• 15.796 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.631 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Santa Clause 2 (2002)

Komedie / Familie | 104 minuten
2,49 448 stemmen

Genre: Komedie / Familie

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titel: The Santa Clause 2: The Mrs. Clause

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Lembeck

Met onder meer: Tim Allen, Eric Lloyd en Elizabeth Mitchell

IMDb beoordeling: 5,8 (69.486)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 december 2002

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Santa Clause 2

"What's Christmas Fun without some Reindeer Games?"

Scott Calvin is de afgelopen acht jaar De Kerstman geweest en zijn elfjes beschouwen hem als de beste Kerstman ooit. Maar De Kerstman heeft problemen, zijn zoon is op de 'stoute kinderen lijst' van dit jaar beland. In een wanhoopspoging vertrekt Scott Calvin naar huis om het leven van zijn zoon te beteren. Daarom laat hij een plaatsvervangende Kerstman op de noordpool achter, deze voert echter een paar dubieuze veranderingen door op het Kerstmannen-regelement.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Slap verhaal, saaie personages en bovenal: zo cliché als een drol. 1,5 ster.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Iets minder dan het origineel, maar er blijft genoeg te genieten en te lachen om deze 2e Santa Clause. Cynisme even op 0 zetten en kijken maar!

3*.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Deze kerstfilm draait gelukkig niet rond stroperige romantiek, maar focust zich meer op het kinderlijke van Santa Claus. Op zich is de missie dus grotendeels gelukt. Alleen wordt het nergens een echte familiefilm, maar blijft het hangen op een kinderlijk niveau. Niks mis mee natuurlijk, maar dat is dan ook enkel voor kinderen interessant. Santa Claus blijft toch nog altijd een Amerikaans gedoe en ik heb dan ook totaal geen feeling met de baardmans. Op zich valt het nogal mee en was het nog om aan te zien. Alleen begreep ik niet waarom ze dit op zo'n laat uur nog uitzonden. Goed voor een middagfilm om de kinderen te entertainen.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Om maar alvast in de kerstsfeer te komen, heb ik vanochtend met de kindjes van het werk deze film gekeken. Persoonlijk hield ik niet van dit soort films, ik heb ze dan ook altijd weten te vermijden, maar het viel me goed mee. Ik heb deel 1 nog nooit gezien, dus ik ging zonder iets te weten over deze film deel 2 in. Tim Allen zet een leuke, grappige kerstman neer. De sfeer van de film is erg leuk, geen klef gedoe, maar wel boordevol actie. Je ziet de Kerstman, de Noordpool, de elfjes, de rendieren, speelgoed en cadeautjes.. en de strenge directrice die de leerlingen de stuipen op het lijf weet te jagen met haar autoriteit. Leuk dat deze rol gespeeld wordt door een van mijn favoriete Lost personages!

De kinderen hebben zich vermaakt bij deze film, en ik ook! Misschien me toch maar eens aan deel 1 wagen.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Ho-ho-ho!

Maar helaas luisterde de kerstman niet naar zichzelf, en kwam er een vervolg. En nog eentje, die ik voor het gemak maar even oversla. Ben namelijk geen masochist.

Nòg meer belegen grappen en dito acteer-prestaties. Deel een was al geen feest, behalve aan de bioscoopkassa, maar dit is nog weer een klein tandje minder.

Alleen te behapstukken door de allerkleinsten.

Doorsnee Santa-reut.


avatar van rensie32

rensie32

  • 4359 berichten
  • 1770 stemmen

Ik blijf erbij, na hem zojuist gezien te hebben, dat deel 1 stukken beter is. Bij deel 1 kon ik om sommige stukken nog lachen maar bij dit deel was dit zeker niet het geval. Alhoewel, de zinnen die uit de mond van die zevenjarige kwam, deden mij toch wel even lachen. Zo iets wijs verwacht je zelfs bij iemand volwassen niet, laat staan bij een kleuter.

Acteerprestaties van Tim Allen waren wel goed, maar van die zoon van hem, niet om aan te zien.

Ook zeer voorspelbaar dat het hem precies om 1 minuut voor Kerstmis lukt om met een vrouw te trouwen.

Kortom: Een film voor de allerkleinsten. 1,0 sterren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12845 stemmen

Barslecht.

Al moet ik toegeven halverwege de zomer op een tropisch eiland nu niet de beste moment is om voor een kerstfilm neer te strijken. Maar blijkbaar vinden ze het op sommige filmzenders een goede moment om er een kerstfilmdag tussen te gooien.

Tim Allen is echt een draak van acteur en doet z'n imago alle eer aan. Verder is de CG kerstman te vreselijk voor woorden en krijg je één of andere zoutloze familiefilm voorgeschoteld die waarschijnlijk enkel de allerkleinste kerstfans aan kan spreken.

Een ware draak van een film.

0.5*


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2863 stemmen

The Santa Clause 2

Daar is hij dan toch echt, mijn Christmas '15 afsluiter. Ik heb dan toch maar liefst zeventien films gekeken afgelopen dagen, en toch zaten er goede kerstfilms tussen, echt een paar waar ik van genoten heb. Toch zijn de laatste paar kerst films die ik heb gezien toch wel wat floppende films, vooral ook films waarvan ik een echte goede klassieker zou zien, zoals bij The Santa Clause 2. Ik kan de film niet echt waarderen, op sommige stukken vond ik hem zelfs wat beter dan zijn voorganger en ook hier voel ik een sfeertje, vooral ook hier weer bij het begin, begon het toch nog leuk.

Het verhaal en concept verbeteren opzich niks vergeleken met deel 1. Het hebben beiden een slechte combo en het is niet speciaal, bij beiden niet. Maar zoals ik bij deel 1 had, heb ik niet gehad bij deel twee. Dat is namelijk geweest dag ik bij deel 1 in mijn eentje zat te kijken en nu bij deel twee, dan kon de film toch nog wel vermakelijk wezen aangezien ik met familie keek. Dat betekend niet dat ik een mening toch zal moeten zien als werkelijkheid, daarbij geef ik deze film een normale stem, want ik denk sowieso als ik deze in mijn eentje gezien heb dat hij sowieso lager was geweest, maar nu met een feel - good gevoel en familie was hij toch wat vermakelijker dan verwacht. Nu ik dat zo gezegd heb is het langzamerhand hopelijk duidelijk waarom ik voor de stem kies. Het verhaal is wat dat betreft redelijk om te volgen. De grote jacht naar mevrouw clause gaat nu van start en dan krijg je de mooie Elizabeth Mitchell het is in ieder geval geen lelijk schepsel. Daarbij zit er in het verhaal nog een moeilijk opvoebare puber verwerkt en wat kattekwaad. Voor de rest veel geslijm en feel - good momenten. Oja, en een Santa die volgens mij van de noordpool een propaganda gebied wou maken . Nou daarbij is het concept wel redelijk leuk maar nou ook niet echt om van je stoel af te vallen, haha!

De speciale effecten zagen er ook hier gewoon weg niet uit, hoe die rendieren erin waren gezet en het werk met de green screen's vond ik middelmatig. Nogmaals, had meer verwacht van deze reeks, het was zeker leuk om te zien met kerstmis! Leuke kerst films gezien en bij deze sluit ik mijn Kerst film's marathon voor 2015 af. Was leuk, nu weer terug naar de normale films.

2.0*


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3225 stemmen

Het eerste gedeelte kijkt nog best aardig weg, flauwer dan deel 1 maar vooral de scenes op de noordpool vond ik erg sfeervol en kleurrijk en wat bizarre scenes die best nog wel door de beugel konden.
De 2de helft voelt helaas wel een stuk meer geforceerd, cliché vol en traag. Het liefdes verhaaltje is geen moment geloofwaardig en zijn zoon is ook niet al te interessant op oudere leeftijd.
Het idee van een bad santa ging al redelijk ver maar kon ik op zich nog wel een beetje waarderen, helaas gaat de film vervolgens helemaal overboord met die reuze soldaatjes. De film voelt soms meer als een stripverhaal.

Het is niet een verschrikkelijke film, best nog wel wat scenes die je een vrolijk gevoel geven en visueel is de film ook de moeite waard, maar tegelijkertijd laat het enkel terug verlangen naar het vorige deel.

2*