• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.870 stemmen
Avatar
 
banner banner

Enchanted (2007)

Fantasy / Romantiek | 107 minuten
3,25 1.091 stemmen

Genre: Fantasy / Romantiek

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kevin Lima

Met onder meer: Amy Adams, Patrick Dempsey en James Marsden

IMDb beoordeling: 7,1 (228.048)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 december 2007

Plot Enchanted

"This fairytale princess is about to meet a real Prince Charming."

In de perfecte animatie-wereld heerst een tovenares-koningin totdat haar stiefzoon een vrouw gevonden zal hebben. Wanneer hij bij toeval in het bos een naïef meisje ontmoet, vraagt hij haar meteen ten huwelijk. Door toedoen van haar aanstaande schoonmoeder belandt zij echter in het hedendaagse New York, waar zij zich uiteraard geen raad weet. Maar dan ontmoet ze een aantrekkelijke jonge vader en haar wereld verandert ingrijpend. Haar droomprins is haar echter gevolgd, evenals een dienaar van de boosaardige koningin, die haar plannen in het honderd gooit. Dan besluit zij maar zelf een eind aan de voorgenomen idylle tussen haar stiefzoon en het bosmeisje te maken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Philip

Prince Edward

Nancy Tremaine

Morgan Philip

Queen Narissa

Narrator (stemrol)

Pip in Andalasia (stemrol)

Pip in New York (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van theworldismine

theworldismine

  • 6 berichten
  • 1628 stemmen

heerlijke vrolijke film, echt een feel good movie


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Het verhaaltje vond ik te mager en de animatie aan het begin was teleurstellend (de chipmonk was wel weer goed). Verder een aantal leuke scenes, maar ik had er al met al toch meer van verwacht.

Een 3.0.


avatar van dumble

dumble

  • 268 berichten
  • 225 stemmen

erg leukee film , 1 grappig dingetje merkte ik op.. :

Robert Philip (Patrick Dempsey) vertelde datie 5 jaar samen was met zijn vriendin Nancy (Samantha Ivers).

Het kleine meisje was 6 jaar oud.

Als Robert dus Nancy gelijk na de dood van zijn vrouw zou hebben ontmoet dan zou het kleine meisje dus 1 jaar zijn toen haar moeder overleed..

Een beetje jong om dan je moeder nog te onthouden, vinden jullie niet?

Maaruh alle gekheid op een stokkie, ik vond het erg een leuk film met vrolijke muziek!


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Leuke/lieve disney film die toch een beetje het gevoel terug brengt van vroeger. Ik heb me zeker vermaakt.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Prachtige ode aan de oude Disney glorie.

'Enchanted' heeft het allemaal. Zingende prinsessen, slechte stiefmoeders, vrolijke boswezens en een droomprins, maar dan op een geheel eigentijdse manier die op hetzelfde moment ook verwijst naar alles wat goed was aan die overbekende Disney sprookjes die nog steeds voortleven.
Het prachtige begin doet je afvragen hoe CGI ooit de animatiewereld heeft kunnen overnemen, want het is werkelijk magnefiek en oogverblindend. Prachtige animatie die overgaat in een eveneens sprookachtig liefdesverhaal in het hedendaagse New York. Het concept is leuk, maar tegelijkertijd erg voorspelbaar, zeker als de mannelijke hoofdrol gespeeld wordt door een acteur die vooral bekend is als "McDreamy". Desondanks weet Dempsey een prima rol neer te zetten als ongelovige advocaat en streelt Adams zowel ogen als oren door een van de meest knappe prinsessen in tijden te spelen. Daarbij komt een overtuigende slechterik als Sarandon, een goed inelkaar stekend verhaal, leuke sidekicks en een prachtige soundtrack van musical genieën Menken en Schwartz en je hebt een film zoals al anderhalf decennia niet hebben gezien. Met een goede dosis zelfspot en een prima dosis sentiment weet de film het voorspelbare verhaal, de zoetsappige liedjes en het over de top goede einde goed over te laten komen. En met Julie Andrews als voice-over en een aftiteling die de bekendste prinsessen nog eens eer aan doet laat de film die lelijke CGI draak uit ons geheugen vervagen.
Een sprookjesachtige film zoals alleen Disney dat kan, in een tijd waar dat onmogelijk leek. Dat Disney hierna de deuren van hun tekenstudio's niet open heeft gegooid blijft een mysterie, maar ach, met 'Enchanted' heeft Disney me al gelukkiger gemaakt dan ze in jaren hebben gedaan.

4.5


avatar van die hard

die hard

  • 163 berichten
  • 146 stemmen

heerlijke fantasie/humor van de bovenste plank

subliem gemaakt


avatar van Makz

Makz

  • 89 berichten
  • 575 stemmen

Ben zelf niet zo'n Disney-liefhebber. Al die liedjes en dat gedans. Niks voor mij.

Het verhaal zit wèl leuk in elkaar, dus voor de Disney-liefhebber of de jonge kijkers zal het vast een groot vermaak zijn.

Voor mij: *2,0


avatar van scarab3905

scarab3905

  • 16 berichten
  • 11 stemmen

kan er niks anders van zeggen dan top.

het begin al, met de oude klassieke disney letters!!! heerlijk.

van het begin tot het eind met een glimlach op mijn gezicht gezeten.

het teken gedeelte is erg leuk, het film gedeelte is er leuk, de muziek is erg leuk.

ook houd de film je bezig met het 'opsporen' van verschillende 'oude' disney dingen zoals muziek. zo hoor je ergens ook muziek van belle en het beest, ariel en ga zo maar door.

mijn mening.

*5


avatar van Pistons

Pistons

  • 588 berichten
  • 5590 stemmen

Geweldige rol van Amy Adams.


avatar van Fonzie

Fonzie

  • 153 berichten
  • 337 stemmen

Disney weet gelukkig nog hoe het moet! Terug naar de gloriedagen


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

En zo gaat Disney dus ook de knipoog toer op.

Op z'n Disney's natuurlijk, want alles blijft onbehoorlijk braaf. Zo is cliché af en toe lastig te onderscheiden van knipoog.

Marsden en Saradon zijn irritant, het "eeuwige" koppel doet het wel aardig. Verder vooral gecharmeerd door de kleurtjes maar veel wordt er niet gedaan met het moois waartoe men in staat is.

Zo ook de animatie. Character animatie vind ik vreselijk maar de rest was best mooi. Alleen valt er weinig te genieten behalve de achtergronden. Liedjes en beestjes, niet echt mijn ding.

1.5*, als Disney nu eens een apart bedrijfje zou oprichten, desnoods enkel financieren om met hun techniek wat anders te gaan doen ...


avatar van soom

soom

  • 24920 berichten
  • 2752 stemmen

En wat zouden ze dan met hun techniek anders moeten gaan doen, dan?


avatar van Draconian

Draconian

  • 243 berichten
  • 1394 stemmen

Zeer mooi gedaan. Geen punt om af te kraken. Heel de film meegesleept met het gezin.


avatar van winglo

winglo

  • 51 berichten
  • 76 stemmen

Super Disney gevoel! Nostalgie alom!


avatar van [C]háár

[C]háár

  • 11 berichten
  • 8 stemmen

ik vond het een hele leuke film,

aleen ik had er wel wat meer van verwacht .

maar voor kleintje een heleleuke film


avatar van faun

faun

  • 140 berichten
  • 146 stemmen

Ik ben een norse houthakker van beroep en ik word helemaal vrolijk van deze film.

Wie kan na het zien van Amy adams nog boos zijn, wat een lieve meid is dat zeg.

Een aanrader en een van de beste feelgood movies die ik ooit gezien heb.


avatar van math82

math82

  • 3 berichten
  • 47 stemmen

Ik heb Enchanted 4 keer in de bioscoop gezien en elke keer lag weer dubbel om dezelfde grappen en de vaak grappige reacties van de bezoekers. Het is een van leukste komedies van het jaar en veel mensen waren prettig verrast door de manier waarop de makers een aparte draai gaven aan oude Disney-films, als Assepoester, Belle en het Beest.

Het is een film voor jong en oud. De kinderen zullen lachen om de eekhoorn en de volwassenen zullen lachen om de vele referenties aan andere Disney films, zoals de schoonmaak-scene. De casting is bijzonder goed, vooral Amy Adams in de rol van prinses Giselle is fantastisch en haar reacties zijn vaak erg grappig en ze zingt bovendien nog goed ook. Daarnaast is James Marsden in de rol van naieve prins Edward bijzonder geslaagd en zingt hij voor de tweede keer in korte tijd de sterren van de hemel.

De liedjes zijn van de hand van veelvoudig oscarwinnaar Alan Menken en Stephan Schwartz. De liedjes doen terugdenken aan de Kleine Zeemeermin, Belle en het Beest etc. Enkele van die liedjes krijg na het verlaten niet uit je hoofd en elke keer als je eraan denkt wordt je er weer vrolijk van.

Niet iedereen zal de film leuk vinden, als je echt niet van Disney film houdt, moet je ook deze maar niet gaan kijken, maar anders loop je hoogstwaarschijnlijk na het kijken van de film met een glimlach weg.


avatar van chosenramon

chosenramon

  • 26 berichten
  • 94 stemmen

Een zeer geslaagde Disney film dit, de film is onderhoudend en geeft je een goed gevoel. Mijn vriendin was behoorlijk down en toen we deze film gingen kijken, was ze weer helemaal vrolijk. Geweldige film!


avatar van Xstream

Xstream

  • 27 berichten
  • 31 stemmen

Als de film start met een bijna onvoorstelbare blijheid, ondersteunt met een mierzoet liedje, dan is het toch even slikken. Jemig, wat gezellig, maar oei, wat fout. Naarmate de film vordert ga je deze aanpak eigenlijk steeds meer waarderen. De film grijpt terug naar het verleden en zorgt ervoor dat je na enige gemoedsaanpassingen in no-time met een grote smile op de bank zit. De dubbelzinnigheid is dan ook al snel te proeven en gelukkig nemen ze het ook niet al te serieus. Het blijft oncomplex en ontspannen om naar te kijken.

Met name als we de "echte wereld" betreden en het karakter van Princes Giselle (Amy Adams) onthuld wordt beland je al snel in een dromerige wereld waarin Amy de rol van sprookjesprinces zo ongekend goed in beeld weet te brengen dat je bijna smelt van sympathie voor haar.

Voor mij is Amy dan ook de smaakmaker van heel de film die gepaard gaat met muziek, dansen en leuke karakters. Jammer is dan ook dat het eind wat ongeispireerd is. Maargoed, laat dat een smetje zijn op een verder bijzonder leuke film.

Lees de volledige review + trailer >>


avatar van JohnnyO

JohnnyO

  • 58 berichten
  • 59 stemmen

Dit is een topper!

Leuk, lollig en zeder fraaie beelden van de levende dieren.

Prachtig hoe de sprookjes weer even naar voren worden gebracht.


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Rot film.

Slecht verhaal, slechte acteurs.

En het toppunt "Zingen in een film" daar heb ik dus een enorme hekel aan.

1*


avatar van rav

rav

  • 11 berichten
  • 240 stemmen

2,5*

Waarbij ik wel moet zeggen dat het een erg goede Disney film was, maar ik ben gewoon wat te oud voor zulk soort films. Er zat alles in wat in een goede Disney film moet zitten.


avatar van rickaleks

rickaleks

  • 41 berichten
  • 1496 stemmen

Echt een hele mooie, originele film. De rollen zijn zeer goed gecast waaronder Amy Adams. Zij geeft echt de perfecte sfeer aan deze film. Het bijzondere is dat binnen de echte wereld een modern sprookje is ontstaan. 4,5*


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Heb hem op een regenachtige zondagmiddag gekeken en vond de rol van de prinses in real life vreselijk. Dempsey doet gewoon zijn ding, net als Disney: een zoete film die de traditie ten top houdt, maar mij deed het weinig of niets. 2 *


avatar van solenoid67

solenoid67

  • 13 berichten
  • 102 stemmen

Goede film, maar wel in disney stijl. Veel klasiekers in 1 nieuw jasje proberen te stoppen. Niet slecht .... i'm no disney fan.


avatar van SuperSideSwipe

SuperSideSwipe

  • 4464 berichten
  • 2890 stemmen

Geslaagde film, ik ging er met enige tegenzin heen, zo een half tekenfilm half echt is al eerder gedaan. Niet altijd slecht, maar ook niet al te boeiend.

Deze film heeft er echter voor gezorgd dat ik geheel vrolijk de bioscoopzaal verliet. Lekker vlot, vrolijk verhaaltje die nergens verveelt.

Amy Adams zet haar rol erg goed en charmant neer moet ik zeggen.

Zeker een aanrader als je van dit soort film houd.

4,0*


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Normaal gesproken heb ik meer met films waar van alles stuk gaat. Met lichte tegenzin opgezet om me vervolgens heerlijk te laten vermaken. 4*


avatar van Carolaah

Carolaah

  • 148 berichten
  • 149 stemmen

Huw. Ben ik nou de enige die me echt mateloos irriteerde aan de performance van de hoofdrolspeelster? Ik had op den duur wurgneigingen. Het zal er allemaal wel bijhoren, maar ik vond het irritant. Op het einde werd de film gelukkig wat beter.

Daardoor een kleine 3,0..


avatar van flyer

flyer

  • 369 berichten
  • 360 stemmen

Geen superfilm maar leuk voor de natte zondagmiddag als er geen voetbal is. Kinderen vonden hem leuk en daar gaat het toch om


avatar van RodneyS

RodneyS

  • 274 berichten
  • 2564 stemmen

Erg leuke film! Boven mijn verwachtingen. Vrolijk, leuk verhaal etc. Misschien wel een beetje voorspelbaar, maar maakt de film niet minder. Zeker leuk voor de kleintjes, maar 20-jarige zoals ik vermaken zich er ook nog mee

3,5*