Genre: Fantasy / Romantiek
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kevin Lima
Met onder meer: Amy Adams, Patrick Dempsey en James Marsden
IMDb beoordeling:
7,1 (228.048)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 13 december 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Enchanted
"This fairytale princess is about to meet a real Prince Charming."
In de perfecte animatie-wereld heerst een tovenares-koningin totdat haar stiefzoon een vrouw gevonden zal hebben. Wanneer hij bij toeval in het bos een naïef meisje ontmoet, vraagt hij haar meteen ten huwelijk. Door toedoen van haar aanstaande schoonmoeder belandt zij echter in het hedendaagse New York, waar zij zich uiteraard geen raad weet. Maar dan ontmoet ze een aantrekkelijke jonge vader en haar wereld verandert ingrijpend. Haar droomprins is haar echter gevolgd, evenals een dienaar van de boosaardige koningin, die haar plannen in het honderd gooit. Dan besluit zij maar zelf een eind aan de voorgenomen idylle tussen haar stiefzoon en het bosmeisje te maken.
Externe links
Acteurs en actrices
Giselle
Robert Philip
Prince Edward
Nathaniel
Nancy Tremaine
Morgan Philip
Queen Narissa
Narrator (stemrol)
Pip in Andalasia (stemrol)
Pip in New York (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Eigenlijk best aardig, maar oude animatie doet me niet zoveel en die draak aan het einde heeft heel veel verpest. Heb toch genoten van het middenstuk en Amy Adams.
lil'angel
-
- 54 berichten
- 676 stemmen
Leuke film, jammer van de draak op het eind ja, die maakte het je beseffen dat het echt heel nep was.. maar leuke liedjes en goede acteurs.. amy adams niet altijd, maar ze deed haar best 
Minek
-
- 18 berichten
- 0 stemmen
Prachtige film!!
Heerlijk die humor. Vind de hele parodie-humor erin vooral voor volwassenen heel leuk, een vette knipoog van Disney naar zn klassieke prinsessen-tekenfilms. 
Vind dit echt een film die uniek in zn soort is.
lotteke_ik
-
- 90 berichten
- 660 stemmen
Hele mooie film! En met echt hele leuke liedjes!
Het verhaal is ook echt heel leuk bedacht. Ik heb er zeker met plezier naar gekeken, en hij blijft na 5x nog steeds leuk! 
Hij komt komende donderdag op tv, toch?
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
Hij komt komende donderdag op tv, toch?
Ja!
evadege
-
- 59 berichten
- 121 stemmen
Erg leuke film, heel origineel, ik zou er zelf niet op zijn gekomen om van tekenfilm naar 'echt' te gaan.
Jammer alleen van de draak op het eind, dat maakt het geheel minder geloofwaardig. Die vond ik er erg nep uitzien. Je zag gewoon heel erg dat die met de computer was gemaakt.. Maar als je dat wegdenkt, was het een erg leuke, grappige, lieve en romantische film die je wel vaker dan 1x kunt kijken.
Falcon103
-
- 172 berichten
- 818 stemmen
er schijnt ook een vervolg aan te komen.....
die draak was trouwes very cool nep maar cool^^
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2582 stemmen
Leuke wegkijker. Niks mis mee, heerlijke over-acting en super nep allemaal. Toch met een glimlach gekeken en het was het allemaal wel waard. Leuk om een keer te zien. 2,5 *
predator
-
- 1671 berichten
- 1954 stemmen
Ik vind dit één van de beste disney-films. Vooral Amy Adams is zo leuk!!!
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Erg zoet filmpje.
De acteurs moesten natuurlijk erg overdreven acteren, als zijnde de tuttige Disney prins(es) maar dat komt nogal vervelend over. Ook de liedjes vond ik best lang en irritant. Voor de rest een suiker zoet filmpje en dat was het eigenlijk met deze film. Krijgt een 2,5 omdat hij niet overal heel saai en onleuk was.
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
aangenaam verrast door dit filmpje. Fantasy en realiteit worden redelijk goed door elkaar gebracht, al zijn sommige scènes natuurlijk over the edge. Ma ok, dat hoort er allemaal bij.
3.5*
20MadeMoiselle
-
- 24 berichten
- 51 stemmen
Natuurlijk heel voorspelbaar, maar leuk om een keer gezien te hebben.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Gisteren gezien en ik vond het best een aardige film. Eigenlijk wou ik de film heel graag zien en had er toch iets meer van verwacht.
Leuk dat het afwisseld van animatie naar gewoon echt, en de liedjes zijn ook heel mooi, ik weet niet of de acteurs ze ook echt gezongen hebben, of gewoon door iemand anders zijn ingezongen?
Maar verder is het verhaal simpel, maar goed te volgen en je blijft wel zitten, omdat het toch aardig is wat ze neerzetten.
Lekker voorspelbaar, maar toch leuk voor jong en oud.
De cast is echt geweldig, en ze maken de film echt tot leven.
4* voor dit prachtige leuke en megalomanische film !
En zeker dik verdiend.
Foal
-
- 22 berichten
- 51 stemmen
Gisteren gezien en ik vond het best een aardige film. Eigenlijk wou ik de film heel graag zien en had er toch iets meer van verwacht.
Leuk dat het afwisseld van animatie naar gewoon echt, en de liedjes zijn ook heel mooi, ik weet niet of de acteurs ze ook echt gezongen hebben, of gewoon door iemand anders zijn ingezongen?
Maar verder is het verhaal simpel, maar goed te volgen en je blijft wel zitten, omdat het toch aardig is wat ze neerzetten.
Lekker voorspelbaar, maar toch leuk voor jong en oud.
De cast is echt geweldig, en ze maken de film echt tot leven.
4* voor dit prachtige leuke en megalomanische film !
En zeker dik verdiend.
De acteurs en actrices hebben al hun nummers zelf gezongen!
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Best een geinig filmpje van Disney eigenlijk, wat een origineel uitgangspunt volgt. Lijkt wel een beetje op de leuke miniserie 10th Kingdom, The (2000), dat precies de omgekeerde weg van Enchanted volgt.
Het klinkt misschien raar, maar dit is eigenlijk een Disney film dat haar eigen genre op de hak neemt. Alle Disney clichés die vaak langskomen worden de op de hak genomen. Vele dingen die normaal zijn in de sprookjeswereld zijn weer belachelijk in de echte wereld. Iets wat uitstekend naar voren komt in deze film.
Amy Adams is hardstikke charmant als Giselle, die per ongeluk in het hedendaagse New York belandt, het levert leuke en vooral ook verwarrende momenten op voor de leuke personages in de film. Ook Marsden is erg leuk als de onnozele prins Edward.
Verder zijn de liedjes erg aanstekelijk, is de chemie tussen Adams en Dempsey aanwezig en zijn de standaard Disney personages in de echte wereld ook erg leuk verwerkt.
Er zitten een aantal verwijzingen in de film, bijvoorbeeld naar Assepoester. Erg leuk, helaas is het einde wat minder. De scene verwijzing naar King Kong en het gedoe met de draak past niet erg binnen de rest van de film. Ook bevat de film veel schoonheidsfoutjes, hoe moet zo'n Giselle nou in godsnaam weten wat een stofzuiger is of Nathaniel die over een appel-martini begint. Dit soort momentjes vielen me erg op. Al haalt dat mn beoordeling niet naar beneden.
Het einde is verder erg voorspelbaar, dat is wel weer typisch Disney, wist eigenlijk meteen dat Giselle+Robert en Prince Edward+Nancy bij elkaar zouden eindigen.
Ondanks het standaard Disney einde heb ik me prima vermaakt met dit parodierende Disney werkje.
3*
HannahMontana
-
- 29 berichten
- 29 stemmen
Superromantisch! Veel fantasie soms, maar het is wel leuk gedaan!
bjerik76
-
- 2359 berichten
- 1807 stemmen
glitter en romantiek en een echte musical in sprookjesvorm.
keek toch wel lekker weg en geeft een sfeertje om zoete zooi erbij op te eten met een flinke plaklaag op het glazuur van je tanden als gevolg.
de draak had wel wat beter uitgewerkt kunnen worden.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Oeps! Zo'n kinderachtig filmpje had ik niet van tevoren verwacht. Amy Adams is best een jofele dame, maar in deze film is ze een naïef overdreven acterend sprookjesfiguur. Het is inherent aan het script uiteraard, maar bij mij komt het alleen maar vervelend over. Suf onnodig King Kong-achtig einde, het maakt een Disneyfilm zoals deze er echt niet origineler op.
Cygor
-
- 206 berichten
- 307 stemmen
Dit is een geweldige Disney film! Alles zit er in, humor, actie, romantiek. Een van de betere films die disney de laatste heeft uitgebracht. Amy adams speelt geweldig als Disney princess, en de rest van de cast doet het ook niet slecht. Dit is een film die ik echt vaak kijk, maar je moet er inderdaad van houden
Nelusje
-
- 225 berichten
- 2228 stemmen
Vond de film heerlijk met zijn tijd meegaan, door de combinatie van ouderwetse geromantiseerde tekenfilm en de harde werkelijkheid van tegenwoordig. Een verfrissende verrassing.
elayz
-
- 324 berichten
- 1095 stemmen
Gisteren bekeken op tv, mooie film, leuk verhaal en best wel grappig, erg de moeite waard om eens te kijken in deze donkere dagen! 
neli123
-
- 91 berichten
- 0 stemmen
Goede film!
Erg grappige liedjes en goede acteurs.
Alleen de draak was nep.
3,5
Parisa
-
- 605 berichten
- 925 stemmen
Leuk gemaakt, maar zal niet lang blijven hangen. Daar is ie echt te zoet voor. Jammer dat Disney niet de stap durfde te nemen om er echt een parodie van te maken. 3*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4408 stemmen
Leuk bedacht maar het is wel een beetje een slappe hap, maar dat komt natuurlijk ook door de doelgroep waar de film voor is gemaakt. Het leuk bedachte verhaal compenseert de mierzoete verwikkelingen en de cast doet het leuk.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Een heel lieve, leuke en vooral vrolijke film, duidelijk bedoeld voor jong en oud. De animatie aan het begin had wat mij betreft best wat korter gemogen en ook de draak aan het eind vind ik niet zo geslaagd. Maar het "live"-gedeelte is een echte feel-good film voor het hele gezin met mooie liedjes en een gezonde dosis humor. Amy Adams met zoveel oprechte vrolijkheid op haar gezicht is naar mijn mening een perfecte keuze voor de rol van Giselle.
Pre- en sequels

Disenchanted
2022
11 reacties
Bekijk ook

Hachi: A Dog's Tale
Drama / Familie, 2009
715 reacties

The Perks of Being a Wallflower
Drama / Romantiek, 2012
299 reacties

The Boy in the Striped Pyjamas
Drama / Oorlog, 2008
948 reacties

African Cats
Documentaire / Avontuur, 2011
31 reacties

Pride & Prejudice
Romantiek / Drama, 2005
338 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties
Gerelateerde tags
new york cityvergiftigenkoninginmagieprinssprookjemusicalprinsesportalvrouwelijke hoofdrolspelermanhattan, new york cityevil queen fantasy worldevil witchtrue lovepart animation live action and animationcentral park, new york citylive action animated hybrid
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









