Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Gray
Met onder meer: Joaquin Phoenix, Mark Wahlberg en Robert Duvall
IMDb beoordeling:
6,8 (96.039)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 24 januari 2008
On Demand:
Bekijk via CineMember
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot We Own the Night
"Two brothers on opposite sides of the law. Beyond their differences lies loyalty."
New York, 1988. De stad wordt opgeschrikt door een gewelddadige bendeoorlog, die aan veel mensen het leven kost, waaronder politie-agenten. Bobby Green is een man die tussen twee uitersten staat. Hij is de manager van een Russische nachtclub in Brooklyn waar de zware Russische gangsters kind aan huis zijn. Aan de andere kant is zijn broer Joseph een politie-luitenant, die hun legendarische vader Burt heeft opgevolgd. De spanningen komen tot een climax en Bobby zal hoe dan ook een kant moeten kiezen.
Externe links
Acteurs en actrices
Robert 'Bobby' Green
Cpt. Joseph 'Joe' Grusinsky
Amada Juarez
Dep. Chief Albert 'Burt' Grusinsky
Vadim Nezhinski
Spiro Giavannis
Lt. Michael Solo
Cpt. Jack Shapiro
Hazel
Louis 'Jumbo' Falsetti
Video's en trailers
Reviews & comments
RichardVeld
-
- 54 berichten
- 0 stemmen
Goeie acteurs, mooie manier van filmen..Eva Mendez (woeha)...Begint veelbelovend maar kan het hoge nivo niet vasthouden waardoor het aan het einde eigenlijk iets tegenvalt..
Resurrection
-
- 104 berichten
- 0 stemmen
We Own the Night is een film waar een potentieel meesterwerkje in opgesloten zit, maar die echter nooit tot wasdom komt. De film kent een zeer sterke cast en wordt ook gedragen door acteerprestaties. Dit valt echter geheel ten deel aan Phoenix, die sterk presteert. Aan de rollen die Wahlberg en Duvall spelen, valt weinig verkeert te doen. Ze acteren niet slecht, maar bijzonder is het ook niet.
Zoals ik vaker zeg biedt het uitgangspunt van de film uitzicht op een zeer sterk verhaal, maar de keuzes die gemaakt worden draaien dit de nek om. Ik had bijvoorbeeld graag gezien dat de relaties tussen de familieleden verder werden uitgediept. Ook de plotwendingen hebben een draaicirkel van een Airbus 380. De padstelling tussen goed en slecht wordt veel te eenvoudig weergegeven door de gebeurtenissen die zich voordoen na mate de film vorderd. De film blijft daardoor verassend genoeg erg oppervlakkig en braaf.
Daarnaast komt de jaren '80 sfeer ook helemaal niet over, met uitzondering van de muziek en een enkel kledingstuk.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Weer een mooie gangsterfilm en opnieuw een samenwerking van Wahlberg en Duvall in een Gray film. Eigenlijk zou dit nog wel een vervolg op The Yards kunnen wezen. Het maffia-sfeer is hierin ook als vanouds en de jaren 80 sfeer zit er toch eigenlijk wel goed in. Het is ook weer zo'n typische broeder en vader verhaal en het lijkt ook net alsof Grey echt veelste veel ouwe mafiafilms kijkt en er door beinvloed is geworden.
Naast het mafiagehalte krijgen we ook deels te maken met een politiefilm en dat is nou juist het mooie der aan. De ene broer zit bij de mafia en de ander bij de politie. Ook zitten hier en daar nog geslaagde actiescenes in. Die autoachtervolging-scene waarin Duvall word neergeschoten is ook onvergetelijk.
Weer een geslaagd misdaadfilmpje. Deed me btw ook een klein beetje aan A Bronx Tale denken.
3,5*
moahmdazz
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Laat ik allereerst vooropstellen dat ik deze film met vermaak heb afgekeken. Toch moet mij van het hart dat ik mij soms erg irriteerde aan de onrealistische macht van die boeven. Ik doel op het feit dat die Russische boeven zo makkelijk een hele politiemacht konden gijzelen in angst. Ik bedoel, kom op zeg. Een land met FBI/CIA etc pakt die boeven toch zo op met een SWAT-team en klaar is Kees. Daarna ontsnapt die ene Rus, vermoordt een hoofdagent en gaat rustig verder met het handelen in coke. Niet een echt goed verhaal dus, maar toch een leuke misdaadfilm.
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Ik herinner me nog dat ik de debuutfilm van deze regisseur (Little Odessa (1994)) bangelijk goed vond in zijn tijd.
Zijn volgende heb'k nog niet gezien maar deze derde film is een aangename verrassing !
Hij werd prachtig in beeld gebracht volgens de regels van de kunst, een beetje zoals de grote regisseurs dat in de jaren '70 en '80 deden. Daarmee bedoel ik: geen flitsende montage, geen schokkende handheldcamera's maar degelijke cinema die aangenaam wegkijkt.
De sfeer zit er goed in, daar zit de soundtrack voor een groot deel tussen. In de meeste films begint er bij een actiescène van die bombastische muziek te spelen, bij deze gelukkig niet. Het enige wat je hier dan te horen krijgt is een duistere soundscape die zorgt voor een beklemmende sfeer, dat noem ik klasse !
Toch is het geen foutloze film. Af en toe valt hij een beetje stil of komt er een scène minder sterk over dan wat de regisseur voor ogen had. Wat overblijft is geen meesterwerk maar een beklijvend misdaad drama dat absoluut de moeite is om bekeken te worden door een groot publiek.
7,5/10.
Een Misdaad-Drama met goeie acteurs dat schitterend in beeld werd gebracht en wordt ondersteund door een sfeervolle soundtrack, aanrader !! 
Filmsite : http://www.sonypictures.com...
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Prima misdaadfilm
Sterk begin (Eva Mendes, wat een snoepje
), en wat volgt mag er ook gerust zijn, met als hoogtepunt de inval in het drugspand en de carchase. Nadien wordt het iets minder, en met name het einde vind ik iets te snel afgeraffeld. Had een ietwat spannendere confrontatie tussen Vadim en Bobby verwacht. Er wordt verder ook weinig gedaan met de afwezigheid van z'n vriendinnetje.
Acteerprestatie van vooral Joaquin Phoenix is fantastisch. Hij gaat op een geloofwaardige manier van een feestende losbol over een geslagen hond naar een op wraak beluste man. Prima vertolking.
Verder zitten er een aantal erg mooie actiescènes in (hierboven al genoemd) en ook het verhaal is aardig (maar niet onvergetelijk).
Leuke muziek ook.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Lekkere film, niet al te kritisch kijken, want er zitten wel flink wat onwaarschijnlijkheden in. Maar de sfeer en spanning zijn oké.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Blijft een aparte film. We Own the Night heeft waanzinnig goede scenes (zeker 4), terwijl sommige momenten niet om aan te zien zijn.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Clichéfilm met clichéverhaal en clichépersonages, maar net om die reden best vermakelijk. Ik heb bij Cop Land ook al geschreven dat dit type films er vlotjes in gaat bij mij, omdat ze toch een bepaalde impressie neerzetten van het gewelddadige New York met zijn meedogenloze gangsters en een bikkelhard politiecorps.
Het eerste uur is het best. De driehoeksrelatie tussen vader en twee zonen wordt goed geschetst en maakt meteen duidelijk hoe de verhoudingen liggen. Je bent dan ook benieuwd of en hoe die zullen verschuiven. Als dat dan gebeurt, blijkt dat niet even geloofwaardig. Sommige wendingen komen uit de lucht gevallen(flamoboyante uitbater van een discotheek wordt in geen tijd topagent om zijn familie te wreken) waardoor je de film op dramatisch vlak niet altijd serieus kunt nemen.
Op audiovisueel vlak is de film ook niet altijd even consistent. Met de soundtrack wil men duidelijk een eighties-sfeertje opwekken, maar dat lukt amper omdat de gekozen nummers niet de sterkste zijn. Visueel lukt dat een stuk beter, met dank aan de knappe locaties en de prachtig geschoten autoachtervolging in de regen.
Al met al geen hoogstaande film, daarvoor is alles een beetje te eenvoudig, wat niet wegneemt dat hij goed wegkijkt.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ben het grotendeels eens met je recensie, alleen dat van die "flamoboyante uitbater van een discotheek die in geen tijd topagent wordt om zijn familie te wreken" vind ik een beetje overdreven, aangezien er zeker een aantal maanden en tot een half jaar én heel wat persoonlijk ellende aan vooraf gaan vooraleer hij daadwerkelijk tot het politiekorps toetreedt, al lijkt dat in de film wellicht een stuk korter.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Ik vond sowieso dat over dit gedeelte veel te snel heen gegaan werd. Stel dat het toch een realistische beslissing zou zijn, dan vind ik ze nog altijd ongeloofwaardig gebracht.
Maar het zou niet onmogelijk zijn, want de motieven zijn er op zich wel. Alleen vind ik het personage van Phoenix hierdoor een stuk oninteressanter worden. Ik zag hem liever tussen de twee partijen in blijven hangen en alle ellende op zich af laten komen, in plaats van duidelijk een kant te kiezen.
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
toevallig 2 weken terug voor het eerst gezien, kom ie nu op tv 
vond het een erg goeie film
etherman
-
- 271 berichten
- 539 stemmen
Een prima film!Sterk verhaal en goede acteerprestaties.
Gewoonweg prima vermaakt met deze film.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Weinig bijzonders. Net voor de tweede keer gezien en hij viel me tegen. De manier waarop ze het vuur openen op het einde snap ik ook niet echt.
- 3 -
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
Een aardige misdaad film. Het verhaal was ók en zat goed in elkaar ook al was het niet al te boeiend of diepgaand. Sommige scenes waren nogal langdradig en soms zelf overbodig, iets ingekort zou het tempo misschien iets hoger gelegen hebben en had het mij meer geboeid. De cast is uitstekend en maken de film de moeite waard af te kijken, ook al vond ik het einde ectht tegenvallen.
Catsburg
-
- 17 berichten
- 449 stemmen
Weer een geslaagd misdaadfilmpje. Deed me btw ook een klein beetje aan A Bronx Tale denken.
3,5*
Knap, ik zie geen enkel parallel tussen beide films.
The Almighty
-
- 1586 berichten
- 440 stemmen
Goede film met een mooi verhaal en goede acteerprestaties. Niet echt een misdaadfilm die eruitspringt. 3.5 *
Jesse93
-
- 439 berichten
- 412 stemmen
De film was niet veel bijzonders. Er zat wel een trieste sfeer in, wat me niet zo beviel. Had liever gezien dat ze vol met wraak zaten en het niet "via de regels" hadden afgehandeld. De ontsnapping vond ik ook heel erg slap. Later in de film zat er ook een fout in. Dan zegt die oude man (weet ze naam niet meer), dat ze die mensen op Bobby en Joe's vader hadden afgestuurd zonder dat ze wisten dat het de vader van Bobby was. Dit klopt niet helemaal, want ze wisten waar Bobby zat en ze gingen juist achter hem aan. Was alleen toeval dat zijn vader er ook bij zat. Of het was gewoon een en al leugens van die oude man, kan natuurlijk ook 
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Die trieste sfeer en het gevecht tussen het misdaadmilieu en zijn politie familie van de hoofdpersoon vind ik juist geniaal. Dit is geen doorsnee misdaadfilm, een genre waar ik overigens weinig mee heb. Het acteerwerk van Joaquin Phoenix, Mark Wahlbergen Robert Duvall is uitmuntend. De beelden zijn prachtig.
AjaxRulezzz
-
- 2085 berichten
- 569 stemmen
Prachtige film. Een goed verhaal en de acteerprestaties waren ook uitstekend.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Zeer leuke film en met een behoorlijk verhaal.
Acteurs zijn allemaal top en het blijft goed spannend gedurende de film.
3,5 ster
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Die trieste sfeer en het gevecht tussen het misdaadmilieu en zijn politie familie van de hoofdpersoon vind ik juist geniaal. Dit is geen doorsnee misdaadfilm.

MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
We own the night probeert veel te serieus over te komen, mislukt daarin en is lang achter elkaar ook behoorlijk saai met een paar opwellingen. De film wist me dan ook totaal niet te boeien en ik kon me ook geen enkel moment met de hoofdpersonen inleven. 2 sterren
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
De film denkt diepzinnig te zijn maar is eigenlijk niet meer dan het zoveelste wegwerpfilmpje uit de Blokkerbak.
pascal1988
-
- 5 berichten
- 13 stemmen
Goede film. Zeker de moeite waard om te kijken. Hield mij geboeid tot het einde
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Two brothers on opposite sides of the law. Beyond their differences lies loyalty
Ik heb We Own the Night voor het eerst gezien in de cinema. Toen liet hij een verpletterende indruk achter dus ik wou wel eens zien of de film zich ook nog kon rechthouden na een herziening. Een tijd geleden kwam de film op televisie, toen opgenomen en gisteravond na La Bamba opgezet. Na de aftiteling bleek dat Gray zich geen zorgen moet maken want dit is een film die na jaren even goed blijft.
We Own the Night is in alle opzichten een klassieke misdaadfilm. Is dat slecht? Neen, zeker niet. Het verhaal heeft op zich niet zo heel veel diepgang of inhoud, we hebben het feit van 2 tegenpolen als broers al vaker gezien, maar toch slaagt Gray er in om een erg sterke film af te leveren. Het begint nochtans redelijk simpel en ik was van plan om een halfje af mijn beoordeling te doen maar dan begonnen er zich een paar erg sterke scènes op te stapelen waardoor ik terug hetzelfde gevoel als 3 jaar geleden in de cinema kreeg. Geen idee waar het juist aan ligt want de film verrast eigenlijk nergens qua verhaal. Je weet dat Phoenix uiteindelijk zal bijdraaien en zich bij de politie zal aansluiten, je weet dat hij uiteindelijk degene zal zijn die Vadim zal neerschieten en je weet ook dat hij zijn broer zal overtreffen maar ik kan het vreemd genoeg erg waarderen. Ik heb dan sowieso al een zwak voor dit soort epische (misschien niet een goede bewoording maar ik kom op niets beters) verhalen. Ik denk dat het aan het feit ligt dat de broers zo verschillend zijn maar tegelijkertijd ook het besef van hun bloedband hebben. Een paar scènes benadrukken dit dan ook op een erg sterke manier (de reactie van Phoenix wanneer hij verneemt dat Wahlberg is neergeschoten, Wahlberg die uiteindelijk accepteert dat Phoenix een flik is en hem zelfs een illegaal wapen geeft, Phoenix die aan het einde van de maisscène naar Wahlberg gaat die compleet in shock is geraakt, ...) Een handvol erg sterke scènes die de film toch naar een hoger niveau tillen. Nog zo'n pluspunt is de sfeer doorheen heel de film. De realiteit van harde flikken versus harde gangsters in de jaren '80 is misschien niet altijd realistisch maar het zorgt wel voor een aangename sfeer. Gray weet er ook visueel een sterke film van te maken. Nergens springt er iets tussen uit maar juist daarmee is het zo degelijk. Gewoon een sterk staaltje solide camerawerk met een rauwe toets waardoor je je bijna nooit in de Big Apple ten tijde van de jaren '80 zou willen wagen. Leuke muziek trouwens (o.a. The Clash en David Bowie).
Joaquin Phoenix is toch altijd een vreemd type geweest, een erg sterke acteur maar toch een vreemd type. Om in zijn rol te blijven beledigde hij continu Robert Duvall tijdens het filmen waardoor Duvall en Phoenix niet erg goed overeen kwamen. Geen idee of het noodzakelijk was maar Phoenix speelt in ieder geval een fantastische rol. De metamorfose die hij doorheen de film ondergaat is prachtig om te zien maar de emotie die hij in zijn rol weet te leggen is weergaloos. Hij is toch één van mijn favoriete acteurs aan het worden. Hetzelfde geldt jammer genoeg niet voor Wahlberg. Ik weet niet waarom maar ik miszie altijd iets aan hem. Hij zet nochtans ook een goede rol neer maar hij wordt precies altijd overschaduwd door een andere rol wanneer ik een film met hem zie. Ook hier is dat het geval door Phoenix. Duvall daarentegen weet zich perfect recht te houden. Hij zal me altijd bijblijven als Tom Hagen in de Godfather maar hij kent hier toch een aantal erg sterke scènes. Een sterk driepoot, Wahlberg jammer genoeg als wankele poot, maar het wordt gelukkig nog wel versterkt door de verschijning van Eva Mendez. nu niet meteen één van mijn favoriete actrices, kan me eigenlijk ook niet meteen een rol voor de geest halen, maar hier doet ze het meer dan redelijk. De rest van de cast acteert stuk voor stuk uitstekend maar worden toch in de schaduw gezet door deze 4.
Gray levert hier een meer dan uitstekende film af. Het verhaal is boeiend genoeg, de cast is meer dan uitstekend en de sfeer zit erg goed. Een tikkeltje minder dan toen ik hem in de cinema zag maar niet zoveel dat er een verlaging inzit. Hij blijft dus gewoon op een solide 4,5* staan.
4*
movierobert
-
- 168 berichten
- 1833 stemmen
Verassend goeie film, ene scene beter dan de ander.
Einde kon naar mij mening beter, was een beetje slap.
Verder meer dan prima vermaak.
4*
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Goede misdaadfilm die het moet hebben van het acteerwerk. Joaquin Phoenix, Mark Wahlberg en Robert Duvall zijn topacteurs en leveren hier erg sterke acteerprestaties af. Eva Mendes stelt zoals steeds niet veel voor, maar ik had ook niets anders van haar verwacht.
Er zijn een aantal sterke scènes zoals het moment wanneer Joaquin Phoenix in dat drugspand is en de bad guys hem doorhebben. En natuurlijk ook de dood van Robert Duvall. En eigenlijk is de film tot aan de dood van Duvall erg goed, helaas wordt het daarna wat minder.
Toch heb ik me wel vermaakt met deze film, en dat komt dan vooral door het sterke acteerwerk van de drie mannelijke hoofdrolspelers.
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Sleuth
Mystery / Thriller, 1972
78 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Noche de Fuego
Drama, 2021
11 reacties

Brothers
Drama / Oorlog, 2009
436 reacties

Eastern Promises
Misdaad / Thriller, 2007
611 reacties

Gone Baby Gone
Drama / Mystery, 2007
521 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








