• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.966 gebruikers
  • 9.370.234 stemmen
Avatar
 
banner banner

The History Boys (2006)

Komedie / Drama | 109 minuten
2,59 145 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Nicholas Hytner

Met onder meer: Richard Griffiths, Frances de la Tour en Stephen Campbell Moore

IMDb beoordeling: 6,8 (22.272)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The History Boys

"History. It's just one bloody thing after another."

'The History Boys' vertelt het verhaal van een ongeregelde en ongediciplineerde klas vol met grappige en slimme studenten geschiedenis. Heen en weer geslingerd tussen hun leraar Engels (Richard Griffith), een jonge leraar (Stephen Campbell Moore) die ingehuurd is om hun scores te verbeteren, een grotendeels uitgerangeerde lerares geschiedenis (Frances De La Tour) en een door regeltjes geobsedeerd schoolhoofd (Clive Merrison) trachten de jongeren hun schooltijd succesvol af te maken en vervolgens te slagen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ik noem het meer drama dan humor. Die dramatische toon zit er eigenlijk gedurende hele film wel in, grappen blijven toch wat beperkt. Sterk geacteerd, wat een talentjes zeg. Camerawerk was prima, lekker rustig. Verzorgde film, ietsjes anders dan de gemiddelde Engelse vind ik toch wel. Verhaal is opzich oké, dialogen zijn goed maar het totaal komt toch iets te stijf over ( behalve die dikke schoolhoofd natuurlijk ).

Niet verkeerd.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12723 berichten
  • 6540 stemmen

Gruwelijk ondergewaardeerd hier! Geweldige rol van Richard Griffiths!!


avatar van confucius repeat

confucius repeat

  • 97 berichten
  • 0 stemmen

"The Hysterie Boys" ware een beter titel. Volgens mij is deze prent een heel mager beestje. Heel even dacht ik dat dit een komedie was, na de film te hebben uitgekeken denk ik nog steeds hetzelfde. Een film die je moet lezen terwijl je hem ziet. Overloos lullen bezorgde me

migraine. Onbenullige gezelligheid, meer was dat niet. Tot besluit: een vette afrader. Next


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Hoewel de leerlingen nou niet bepaald overkwamen als goede historici in de dop of briljante studenten, was de film toch erg onderhoudend. Fascinerend op een bepaalde manier. De sfeer erin was heel prettig, evenals de dialogen. Ze deden me denken aan de betere docenten van wie ik zelf les heb gehad. Het is een film over opgroeien. Volwassen worden. En dat met een gezonde passie voor het vak, al is geschiedenis hier nog redelijk inwisselbaar. Het zal veel mensen niet boeien. Het zal in veel gevallen iets over de kijker zeggen, niet de film.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Nacht van 18 op 19 september 2013 op BBC 1 (00.45 - 02.40)


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Ioppo schreef:

Prachtige film. Met veel plezier naar gekeken. Waarschijnlijk helpt het wel dat ik van mannen en van engelse poëzie hou.

Prima acteerprestaties. Hier en daar is te merken dat het een bewerking van een theaterstuk is.

Janos46 constateert terecht dat het onderwerp niet helder is. Het centrale onderwerp is voor mij de hechte band tussen de 8 jongens. Hoe verschillend ze ook zijn, ze blijven 1 team.

Zoals ook op imdb opgemerkt: het is geen realistische film, in de zin dat het een waarschijnlijk verhaal is. Het toont meer een droomwereld die nooit heeft of zal bestaan. Daarom is het weer zo verwonderlijk dat de film niet in het heden speelt, maar in 1983. Wat zou daar de reden van zijn?

"Any thoughts?"

Om Blue Monday van New Order te kunnen gebruiken en ook A Forrest van The Cure lang te laten komen


avatar van Collins

Collins

  • 7282 berichten
  • 4306 stemmen

De film is een adaptie van het toneelstuk van Alan Bennet dat met veel succes werd opgevoerd in Engeland, daarna een tournee over de wereld maakte om te eindigen op Broadway in New York. In de film spelen dezelfde acteurs als in het toneelstuk. De regisseur van de film Nicholas Hytner deed ook de regie van het toneelstuk. Dat is goed te merken. De film is zeer herkenbaar als adaptie van een toneelstuk. De filmische mogelijkheden die voorhanden zijn worden amper benut. Veel in de film wordt op vertellende wijze aan de kijker meegedeeld. De gekozen stijl komt soms ietwat verkrampt en gekunsteld over.

Desondanks is The History Boys een prima film. De dialogen zijn bijzonder gevat en zeer genietbaar. Humanistische overpeinzingen over het menselijke zijn en menselijke vorming zijn interessant en vermakelijk. Nagespeelde scènes uit oude Hollywoodklassiekers zijn bijzonder amusant. Al deze activiteiten vinden plaats in het klaslokaal van de leraar literatuurgeschiedenis gespeeld door een fantastische Richard Griffith, die in zijn klaslokaal een groep jongens uit de arbeidersklasse klaarstoomt voor het toelatingsexamen voor de universiteiten van Oxford en Cambridge.

Leraar Griffith doet dat op onorthodoxe wijze met zang, dans en toneel. Ook zijn boodschap is onorthodox. Volgens hem is de waarheid niet per se belangrijk maar is het veel belangrijker om een interessante interpretatie van de feiten ten gehore te brengen. Tegenover Griffith staat het personage Irwin, gespeeld door Stephen Campbell Moore. Een jonge leraar geschiedenis die zich volgens Griffith veel te veel bij de feiten houdt en de diepte van de interpretatie verwaarloost. Bij de lessen van Griffith moeten de jongens bedachtzaam en creatief zijn. Bij de lessen van Irwin hoeven ze alleen maar hun kennis te spuien.

Middels deze tegengestelde manieren van onderricht heeft de film een aandeel in de discussie over het doel van onderwijs, dat in de huidige vorm misschien teveel luistert naar de eisen van het bedrijfsleven en zijn curriculum aanpast aan de economische vraag waardoor andere aspecten van onderwijs (het interpreteren van opgedane kennis of waardering voor de kunst bijvoorbeeld) minder aandacht krijgen. De film stipt aan en laat Griffith en Irwin het woord doen, waarbij geen van beide personages als maniakaal of vervelend is gekenschetst. Beiden zijn sympathiek. Beiden hebben zo hun schemerige eigenschappen. Beiden hebben het respect van de jongens.

De studenten in The History Boys staan met hun snelle scherpzinnige dialogen en replieken niet model voor het reservoir aan leerlingen die je zo veelvuldig in met name Amerikaanse highschoolfilms aantreft. Ik vond het wel prettig om eens met een ander type tiener te maken te hebben. Gelaagder, interessanter. Het zelfde geldt voor de leraren met een niet-gladde menselijke uitstraling. Fijne film.