

Is het iemand opgevallen dat er ook nog een hele grote knipoog inzit naar Clockwork Orange?

Weet je wat ook leuk was?

Dat die vaten gewoon open en bloot op die vrachtauto stonden, hahahaha.

En dat hij die ene sigarface in zijn ballen stompt, van boemboemboemboemboemboemboem

Ja, erg leuk!


avatar van PEN15

PEN15

  • 1281 berichten
  • 637 stemmen

Ik heb deze film pas jaren later gezien sinds hij uit was in 85 en zelfs toen ik begin 2000 zo veel mogelijk horror flicks op dvd wilde hebben heb ik nog even overwogen om deze er ook bij te kopen. Echter, het plakaat troma en de titel roepen geen goede repuatie bij me op, dus had ik het uiteindelijk niet gedaan. Er werd me nog gezegd dat dit een goede splatter film is, maar ik kon me dat met zo'n goedkope action hero niet voorstellen (plus de beelden die het bij me opriep van die goedkope tekenfilm die het verder nog had opgeleverd in de naam van toxic crusaders).

Nou wat een unieke film ben ik toen misgelopen. Ik heb laatst de uncut versie bekeken en deze splatter film pleziert mij met vele factoren. Zo lapt deze new york film de wetten van hollywood dik aan zijn laars. Er worden pistolen gericht op kinderen, honden aan flarden geschoten, lilliputters bewerkt, bejaarden geslagen en blinde vrouwen verkracht. De film heeft me vele malen aan het lachen gekregen. Het is de goede mix tussen komedie, gevecht en splatter en af en toe moet je zelf voor een te grof fragment even een andere kant op kijken. Acteren is niet echt groots en het verhaal is opzichtig belachelijk, maar wel dusdanig dat het op de lachspieren werkt. Twee minpunten vind ik de soort van remix van eerdere beelden die worden gebruikt in de evaluatiescene om het zo maar even te noemen, die duren veel te lang. Het einde vind ik ook nog eens een forse tegen valler. Het einde had veel beter gekund, dit is een anti climax.

Samengevat, een zeer unieke film die nog nooit is gedaan en zeker een aanrader is voor splatterfans met gevoel voor zwarte humor als in bad taste. Bovendien lopen er een hoop lekkere luchtig geklede meiden door de film heen, vooral die blinde meid, ik kon mijn ogen niet van haar afhouden.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Gelukkig de kortere versie gezien, want veel langer hield ik het echt niet uit.

Leuk hoor die cult horrorfilms, met de ultra goedkope (lowbudget) uitstraling, het overacting (!!) en de foute gore. Maar na een minuut of twintig had ik het echt wel gezien, dan is de echte lol er wel vanaf en heb je nog een uur te gaan.

De humor, want ik neem aan (goed, ik weet het zeker) dat dit met een gigantische knipoog geschreven en gemaakt is, werkt voor mij maar deels. Zo af en toe is het heerlijk idioot, maar vaak is het te flauw.

Meer voer voor mensen als Reinbo en djelle, waarvan ik weet dat ze dit soort dingen geweldig vinden. Ik word er maar moe van en laat dit soort dingen toch liever links liggen. Leuk voor een kwartiertje lachen, daarna wordt het toch snel gapen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

danuz schreef:

Gelukkig de kortere versie gezien,

Tja, als jij liever een horror komedie ziet zonder alle over the top horror komedie momenten, heb je verdient wat je gekregen heb. (idd er blijft dan niet meer over dan een flauwe komedie)

Persoonlijk vind ik het erg jammer dat velen teleurgesteld raken in deze film omdat ze precies die 8 minuten, met grensoverschrijdende foute horrormomenten die deze film zo uniek maakt, gemist hebben....

Wellicht eens tijd om de uncut versie in de pakket service te gooien.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Ik weet niet of die acht minuten "grensoverschrijdende foute horrormomenten" de film (voor mij) naar een "hoger/lager" niveau zou hebben gebracht. Ben niet zo de man van gore, dus echt heel veel genoegen zou je er mij niet mee doen


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

danuz schreef:

Ben niet zo de man van gore,

Tja, waarom zou je anders naar dit meesterwerkje kijken?

Wellicht sprak dit je aan...

"The Region 0 DVD has a whole 8 minutes cut, and there is no gore apart from the scene near the end where Melvin rips the mayor's heart out - and that scene is also heavily cut. The Region 0 DVD and the UK release only run for 75 minutes, and were probably cut enough to suit a 15s rating, but were rated 18s in the end."


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Tja, waarom zou je anders naar dit meesterwerkje kijken?

Omdat ik toch benieuwd geraakte. Vind films van Carpenter bijvoorbeeld wel altijd leuk en had ergens het gevoel dat dit in het verlengde ervan ligt. Wat ook wel zo is, alleen gaat dit nog even verder in zijn campy sfeer


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Dit heeft idd weinig overeenkomsten met Carpenter, dit leunt volledig op zijn foute humor en extreme gore momenten. "t is niet voor niets dat alle andere Troma films grensoverschreidend slecht zijn.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Dan zou ik de andere Troma's maar niet zien Eén is genoeg lijkt me. En ik beoordeel hem overigens wel met 2/2,5* hè. Zo ontiegelijk slecht vond ik hem nou ook weer niet, alleen kan het me de volle duur niet boeien.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Blijft zonde dat je de hardcore versie niet gezien heb, want die extra 2,5-3 * zit 'm in de geknipte scenes.


avatar van divjunky

divjunky

  • 22 berichten
  • 19 stemmen

Eerlijk gezegt had ik meer ketchup en latex gore verwacht.

Vooral de vlaflip op het einde vondt ik tegenvallen.

De hummor en absurdheid was des te beter 3 sterretjes


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Vanaf 19 november op dvd te verkrijgen, heb hem zelf al op video maar denk dat ik hem voor de extra's wel in huis haal.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

divjunky schreef:

Eerlijk gezegt had ik meer ketchup en latex gore verwacht.

Vooral de vlaflip op het einde vondt ik tegenvallen.

De hummor en absurdheid was des te beter 3 sterretjes

wederom iemand die de gecutte versie heeft gezien.... ?


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Denk het ook, lang geleden dat ik hem zag maar kan me herrineren dat hij behoorlijk bruut was.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

ik vond hem vooral heel erg grappig.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Ik ook


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

niethie schreef:

Vanaf 19 november op dvd te verkrijgen, heb hem zelf al op video maar denk dat ik hem voor de extra's wel in huis haal.

Ook in de gewone winkels? (niet digitale winkels dus)


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Dat weet ik niet, heb hem nog niet zien liggen heb het ook maar ergens gelezen.

http://www.dvd.nl/nieuws.php?id=2837


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

nightbreed schreef:

(quote)

Ook in de gewone winkels? (niet digitale winkels dus)

Boudisque heeft 'm. Ro disc ook lijkt me.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Free Record Shop ook.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Bedankt, zal 1 dezer dagen eens op jacht gaan


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Chainsaw schreef:

Free Record Shop ook.

Maar is dat niet de geknipte versie?


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

90 minuten, de dvd-versie van FilmFreaks (nieuw label Donut). Nog geen info kunnen vinden of het daadwerkelijk de ongecutte versie is, of dat de speelduur incl. extra's is.

edit: inmiddels wel, het is de unrated director's cut. bron (geknipt dus)


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11913 berichten
  • 5313 stemmen

Maar de scene op het einde met de burgemeester zat er wel in! Die was toch zo heftig geknipt??

In ieder geval: ik heb erg genoten. Mijn eerste Tromafilm, hoewel ik de naam (en de reputatie) wel kende. Krankzinnig, over-the-top, heerlijk! Binnenkort een recensie voor deadline.nl!

Voorlopig 3,5*!!


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12697 berichten
  • 5830 stemmen

Welke versie is nu uitgekomen dan? E.o.a. geknipte klote versie? Is er iemand die het zeker weet? De unrated dc moeten we juist wel of niet hebben? Wat is er anders? hebben de regisseurs moedwillig hun eigen film verneukt?


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Dat 75 minuten director's cut klopt niet.

Dit zijn de juiste tijden:

87 min / Canada:78 min / USA:110 min (director's cut) / USA:82 min (unrated version) / Argentina:87 min (Mar del Plata Film Festival)