
Silent Hill (2006)
Canada / Frankrijk / Japan / Verenigde Staten
Horror / Thriller
127 minuten
geregisseerd door Christophe Gans
met Radha Mitchell, Sean Bean en Jodelle Ferland
Sharon (Jodelle Ferland), het dochtertje van Rose (Rahda Mitchell), wordt geplaagd door nachtmerries waarbij ze altijd dezelfde naam roept: Silent Hill. Nadat Sharon een bijna-doodervaring heeft tijdens een van haar nachtelijke slaapwandelingen, besluit Rose, ondanks de protesten van haar man (Sean Bean), om met Sharon naar Silent Hill te gaan. Tijdens een nachtelijke dollemansrit, waarbij ze op de hielen worden gezeten door overijverige politieagente Cybil (Laurie Holden), verliest Rose de macht over het stuur en krijgt een ongeluk. Wanneer ze bij haar positieven komt is Sharon verdwenen, en Rose zet alles op alles om haar terug te vinden in het mysterieuze spookstadje.

Ik vond het een heerlijke duistere horrorfilm, met fantasie-elementen.
Kan hem keer op keer kijken.

De film ziet er goed uit. De muziek is mooi en je kunt merken dat de film met liefde voor de spellen is gemaakt. Het verhaal boeit, maar is soms wat vaag. Vooral het einde kan vraagtekens oproepen.
Het acteerwerk is ook prima, met Jodelle Ferland als gekwelde ziel en Sean Bean als bezorgde papa. Rahda Mitchell viel me een beetje tegen.
De film maakt goed gebruik van special effects en cgi.
Het enige probleem is dat de film niet erg spannend is. Alleen het stukje in de toiletten was nagelbijten, maar duurde te kort.
Toch een dikke vier sterren, want ik heb me prima vermaakt en qua gore is de film niet terughoudend.
Het mindere vond ik de verpleegsters scene en het gedeelte met de locale bewoners (met hun minder goeie make-up) (behalve het leider figuur) dat me meer deed denken aan het cheesy acteren in een mindere fantasie film (Ik geef daarbij toe dat de eerste game ook niet perfect was qua voice acting maar dat stond allemaal nog in kinderschoenen uiteraard).
Klinkt misschien raar maar, ik vond de film redelijk nostalgisch aanvoelen naar de game toe! Al bij al goeie film maar ik kan me inbeelden dat als je de game niet kent je deze niet zou kunnen boeien.
Spanning alom, puike speciale effecten en ook goede vertolkingen.
Zeker geen saaie film die meer dan 2 uur duurt!!
Binnen ziet het er een stuk beter uit; duister, dreigend en hier en daar smerig met Pyramid Head als dé troef. Wanneer hij zich van een lichaam ontdoet, is dat een van de beste momenten die de film heeft te bieden. Het is ook het keerpunt. Vooral het gezeur met het kerkclubje wordt meer en meer een doorn in het oog. Te veel verhandelingen eer het losbarst. Zo boeiend is het allemaal niet. Een kaartenhuisje.
3/5
+++
Ik geef voor alles een mooie 7/10!
0,5 omdat het gemiddelde van deze film echt omlaag moet.
De Silent Hill is mij helemaal niet fijn bevallen. Niet dat het saai was, integendeel het was gewoon een fijne film wat dat betreft. Alleen het kon mij niet voldoende vermaken. Het was niet eng, nee dat niet maar, ik denk ook wel dat ik dat nu een beetje onder de knie heb wanneer ik de schrikmomenten kan verwachten dankzij het projectmatigs gedrag van de Hollywood films. Waardoor het Silent Hill toch moeilijk maakt zich angstig naar mij toe te kunnen brengen, want de schrikmomenten in de film die er waren, waren niet eng.
Het verhaal was geinig. Sharon heeft een of ander irritant kind die nachtmerries krijgt en daarbij naar Silent Hill schreeuwt. Wanneer dit bijna fout gaat besluit sharon samen met rose naar Silent Hill te reizen. Wat al gauw blijkt op een verkeerde beslissing als ze achterna worden gezeten door 'enge' monsters .
Het verhaal was dus wel geinig maar ook weer flinter dun waardoor alles zo makkelijk te ontrafelen werd en je de clou al kon raden van een afstandje. Dus bij mij voelde het verhaal heel wissel vallend aan waardoor het wel en niet leuk werd. Het concept was redelijk maar voelde ook niet als het beste aan, acteerwerk was prima. De CGI vond ik er persoonlijk voor geen reet uitzien en de meeste stukjes daarvan waren gewoon weg bagger. Dus, Silent Hill is me wel degelijk tegengevallen. Jammer.
2.0*
Is een link naar de trailer van deze film. (gekopieerd van FilmVandaag)
Het is gebaseerd op een spel wat ik zelf niet ken en misschien is dat ook van belang bij de waardering van de kijker. Het valt mij namelijk op dat degenen zoals bijvoorbeeld Tarkus, die het spel ook niet kende, de film meer waarderen. Het is niet zo dat er veel schrikmomenten zijn maar de film houdt de aandacht van de kijker goed vast en dat is van belang.
Fijne griezelfilm die dus goed scoorde bij ons en daarmee een waardering krijgt van 7/10.
Het is gebaseerd op een spel wat ik zelf niet ken en misschien is dat ook van belang bij de waardering van de kijker. Het valt mij namelijk op dat degenen zoals bijvoorbeeld Tarkus, die het spel ook niet kende, de film meer waarderen. Het is niet zo dat er veel schrikmomenten zijn maar de film houdt de aandacht van de kijker goed vast en dat is van belang.
De games (zeker de eerste twee) zijn erg bijzonder. Nog stukken knapper en aangrijpender dan de film!!! Mijn favoriete game aller tijden blijft Silent Hill 2. Deze games hebben een plot, een visuele en auditieve stijl, een complexe structuur en een dramatische impact waar veel films een punt aan kunnen zuigen.
Een film waarbij ik wel veel van had verwacht. Helaas is dit niet echt waargemaakt. Ik wist dat dit van een game kwam en dat dit soort films niet ontzettend veel aandacht krijgen, aangezien ik er niet echt veel ken waarvan de reacties enthousiast zijn.
Toch heb ik dit maar een kans gegeven, aangezien er Horror bij stond

Alhoewel al die slechte punten is dit toch wel een goede uitkijker, soms lekker brute kills en mooi scenes. Prima filmpje voor een game verfilming.
Is een link naar de trailer van deze film. (gekopieerd van FilmVandaag)
Het is ten eerste niet eng of spannend en ten tweede verpesten de special effects voor mij erg veel. Het verhaal zit ook nog vol gaten en Sean Bean is compleet overbodig. Een toch wel waardeloze rol niet normaal. Verder wordt zelfs het camerawerk wat repetitief na een tijd.
Maar het verhaal is uiteindelijk vrij simpel: spookstad met een duister geheim dat zich uiteraard laat kennen. Toch blijft het soms teveel hangen in vaagheid. Bepaalde dingen (pyramidehoofd) komen ook teveel uit de lucht vallen. En er zijn iets teveel personages want Sean Bean krijgt bar weinig te doen. Wel leren we door hem dat er meerdere realiteiten zijn.
Ik zou vooral erg graag een verfilming van Silent Hill 2, toch wel de beste uit de spellenreeks, zien. Die had toch een pakkender verhaal. Vreemd genoeg is de volgende uit de filmreeks gebaseerd op deel 3 en is deel 2 overgeslagen. De films kunnen qua spanning natuurlijk nooit tippen aan de survival horror ervaring van de spellen, waarin om elke hoek een potentiele dodelijke dreiging te vinden is en door een lager tempo veel meer met sfeer wordt gedaan. Maar ik waardeer deze poging erg en als gameverfilming steekt het ver uit boven de vele matige soortgenoten.