Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jim Sheridan
Met onder meer: 50 Cent, Joy Bryant en Terrence Howard
IMDb beoordeling:
5,6 (53.876)
Gesproken taal: Spaans en Engels
Releasedatum: 9 februari 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Get Rich or Die Tryin'
"If you think you know the story... You don't know the man."
Losjes gebaseerd op het echte levensverhaal van rapper 50 Cent, is dit het verhaal van een drugsdealer die besluit zich op zijn grote passie te storten: hip-hop. Om een fatsoenlijke carrière als rapper van de grond te krijgen, zal hij echter eerst afstand moeten nemen van de criminele wereld...
Externe links
Acteurs en actrices
Marcus
Charlene
Majestic
Keryl
Bama
Grandma
Antwan
Justice
Young Marcus
Grandpa
Video's en trailers
Reviews & comments
Chucky92
-
- 1688 berichten
- 378 stemmen
Nee, hij staat voor de grap op nummer op nummer 1 van mijn top 10. Ik vind het 1 van de beste films die ik gezien, mede door het feit dat ik al heel lang naar de muziek van 50 cent luister. En ik dacht dat het niet verboden was toch?
Dus omdat 50 Cent een van je favoriete artiest is, is de film automatisch goed....?
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Sheridan heeft een gewaagde keuze te maken om dit project onder handen te nemen. Zo wist hij natuurlijk van in het begin dat er 100en negatieve recensies zouden komen die zich vooral richten op het wantalent van 50 cent. Dat de man beter in zijn muziek is dan in zijn acteertalent is wel duidelijk, maar toch is dit een alleraardige film met enkele sterke scenes en ene geode opbouw.
RJR
-
- 22 berichten
- 318 stemmen
Overigens speelt mijn held Adewale Akinnuoye-Agbaje, bekend als Adebisi in de HBO serie Oz en Mr. Eko in Lost, ook een hele aardige rol als bad guy. Het plot rond de opkomst van Majestic vond ik mede daardoor interessanter dan het hele gedoe rond Marcus...
jippiekajee
-
- 32 berichten
- 54 stemmen
zeer goede misdaad film
en ook heel goed acteerwerk van 50 cent
er mogen meer films komen hoor...
Rhythm & Poetry
-
- 31 berichten
- 0 stemmen
Een van de weinige dingen van 50 Cent die ik heb kunnen waarderen. Hij is een redelijk acteur.
gigauser
-
- 31 berichten
- 30 stemmen
Vond het lang niet slecht geacteerd. Goede film.
Ik kan de verleiding niet weerstaan deze film met 8 Mile te vergelijken en kom tot de conclusie dat ik persoonlijk de film met Eminem beter vindt.
Dat is puur persoonlijk.
Veel plezier ermee.
starbright boy (moderator films)
-
- 22413 berichten
- 5077 stemmen
Wat persoonlijk aanvallende berichten verwijderd.
Thomas83
-
- 4030 berichten
- 3635 stemmen
Matige film, maar toch een stuk minder slecht dan wat ik er over had gehoord en van had verwacht. De film overschat zichzelf wel wat. Hij duurt te lang en er zitten wat rare emotionele scènes in die niet werken.
De acteerprestaties waren niet eens zo dramatisch. Op momenten was het wel gewoon slecht en 50 Cent kan niet acteren, maar het valt allemaal nog erg mee, en wat bijrollen worden nog best redelijk ingevuld. Maar sommige scènes werden wat al te klinisch gespeeld.
50 Cent doet in het eerste deel van de film een voice-over, en die is erg slecht met zijn monotone stem. De soundtrack is soms nog best raar, niet echt wat je verwacht van een film als deze. Er zit relatief ook weinig hiphop in. Verder qua verhaal en personages etc. wel een hoop cliché's. En de dialogen zijn vaak bijzonder slecht (met als dieptepunt misschien wel als Charlene aan Marcus vraagt "What do you do?", waarna hij antwoord "I am a gangster." Zij weer: "No really?", en dan hij "I am a rapper. A gangsta-rapper"). Het liefdesverhaaltje vond ik wat standaard overkomen, maar het meisje is in elk geval leuk.
De scène waarin Marcus is neergeschoten en je daar doorheen gemonteerd ziet hoe hij geboren werd is heel fout. Veel te gewichtig allemaal voor zo'n film, en het komt me ook bekend voor. Verder zitten er nog een stuk of twee best geweldadige scènes in de film, had ik niet verwacht. En ik had al helemaal niet verwacht dat er naakt in de film te zien zou zijn.
Het einde was zeker niet goed, maar het kon erger. Ik vreesde dat Majestic zou vertellen aan Marcus dat hij zijn vader is, maar dat gebeurde niet goddank. Dat was echt té voorspelbaar geweest. Wel vond ik dat laatste shot wat te stoer, ook beetje jammer.
Al met al beslist geen goede flm en hij duurt veel te lang en wil teveel, maar zo slecht als ik hem had verwacht was hij zeker niet. Ik wil er zelfs nog net een voldoende voor geven, een 2.5.
brymj
-
- 758 berichten
- 829 stemmen
toen die 50 moest janken was echt lachwekkend slecht, zo'n neppe acteur zie je zelden
superbassie
-
- 134 berichten
- 462 stemmen
Hm, het viel me allemaal best mee eigenlijk. Had hem veel slechter verwacht. Als acteur stelt 50 Cent niks voor.
(Z'n tracks van de laatste jaren waardeer ik ook niet echt, maar je kan niet ontkennen dat het een goede zakenman is; hij heeft z'n miljoentjes wel gemaakt.)
De film duurde ook langer dan ik dacht. Ik verwachtte een standaard actiefilmpje van rond de 90 min. maar dit viel mee gelukkig.
Een kleine 3*
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14448 stemmen
Nogal standaard misdaad-drama, met een nogal levenloze 50 Cent in de hoofdrol. Ook Terence Howard, die de laatste jaren omhoog wordt geprezen, kan de film niet redden.
Blijft de vraag waarom Jim Sheridan, die krachtige drama's maakte met My Left Foot en In Name of the Father, zo'n standaard film wilde maken.
2*
Resh
-
- 701 berichten
- 609 stemmen
Een zeer goede misdaad film. die heel boeiend voor mij was. 50 cent had ik zwaar onderschat hij acteerde echt heel goed. Deze film is me toch wel meegevallen.
dikke 3*
rokkenjager
-
- 2863 berichten
- 1702 stemmen
Blijft de vraag waarom Jim Sheridan, die krachtige drama's maakte met My Left Foot en In Name of the Father, zo'n standaard film wilde maken.
Poen misschien.....
Rhythm & Poetry
-
- 31 berichten
- 0 stemmen
Ga hem toch verhogen aangezien deze film bij mij wel veel indruk achterlaat. Ben wel gefascineerd in het levensverhaal van 50, misschien juist omdat ik hem als rapper haat. Door deze film ben ik 50 beter gaan waarderen.
M1kee
-
- 64 berichten
- 348 stemmen
50 Cent opzich vind ik niks, ben dus begonnen aan de film met een negatieve kijk, maar uiteindelijk vond ik het een goeie film, hij acteerd heel goed, en mooi verhaal
3,0
Jan Vanhulle
-
- 96 berichten
- 0 stemmen
mooi verhaal, maar geen topfilm, ook wel goed acteerwerk van de rapper
Ruben1994
-
- 139 berichten
- 175 stemmen
aardig geacteerd door 50 cent,..
ik heb een aantal jaren terug wel naar sijn muziek geluistert
dus is het wel leuk om te sien wat sijn verleden is,..
maar ik vind niet dat hij zo'n goede acteur is dat hij in meerdere films moet spelen, home of the brave is so'n voorbeeld
vaneijck
-
- 74 berichten
- 157 stemmen
Deze film krijgt van mij een 4.
Vond het verhaal erg indrukwekkend, 't hele lezen is van 50 erin verwerkt. Vanwege alle gebeurtenissen in zijn lezen is deze film vanzelf spannend geworden.
DaMovieJudge
-
- 35 berichten
- 181 stemmen
Nogal standaard misdaad-drama, met een nogal levenloze 50 Cent in de hoofdrol. Ook Terence Howard, die de laatste jaren omhoog wordt geprezen, kan de film niet redden.
Blijft de vraag waarom Jim Sheridan, die krachtige drama's maakte met My Left Foot en In Name of the Father, zo'n standaard film wilde maken.
2*
daar sluit ik me volkome bij aan,,,
naar mijn idee,, een zwakke publiciteits stuntje,,, of een zwakke uitwerking van curtis zijn droom om in een film een koole
gangster te spelen..
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
O, dat is grappig. 50 Cent speelt in de film 
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Niet goed, niet slecht.
Ik houd het op een 2.5*
Nabiel_Martis
-
- 16 berichten
- 16 stemmen
Niet slecht, grappig dat 50 cent der in speelt.
Ik houd het op een 3,5
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het een leuke film maar moet zeggen dat ik een redelijke 50 cent fan ben,en dat ik zowiezo hou van gangster-films zoals deze,die zich in the hood afspelen.
Ik weet dat het geen hoogstaande film is,en 50 cent houd redelijk stand omdat die gewoon zichzelf kan zijn en niet echt een rol hoeft te spelen,op een enkele scene na.
Ik begrijp het best als mensen dit geen goede film vinden,ik vind het wel een goede film,niet een superfilm ofzo,maar zeker vermakelijk.
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Het is niet verplicht iets neer te zetten hoor,lijkt wel alsof het moet en je het daarom maar zo neerzet.
Je reactie zal niet gemist worden hoor.
drlina
-
- 133 berichten
- 2196 stemmen
toen die 50 moest janken was echt lachwekkend slecht, zo'n neppe acteur zie je zelden
Het is echt lachwekkend! Ik ben het helemaal met je eens!
Het laatste nieuws

'Outlander'-spin off 'Blood of my Blood' doet het ontzettend goed op HBO Max

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix
Bekijk ook

Bound by Honor
Misdaad / Drama, 1993
596 reacties

A Letter to Three Wives
Drama / Romantiek, 1949
21 reacties

The Last King of Scotland
Drama / Historisch, 2006
401 reacties

Marley
Documentaire / Biografie, 2012
44 reacties

Menace II Society
Misdaad / Drama, 1993
328 reacties

Straight outta Compton
Muziek / Drama, 2015
173 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






