• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.782 films
  • 12.257 series
  • 34.050 seizoenen
  • 648.696 acteurs
  • 199.210 gebruikers
  • 9.384.886 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)

Western / Drama | 160 minuten
3,50 1.801 stemmen

Genre: Western / Drama

Speelduur: 160 minuten

Alternatieve titel: The Assassination of Jesse James

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Andrew Dominik

Met onder meer: Brad Pitt, Casey Affleck en Sam Rockwell

IMDb beoordeling: 7,5 (202.952)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 november 2007

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

"Beyond the myth lies America's greatest betrayal"

Een film over de legende Jesse James gezien vanuit het oogpunt van Robert Ford, die niet alleen grote bewondering voor de snelste schutter van het Wilde Westen had, maar zich ook bij zijn bende aansloot. Langzaam maar zeker ziet Ford echter in dat James niet de perfecte held is uit de boekjes.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Haha.. nja lafaard is vrij subjectief, maar ik denk dat de meeste mensen het wel met je eens zijn. Het leek echter wel alsof Jesse het gewoon liet gebeuren.


avatar van VHS1975

VHS1975

  • 348 berichten
  • 70 stemmen

fappie schreef:
Haha.. nja lafaard is vrij subjectief, maar ik denk dat de meeste mensen het wel met je eens zijn. Het leek echter wel alsof Jesse het gewoon liet gebeuren.


We hebben het over Jesse James, sneller dan z'n schaduw....(of was dat nu iemand anders.. ) Ik had dan waarschijnlijk hetzelfde gedaan. ik zou geen schijn van kans maken tegen zo'n revolverheld..hahaha


avatar van Fortune

Fortune

  • 4318 berichten
  • 2777 stemmen

Jesse liet het ook gebeuren, hij wist het en Bob wist het, Bob wist ook dat hij het wist en dat maakt hem wel een lafaard vind ik.


avatar van VHS1975

VHS1975

  • 348 berichten
  • 70 stemmen

Fortune schreef:
Jesse liet het ook gebeuren, hij wist het en Bob wist het, Bob wist ook dat hij het wist en dat maakt hem wel een lafaard vind ik.


Dat idee kreeg ik ook, mij leek het dat Jesse dat leven moe was en eruit wilde stappen, maar het bleef hem achtervolgen. De enigste manier om rust te krijgen was de dood...althans zo interpreteerde ik het.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4318 berichten
  • 2777 stemmen

Ja, moeilijk te zeggen. Jesse was redelijk gestoord op het einde. Misschien was het ook een soort spel/test om te kijken of Bob het wel echt zou doen of misschien kon Jesse het allemaal niks meer schelen.


avatar van VforVictor

VforVictor

  • 508 berichten
  • 561 stemmen

Wat een goeie film is dit, net voor de tweede x gezien. De muziek, het acteerwerk, de visuals alles is errug goed gedaan. Zeker een van de beste films van de afgelopen 10 jaar. En uitmuntend acteerwerk van Casey natuurlijk, je kon steeds echt aan hem aflezen hoe die zich voelde en wat ie dacht, erg goed gedaan. 4 sterren voor dit meesterwerk.


avatar van TMP

TMP

  • 1897 berichten
  • 1723 stemmen

Prima film. Het camerawerk en de decors zijn uitstekend, evenals de soundtrack. Vaak mooie beelden van de omgeving, en ook de overval op de trein was mooi in beeld gebracht. Het acteerwerk is ook sterk, vooral van Brad Pitt en Casey Affleck. De film duurt lang, misschien net iets te lang, al heb ik mij geen moment verveeld. Vooral Robert Ford was een zeer interessant personage. Wat er na de dood van James gebeurde vind ik iets minder interessant. Vooral zijn karakterontwikkeling voorafgaand aan de moord was zeer goed uitgewerkt.


avatar van johstripper

johstripper

  • 88 berichten
  • 78 stemmen

Knappe film als je kijkt naar regie en acteerwerk, maar het gaat echt te langzaam. Dit is natuurlijk geen actiefilm, maar dan nog. Ik had moeite de aandacht erbij te houden, ofwel het kon mij vaak niet genoeg boeien. Wel afgekeken en 2* - puur voor regie en acteerwerk.


avatar van Saldek

Saldek

  • 290 berichten
  • 176 stemmen

Deze heeft mij volslagen verrast. Niet had ik kunnen verwachten dat dit een niet-gekaraktiseerde Hollywoodfilm zou zijn.

Ik had een epos verwacht, grotesk, pakkend en.........eigenlijk weet ik niet wat ik verwachtte, maar wat het ook was, het werd te gronde gericht bij de eerste pistoolschoten die eens niét die overbekende fluitserenades zongen.

En dan nog iets......hoe somber ik de film vond, in een stijl die geduld vereist om de trage loop te blijven volgen. Het deed me verwonderen, dat zeker. Dus in die context echt het grootste respect voor deze film, echt klasse voor een gedurfde productie als deze.

Toch eerlijkheidshalve had ik gehoopt op iets meer verhaal, of meer emotie, meer spanning, dat miste ik een beetje.

Al met al een aangename kijkervaring, maar een tweede keer zal 't er niet snel van komen denk ik, de kwaliteit van de film ten spijt.

Film op zich een vette vijf sterren. Het verhaal deed me echter uitnodigen een dutje te gaan doen: twee sterren. Kom ik op 3,5 * terecht, eigenlijk het globale gemiddelde.


avatar van Samurai

Samurai

  • 3 berichten
  • 13 stemmen

ik vind er een mooie verhaal lijn in zitten maar het is allemaal veel te traag er gebeurd verder te weinig er moet meer actie in zitten naar mijn idee


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Om actie vragen bij zo'n film, dan heb je er maar een rare kijk op.

Lees deze review maar eens, dan begrijp je mischien dat de film veel meer is dan zomaar een mooi verhaal.

moviemotion review


avatar van Mustard

Mustard

  • 29 berichten
  • 334 stemmen

Zwaar ondergewaardeerd film als je het mij vraagt. Het gaat inderdaad traag, dat is juist het leuke eraan.


avatar van manno

manno

  • 14 berichten
  • 14 stemmen

klasse film !! acteer werk is goed en de muziek is prachtig. ga hem binnenkort nog 1x kijken !!! echt een aanrader.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4368 berichten
  • 3772 stemmen

Meestal ben 'k niet zo voor dit soort films, maar me er toch eens aan gewaagd. Blijkbaar is die Jesse James erg bekend, maar 'k had er nog nooit van gehoord.

De film zag er goed uit en er werd sterk in geacteerd. De film had soms iets dromerigs.

Toch zal het bij een kijkbeurt blijven. De film is me toch iets te lang, vooral in het begin moest 'k er toch wat inkomen. Het laatste uur vond 'k wel beter. Al bij al ben 'k eens blij dat 'k de film heb gezien.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Wat bedoel je met "dit soort films"?


avatar van pop

pop

  • 167 berichten
  • 639 stemmen

Er had inderdaad wel wat meer vaart in kunnen zitten. Verder ben ik het wel eens dat er uitstekend geacteerd word. Die pitt kan er wat van moet ik zeggen. Maar dat was al bekend


avatar van holbewoner

holbewoner

  • 94 berichten
  • 280 stemmen

Wat een saaie kutfilm zeg. Ik heb mij zo verveeld tijdens deze film. 1 van de slechtste Western's aller tijden


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Tja, dit is natuurlijk geen stoere cowboys John Wayne western zoals wij die kennen van John Ford en ook geen spaghetti western zoals wij die kennen van Sergio Leone.

Deze film moet het voor mij vooral hebben van de sfeer, de mooie fotografie en natuurlijk het acteren van Brad Pitt. De film heeft echter een groot nadeel en dat is de lengte. 160 minuten is veel te lang voor deze zeer trage western. Een lengte van maximaal twee uur was meer dan genoeg geweest.

3,5*


avatar van Minority_Check

Minority_Check

  • 877 berichten
  • 3301 stemmen

gelukkig ben ik niet de enige die last had van die lange speelduur

de laatste uur vond ik wel erg interessant

3*


avatar van Dangerous-AF

Dangerous-AF

  • 73 berichten
  • 0 stemmen

Dit noem je nou kunst, een meestwerk. Prachtige film, Brad Pitt zet zijn beste rol neer, Casey Affleck doet dat natuurlijk ook. Schitterende camera en sfeer.

De naam kon misschien wel anders, als je niet weet wat er met Jesse James is gebeurt of als je hem helemaal niet kent en je engels is redelijk, kan het de film voor je wel een beetje verpesten .

Kan niet wachten op de volgende film van Pitt en Dominik, een hele andere soort film, de 1e foto´s zien er goed uit, verwacht op dit moment nog geen meesterwerk, maar wel een hele goede film .


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Dangerous-AF schreef:

Brad Pitt zet zijn beste rol neer

Agreed! Veel beter dan in The Tree Of Life waar ik een strenge vader zag maar niet voelde.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Minority_Check schreef:

gelukkig ben ik niet de enige die last had van die lange speelduur

Zo vermoeiend en misselijkmakend dat gedram over lange speelduur.

MTV-generatie!?


avatar van Dangerous-AF

Dangerous-AF

  • 73 berichten
  • 0 stemmen

MTV-genarie van 2011 dan, want vroeger keken we gewoon naar clips van 13min of langer .

Over de speelduur begrijp ik het bijna nooit, bijv. als een normale vriend tegen mij zegt ik vind dat die film te lang duurt. Dan zou ik het wel begrijpen, maar als iemand van moviemeter dat zegt begrijp ik het niet. Je zit op moviemeter omdat je van films houdt toch of heb ik het mis?

Als een film goed is kan ik zelfs 3/5 uur lang kijken.


avatar van Gewoon Pim

Gewoon Pim

  • 1 berichten
  • 28 stemmen

Dit is echt een heel goede film. Prachtige plaatjes en mooie muziek. Echt een super film!


avatar van van duijn

van duijn

  • 935 berichten
  • 845 stemmen

Halverwege uitgezet, wat een verschrikkelijk trage film. Hier had ik echt geen zin in. Slome dialogen, langdradige scenes, hier houd ik dus echt niet van. Had er veel meer van verwacht. Ik kon gewoon niet ontdekken wat nu precies het nut was, waar het allemaal om ging? Western is mijn favoriete genre, maar deze vond ik echt niks aan...


avatar van chucknorris

chucknorris

  • 189 berichten
  • 1910 stemmen

de tijdsduur is ook helemaal het probleem niet. Zo lang is deze film nou ook weer niet. Waar (naar mijn idee) het issue zit, is in de spanningsboog. Deze is gewoonweg niet sterk genoeg. Hele stukken dreutelt het maar wat aan. Uiteraard wel allemaal heel fraai geschoten en geacteerd. Dat zeker wel.

al met al wel 3 1/2 *


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Dangerous-AF schreef:

Je zit op moviemeter omdat je van films houdt toch of heb ik het mis?

2 soorten publiek: 1) De cinefiel die op zoek is naar auteurschap. 2) Een publiek dat verwacht dat film een ritje is in een themapark (in ritjes moet vaart zitten anders wordt het slaapverwekkend, begrijp je?) In het eerste volgt het publiek de artiest. In het tweede is het andersom.


avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

Geweldige stelling


avatar van Humphrey

Humphrey

  • 370 berichten
  • 314 stemmen

Toch wel een merkwaardige film. Tot aan de dood van Jesse James weet de film de kijker maar matig te boeien, maar eigenaardig genoeg wordt de prent na de dood van de outlaw zo waar emotioneel en meeslepend. Zeker de moeite waard. Wel even wennen. 3*.


avatar van chucknorris

chucknorris

  • 189 berichten
  • 1910 stemmen

2 soorten publiek: 1) De cinefiel die op zoek is naar auteurschap. 2) Een publiek dat verwacht dat film een ritje is in een themapark (in ritjes moet vaart zitten anders wordt het slaapverwekkend, begrijp je?) In het eerste volgt het publiek de artiest. In het tweede is het andersom.

Ik vind dit onzin. Volgens mij is juist de echte cinefiel op zoek naar een bruisende mix van deze zaken. Je eet toch ook niet elke dag sushi en kaviaar? Een hamburger met friet is op z'n tijd niet te versmaden natuurlijk. En daarnaast,,,het volgen van een auteur wat je hier schrijft klinkt nogal kritiekloos. Ook goede auteurs maken soms slechte films.