• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.241 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.429 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dagen zonder Lief (2007)

Drama / Komedie | 100 minuten
3,33 501 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Felix van Groeningen

Met onder meer: Wine Dierickx, Jeroen Perceval en Pieter Genard

IMDb beoordeling: 7,1 (2.781)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • myLum (Lumière) Bekijk via myLum (Lumière)
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dagen zonder Lief

'Dagen zonder Lief' vertelt het verhaal van vijf vrienden van vroeger. Zwarte Kelly (Wine Dierickx) keert terug van een lang verblijf in het buitenland. Ze moet haar moeder iets vragen. Frederic (Jeroen Perceval) verhuist binnenkort met zijn rijk lief naar Brussel. Hij gaat er werken bij zijn schoonvader. Kurt (Pieter Genard), de beste maat van Frederic, is samen met Blonde Kelly (An Miller). Ze hebben een tuin, een hond en een kindje. Kurt zit met iets in zijn hoofd. Niek heeft nog altijd zijn café en nestelt zich in de jonge meisjes. Frederic, Kurt, Niek, Zwarte Kelly en Blonde Kelly terug bijeen: plooien en buigen, trekken en duwen, praten en zwijgen. Vroeger een veelvoud aan vriendschap, maar nu, bijna onzichtbaar, vrienden van vroeger. Want nieuwe verf pakt niet op oude verf.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Isabella schreef:

Fantastische film. Vind alle hoofdpersonen interessant, heb me bescheurd om de platte humor en de muziek is fantastisch. Gelijk een vraag daarover: ik hoorde Lasgo met Something, zowel de echte versie als die van componist Jef Neve. Tijdens de zwembadscene hoor je ook een dancehit die door Neve bewerkt is voor de piano.. Maar welk nummer is dat??

dat nummer is Don't you want me van Jef Neve inderdaad

kan je downloaden op hun myspace


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Origineel is van Felix.

Jef Neve

Felix


avatar van WhoKnowZ

WhoKnowZ

  • 5336 berichten
  • 2208 stemmen

WhoKnowZ schreef:

Wellicht bedoel je dit:

http://www.youtube.com/watch?v=YCPOXZBrdKY

Jef Neve - Don't You Want Me

Dit is een bewerking van: Felix - Don't You Want Me:

http://www.youtube.com/watch?v=XbNs0AkBgKc

Is het leuk om eerdere posts te kopiëren? LOL


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Haha, had alleen de post boven die van mij gelezen.


JJ_D schreef:

Heb de film nog niet gezien, maar je bedoelt wellicht 'Something' van Milc Inc - of hebben zij het weer van een ander?

something is btw van Lasgo


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

Felix van Groeningen bevestigt met deze film. wat mij betreft de beste filmmaker van bij ons. 't is weer een film die boeit van begin tot eind, waar je mee gezogen wordt met de hoofdpersonages, die idd heel herkenbaar zijn. misschien had film nog beter geweest met een climax op het eind


avatar van Bacon

Bacon

  • 1012 berichten
  • 1379 stemmen

petey schreef:

in welke stad staat het appartement van Frederic? Wij domme Ollanders kwamen er niet uit.

Dat vroeg ik me ook al af. Het lijkt me erg leuk wonen daar in dat appartement.

Verder ook een goede film met een zeer fijn eindshot en dito muziek. Dat laatste zorgde net voor die halve extra ster.

3.5* dus.


avatar van WhoKnowZ

WhoKnowZ

  • 5336 berichten
  • 2208 stemmen

Sint-Niklaas


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Wat een flutfilm........geef een 2 voor de moeite.......geef nooit een 0,5 maar eigenlijk had ik het hier moeten doen: 2,0


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Ik weet dat ik het eigenlijk beter niet kan vragen... Maar waarom vind je het dan een flutfilm?


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Nou dat mag je best vragen........ik kijk best veel films, vertel mij wat jij er dan zo geweldig aan vind..........ik vind ( vond ) het helemaal niets, sprak mij totaal niet aan......zeurfilm van de bovenste plank.......maar nogmaals smaken verschillen.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Vlamingen kunnen filmisch bijzonder zomers uit de hoek komen. Zo zeker ook in dit treffend portret van vrienden in een zomer vol wringen, dringen en swingen. Nieuwe verf pakt niet op oude verf, mooi. Constant opvallend perfect ritme, af en toe confronterend, vaak grappig en lief.

Briljante zet trouwens die 2 Jef Neve edits, hebben direct de juiste feel, zonder corny te zijn. Ik wil meer van dit, veel meer. Zeker nu het lekkere weer er aan komt. Films die niet gemaakt zijn om op doeken te projecteren, maar op een strak blauwe lucht. Ik kijk uit naar Felix' volgende.



avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

leuke film over vriendschap van toen en vooral nu. leuk en goed in beeld gebracht. geen moment verveeld. sterker nog... kon me er goed in vinden. klein aanradertje voor die gene die van realistische-vriendschaps verhalen houdt. mijn goedkeuring hebben ze! een 4.

Het verhaal "Kurt" was in mijn ogen het grappigst om te volgen....

goeie muziek ook.... Poster had beter gekunt, maar w.s. gekozen omdat blonde vrouwen meer kijkers trekken, maar verteld weinig over de film. maar dat zie je veel.


avatar van Esther_ke

Esther_ke

  • 73 berichten
  • 497 stemmen

De redelijk hoge beoordeling hier verbaast mij, ik vind deze film niet zo goed. Het verhaal is maar zwak, sommige acteurs vind ik ook niet erg fantastisch spelen,…

Toch ben ik geboeid blijven kijken, maar dat heeft grotendeels te maken met de plaats waar deze film gefilmd is: Sint-Niklaas.

Ze hebben een paar mooie plaatsjes uitgekozen om te filmen, denk maar aan het appartement van Frederic…


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Esther_ke schreef:
de plaats waar deze film gefilmd is: Sint-Niklaas.


Werkelijk wanneer hebben ze dit gefilmd? Op zondagochtend vroeg tijdens de grote vakantie? Wat een rust in jouw plaatsje zeg...

Maar verder bijzonder prettig filmpje van onze zuiderburen. Licht melancholisch maar toch vrij wapperend in een zomerbriesje, vluchtig als een vakantiehitje maar toch zo vol van herinnering. Coming of age met als belangrijkste boodschap "pluk de dag" leef vandaag in het hier en nu. Ik ben het er geheel mee eens.

Waarom zoeken naar dat ene mooie meer van vroeger? Blindstaren op herinneringen terwijl aan je voeten een prachtig watertje ligt en de zon schijnt en het gezelschap meer dan okay is. Goed, het is niet hetzelfde als vroeger maar wat zou dat, morgen regent het misschien... Dus uit die broek en plons in het water. Ja prachtige levensfilosofie is dat, daar kan geen oude griek of rus tegenop

Kan me een beetje voorstellen dat mensen wat teleurgesteld zullen zijn omdat de film niet echt de diepte lijkt in te willen gaan met bepaalde thema's die het wel rakelings aansnijdt maar dat is denk ik de essentie van de film helemaal niet. Het zijn zaken die in het verleden liggen of juist in de toekomst maar eigenlijk gaat het om het hier en nu, niet meer niet minder. Die sfeer heeft de film toch best wel goed te pakken vind ik.

Verder is het cinematografisch erg leuk gedaan er zitten enkele geweldige scènes en shots in; Het feest bij het zwembad, dat gebeuren met de hond en de magnifieke eindscène waarbij in het laatste shot niet de hoofdpersonen worden gevolgd maar de jongeren op de scooters. Nu nog jong en onbevangen maar over pak hem beet 10 jaar zou een zelfde film over hun gemaakt kunnen worden.
Acteerwerk is niet altijd perfect maar het enthousiasme maakt dat dan weer meer dan goed. Bovenal zijn de personages ook zeer naturel en geloofwaardig wat bij deze film, die toch valt of staat met zijn karakters, zeker aan het aangename karakter bijdraagt. De muziekkeuze tenslotte is ook perfect passend.

Lekkere frisse filmbries uit het zuiden deze Dagen Zonder Lief. 4* makkelijk verdient.


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Sterke film.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Een redelijk genietbaar filmke met af en toe goeie muziek die mij herinnerden aan mijn uitgangsperiode.

Geen hoogvlieger maar wel het bekijken waard.

Soms had ik wel moeite om hun streekdialect te begrijpen.

3 sterren.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Het is moedig van Felix van Groeningen om zijn natuurlijke biotoop te verlaten en een film te maken die echt over het leven gaat. Als filmmaker pretendeert hij overigens opvallend veel: ‘Dagen Zonder Lief’ wil een verbrokkelde vriendengroep schetsen die elkaar moeizaam lijkt te hervinden.

Het portret dat ‘Dagen Zonder Lief’ zou moeten zijn is echter op een totale miskleun uitgelopen: het script en zijn personages zijn ontzettend hol, het doet de kijker niets omdat de personages niet thuishoren in de leefwereld waarin ze geplaatst worden. Het valt me bijzonder moeilijk dit uit te leggen, maar hier toch een poging.

De omgeving is herkenbaar, maar de karakters zijn niet ‘echt’. Toch weet Van Groeningen hun banaliteit, hun alledaagsheid goed te vatten, ongeloofwaardig zijn ze dus niet. Alleen werkt het niet. De reden daartoe moet diep in de kern van de film verankert zitten, want aanwijzen kan ik niet. Ook daarom heb ik weinig vertrouwen in wat onze landgenoot met 'De Helaasheid der Dingen' zal doen. Persoonlijk vrees ik dat Verhulst milde toon zal sneuvelen ten voordele van wat voor hem het 'grotere goed' is: een burleske, boertige familiekomedie.

Dagen Zonder Lief’ legt immers pijnlijk duidelijk bloot dat Van Groeningen weinig méér kan dan ‘Steve + Sky’-achtige toestanden vastleggen op film: de momenten dat er moet gedanst en gefeest worden laat hij zich gaan en komt zijn ware aard te voorschijn. De muziekkeuze valt op zijn plaats, Van Groeningen maakt hitsige cinema zoals ook Tom Barman dat doet (alleen doet de dEUS-frontman dat met meer humor en stijl ).

Vreemd is echter dat ik, alles bij elkaar, ‘Dagen Zonder Lief’ niet slecht kan vinden. Is het de muziek van Jef Neve, het Vlaamse sfeertje, zwarte Kelly in het blond? We zullen het wellicht nooit weten...

En zo blijft Van Groeningen na een uitstapje naar het naturalisme nog steeds een mysterie.

2,5*


avatar van lukske00

lukske00

  • 93 berichten
  • 1539 stemmen

ik kan me perfect vinden in wat jj_d schrijft, vond dit ook helemaal geen geweldige film. Steve + sky vond ik echt stukken aangenamer om naar te kijken.

heeft waarschijnlijk voor een deel te maken met het feit dat ik nog vrij jong ben, deze film richt zich toch vooral op 30 plussers met een "vroege-midlife crisis" , waardoor ik me niet echt kan inleven in de personages.

En wat is die "frederic" trouwens verschrikkelijk irritant zeg ! ik verstond bijna niks van wat hij zei, altijd dat gemompel en gezeur, en dat accent...bweik.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Oeh. Wanneer je als filmmaker een jaren geleden in foute discotheken platgedraaid hitje als Something binnen je film tot twéé keer toe dik kippenvel laat bezorgen word ik heel erg enthousiast


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Ook al was het in mijn woonplaats opgenomen (ja ik woon op die hoge appartementsgebouwen), vond ik deze film weinig boeien.

1,5

Btw in Sint-Niklaas wonen er 70 000 mensen zo rustig is het dus eigenlijk niet. Er zijn straten afgezet voor deze film


avatar van MasterRRR

MasterRRR

  • 146 berichten
  • 688 stemmen

Ik sluit me aan bij JJ_D


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Geweldige film. Blijft altijd uitermate boeiend; mensen die langzamerhand uit elkaar zijn gegroeid, zonder dat iemand eigenlijk weet waar het nou precies fout is gegaan. Sterk script, dat naar het einde toe alleen maar sterker wordt. Schitterend laatste deel in Frankrijk. Geweldige cast ook.

Mooie muziek. Geinig om zowel Felix als Lasgo weer terug te horen en ze ook in een andere vorm te horen. Beiden werken uitstekend binnen de film. Oude tijden vervliegen, nieuwe tijden komen. Mooi, mooi, mooi.

4,5*


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

En zo is 't. Halfje erbij.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Geen dag zonder broer.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Idd een fijne film. Beetje leeftijdsgebonden wellicht, maar er zaten dan ook vrij veel subtiele herkenningspunten in. .

Vooral het weerzien met oude vrienden en dat je gewoon op dezelfde voet verder gaat alsof je elkaar nooit kwijt bent geraakt. Zelfde flauwe grappen, zelfde lulverhalen over vroeger (oude vakanties enzo). Fysiek contact, met een frisbee elkaar van dichtbij bekogelen etc.

Deze gasten waren wel net iets te kinderachtig en imbeciel (vooral Frederique) en dat was soms jammer.

En van die dingetjes als 's ochtends wakker worden, je telefoon aanzetten: u hebt 1 bericht...ontvangen....om...5 uur 25.... en dan van die teringherrie horen uit een kroeg . erg herkenbaar.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2843 stemmen

Grootste manco is toch een gebrek aan sfeer,

Daar waar Any Way the Wind Blows een aaneenschakeling van talloze, langlopende situatieschetsen is, weet deze film zijn scenes onvoldoende op te bouwen. Zo `n zwembad scene is leuk, net zoals de ' vroegere ' malloten die zich ophielden bij die rotonde. Alleen zijn ze te snel weer vervlogen. Wat rest is dan een verhaal waar de focus teveel ligt op Kurt `s moeizame relatie met zwarte Kelly.

En hoewel de film als geen andere film weergeeft hoe onvoorwaardelijk veel kracht vriendschap kan geven had ik het toch wel snel gehad met de nogal centraal staande, zeurende verhaallijn rondom Kurt. Overigens wel realistisch in beeld gebracht hoe geheimen een vriendengroep kunnen ontwrichten. Een vriend van mij was eens verliefd op een een vriendin van ons die weer een relatie met een gezamenlijke vriend van ons had. Hij ging zich toch anders gedragen.

Maar goed, realistisch daar koop ik niets voor. Ik had meer een iets dromerige film verwacht. Ik vond de muziek trouwens ook flink tekortschieten. De pianobewerkingen van enkele dance nummers waren goed getroffen en dat Lasgo - Something moment in die discotheek mocht er ook wezen, verder was het nogal mager. Had veel meer uit de muziek gehaald kunnen worden en op visueel gebied stelde het allemaal ook niet veel voor. Te conventioneel.

Misschien klink ik wat negatief maar over het algemeen heb ik toch wel genoten van de film. Vond het Belgische taaltje wel charmant klinken, met name die liefkozende woordjes voor elkaar zoals: zoetje. De gebeurtenissen in Frankrijk behoren samen met die uitgaansroes tot het mooiste wat de film te bieden heeft. Eindelijk raakte de film mij dan toch, prachtig zoals Kurt met zijn vrienden op zoek ging naar een stukje van zijn roots en stilzwijgend, genietend samen met zijn vrienden op die omgevallen boom zaten.

Tenslotte vond ik het eindshot, waarin de focus verschoven werd op een fijne manier filosofisch aandoen. Ik houd wel van zulke eindes waar je alvast kijkt naar de generatie/ vriendengroep die ook nog veel te overwinnen hebben om later nog steeds hun vriendschap intact te houden. 3*


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Uitermate rare ervaring vond ik. Ofwel is de regisseur knotsgek, of de acteurs, of beide, natuurlijk.

Hele rare personnages, echt allemaal weirdo's of toch op het randje het te zijn. Goede vertolkingen, leuke setting; de Markt van Sint Niklaas.

De muziek was schitterend, zowel het hitje van Lasgo alsook de jazz/lounge die gebruikt werd.

Toffe film *****


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

Couch Potato schreef:

Uitermate rare ervaring vond ik. Ofwel is de regisseur knotsgek, of de acteurs, of beide, natuurlijk.

Hele rare personnages, echt allemaal weirdo's of toch op het randje het te zijn.

Inderdaad , ik weet niet of de vriendschap die hier wordt neergezet als normaal kan worden beschouwd want er zaten behoorlijke verknipte scenes in. bv . het stukje dat die twee kerels elkaar onder boeren en wat daar vlak aan vooraf ging.