Metal: A Headbanger's Journey (2005)
Genre: Documentaire / Muziek
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Canada
Geregisseerd door: Sam Dunn, Scot McFadyen en Jessica Joy Wise
Met onder meer: Tom Araya, Alice Cooper en Bruce Dickinson
IMDb beoordeling:
8,0 (12.830)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 augustus 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Metal: A Headbanger's Journey
Sam Dunn is een antropoloog met een voorliefde voor heavy metal. Hij gaat op onderzoek uit waarom deze muziek altijd is veroordeeld terwijl de miljoenen fans de muziek omarmen. Gaandeweg legt Sam steeds meer bloot over hoe de metal cultuur tegen seksualiteit, religie, geweld en dood aankijkt. Sommige ontdekkingen kan hij zelfs niet verdedigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Video's en trailers
Reviews & comments
swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
Eigenlijk moet je deze film laten zien aan de mensen die echt compleet niks van metal afweten.
V
-
- 8369 berichten
- 3365 stemmen
Vermakelijk, maar alles behalve hoogstaand. Van een universitair geschoold antropoloog verwachtte ik toch wel een stuk meer diepgang. Vooral met betrekking tot het miezerige stukje 'Noorse black metal'. Veel stereotypering. Black metal is natuurlijk meer dan een select groepje uit de scene die zonodig kerken moest verbranden. Dan dat 'interview' met Mayhem waar ik veel mensen over heb horen klagen. Die bassist was stomdronken, vandaar dat er niets zinnigs uitkwam. De maker van die docu heeft dat er enkel in laten zitten omdat het wel vermakelijk is. Tenminste, dat vond ik. En Gaahl, de vocalist van Gorgoroth, tsja. Hij was erg overtuigd van zijn geloof. En daar kan ik ook wel weer om lachen. Maar het was jammer dat het alleen ging over kerkverbrandingen. Gelukkig werd door liefhebbers van dit subgenre aan de bel getrokken en heeft Dunn alsnog een korte docu (25 minuten ofzo) gemaakt over Noorse black metal. Daarin wordt alles wat minder eenzijdig belicht. Ik begrijp ook wel dat de beste man niet alle subgenres even uitgebreid kan behandelen, maar toch. Dit moest ik even kwijt.
Tot zover mijn beklag. Verder is dit voor het echte metaalhoofd vooral een feest van herkenning. Tom Araya, Tony Iommi, Bruce Dickinson, Dio, et cetera. Mooi was de speech van die Twisted Sister zanger, prachtig. En hij had uiteraard volkomen gelijk. Voor diegenen die niet bekend zijn met het genre der genres, is dit een leuke introductie. 
Het is een leuke ode aan de metal geworden, een werkstuk van een fan. 3*
dope
-
- 324 berichten
- 20064 stemmen
Echt geweldig deze docu.
En die noorse 'fuckers' zijn inderdaad een stel idioten die geen respect hebben voor andere geloven.
gelukkig neemt Alice Cooper het weer eens op de hak
5*
Gek hè?!?
dope
-
- 324 berichten
- 20064 stemmen
lijkt mij erg interessant ik hoop dat er ook over de ''nieuwe'' lichting wordt gesproken zoals The Deftones, Linkin Park, Muse
Arghhh, weer zo iemand die dat soort bands metal noemt, WAT EEN SCHANDE!!! Hoe komen mensen daar toch bij?
Aan de reacties te zien weet blijkbaar iedereen dat dit GEEN metal is. De muziek van Muse ligt korter bij Frans Bauer dan bij metal!
dope
-
- 324 berichten
- 20064 stemmen
Nou rock kun je het ook echt niet noemen het is een stuk harder dan alice cooper en de gitaren beuken er veel harder in(dit hoort echt op musicmeter)
Ehhh, Alice Cooper doet dit vak al sinds begin jaren 70..... hij heeft gewoon zijn stijl behouden. Die rotbandjes met hun radiogerichte liedjes zijn ECHT geen metal, geloof me nou maar!
shaquille
-
- 57 berichten
- 669 stemmen
lijkt mij erg interessant ik hoop dat er ook over de ''nieuwe'' lichting wordt gesproken zoals The Deftones, Linkin Park, Muse
De "nieuwe" lichting. Laat me niet lachen. Linkin Park. Woehahaha
Ooit al eens naar 'Slayer' gaan kijken. Dát is pas metal. Als Kerry King nog maar aan zijn gitaar komt vliegen de patatten van uw bord. Om nog maar te zwijgen van Dave Lombardo. Niet voor niets verkozen tot beste drummer ter wereld.
the red guy
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
dave lombardo is zeker niet de beste drummer ter wereld....hij is wel steeds beter gaan drummen in de loop der jaren maar die eerste slayer platen drumt hij geeneens strak.....iets wat een goede drummer wel zou moeten zijn......slayer is sowieso niet zo'n goede band.....de solos van haneman en king slaan echt helemaal nergens op....een goede solo heeft een begin, een midden, en een eind (hotel california!)...ze kunnen wel gitaar spelen maar ze kunnen niet soleren......tom araya's zang heb ik nooit getrokken.....ik zou het geeneens zang willen noemen.......nu moet ik wel toegeven dat slayer echt metal is en heel goed is in wat ze doen.....maar een band als machine head doet hetzelfde kunstje 3 x beter........genoeg geluld over slayer......ik vond de film wel tof omdat het een feest der herkenning was voor mij als metalhead.......alleen had er een betere film ingezeten voor mijn gevoel......als ik die docu van metallica zie dan is het ook interessant voor mensen die niet van die muziek houden......voor mijn gevoel is deze film alleen maar leuk voor metalheads........metal up your ass!
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
dave lombardo is zeker niet de beste drummer ter wereld....hij is wel steeds beter gaan drummen in de loop der jaren maar die eerste slayer platen drumt hij geeneens strak.....
de solos van haneman en king slaan echt helemaal nergens op....een goede solo heeft een begin, een midden, en een eind (hotel california!)
waar staat dat in het handboek van Metalkunde?
maar een band als machine head doet hetzelfde kunstje 3 x beter
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Onzin. Op b.v Reign in blood is het een fucking machine. Vooral live is de man een beuker eerste klas.
.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
ik heb wel echt veel zin om deze docu te zien.
ik moet van de opwinding zelfs een klein poepje laten.

Droog
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Niet dat de muziekdiscussie bij de film past, maar goed.
Ik had graag gezien dat Opeth ook wat aandacht kreeg, dat is toch wel de beste metalband ooit.
Slayer is te eenvoudige muziek voor mij. Raggen en schreeuwen, meer is het eigenlijk niet. Soms is het leuk, vaak niet.
the red guy
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
de documentaire heeft gelijk dat slayer een rots in de branding is en black sabbath het kunstje heeft uitgevonden......en reign in blood is niet de eerste platen....dus toen ging lombardo beter spelen (maar paul bostaph is een veel betere drummer voor slayer).
swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
Opeth beste metal band?
I don't think so.
Ik denk eerder aan judas priest of Iron Maiden.
The Eye
-
- 580 berichten
- 4390 stemmen
waar staat dat in het handboek van Metalkunde?
Leuk om te zien dat As toch wel wat metal in zich heeft 
Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
Ik denk persoonlijk dat dit niet de plaats is om te discusieren over wat de beste metalband is...
Daarnaast hoeft die discussie sowieso niet plaats te vinden want er is maar 1 antwoord mogelijk:
SLAYER!!

swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
In dat geval moet er dus wel een discussie komen,want slayer is wel een goede metalband maar zeker niet de beste,en trouwens weet ik zelf ook niet helemaal wie de beste metal band is(iron maiden,judas priest,black sabbath),dus die discusiie kan voor eeuwig doorgaan.
D-ark
-
- 1755 berichten
- 420 stemmen
In dat geval moet er dus wel een discussie komen,want slayer is wel een goede metalband maar zeker niet de beste,en trouwens weet ik zelf ook niet helemaal wie de beste metal band is(iron maiden,judas priest,black sabbath),dus die discusiie kan voor eeuwig doorgaan.
Ik eigenlijk ook niet ik denk toch iron maiden... maar graag stoppen met de disucie
Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
jongens, ik maakte een grapje!
(alhoewel Slayer natuurlijk wel de beste metalband is, dat staat buiten kijf, wooeaahahahaha)
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Een ieder die mij een beetje kent, weet dat metal en Joep een onmogelijke combinatie is. Ik sta voor ieder onderwerp open, maar zo lang het over muziek buiten mijn soort gaat doe ik maar al te graag de oogkleppen op. Je mag dat fout vinden, maar zo zit ik in elkaar wat betreft muziek. Dit interesseert mij gewoon totaal niks. Dat metal voort komt uit blues en klassiek (dit doet mij huilen)... En dan viel deze, oppervlakkige, docu nog relatief mee. Een goede binnenkomer is het niet, een interessante kijk erop ook niet ,want zoals ik zal zei is het oppervlakkig. Hij tracht te achterhalen waarom men metal zo verwerpt, al die dingen die zelfs ik al kon raden. Hij haalt groepies en weet ik veel wat erbij, wat wel zorgt voor wat grappig momenten. Journalistiek gezien zeer matig. 1.5 sterren
Charles Manson
-
- 463 berichten
- 0 stemmen
Als Kerry King nog maar aan zijn gitaar komt vliegen de patatten van uw bord

SLAYER!!! 
Air Sign
-
- 18 berichten
- 16 stemmen
A Headbangers journey, de naam zegt het al. Voor mij als geen metalkenner,maar wel een liefhebber van metal was het een vermakelijke tocht,weinig nieuws en verrassends.
Alleen het gedeelte over de nieuw geboren black metal in Noorwegen in Noorwegen ja, dus niet black metal in de gehele global wereld, het is maar net of je je hokjes geest dit laat denken.
Toch verbazingwekkend dat je als metalmen ( die man uit Noorwegen, geen idee hoe hij heet en zegt dat satan vrijheid is) dus blijkbaar geen idee heeft wie satan geschapen heeft, goedkeurd kerken te verbranden en metal (muziek/genre) gebruikt om mensen te schaden. Deze man iets pretendeert en de grens overschrijdt waar nou juist in mijn beleving niet de fundamenten van metal liggen. Teleurstellend!
Een prachtig gedeelte is de speech van Twisted Sister ( ofzoiets) waar hij een vrouwelijke voorzitter haar veronderstelling compleet weerlegd.
Leuk neergezet was de overgang ( volgens mij bach) naar een gitaar solo van .......
Kortom, een docu waar veel over te zeggen is en op speelse wijze is neergezet en een vermakelijke tocht is langs de metal. Althans dat vind ik.
swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
goed gezecht en het gitaarsolo is van eddie van Halen(ja,tis een nederlander)
Het laatste nieuws

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'
Bekijk ook

Rush: Beyond the Lighted Stage
Documentaire / Muziek, 2010
21 reacties

Anvil: The Story of Anvil
Documentaire / Muziek, 2008
98 reacties

Lemmy
Documentaire / Muziek, 2010
43 reacties

Iron Maiden: Flight 666
Documentaire / Muziek, 2009
42 reacties

Cobain: Montage of Heck
Documentaire / Biografie, 2015
76 reacties

Metallica: Some Kind of Monster
Documentaire / Muziek, 2004
102 reacties
Gerelateerde tags
heavy metalmuziekmuziekfestivalanthropologyvrouwelijke regisseur
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


