Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland / Verenigde Arabische Emiraten
Geregisseerd door: Peter Berg
Met onder meer: Jamie Foxx, Jennifer Garner en Chris Cooper
IMDb beoordeling:
7,0 (136.956)
Gesproken taal: Arabisch en Engels
Releasedatum: 11 oktober 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Kingdom
"How do you stop an enemy who isn't afraid to die?"
Ronald Fleury (Foxx) leidt een anti-terrorisme eenheid die de verantwoordelijken van een bomaanslag op Amerikaanse burgers in het Midden Oosten moet opsporen. Eenmaal in het weinig toegankelijke woestijnland, proberen de Amerikanen een lokale politie-officier aan hun kant te krijgen om hun onderzoek te vergemakkelijken. Maar het onderzoek wordt gedwarsboomd door bureaucratie en tradities en de levens van Fleury en zijn manschappen staan op het spel.
Externe links
Acteurs en actrices
Ronald Fleury
Janet Mayes
Grant Sykes
Adam Leavitt
Sergeant Haytham
Damon Schmidt
Colonel Faris Al Ghazi
Robert Grace
Aaron Jackson
Francis Manner
Video's en trailers
Reviews & comments
han de barman
-
- 202 berichten
- 485 stemmen
ja, ik vond het begin toch een beetje langzaam op gang komen, maar er zit toch behoorlijk diepgang in deze film. Het einde geeft wel een hele mooie uitspraak van beleving weer.
han de barman
-
- 202 berichten
- 485 stemmen
Totaal ongeloofwaardig en onrealistisch. Samen met Die hard 4.0 de slechtste film die ik in 2007 heb gezien.
deze reactie gaat echt nergens over.... (mijn mening)
BrainErp
-
- 5 berichten
- 21 stemmen
Aardige film. Helaas dacht ik in het begin dat het een realistische film ging worden, waardoor ik later steeds teleurgestelder werd.
Aantal leuke details, zoals de Amerikaanse hand op het einde en de misverstanden/communicatie in het begin.
Voor wie deze film met de gedachte aan gewoon een actie-film en daar de werkelijkheid niet bij betrekt is het een aanrader!
decsss
-
- 309 berichten
- 214 stemmen
ja, ik vond het begin toch een beetje langzaam op gang komen, maar er zit toch behoorlijk diepgang in deze film. Het einde geeft wel een hele mooie uitspraak van beleving weer.
Diepgang? je hebt zeker nooit eens een film gezien met echte diepgang? ik heb een tip voor je, als je echte diepgang wilt zien. Probeer 21 Grams.
Toontje35
-
- 429 berichten
- 889 stemmen
Film kwam langzaam op gang. Op het eind onderhoudende aktie. Toen begon de film ook wat meer te boeien. Al was het verhaal wel flinterdun.
battleboy
-
- 54 berichten
- 184 stemmen
wow !
deze film is super vet
moet je echt gezien hebben
zo hier en daar goede actie scenes en een goed einde
squash2002
-
- 61 berichten
- 67 stemmen
Wel een vermakelijke film met goede actie. Soms wel overdreven en onrealistisch maar dat zit wel in iedere actie film dacht ik zo.
Had wel het idee aan het einde van de film dat de film nog wel een uurtje langer mocht duren, ik had qua verhaal misschien wel iets meer "ge-puzzel voor de kijker" verwacht. Het verhaal vind ik daarom ook dunnetjes en misschien iets te simpel.
En de boodschap aan het einde tja.....had voor mij niet in deze film gehoeven.
3***
PS: Hoezo thriller? Actie/drama lijkt me beter.
Vinco
-
- 365 berichten
- 995 stemmen
Een erg goeie film,met naar mij mening een realistisch en goed verhaal.
Deze film bevestigd naar mijn mening nog eens goed wat voor bizar en gehersenspoeld volk de moslims zijn.(en ja de Amerikanen kunnen er ook wat van)
Alles in de film word mooi weergegeven en zo zit er dan ook genoeg diepgang in.
dik 4*
orange
-
- 37 berichten
- 40 stemmen
Totaal ongeloofwaardig en onrealistisch. Samen met Die hard 4.0 de slechtste film die ik in 2007 heb gezien.
Heb je dit jaar dan maar 2 films gezien ???
das erg weinig.
Film is zeker niet de beste van 2007, maar de slechste.....
Dan heb je volgens mij maar errug weinig films gezien.
Dan geeft niet, dan is alleen je mening erg beperkt.
Goede film hoor, aanrader om te kijken.
dikke 3,5 ster.
Ik heb wel slechtere gezien dit jaar.
Maar ja, ik heb er ook meer als 2 gezien
decsss
-
- 309 berichten
- 214 stemmen
Niet films die ik dit jaar heb gezien, maar films die in 2007 uitegbracht zijn en ik gezien heb. Van alle in 2007 uitgebrachte en gezien door mij. vind ik deze 2 het slechtst ja. Comprende?
mishad
-
- 173 berichten
- 6322 stemmen
Niet films die ik dit jaar heb gezien, maar films die in 2007 uitegbracht zijn en ik gezien heb. Van alle in 2007 uitgebrachte en gezien door mij. vind ik deze 2 het slechtst ja. Comprende?
Moet je gewoon voor de gein eens 'Epic Movie' proberen uit te zitten...
decsss
-
- 309 berichten
- 214 stemmen
Moet je gewoon voor de gein eens 'Epic Movie' proberen uit te zitten...
Ik ga het nog proberen ook, voordat 2007 voorbij is 
gerrit019
-
- 97 berichten
- 1152 stemmen
.... blijft goed hangen door die laatste scene ....
Goede actie 4*
Smi
-
- 93 berichten
- 47 stemmen
Ik vond het een erg goede film die mij wel degelijk bij blijft.
Toch heb ik het gevoel dat velen hier de film beoordelen als niet reeel vanwege de actiescenes en pro-amerikaanse twist die er toch aan zit.
De laatste scene vond ik een goede sterke scene waarin juist de nadruk gelegd wordt dat rondom de conflicten in het midden oosten, rondom de olieindustrie, erg snel een 'good guys' en 'bad guys' oordeel wordt gemaakt. De laatste zin van de film zet naar mijn gevoel wel een een goed beeld hoe de vervreemding tussen de twee kampen eigenlijk werkt. De Amerikanen zijn in dit verhaal toch eigenlijk net zulke fundamentalisten als de extremisten in Midden-Oost-Europa...
EDIT: misschien is enkel mijn kop die er zo over denkt.
ASroma
-
- 298 berichten
- 514 stemmen
mwah vond hem tegenvallen, teveel hollywood, had meer op een diepere boodschap verwacht. Teveel cliches............ Amerikanen die alleen maar stoer kunnen praten, en Arabieren die worden afgebeeld als een compleet achterlijk volk. Nee.... had meer verwacht.........
2,5 ster
Harley1973
-
- 17 berichten
- 31 stemmen
geweldige film heb hem gekeken en verwachtte er ook al veel van, je voelt de spanning al zonder dat er al teveel kogels worden verspilt! Niks is té in deze film, nu kan men eens zien waar men toe in staat kan zijn en dat er zelfs kinderen worden gebruikt om terroristische aanslagen te plegen, superfilm! dikke 10!!
Diederik58
-
- 835 berichten
- 1468 stemmen
Prima film. Realistisch of niet, doet er niet toe. Want wie weet hier hoe het werkelijk daar aan toe gaat? Gewoon erg spannend. Geschikt voor een onderhoudend filmavondje.
Leviathan
-
- 123 berichten
- 198 stemmen
Goede film. Ik heb m goed kunnen volgen van begin tot eind wat tegenwoordig nog maar weinig is met nieuwe films omdat ze meestal gewoon slecht / saai zijn..
En het is misschien niet 100% realistisch maar je krijgt er wel een beeld van hoe 't eraan toe gaat eigenlijk en dat het niet overal koek en ei is.. En het is overigens een film en geen documentaire
Dus die reactie's van totaal onrealistisch is gewoon onzin alsof je er zelf dagelijks bij bent..
4*
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Goede film. Ik heb m goed kunnen volgen van begin tot eind wat tegenwoordig nog maar weinig is met nieuwe films omdat ze meestal gewoon slecht / saai zijn..
En het is misschien niet 100% realistisch maar je krijgt er wel een beeld van hoe 't eraan toe gaat eigenlijk en dat het niet overal koek en ei is.. En het is overigens een film en geen documentaire
Dus die reactie's van totaal onrealistisch is gewoon onzin alsof je er zelf dagelijks bij bent..
4*
Hier sluit ik mij volkomen bij aan. Behalve dat ik dan een 3,5* geef 
(middenstuk had iets meer vaart in gemogen)
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Aardige politieke thriller/actie film die handelt over de thematiek van een Amerika na 9/11. Amerika is bang en trekt zich terug achter hoge muren, prikkeldraad en anti-tank wallen maar ook dat maakt niet onkwetsbaar.
De film speelt verder in een sfeer waarin twee verschillende culturen elkaar niet kunnen vinden omdat ze zo verschillend lijken... Maar toch, eigenlijk zijn er meer overeenkomsten tussen beidde volkeren en naties dan op het eerste gezicht blijkt. En mensen die het recht willen laten zegevieren blijken met moeite tussen diplomatieke regeltjes door te moeten manoeuvreren. Persoonlijk vond ik dit wel het meest boeiende aspect alleen komt het drama gedeelte toch niet helemaal lekker uit de verf. De personages in de film blijven een beetje van bordkarton. Op het eind vervalt de film zelfs in een ongegeneerde actiefilm, iets wat ik ook liever anders had gezien.
3*
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
goede film. ik had hem wel een beetje anders verwacht maar het verhaal is goed.
3.5*
notsub
-
- 1483 berichten
- 1468 stemmen
Het meest heb ik genoten van de rauwe actie, vooral in de tweede helft van de film. Het probleem is dat het begin suggereert dat het om een pretentievolle fim gaat met een politieke achtergrond. Dat beeld wordt langzaam weggenomen totdat er een keiharde actiefilm overblijft. En dan is het wel genieten. De film hinkt dus op twee gedachten en dat is nooit goed. Als actiefilm beschouwd scoort de film wel een dikke voldoende.
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
ik zou niet weten waarom dit niet 1 van de beste actiefilms ooit is..
Omdat voor te beginnen de nadruk niet op de actie wordt gelegd.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2410 stemmen
ik zou niet weten waarom dit niet 1 van de beste actiefilms ooit is..
Omdat het een thriller is.
Rutte
-
- 243 berichten
- 228 stemmen
Goede film met een actueel thema dat ook nog eens realistisch wordt weergegeven.
Er zit van eigenlijk alles wat in, heel sporadisch zelfs wat droge humor, maar toch vooral drama, thriller en aktie, waarbij dat laatste vooral in de 2e helft wel de boventoon voert.
Al vond ik wel dat het tempo na een prima begin er op een gegeven moment ( tijdelijk ) grotendeels uitgaat.
Ik denk dat deze film wel een redelijk grote groep mensen aanspreekt, niet alleen omdat er verschillende genres inzitten, maar vooral omdat er weer een actueel thema wordt aangesneden, en dat men als kijker een realistisch beeld krijgt van het feit dat het in sommige landen echt nog steeds niet pluis is.
4 sterren
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8159 stemmen
Hele aardige film, waarbij de nadruk in het begin op het drama ligt en richting het einde meer op de actie. Het thema is heden ten dage heel herkenbaar. De film kijkt lekker weg, hoewel er een paar mindere momenten in voorkomen. Film hinkt een beetje op twee gedachten en kan de keuze niet maken tussen drama of actie. Daardoor geen topper, maar desondanks zeker geen onaardige film!
3,5 ster 
ikkuh007
-
- 4 berichten
- 7 stemmen
Wat een geweldige film is dit!
Geeft de keiharde realiteit aan, ook dat vrouwen daar minderaardig zijn dan de mannen.
Hele mooie film! een dikke 5
Alba
-
- 27 berichten
- 45 stemmen
Geweldige film.
De spanning werd mooi opgebouwd en goed acteerwerk.
Een welverdiende 5.
Gerelateerd nieuws

Netflix verwijdert zeer binnenkort deze titels uit het aanbod

Thrillerdrama 'The Kingdom' met topcast vanavond op SBS9
Bekijk ook

Carlos
Biografie / Misdaad, 2010
48 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

Lone Survivor
Actie / Oorlog, 2013
402 reacties

Shooter
Actie / Thriller, 2007
737 reacties

End of Watch
Drama / Misdaad, 2012
367 reacties
Gerelateerde tags
moordsluipmoordenaarterroristexplosivefbijachtsaudi arabiaonderzoekpolitiemedical examiner terrorismearabbomb attack
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








