• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.209 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.983 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dance of the Vampires (1967)

Komedie / Horror | 108 minuten
3,28 356 stemmen

Genre: Komedie / Horror

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titels: The Fearless Vampire Killers / Met Jouw Tanden In Mijn Nek / The Fearless Vampire Killers or: Pardon Me, but Your Teeth Are in My Neck / Het Bal der Vampiers / Vampiers op het Bal

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Roman Polanski

Met onder meer: Jack MacGowran, Roman Polanski en Sharon Tate

IMDb beoordeling: 7,0 (35.785)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dance of the Vampires

"Who says Vampires are no laughing matter?"

Professor Abronsius en zijn hulpje Alfred reizen naar een Transsylvanisch dorpje om de lokale bevolking te bevrijden van een oud vampiergeslacht. Dit loopt echter niet helemaal op rolletjes...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Professor Abronsius

Shagal, the Inn-Keeper

Rebecca Shagal

Sarah Shagal

Count von Krolock / Narrator

Herbert von Krolock

Koukol, the Servant

Magda, the Maid

Village Idiot

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6026 berichten
  • 7446 stemmen

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/145822/The-Tenant/Product.html?cur=258

http://www.dvdcompare.net/comparisons/film.php?fid=4280

"Le Locataire" zit niet in de DVD box maar de UK DVD heeft Nederlandse ondertitels. Echt een schitterende film.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Mac Hammer Fan schreef:

"Le Locataire" zit niet in de DVD box

dat klopt, maar repulsion, Cul-de-sac, tess, knife in the water zitten er wel in. In iedergeval een reden om de box niet links te laten liggen.

maar de UK DVD heeft Nederlandse ondertitels. Echt een schitterende film.

Die uitgave heb ik ook.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Snap trouwens niet waarom ze zo'n uitgebreide box uitbrengen van Polanski en er dan niet eens al zijn films in te stoppen. Schande dat Rosemary's Baby en Chinatown er niet inzitten bijvoorbeeld.

Ontopic: Wat deze film betreft, heb hem pas van tv opgenomen, zal hem snel eens gaan kijken ben erg benieuwd.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

niethie schreef:

Snap trouwens niet waarom ze zo'n uitgebreide box uitbrengen van Polanski en er dan niet eens al zijn films in te stoppen. Schande dat Rosemary's Baby en Chinatown er niet inzitten bijvoorbeeld.

Dat komt omdat die films niet onder het label van A-film zijn uitgebracht. ( Denk ik)

Ontopic: Wat deze film betreft, heb hem pas van tv opgenomen, zal hem snel eens gaan kijken ben erg benieuwd.

Ik ben benieuwd wat je van de Fearless vampire Killers gaat vinden Niethie.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

niethie schreef:

Snap trouwens niet waarom ze zo'n uitgebreide box uitbrengen van Polanski en er dan niet eens al zijn films in te stoppen. Schande dat Rosemary's Baby en Chinatown er niet inzitten bijvoorbeeld.

Dat hadden ze vast wel gewild, maar dat kan niet omdat A-film de rechten voor het uitbrengen van die films niet heeft.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Af en toe best wel komisch, maar verder vond ik dit toch wel een van Polanski's mindere films. Wat deze film voor mij zo bijzonder maakt is dat dit de enigste film is die ik gezien heb waarin Sharon Tate, die 2 jaar later op brute wijze door de 'Manson Family' werd vermoord, in meespeelde. Een zeer mooie vrouw, maar geen groot actrice, die volgens mij duidelijk meer geknipt was voor rollen in komische films zoals bv van Blake Edwards. Haar bijdrage in deze film vond ik trouwens minimaal; we kregen haar maar weinig te zien.

3,0* na herziening.


avatar van notorious_kim

notorious_kim

  • 910 berichten
  • 1168 stemmen

deze film is er zo zwaar over dat het op een of andere manier toch weer grappig wordt. maar 't mag niet te lang duren. Na een uurtje had ik het wel gezien, misschien dat ik de andere 40 min nog eens bekijk als ik er in the mood voor ben.

Ik vind de inbeeldzetting wel grappig, constant zwarte beelden en effecten die zo overduidelijk fake zijn. Maar geen digitalisatie (moeilijk in de jaren 60), wat het voor mij niet zo erg maakt, omdat het in de tijdsgeest van toen past.

Roman Polanski heeft betere films als deze gemaakt, maar in zijn eigen tijdsgeest zal dit wel een grappige film geweest zijn. Nu zijn alle grappen voor mij een beetje van het dikke & dunne niveau, en zeer voorspelbaar.

Goed om eens gezien te hebben, maar niet om een plekje in mijn dvd-kast te versieren.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8281 stemmen

Best een amusante film. Zeer sfeervol vormgegeven, waardoor dit best uit te zitten is, maar qua humor en plot stelt het niet veel voor. Persoonlijk heb ik geen keer hoeven lachen.

Tot mijn schande had ik Polanski nit eens herkend. Ik wist niet dat hij ook acteerde. Ook Sharon Tate had ik nog nooit in een film gezien. Ik kende haar alleen als de vrouw van en vanwege haar tragische dood.

Het einde met de sleeënde bultenaar zag er overigens wel erg gedateerd uit.

Maar uiteindelijk leuk om eens te zien.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Zeker geen slechte film, met sfeervolle decors en een schitterende score maar om te zeggen dat ik het echt boeiend vond... Nee.

Hij heeft door de jaren wel een fanatieke cult following opgebouwd.

PS. Voor degene die geprikkeld worden door lesbische vampiers... Hier zit 'n homoseksuele in!


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4615 stemmen

Polanksi's fascinatie met occulte sektes was zelfs in [i]The Fearless Vampire Killers[i], één van z'n eerste films, al duidelijk. Dit is natuurlijk geen serieuze horrorthriller maar, een regelrechte klucht en parodie van het Hammer genre.

Een meesterwerk zal ik deze film zeker niet noemen. Veel scènes zien er nogal knullig uit en ook de humor is gedateerd: slapstick en irritante fastmotion, het is niet aan mij besteed. Toch zijn er ook een aantal goede dingen op te noemen: de score is prachtig, de decors ogen sprookjesachtig en de twee hoofdpersonages hebben genoeg komisch talent. Zo zijn er een paar uiterst vermakelijke scènes, die op het bal bijvoorbeeld. In zijn geheel niks bijzonders dus deze parodie, maar wel met een paar sterke momenten.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Who says Vampires are no laughing matter?

Twee dagen geleden maakte ik voor het eerst kennis met Polanski. Het was niet zo goed als ik had verwacht, Oliver Twist behoort nu niet direct tot één van men favoriete verhalen, maar deze Fearless Vampire Killers zei me wel wat. Ik had vandaag een paar dode uurtjes dus besloot ik maar om deze op te zetten. Heb ik spijt dat ik dat heb gedaan want dit trok echt op niets.

Ik had er nochtans echt wel wat verwacht want aan de titel te zien ging me dit een film zijn van het kaliber waarmee Polanski groot is geworden, de horror. Al vanaf de openingsscène wordt het nogal snel duidelijk dat ik er nog nooit zo hard naast heb gezeten want blijkbaar is het de bedoeling dat dit allemaal humoristisch moet overkomen. Het is de bedoeling want Polanski faalt hier gigantisch hard in. Het komt dan ook allemaal ontzettend knullig, gedateerd maar vooral slapstickachtig over en laat dat nu net een genre zijn waar ik het niet zo mee heb. Persoonlijk kan ik dan ook niets met mopjes over een homo vampier of een scène waar een vampier bij de graaf wilt slapen en wordt verlegd. Humor? Nou, niet echt. Wel zaten er af en toe wel mooi geschoten scènes tussen (de scène waar je door het sleutelgat ziet hoe de vampier bij Tate in het bad binnenvalt door het dakraampje bijvoorbeeld) en ook de decors zijn weeral, dit heeft vooral betrekking op Oliver Twist, van een hoog niveau. Hier haalt de film dan ook zijn weinige puntjes.

The Fearless Vampire Killers heeft een wrange nasmaak. Niet omdat de film zo slecht is, al kan dat ook wel beschouwd worden als een reden, maar omdat het één van de laatste rollen van Sharon Tate zou zijn. Tate zou een kleine 2 jaar later brutaal vermoord worden door Charles Manson samen met nog een aantal mensen. Hierdoor doet het ook raar om haar te zien spelen met haar geliefde, Polanski, en geeft het de film dus ook een duister tintje mee. Tate was wel overduidelijk geen grote actrice maar dit lot verdiende de mooie roodharige niet. Ze deed me zelfs bij vlagen aan een Brigitte Bardot in haar gloriedagen denken. Ik irriteerde me tijdens de film constant aan dat idiote hulpje van Abronsius. Wist ik veel dat dat Polanski zelf was maar het maakt wel één ding duidelijk, naast een tot nu toe teleurstellende regisseurscarrière slaagt hij er ook niet om op het scherm iets tot een deftig einde te brengen. Verdomme, wat acteert hij hier rotslecht. Hetzelfde geld voor Jack MacGowran die de rol van Abronsius op zich neemt. Het was alweer een tijdje geleden dat ik nog eens een dik verdiende 1* kon uitdelen maar dankzij de rollen van Polanski en MacGowran is dit weer eens mogelijk gemaakt. De rest van de cast zit jammer genoeg op eenzelfde niveau als de twee heren waardoor Tate eigenlijk nog het beste acteert van iedereen tijdens de film, al kan haar mooie snoetje der ook wel voor iets tussen zitten.

Slecht maar dan echt door en door slecht. Ik verschiet eerlijk gezegd van de hoge waardering hier want dat verdient Polanski in geen enkel opzicht. Misschien voor de aankleding van de film maar als acteur en verhaalverteller slaagt hij de bal compleet mis. Ik zal ooit nog wel eens Rosemary's Baby proberen maar voor mijn part stopt het hier met de Polanski films ten huize Persoon.

1*


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7291 berichten
  • 0 stemmen

dit is een film van Polanski die ik als eerste van hem zag. En daar de film uit ´67 is, is het toch m´n favorieten film van hem. Zoals hij de sfeer heeft weten te filmen doet niemand hem na. Ik weet nog wel dat ik toen der tijd onder de indruk was van deze film, zo´n 35 jaar geleden voor het eerst gezien op de duitse zender, daarna heb ik veel van z´n werk gekeken, maar The Fearless Vampire Killers is samen met the Pianist en Frantic toch mijn favorieten Polanski film


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7291 berichten
  • 0 stemmen

Metalfist schreef:

[recensie

Het is idd wel duidelijk ja dat je 2 dagen geleden pas kennis maakte met Polanski´s werk


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8281 stemmen

En het is ook duidelijk dat jij niet weet waar je 'delete' en 'Backspace' knoppen zitten....


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Misschien dat het in 1967 allemaal wat komischer was, maar zo'n absurde (vampieren)komedie is toch ontzettend verouderd nu. Dan heb ik het nog niet eens zozeer over de setting of de special effects, daar stoor ik me vrijwel nooit aan. (Integendeel, ik heb juist moeite met grote gelikte effecten die op je af worden geschoten, maar dat terzijde) Het is gewoon niet grappig. En ik moet zeggen dat ik het ook heel moeilijk vind om voor te stellen dat iemand het toen wel grappig vond. Vervelende grappen die mislukt in beeld worden gebracht waarom ze zelfs op een heel banaal niveau niet werken. Verhaal gaat natuurlijk nergens over maar het is ook nergens een scherpe parodie of een over-the-top versie waardoor het zo grappig is of zo, neen. Het is gewoon niet grappig. Roman Polanski als acteur is ook niet veel soeps, maar niet half zo vervelend als Jack MacGowran als de professor. Flinke tegenvaller.

1,0*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Misschien is Polanski toch een regisseur, die van mij niet veel aandacht heeft gekregen.

Het lijkt me duidelijk dat Polanski vrij veel aandacht aan deze film heeft besteedt. De prachtige sets, kostuums en mooie opnames zijn hier opvallend. Grapjes zijn best geinig alleen niet dat je erdoor in een scheur van ligt. Muziek is wel aardig. Toch vind ik dit een zeer geslaagde film van Polanski met oa mooi opgezete scene's, zoals het bal bijvoorbeeld. 4,0.


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Mislukte comedy.

Een jaar voordat Polanski het zeer goede Rosemary's Baby zou regisseren, kwam hij met een wat luchtiger werkje. Een comedy over vampieren. Klinkt niet verkeerd, maar Polanski heeft er een potje van gemaakt. Alles ziet er wel erg mooi uit, maar daar blijft het bij. De humor is eigenlijk nergens grappig, ik werd een beetje moe van de constant herhaalde slapstick en vervelende personages. Voor de rest nergens vermakelijk of boeiend. Ik kan alleen nog veel punten geven aan de prachtige decors, kostuums en het mooie camerawerk. De scènes tussen de beeldschone Sharon Tate en Polanski zijn wel mooi, maar eigenlijk alleen omdat je weet wat er twee jaar later zou gebeuren met haar.

2*.


avatar van Tristan Scelso

Tristan Scelso

  • 150 berichten
  • 133 stemmen

Een topfilm! Ik heb deze film gezien toen ik 8 was of zo... En dan ervaar je hem heel anders als wanneer je hem nu ziet en ouder bent. Toch nog steeds erg goed.

Als je hem voor de eerste keer ziet in deze tijd na zoveel andere goede films is hij denk ik anders als wanneer je hem zag in de jaren 80....


avatar van AllStarsLove

AllStarsLove

  • 18 berichten
  • 8 stemmen

Tijdje geleden dat ik hem heb gezien.

Grappige film maar niet echt horror vind ik

toch een 3 dan maar


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3911 stemmen

Vrij zwakke en langdradige film die maar niet op gang wenst te komen. De humor was evenals de horror compleet zoek.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8153 stemmen

Niet echt een geslaagde film, die vooral behoorlijk gedateerd oogt.

Toch wel een behoorlijk vreemde eend in de bijt deze film uit Polanski's oeuvre. Als horrorfilm is de film absoluut niet eng. Als komedie is de film niet leuk genoeg en personages weten niet of nauwelijks te boeien.

En toch is het nog wel een redelijke film geworden. De gedateerdheid heeft zo soms zijn charme en daarnaast heeft de film door de mooie aankleding en de mooie decors best een aangenaam sfeertje. De film kent enkele geslaagde momenten, maar valt ook vaak in herhaling en enkele moment dat ik me soms afvroeg waar ik in hemelsnaam naar aan het kijken was.

Polanski probeert dus eens wat anders,maar dat pakt niet helemaal goed uit en wat mij betret behoort deze film helaas tot zijn minste werken.

2,5*


avatar van Asse

Asse

  • 15 berichten
  • 24 stemmen

Mooie film met veel sfeer. Een aanrader


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

Meestal uitermate flauwe parodie op oudewetse griezelfilms. Het is vooral aan de soms verbluffende decors en de een enkele leuke scene (op het bal vooral) te danken dat het allemaal nog best te doen is. Maar dit is een van Polanski's mindere films.

2.5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Polanski heb ik altijd al een wisselvallige regisseur gevonden en dit is duidelijk een van zijn minste films. Het grote probleem is simpel, de man lijkt werkelijk geen flauw benul te hebben van wat komische timing inhoudt, wat een komedie oplevert met veel lange stukken tussen de grappen in. Een horrorfilm mag van mij best traag zijn, want dat kan bijdragen aan de sfeer, maar een komedie van dit type - een parodie - kan er door om zeep geholpen worden. Ik had dan ook de indruk dat Polanski het meest geïnteresseerd was in het neerzetten van een horrorsfeer en het minst in het maken van grappen. Dat de grappen voornamelijk voorspelbaar en wel érg voor de hand liggen kun je verwachten, maar ook als horror werkt het niet, simpelweg omdat daar de toon weer te cartoonesk voor is. Ik heb welgeteld één moment gezien dat ik grappig vond en dat was toen Polanski op de vlucht voor de homoseksuele vampier in een cirkel terug in de armen van de vampier die gewoon was blijven staan rent.

Wat het nog enigszins bekijkbaar maakt zijn de mooie beelden, uitstekende sets en de sfeervolle muziek. De scène op het bal is toch wel bijzonder fraai, met ook dat geweldige shot waarin de massa dansers zonder spiegelbeeld getoond worden, met uitzondering van de drie helden. Ik heb ook het gevoel dat dit best een goede film had kunnen zijn als Polanski gewoon een serieuze vampierenfilm had gemaakt, want hij weet wel hoe hij de sfeer ervoor moet neerzetten. Vind overigens andere filmische pogingen van Polanski verder in zijn carrière ook niet geslaagd, met uitzondering van Cul-de-Sac. Is denk ik gewoon zijn ding niet.
2*


avatar van Fikret8

Fikret8

  • 6170 berichten
  • 4233 stemmen

De minste Polanski tot nu toe. Het enige wat mij nog boeide tijdens de film was Sharon Tate.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Moet je hier nou om lachen of om huilen ??


avatar van jerry r

jerry r

  • 519 berichten
  • 302 stemmen

THE FEARLESS VAMPIRE KILLERS

de origineel verzie duurde 148 minuten maar door de distributor in gekort tot 92 min en toen weer na 107 min.

en ja de film is erg gedateerd maar hij is ook 46 jaar oud.

maar de oude james bond films zijn ook gedateerd maar zij ze daarom minder leuk. nee.

dit is toch mijn favorieten Polanski film .schitterend

Polanski's Pirates uit (1986) die is veel minder dan deze.


avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2721 stemmen

Deze oude authentieke vampierenfilm blijft voor mij ook één van de betere.

Zeer sfeervol, prachtige decors en de humor varieert van leuk tot soms wel kinderachtig flauw.

Perfecte film om op een koude winteravond te kijken, open haard aan en het liefst nog met een dik pak sneeuw buiten.


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

Ik ben toch niet helemaal overtuigd van deze film. Hoewel ik de titel Fearless Vampire Killers al lang kende (via het Bad Brains-nummer, maar dat terzijde), had ik tot enkele dagen geleden geen idee dat Roman Polanski deze geregisseerd had. Het leek daarom ook een prima optie om twee vrije uurtjes mee te vullen. In alle eerlijkheid, ik heb me hier uiteindelijk wel aardig mee vermaakt hoor, met mooie beelden van een ondergesneeuwd Transsylvanië, fraaie decors en ook een fraaie Sharon Tate in een bijrolletje. Daardoor zag het er ook best wel sfeervol uit, maar de humor, tja. Ik kan wel wat meligheid en slapstick op z'n tijd waarderen en meestal vond ik FVK ook nog wel vermakelijk, toch neigde dit wel erg vaak naar bijzonder flauw. Voor mij een lage voldoende - maar ik kan me heel goed voorstellen dat sommigen hier niks mee kunnen.


avatar van Alexander1900

Alexander1900

  • 1708 berichten
  • 563 stemmen

Dance of the Vampires (1967) is best een teleurstelling wanneer je een leuke of vermakelijke film verwacht, zoals de trailer doet vermoeden. Het enige pluspunt is de mooie decors en dan heb je het wel zo'n beetje gehad... Grappig werd het nooit (?) maar het werd ook niet echt flauw. Al met al keek de film nog wel redelijk weg.

Een krappe 6 / 10